13. kolo: Rad-Vojvodina 1:0

User avatar
mmk
Posts: 28
Joined: Sun Mar 22, 2009 10:56 pm

Post by mmk »

Nadam se da ovaj poraz nece uzdrmati Sosinu trenersku stolicu, jer cemo onda potonuti. Izgubili smo jbg, al' nije kraj sveta. Svojevremeno pocetkom 2000-ih smo jedva bili oko 6,7 mesta. Javor sad dobijamo i vracamo se na kolosek.

Uvek uz Vosu!
Stize treca titula,
Posle dvajes' godina,
Sada radujete se svi,
Jer smo opet najbolji,

Vojvodina Novi Sad
ssnigd
Posts: 3448
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Post by ssnigd »

Ne verujem da u klubu razmisljaju o Sosinoj smeni. jesu ludi ali bas toliko nisu. I ne vidim razlog da se tako nesto ovde pise.
Jos manje razumem ljude koji vise nece dolaziti na stadion, pa sta onda i da odigramo jos jednu losu utakmicu. JESTE, oticemo svi kuci ko posrani i nece nam biti prvi put, a nazalost ni poslednji. Mi drugi klub nemamo, a ni ne zelimo da imamo.
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
User avatar
Milan
Posts: 4302
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Post by Milan »

ssnigd wrote:Ne verujem da u klubu razmisljaju o Sosinoj smeni. jesu ludi ali bas toliko nisu. I ne vidim razlog da se tako nesto ovde pise.
Ja sam prvi potegnuo priču o njegovom odlasku, ali je to bilo u kontekstu njegove ostavke, a ne otkaza ugovora od strane kluba. Imao sam u vidu njegove stavove i ponašanje u klubovima koje je vodio pre Voše. Samo se bojim da čoveku ne prekipi kad vidi kako se ovde pametuje i...
POŠTO OBRAZ ???!!!
ssnigd
Posts: 3448
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Post by ssnigd »

Milan wrote:
ssnigd wrote:Ne verujem da u klubu razmisljaju o Sosinoj smeni. jesu ludi ali bas toliko nisu. I ne vidim razlog da se tako nesto ovde pise.
Ja sam prvi potegnuo priču o njegovom odlasku, ali je to bilo u kontekstu njegove ostavke, a ne otkaza ugovora od strane kluba. Imao sam u vidu njegove stavove i ponašanje u klubovima koje je vodio pre Voše. Samo se bojim da čoveku ne prekipi kad vidi kako se ovde pametuje i...
Uopste nisam ni razmisljao na taj nacin.
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
User avatar
One and only
Posts: 481
Joined: Sun Sep 27, 2009 8:08 pm
Location: Zapad

Post by One and only »

Meni je sva ova zbrka oko poraza nekako cudna. Jeste da je Rad imao samo jednu pobedu, ali da li bi se bilo sta promenilo i da smo ih pobedili? Od titule smo se oprostili, barem mi na forumu, jos od poraza protiv partizana i zvezde. Da li se vama vratila nada da mozemo do titule? Bicemo treci, igracemo kvalifikacije za Evropa Ligu i meni je to sasvim dovoljno. Iskren da budem kad sam video onog pajaca od trenera nisam se ni nadao boljem ishodu. Ostaje nam jedino kup i zaista bi bilo lepo da ga osvojimo, mada ni tu ne polazem velike nade. Uvek sam bio pesimista, pa me ovakva iznenadjenja malo potresaju. Prorade emocije i budem nervozan taj dan, ali kad se sve malo slegne dodjem do zakljucka da su ove price o tituli samo nas pusti san. I pre nego sto pocne liga, zna se ko ce je osvojiti. Dok se to ne promeni u nasem fudbalu, za titulu necu ni da znam. Najvise volim kada pobedimo glupe blizance, na takvim mecevima od igraca zelim da grizu, da ih lome, ma neka i izgubimo, vazno mi je samo da igraci gaze gamad. Ma neka imamo i 20 poraza u sezoni, ali zato 4 pobede protiv blizanaca. Taj osecaj kada pobedite gamad je neprocenjiv.
Setimo se samo godina kada smo se borili za opstanak, mucili se protiv Koma, Mogrena i ostalih polu-profesionalnih klubova. Tada su blizanci u Novi Sad dolazili po sigurne bodove, a danas im nije bas svejedno kada gostuju ovde. Postajemo im ogroman trn u oku. Ne vidim razlog da neko ne dolazi na stadion, zato sto je pusti san o tituli propao. Pa verujem da je vecina nas najvernijih dolazila na stadion i kada je bilo 10 puta gore. Dok god igraci grizu na terenu ja cu biti zadovoljan, iako to sada nije slucaj, nadam se da ce se posle zimskog prelaznog roka to resiti.
Ne treba nama titula! Dovoljna nam je samo nasa Vosa. Nema lepseg osecaja od subotonje utakmice tvog voljenog kluba.
United of Vojvodina
User avatar
Anakin Skywalker
Posts: 56
Joined: Fri Oct 09, 2009 10:22 pm
Location: Novi Sad

Post by Anakin Skywalker »

Poraz od Rada boli zao što mu se uopšte nismo nadali ... Hteli da priznamo ili ne ali nas je Sosa navikao na pobede ili nerešeno ali poraz nikako... i zbog toga su sada svi ko posrane patke od igrača do navijača...
A to znači samo jedno da damo sve od sebe da se odvali Javor u subotu i ova čudna polusezona privede kraju.
od Ratka Svilara do Vuka Mitoševića sve je to Vojvodina koju pamtim i volim.
User avatar
sever-jug
Posts: 33
Joined: Tue Nov 24, 2009 5:24 pm

Post by sever-jug »

Tako bre ljudi, malo pozitive pred narednu utakmicu.
Ustanimo, otresimo prašinu sa kaputa i idemo dalje.
Sad samo misliti na Javor i jednu lepu pobedu nad njime.
User avatar
Jambo
Posts: 162
Joined: Tue Dec 13, 2005 6:04 pm
Location: Indjija

Post by Jambo »

Milan wrote:
ssnigd wrote:Ne verujem da u klubu razmisljaju o Sosinoj smeni. jesu ludi ali bas toliko nisu. I ne vidim razlog da se tako nesto ovde pise.
Ja sam prvi potegnuo priču o njegovom odlasku, ali je to bilo u kontekstu njegove ostavke, a ne otkaza ugovora od strane kluba. Imao sam u vidu njegove stavove i ponašanje u klubovima koje je vodio pre Voše. Samo se bojim da čoveku ne prekipi kad vidi kako se ovde pametuje i...
Slazem se ali malo je ruzno da se posle poraza odmah napadaju igraci.Razjurice i ovo malo sto imamo pa ce onda da vicu da treba da igraju nasa deca a kad oni izgube neku utakmicu onda ce reci da nemaju kvalitet.Babicu recite vec jednom sta hocete i kakvu Vojvodinu zelite.Imate podrsku ali vi hocete 11 Medojevica.E to nema niko !
Butorovicu-THE END !!!
ZmagoNS
Posts: 229
Joined: Tue Sep 01, 2009 7:02 pm

Post by ZmagoNS »

Jambo wrote:Slazem se ali malo je ruzno da se posle poraza odmah napadaju igraci.Razjurice i ovo malo sto imamo pa ce onda da vicu da treba da igraju nasa deca a kad oni izgube neku utakmicu onda ce reci da nemaju kvalitet.Babicu recite vec jednom sta hocete i kakvu Vojvodinu zelite.Imate podrsku ali vi hocete 11 Medojevica.E to nema niko !
A zasto ne bi mogao Sosa da javno iskritikuje igrace koji se,u najmanju ruku, nonsalantno ponasaju na terenu??? Pa ako moze jedan Ser Alex Ferguson da gadja kopackom Bekama,moze i par tezih reci da se uputi posle kriminalne igre i poraza... Ovo nam je prvi trener posle,ne znam ni sam koliko vremena, koji ne krivi neku visu silu za poraz,ili zaveru masona,vec jasno ukazuje na slabe karike,od taktickog postavljanja na terenu,preko neizvrsavanja zadataka,pa da toga da se okrive igraci koji su morali pruziti vise od 20-30% mogucnosti....
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Slažem se,Sosa je prvi trener posle dužeg vremena koji ne traži opravdanja,ne mumla posle poraza sebi u bradu ili optužuje sve redom,već konkretno,kritički ukazuje na ono što nije valjalo.I nije odstupio od svojih principa,to treba ceniti.
Što se tiče samog kluba,mene samo čudi kako su neki toliko mirni i uvereni da mi čvrsto držimo to treće mesto,a koliko znam,imamo isti broj bodova kao OFK.Spartak je takođe blizu,pa čak i Jagodina i lako se može desiti da uz na primer kiks kod kuće i nastavak ovakve igre na strani ostanemo i bez plasmana u Evropu ako ga kroz kup eventualno ne izborimo.
Bato majstore vodi nas do titule :lol:
mihailov
Posts: 1564
Joined: Thu Apr 05, 2007 10:24 pm
Location: Karadjordje

Post by mihailov »

ice wrote:Slažem se,Sosa je prvi trener posle dužeg vremena koji ne traži opravdanja,ne mumla posle poraza sebi u bradu ili optužuje sve redom,već konkretno,kritički ukazuje na ono što nije valjalo.I nije odstupio od svojih principa,to treba ceniti.
Što se tiče samog kluba,mene samo čudi kako su neki toliko mirni i uvereni da mi čvrsto držimo to treće mesto,a koliko znam,imamo isti broj bodova kao OFK.Spartak je takođe blizu,pa čak i Jagodina i lako se može desiti da uz na primer kiks kod kuće i nastavak ovakve igre na strani ostanemo i bez plasmana u Evropu ako ga kroz kup eventualno ne izborimo.
Ne verujem da su Spartak i Jagodina ekipe koje mogu da igraju dobro u kontinuitetu i da nas ugroze.Jedino je Ofk ozbiljan protivnik,medjutim oni i u Kupu guraju,tako da ce verovatno kroz Kup izaci u Evropu(takvu mogucnost imamo i mi,a u slucaju da blizanci udju u finale,i cetvrta ekipa iz prvenstva bi igrala kvalifikacije)...tako da jedino eventualna super forma Jagodinaca ili Suboticana moze da nas ostavi bez letnjih utakmica :wink:(U tom slucaju svakako je bolje da ni ne izlazimo van zemlje)
Napred Voso!
shecky
Posts: 1410
Joined: Sun Aug 20, 2006 11:44 am

Post by shecky »

Bogami ne mi se svidja kako razmisljate...kakav OFK kakva Jagodina...
Nama su greske samo ti kiksevi kod kuce inace bi bili na samom vrhu!
Jeste bitna ja Vojvodina ali da se ponosim time sto se borimo za tamo neko 7-8 mesto sa nekom Jagodinom BSKom ili sl...?
A vidim i da po nekima ne volis klub ako ga kritikujes...i baj d vej ..nisu svi navijaci Vojvodine Firmasi.
limanfkv
Posts: 2865
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Post by limanfkv »

021 wrote:Mene poraz nije šokirao. Istih 11 igrača odigrali su u roku od 8 dana tri utakmice, ostvarivši skor od dve pobede i jednog poraza, što je u skladu sa mogućnostima trenutnog igračkog kadra. Uzmite prosek pruženih partija u te tri utakmice i dobićete pravo stanje stvari. To je realnost, a ako nam je baš stalo do sanjarenja i nadanja, onda verujem da su snovi o osvajanju Kupa svakako manje suludi od onih o tituli. A ulaznicu za lepše proleće možemo kupiti mudrim odlukama u predstojećem prelaznom roku.
Slazem se. Sa tim sto bih dodao i slabiju fizicku pripremljenost.

Uglavnom je sve receno samo bi ukazao na neke stvari koje bi valjalo ispraviti. I u ovoj, kao i na prethodnim utakmicama, doslo je (u 1-2 navrata) do nesporazuma izmedju Plecanog i Brke. To se ponavlja konstantno te bi to valjalo ispraviti.

Crveni karton prestrogo dosudjen obojici, ali je dobar nauk, jer je Adjuru nakon iskljucenja Tumbe delovao kao izgubljen u prostoru, nesigurniji...Katastrofa, sigurno najlosija partija u nasem dresu. Bice zanimljivo videti protiv Javora da li je to bila samo losa partija ili Tumba resava vise stvari nego sto to izgleda.

Po meni greska i Sose, jer je stavio isti tim da igra 3 utakmice za redom, sa sve rovitim igracima. Nije mi jasno zasto utakmicu nije poceo sveziji Gvozdenovic? Kizito nije prosao pripreme, igra sa povredom, treba ga povremeno rasteretiti. Kiza, takodje, nije bio "fair-play" prilikom zamene, ali to je Kiza, ja bih ga trpeo. Ono sto hocu da kazem je da meni Kizito nije delovao nezainteresovano, nego premoreno. A premor je najcesce uzrok onakvih gresaka. Mrdja je takodje igrao rovit koliko sam shvatio,a najneshvatljivije mi je sto je Aleksic igrao sa temperaturom od starta, pored Stjepanovica (?!). Inace Stjepi je solidno odigrao, vidi se napredak u njegovoj igri.

Takodje, mislim da je u dvoboju Nikolic-Babic pobedio prvi koji je pustao prolaze na krila, hladnokrvno pravio kornere (nakon kojih su uglavnom sledile kontre), a zatvarao sredinu. U situaciji sa toliko centarsuteva, Rad je bio znatno superiorniji. Ocajni smo u skok igri. Takodje ono sto mislim da je nedostajalo ovoj utakmici, a to je kreativac na sredini poput Djurovskog (eventualno Stojke), ali sta je tu je. Opet mislim da bi bolje bilo da se vise pruza prilika i igracima sa klupe, jer prvenstvo i kup se ne mogu igrati sa 11-12 igraca. Ali ajde da ne pisem vise o tome, lako je biti general nakon bitke.

Tadicu bi zamerio precesto premestanje lopte sa leve na desnu nogu u situacijama za centarsut. Dok on sve to izvede, nasi (i ovako slabi skakaci) se uglavnom nadju u liniji sa golmanom, a odbrana se postavi ko na treningu. Ne mora to svaki put.

Plec je bio dobar u odbrani, ali se njegov nedostatak brzine i spreme video prilikom vodstva, kada je cesto odlazio u napad, ali nije imao snage da se vraca dovoljno brzo.

Sto se tice psihologije. Nisam sad siguran koji nas igrac je davao intervju, uglvanom spominje se kako se u igrace unese nervoza kada se na poluvreme ode bez vodstva. To ne sme da se desava! Sosa mora da smisli nacin da to izbaci iz glava. Dominirali smo protiv Rada celu utakmicu, na zalost lopte nisu htele u gol. Posle 1-0 poceli smo da srljamo, da silimo, a velike ekipe (kojim tezimo) to ne smeju da rade.
Brane
Posts: 517
Joined: Wed Jan 26, 2005 5:18 am
Location: Otava, Kanada

Post by Brane »

limanfkv wrote: ...
:hurray: :hurray: :hurray:
User avatar
Jambo
Posts: 162
Joined: Tue Dec 13, 2005 6:04 pm
Location: Indjija

Post by Jambo »

ZmagoNS wrote:
Jambo wrote:Slazem se ali malo je ruzno da se posle poraza odmah napadaju igraci.Razjurice i ovo malo sto imamo pa ce onda da vicu da treba da igraju nasa deca a kad oni izgube neku utakmicu onda ce reci da nemaju kvalitet.Babicu recite vec jednom sta hocete i kakvu Vojvodinu zelite.Imate podrsku ali vi hocete 11 Medojevica.E to nema niko !
A zasto ne bi mogao Sosa da javno iskritikuje igrace koji se,u najmanju ruku, nonsalantno ponasaju na terenu??? Pa ako moze jedan Ser Alex Ferguson da gadja kopackom Bekama,moze i par tezih reci da se uputi posle kriminalne igre i poraza... Ovo nam je prvi trener posle,ne znam ni sam koliko vremena, koji ne krivi neku visu silu za poraz,ili zaveru masona,vec jasno ukazuje na slabe karike,od taktickog postavljanja na terenu,preko neizvrsavanja zadataka,pa da toga da se okrive igraci koji su morali pruziti vise od 20-30% mogucnosti....
Ferguson je to uradio u svlacionici a to treba da radi i Sosa.Kiza je stvarno igrao slabo i to je dovoljno reci.Ako Mrdja promasi sansu sa 4 metra onda treba i to reci.Pustimo probleme stranaca nego gledajmo svoje dvoriste.Kiyito i Adjuru su igrali dobroprotiv m.radnika i borca ali se hvalio Mrdja.Rad ima jednu pobedu a mi kad iygubimo krivimo strance.To je najlakse.Sosi podrska ali ovo je po meni trazenje opravdanja ako se iznosi na konferenciji za stapu.
Butorovicu-THE END !!!
Locked