Marketing kluba

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
ristoo7
Posts: 398
Joined: Tue Mar 09, 2010 7:39 pm
Location: Banana drzava

Post by ristoo7 »

ice wrote:A što ne pokušati?
Za ovakvu važnu utakmicu treba bukvalno uraditi sve što je u našoj moći.
:!:
User avatar
igoork
Posts: 781
Joined: Tue Jul 21, 2009 11:09 pm
Location: Na brdovitom Balkanu

Post by igoork »

Naravno da treba pokusati. :!:

Ali po meni je bitniji plan na duze staze. Nece publiku vratiti jedna utakmica.
Klub se mora otvoriti na polju marketinga mnogo vise nego do sada.
Lepo je ono sto su isli po osnovnim skolama,ako ce se praviti ovaj video + ako se realizuje i jedna od ovih ideja o kojima pricamo sada.
To je neki put kojim treba da se ide. Publika je bila dosta zapostavljena u poslednjim godinama...
User avatar
dulajlo
Posts: 261
Joined: Mon Aug 10, 2009 1:29 pm

Post by dulajlo »

Ovo je ad hoc akcija i one same po sebi ne donose velik i dugorocni efekat. Marketing se radi strateski i planski i rezultati se vrednuju nakon duzeg perioda koji se cesto meri i godinama. O tome valjda razmislja marketing sluzba kluba.

Ono sto mi mozemo sada da uradimo jeste da iskoristimo "senzaciju" ulaska "malog tima" u finale kupa Srbije, eventualno jos malo dolijemo ulje na vatru i pokusamo da se postaramo da nema osobe u Novom Sadu koja ne zna 5W:

Who? Vojvodina
What? Finale kupa
When? 05.05.2010.
Where? Stadion jna, Beograd
Why? Zato sto je pobedila partizan sa 1:3 u polufinalu

Posle neka svako od njih pojedinacno odluci da li ce za Beograd ili ne, ali mi se moramo postarati da svi znaju i da su svi svesni koliko je to vazno.

Sto se tice zastava, mislim da cela akcija kosta par (2, 3) hiljada eura. Ne znam za vas ali meni su ove pare, prosto, naucna fantastika, te ukoliko klub ne stane iza ovog projekta i zastave ce ostati u domenu fantastike. Mozda bi neko od sponzora kluba mogao da se isprsi ili pak JP Stan da donira prostor i postavku. Ovo opet klub mora da ispregovara.

Sto se tice dizajna zastavi, tu prvo treba videti koji je koncept. Ja u glavi imam neku ideju ali siguran sam da bi iskusan dizajner mogao da izbaci 3 resenja iz glave za jedan radni dan. Da crtam ne umem, pa ako na forumu ima dizajnera sa slobodnim vremenom mozemo da probamo nesto zajedno da uradimo.

U svakom slucaju, ako ima zainteresovanih da se ukljuce u akciju, bacite mi kontakt na pm pa se cujemo sutra oko koordinacije. Ja sam spreman da zapnem da se ovo desi.
User avatar
torrente
Posts: 512
Joined: Thu Aug 06, 2009 3:16 pm
Location: Srem bato

Post by torrente »

Marketing.....
ovako moje vidjenje ne javljam se cesto,ali citam iz dana u dan vec godinama postove..
prvo pod hitno promeniti marku dresova...uzeti (puma,umbro ili kappa,nike)da bi sire mase htele da kupe majicu dres ili bilo sta,sto se sada nemoze ni u najludjim snovima kupiti u nekoj radnji(mislim na dres ili na bilo koju majicu a kamoli nesto drugo)...
drugo..nekakav Tv kanal gde bi se prikazivale stare tekme vose tipa golovi ,igraci itd...
moja familija je došla u Vojvodinu pre žaba...
User avatar
igoork
Posts: 781
Joined: Tue Jul 21, 2009 11:09 pm
Location: Na brdovitom Balkanu

Post by igoork »

torrente wrote:Marketing.....
ovako moje vidjenje ne javljam se cesto,ali citam iz dana u dan vec godinama postove..
prvo pod hitno promeniti marku dresova...uzeti (puma,umbro ili kappa,nike)da bi sire mase htele da kupe majicu dres ili bilo sta,sto se sada nemoze ni u najludjim snovima kupiti u nekoj radnji(mislim na dres ili na bilo koju majicu a kamoli nesto drugo)...
drugo..nekakav Tv kanal gde bi se prikazivale stare tekme vose tipa golovi ,igraci itd...
I ja sam za menjanje dresa pod hitno. Kappa po meni pravi odlicne dresove vole bi da ih vidim u toj garnituri. :D

A sto se tice tog TV kanala bolje im je za pocetak da se spuste na zemlju i da ne traze onolike pare za direktne prenose jel nisu Real Madrid.
Samim tim radi na popularnosti jel bi vise gledali Vosu u direktnim prenosima...
max
Posts: 608
Joined: Tue Mar 22, 2005 12:03 am

Post by max »

torrente wrote:Marketing.....
ovako moje vidjenje ne javljam se cesto,ali citam iz dana u dan vec godinama postove..
prvo pod hitno promeniti marku dresova...uzeti (puma,umbro ili kappa,nike)da bi sire mase htele da kupe majicu dres ili bilo sta,sto se sada nemoze ni u najludjim snovima kupiti u nekoj radnji(mislim na dres ili na bilo koju majicu a kamoli nesto drugo)...
drugo..nekakav Tv kanal gde bi se prikazivale stare tekme vose tipa golovi ,igraci itd...
Cesto se po medijima provlace vesti kako BG klubovi ucestvuju u humanitarnim akcijama,te pomoc ovom,te pomoc onom.Sve te donacije(koje su obicno male) se medijski isprate i eto im reklame za dzabaka.Zasto nasi ne bi dali na aukciju nekoliko dresova sa finala kupa a novac dobijen od prodaje iskoristiti u humanitarne svrhe.Siguran sam da bi se i mediji,mislim prvenstveno na nase novosadske,prikljucili jednoj takvoj humanitarnoj akciji i eto odmah i reklame za utakmicu pa bi se mozda jos neko zainteresovao da ode u BG i pruzi podrsku Vosi.Vremena je malo pa ako nije moguce to sada uraditi moze se uraditi nekom drugom prilikom.Mnogi klubovi po svetu to rade pa sam se pitao zasto ne bi i mi.Kad smo kod raznih predloga napisacu i ovo mada nema veze sa finalom kupa vec sa stvaranjem lepse slike o klubu.Kad je Barcelona po prvi put stavila reklamu na svoj dres,reklamu za UNICEF,dosta klubova po svetu koji nisu imali sponzora su uradili istu stvar.Koliko vidim mi smo opet bez reklame pa zasto da ne?
User avatar
buraz
Posts: 130
Joined: Mon Aug 17, 2009 9:29 pm
Location: Novi Sad

Post by buraz »

max wrote:
torrente wrote:Marketing.....
ovako moje vidjenje ne javljam se cesto,ali citam iz dana u dan vec godinama postove..
prvo pod hitno promeniti marku dresova...uzeti (puma,umbro ili kappa,nike)da bi sire mase htele da kupe majicu dres ili bilo sta,sto se sada nemoze ni u najludjim snovima kupiti u nekoj radnji(mislim na dres ili na bilo koju majicu a kamoli nesto drugo)...
drugo..nekakav Tv kanal gde bi se prikazivale stare tekme vose tipa golovi ,igraci itd...
Cesto se po medijima provlace vesti kako BG klubovi ucestvuju u humanitarnim akcijama,te pomoc ovom,te pomoc onom.Sve te donacije(koje su obicno male) se medijski isprate i eto im reklame za dzabaka.Zasto nasi ne bi dali na aukciju nekoliko dresova sa finala kupa a novac dobijen od prodaje iskoristiti u humanitarne svrhe.Siguran sam da bi se i mediji,mislim prvenstveno na nase novosadske,prikljucili jednoj takvoj humanitarnoj akciji i eto odmah i reklame za utakmicu pa bi se mozda jos neko zainteresovao da ode u BG i pruzi podrsku Vosi.Vremena je malo pa ako nije moguce to sada uraditi moze se uraditi nekom drugom prilikom.Mnogi klubovi po svetu to rade pa sam se pitao zasto ne bi i mi.Kad smo kod raznih predloga napisacu i ovo mada nema veze sa finalom kupa vec sa stvaranjem lepse slike o klubu.Kad je Barcelona po prvi put stavila reklamu na svoj dres,reklamu za UNICEF,dosta klubova po svetu koji nisu imali sponzora su uradili istu stvar.Koliko vidim mi smo opet bez reklame pa zasto da ne?
ili npr. da deo od prodatih ulaznica ode u humanitarne svrhe, mislim da bi to mozda animiralo odredjeni broj ljudi da krenu iz NS-a.
Jedna je crvena a druga je bela....
Pikado
Posts: 94
Joined: Thu Apr 22, 2010 6:38 am

Post by Pikado »

A da Bata kupi sve ulaznice za kup , kao onaj Dzomba za Hajduk :D :D :D
User avatar
Lala sa zapada
Posts: 688
Joined: Sat Jan 30, 2010 7:52 pm

Post by Lala sa zapada »

Prijatelji, upravo pricam sa Ice-om putem PM na temu odlaska na finale kupa.

Zasto ne bi napravili forumasko okupljanje tokom naredne nedelje ? Vecernji termin bi vecini odgovarao, a prijatnih mesta u gradu ima na pretek. :D

Okupljanje bi doprinelo dinamicnijoj akciji marketinga sa jasno odredjenim ulogama. Svaki forumas bi dobio zadatak. Jedan bi mogao da animira ljude na ulici, drugi bi mogao da propagira odlazak na finale putem interneta itd. Jos bolje bi bilo da se podelimo u grupe.

Sledeca nedelja je kljucna. Ne zaboravimo da dolazi i 1. maj kada ce svi biti u prirodi dok ce dan nakon toga provesti odmarajuci se od svih sredstava informisanja. Mi moramo napraviti rezultat u agitaciji do 1. maja.

Licno, veoma sam nezadovoljan tempom dosadasnjeg reklamiranja finala kupa. Da sam Novosadjanin koji ne dolazi na forum, tesko da bih i znao kada je finale kupa.
Samo je jedan Ronaldo i on igra za Corinthians
User avatar
Qr0nJa
Posts: 416
Joined: Thu Sep 06, 2007 6:23 pm

Post by Qr0nJa »

...i nikad ne shvatiti to,sto volim tebe ja ludo jer srce moje vecno za tebe kucace znaj....
lesa
Posts: 371
Joined: Thu Jun 15, 2006 2:01 am
Location: Novi Sad,Podbara
Contact:

Post by lesa »

bilo bi odlicno kada bi se klip/klipovi pustao/pustali svaki dan, ceo dan na onom ekranu u centru (ugao Modenine i trga).
...ti si nasa prva ljubav...
User avatar
KDA
Posts: 215
Joined: Wed Jan 19, 2005 3:08 pm

Post by KDA »

Nema više tog ekrana u centru koliko sam ja primetio.
User avatar
Marcello
Posts: 954
Joined: Wed Jan 10, 2007 2:21 pm
Location: uvek na našoj strani

Post by Marcello »

Nema, uklonili ga po nalogu inspekcije...
grobari su avangarda, tačno onoliko koliko smo mi mejnstrim...
User avatar
One and only
Posts: 481
Joined: Sun Sep 27, 2009 8:08 pm
Location: Zapad

Post by One and only »

United of Vojvodina
User avatar
Milan
Posts: 4310
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Post by Milan »

Istina je da ne provodim mnogo vremena kod kuće, ali to vreme što provedem izgleda uzaludno trošim gledajući TV Panoniju. Pa zar je moguće da ja jedini ne mogu da ubodem najavu za finale!?
POŠTO OBRAZ ???!!!
Post Reply