6. kolo: Vojvodina-Crvena zvezda 0:1

User avatar
Nevernik
Posts: 520
Joined: Tue Sep 22, 2009 11:06 pm

Post by Nevernik »

Ispada da je vaznije da se strateski rasporedimo po tribinama, da bi kreirali iluziju da nas ima vise nego da ostvarimo pobedu na terenu :roll:

Nikad me te bitke na tribinama nisu interesovale. Nece moju radost zbog pobede umanjiti cinjenica da su se cigani bolje culi, niti ce moju tugu zbog poraza ublaziti cinjenica da smo ih mi naglasali.
User avatar
etxeberria
Posts: 352
Joined: Wed Dec 17, 2008 8:32 pm
Location: tamo gde sam rodjen i odrast`o

Post by etxeberria »

U pravu si šumar to je bio Pantelic, moja greška.
sam svoj najveci neprijatelj
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Nevernik wrote:Ispada da je vaznije da se strateski rasporedimo po tribinama, da bi kreirali iluziju da nas ima vise nego da ostvarimo pobedu na terenu :roll:

Nikad me te bitke na tribinama nisu interesovale. Nece moju radost zbog pobede umanjiti cinjenica da su se cigani bolje culi, niti ce moju tugu zbog poraza ublaziti cinjenica da smo ih mi naglasali.
Zaista mislis da ce klub moci dalje da napreduje i pobedjuje a posebno i da osvoji titulu ikada ukoliko nam se cigani i grobari budu vecito baskarili po gradu?
Ovakvo misljenje je totalno pogresno i nadam se da je izolovano.I nema to veze sa radoscu i tugom,ko kaze da mi svi necemo biti potisteni ako izgubimo?
I ne treba da stvaramo nikakve iluzije,nego da ispunimo stadion i da nas zaista bude dosta.Nemojte biti defitisti i gubitnickog mentaliteta,nego pokazite malo i zara i zelje da se stvari mrdnu sa mrtve tacke.
Bato majstore vodi nas do titule :lol:
User avatar
Passion
Posts: 1161
Joined: Thu May 07, 2009 7:08 pm
Location: 21114

Post by Passion »

Potpuno se slazem sa Ice-om....ali iskreno nikad se cigani i glodari necuju bolje od nas!I te neke besmislice da ih bude vise su prosto meni smesne....jedino cega se ja bojim je to sto ce izgleda Mario biti odsutan jer ga muci zadnja loza,Vulicevic ce izgleda takodje biti odsutan jer ga muci peta,a Adjuru i dalje nije spreman,tako da cemo bas biti zakinuti!Ali nadam se da ce posebno Mario moci da igra,jer mislim da nam je on jedan od vaznijih faktora u igri!
______________________________________________________
Budi Novosadjanin,navijaj za VOJVODINU!!!
User avatar
Nevernik
Posts: 520
Joined: Tue Sep 22, 2009 11:06 pm

Post by Nevernik »

ice wrote:Zaista mislis da ce klub moci dalje da napreduje i pobedjuje a posebno i da osvoji titulu ikada ukoliko nam se cigani i grobari budu vecito baskarili po gradu?
Ovakvo misljenje je totalno pogresno i nadam se da je izolovano.I nema to veze sa radoscu i tugom,ko kaze da mi svi necemo biti potisteni ako izgubimo?
I ne treba da stvaramo nikakve iluzije,nego da ispunimo stadion i da nas zaista bude dosta.Nemojte biti defitisti i gubitnickog mentaliteta,nego pokazite malo i zara i zelje da se stvari mrdnu sa mrtve tacke.
Ne mislim da je pogresno.
Pogotovo sto ja nisam rekao da ljudi ne trebaju da dodju na stadion ili bilo sta slicno.
Kao osoba koja godinama kupuje sezonsku kartu i pored konstantnih razocarenja, neispunjenih obecanja, lose igre, mafijasa u klubu...itd...
Tesko da sam defetista.
Ja cu u nedelju biti na stadionu kao i uvek.

Vise sam realista.
97% ljudi u ovoj drzavi navija za Zvezdu i Partizan.
To je cinjenica.
Menjanje tog procenta je trenutno Sizifov posao.
Jedini grad koji stoji iza svog kluba u Srbiji je Novi Pazar.
Ali tu fudbalski razlozi nisu najvazniji.

Smatram da ne treba stavljati akcenat na to da li ce nas biti vise na tribinama, ili da li cemo se jace cuti.
Igra je vaznija, a tri boda su najvaznija.
Sto je vise bodova, bice i vise slaninara.

Inace, napredak Vojvodine, pobede Vojvodine, Vosine titule ne sprecavaju lokalni navijaci rezimskih klubova.
Taj problem ima duboke korene u samom nasem klubu.
Ali to je vec druga tema...
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Ja samo ne mogu, do danas, da se načudim zašto su protiv Vranja igrali Đurovski, Vulićević, Mrđa.., a nisu Hucišvili , Smiljanić, Aleksić.. :?: ,no valda, to naš trener zna?Sad će da se vadi kako nismo mogli izvesti najbolji sastav (po njegovom mišljenju), nabrajati ko sve nije mogao da igra... bla, bla , bla...
Uprskano je mnogo stvari na terenu ( pred i ovaj derbi) i pokvarena atmosfera na tribinama, tako da će se, ovaj put, na njima naći gomila napaljenih gana.Jedino ko nas može spasti su baš oni od kojih Stepanović najmanje očekuje (naravno ako ih pusti na teren).
Zvezda nema tim koji bi Vojvodina trebala respektovati (egal smo sigurno), ali ima seriju dobrih rezultata za zavaravanje o njihovoj snazi.Naš je problem što smo mi u svim linijama rupičasti kao švajcarski sir, isto kao i zvezda.
Ja mislim da ova utakmica nije test kvaliteta naše ekipe, kako to želi da predstavi gsn Stepanović, već test kvaliteta našeg trenera.
No, ako gsn Stepanović misli da je Pižon kvalitetniji trener od njega, ja ću se (ovaj put) lako složiti sa njegovim mišljenjem :wink:
Last edited by Turija on Sat Sep 26, 2009 7:57 am, edited 1 time in total.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Nevernik wrote:
ice wrote:Zaista mislis da ce klub moci dalje da napreduje i pobedjuje a posebno i da osvoji titulu ikada ukoliko nam se cigani i grobari budu vecito baskarili po gradu?
Ovakvo misljenje je totalno pogresno i nadam se da je izolovano.I nema to veze sa radoscu i tugom,ko kaze da mi svi necemo biti potisteni ako izgubimo?
I ne treba da stvaramo nikakve iluzije,nego da ispunimo stadion i da nas zaista bude dosta.Nemojte biti defitisti i gubitnickog mentaliteta,nego pokazite malo i zara i zelje da se stvari mrdnu sa mrtve tacke.
Ne mislim da je pogresno.
Pogotovo sto ja nisam rekao da ljudi ne trebaju da dodju na stadion ili bilo sta slicno.
Kao osoba koja godinama kupuje sezonsku kartu i pored konstantnih razocarenja, neispunjenih obecanja, lose igre, mafijasa u klubu...itd...
Tesko da sam defetista.
Ja cu u nedelju biti na stadionu kao i uvek.

Vise sam realista.
97% ljudi u ovoj drzavi navija za Zvezdu i Partizan.
To je cinjenica.
Menjanje tog procenta je trenutno Sizifov posao.
Jedini grad koji stoji iza svog kluba u Srbiji je Novi Pazar.
Ali tu fudbalski razlozi nisu najvazniji.

Smatram da ne treba stavljati akcenat na to da li ce nas biti vise na tribinama, ili da li cemo se jace cuti.
Igra je vaznija, a tri boda su najvaznija.
Sto je vise bodova, bice i vise slaninara.

Inace, napredak Vojvodine, pobede Vojvodine, Vosine titule ne sprecavaju lokalni navijaci rezimskih klubova.
Taj problem ima duboke korene u samom nasem klubu.
Ali to je vec druga tema...
Na stranu problemi u klubu kojih ima vec godinama.Svi smo svesni toga.
Treba uzeti u obzir da je na primer navijacka grupa koja sada prati nas klub narasla upravo u vreme najlosijih rezultata kluba pa mozda i u njenoj istoriji.Ako smo svi mi tu zbog rezultata iskljucivo,onda nam se ne pise dobro.Naravno,rezultati su neophodni da bi klub dalje napredovao,ali ta prica se uglavnom odnosi na one ljude koje vec dugo ne vidjamo na stadionu ili na one koji tek ponekada navrate.Nije to slucaj samo sa nama vec i sa nekim drugim klubovima.
Ali dok ti rezultati ne dodju vazno je jacati ono stalno navijacko jezgro,siriti nasu pricu svima jer ako toga nema i prepustimo se letargiji,onda i kada ti rezultati dodju nece biti puno ljudi na stadionu ili ce doci samo oni gledaoci titulasi koji uvek navijaju samo za onoga ko je prvi.
Reci da u Srbiji ima 97% navijaca titovih blizanaca je zaista defetisticki.To uopste nije tacno.Nego,oni jesu trenutno najglasniji pre svega jer su stalno na vrhu,a i zato sto su drzavni projekti i imaju podrsku vlasti i medija.Pa valjda smo za sve ove godine bar mi u Novom Sadu uradili nesto?Setimo se na primer izdanja sa finala kupa pre koju godinu.Nije Sizifov posao pridobijanje jos vece mase,ali to svakako nije lak posao i svako ko je poceo da navija za Vojvodinu sa mislju da ce nam u svemu biti lako,taj se gadno zeznuo.I po tome smo mi dosta specificni,a i nas je klub vecito bio na udaru drugih.I neki od tih ljudi koji su nam lose vodili klub,pa nemojte misliti da ih neko nije i poslao tu po zadatku.Pogledajte kako se vec godinama ponasaju nase gradske vlasti samo.
I treba da nas bude sto vise,pa nece ni nasim ni ciganskim igracima biti bas svejedno kada zagrmi pun sever,a stigne i glasna podrska sa zapada.I ova nasa uprava se nece moci bas fino baskariti kada neko na nju bude vrsio konstantan pritisak.
Nego nemojte da dodjete na utakmicu i cutite kao mulci,nemojte se plasiti garavih,prljavih i neotesanih dripaca pored sebe koji su dosli ko zna odakle.Borite se za svoj klub,pustite glas,oderite dlanove.
Imamo li mi neki osecaj da treba da branimo ono sto je nase?

Svi u nedelju na stadion i dajte celog sebe tamo!
Last edited by ice on Sat Sep 26, 2009 4:13 am, edited 1 time in total.
Bato majstore vodi nas do titule :lol:
User avatar
Casual
Posts: 253
Joined: Mon Jul 13, 2009 11:25 pm
Location: Ravnica

Post by Casual »

ssnigd wrote:Lepo je rekao ice, ko sada ne dodje na tekmu, a mogao je, ne mora vise NIKAD da dolazi na Vosu, ali bas tako NIKAD :!: Za mene je on isti kao i svi oni koji ce biti na istoku.

Ono sto je jos bitno, je to da svi koji dodju na Karadjordje budu pripremljeni da pocepaju grla do iznemoglosti. Svejedno je da li je neko otisao na zapad ili ce biti na severu. Cigani ne smeju da se cuju, a bice ih na milijarde i zbog toga moramo biti pripremljeni da im ne dozvolimo da se osecaju kao kod svoje kuce. Na poslednjih par meceva protiv njih, zapad je bio odlican i ja se nadam da ce tako biti i ovoga puta, s tim sto bih predlozio Staroj Gardi da se pomere malo vise ka sredini tribine, da se i taj deo posteno kontrolise. Jer ce atmosfera na zapadu u najvecoj meri zavisiti od njih. Ne zelimo da samo deo do severa bude aktivan, vec cela tribina.

Sto se tice utakmice, mogu samo da kazem da ce preovladati motivacija igraca i nista vise. Dakle, samo onaj koji sa vecim mudima bude usao u mec moze da se nada pobedi. Tj. ne da se nada, nego ce je i ostvariti. Ja se nadam da ce neko(citaj jedino Bata) nase igrace isamarati pre tekme kako bi oni izasli na teren besni i spremni da gaze sve, ne birajuci sredstva. Zajebi price o premijama, na ovoj utakmici nema premija vec samo srce i borba za pola belu-pola crvenu boju.

Pobedite za nas, dajte nam nesto da se radujemo. Stepi povrati poverenje koje smo imali u tebe. :arrow: Zgazi cigane


HOCEMO POBEDU POBEDU U NEDELJU
:!: :!: :!: :!: :!:

PS. Dodjite ranije na tekmu, nemojte cekati ispred i poceti ulaziti 10 min pred pocetak. Sto ranije da se udje i sto vise slaninara da zauzme srednji deo zapada, ovaj ka severu ce i ovako biti nas.

UPRAVO TO :!:
Svako ko dodje mora dati vise od 100% od svojih glasovnih i ostalih mogucnosti koji bi prevagnuli pogotovo zapad u nasu korist!
Ja iskreno i verujem da ce tako biti bez obzira sto se ocekuje puno poljoprivrednika iz okoline zeljnih da po mozda prvi put vide svoj tim uzivo...

ZATO U NEDELJU SVI NA STADION!!! BIO TO ZAPAD ILI SEVER, SVE JEDNO JE SVUDA STE POTREBNI
Volem Vošu!
User avatar
buraz
Posts: 130
Joined: Mon Aug 17, 2009 9:29 pm
Location: Novi Sad

Post by buraz »

Nevernik wrote:Ispada da je vaznije da se strateski rasporedimo po tribinama, da bi kreirali iluziju da nas ima vise nego da ostvarimo pobedu na terenu :roll:

Nikad me te bitke na tribinama nisu interesovale. Nece moju radost zbog pobede umanjiti cinjenica da su se cigani bolje culi, niti ce moju tugu zbog poraza ublaziti cinjenica da smo ih mi naglasali.
Mislim da igraci sa mnogo vise samopouzdanja ulaze u mec kada osete huk i zelju za pobedom svojih navijaca! 8)
Jedna je crvena a druga je bela....
User avatar
Nevernik
Posts: 520
Joined: Tue Sep 22, 2009 11:06 pm

Post by Nevernik »

buraz wrote:Mislim da igraci sa mnogo vise samopouzdanja ulaze u mec kada osete huk i zelju za pobedom svojih navijaca! 8)
Hvala na informaciji, to mi nikad ne bi palo na pamet :roll:

Da ponovim jos jednom, ja nisam rekao da ljudi ne trebaju da dodju na stadion, ili ako dodju da sede i cute.
Ja sam samo primetio da se u vecini postova ovde akcenat stavlja na tribine a ne na teren. Da je najvaznije da nas bude vise i da smo glasniji, a za rezultat...sta bude da bude.
Jedino su Turija i VladaNS nesto malo prozborili o timu, treneru i taktici.

Ja imam drugacije misljenje, ali boze moj, svi smo mi razliciti :)

Na svakom derbiju se cuje huk sa severa i sa zapada. Ja nisam prisustvovao nijednom na kome su rezimski klubovi dominirali.
Samo se plasim da mi mozemo da oborimo rekord u decibelima, ali to nece stvoriti igraca od Maksimovica, Stjepanovica i slicnih...
Last edited by Nevernik on Fri Sep 25, 2009 8:45 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Nevernik
Posts: 520
Joined: Tue Sep 22, 2009 11:06 pm

Post by Nevernik »

ice wrote:Na stranu problemi u klubu kojih ima vec godinama.Svi smo svesni toga.
Treba uzeti u obzir da je na primer navijacka grupa koja sada prati nas kluba narasla upravo u vreme najlosijih rezultata kluba pa mozda i u njenoj istoriji.Ako smo svi mi tu zbog rezultata iskljucivo,onda nam se ne pise dobro.Naravno,rezultati su neophodni da bi klub dalje napredovao,ali ta prica se uglavnom odnosi na one ljude koje vec dugo ne vidjamo na stadionu ili na one koji tek ponekada navrate.Nije to slucaj samo sa nama vec i sa nekim drugim klubovima.
Ali dok ti rezultati ne dodju vazno je jacati ono stalno navijacko jezgro,siriti nasu pricu svima jer ako toga nema i prepustimo se letargiji,onda i kada ti rezultati dodju nece biti puno ljudi na stadionu ili ce doci samo oni gledaoci titulasi koji uvek navijaju samo za onoga ko je prvi.
Reci da u Srbiji ima 97% navijaca titovih blizanaca je zaista defetisticki.To uopste nije tacno.Nego,oni jesu trenutno najglasnije pre svega jer su stalno na vrhu,a i zato sto su drzavni projekti i imaju podrsku vlasti i medija.Pa valjda smo za sve ove godine bar mi u Novom Sadu uradili nesto?Setimo se na primer izdanja sa finala kupa pre koju godinu.Nije Sizifov posao pridobijanje jos vece mase,ali to svakako nije lak posao i svako ko je poceo da navija za Vojvodinu sa mislju da ce nam u svemu biti lako,taj se gadno zeznuo.I po tome smo mi dosta specificni,a i nas je klub vecito bio na udaru drugih.I neki od tih ljudi koji su nam lose vodili klub,pa nemojte misliti da ih neko nije i poslao tu po zadatku.Pogledajte kako se vec godinama ponasaju nase gradske vlasti samo.
I treba da nas bude sto vise,pa nece ni nasim ni ciganskim igracima biti bas svejedno kada zagrmi pun sever,a stigne i glasna podrska sa zapada.I ova nasa uprava se nece moci bas fino baskariti kada neko na nju bude vrsio konstantan pritisak.
Nego nemojte da dodjete na utakmicu i cutite kao mulci,nemojte se plasiti garavih,prljavih i neotesanih dripaca pored sebe koji su dosli ko zna odakle.Borite se za svoj klub,pustite glas,oderite dlanove.
Imamo li mi neki osecaj da treba da branimo ono sto je nase?

Svi u nedelju na stadion i dajte celog sebe tamo!

Sve je to lepo i vecini tacno. U nekoliko slucaja je pomesan uzrok i posledica.
Plus je odlican motivacioni govor.
Ali nema puno veze sa onim sto sam ja rekao.

A na kraju i nije toliko vazno, ja sam to samo usput naveo, bez zelje da se otvara neka velika rasprava.
User avatar
Zeljafcv
Posts: 1473
Joined: Wed Jun 25, 2008 1:41 am

Post by Zeljafcv »

Шта је бре ово, на Тв Панонија су у вестима јавили да су улазнице 100, 200 и 300 :?:
- Do promena u sistemu: Uprava napolje! Zaustavimo hajku na Vojvodinaše!
User avatar
budababa
Posts: 4015
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Post by budababa »

Najpre dobrodoslica Neverniku na forum.

Sto se tice konstatacije da 97% drzave navija za ta dva kluba, tu bih se delom slozio, procenat jeste enormno visok, mozda nije toliki, ali prva cifra u toj brojci sigurno jeste 8 ili 9. Decenijama posle rata su protezirana 4 kluba (dva su ostala kod nas) i naravno da se ne moze sve promeniti preko noci. Posledice ce se osecati jos dugo, a njihov deo "kolaca" verovatno jos dugo, dugo nece pasti ispod 70%. Ostatku Srbije ostaje da strpljivo gradi svoj imidz i da na lokalnom nivou "siri pricu" i otkida promil po promil. Na nasem modelu se vidi koliko to tesko ide, a imamo klub sa bogatom istorijom, odlicne uslove za prvi tim i omladinsku skolu, respektabilnu navijacku grupu... E kada mi koji imamo sve to i moramo u nedelju da istrpimo da ce se utakmica igrati u podjednako dobroj atmosveri za oba tima, sta reci za Suboticu, Nis, Smederevo, Cacak, Krusevac, itd. Nadam se da ce i ti gradovi da se trgnu i krenu putem kojim smo mi krenuli, jer sto bude vise ovakvih slucajeva, brze ce se razbiti trenutna konstelacija snaga. Jednu rupu u camcu blizanci ce moci nekako da krpe (orijentisace se samo na nju, sto se vidi po delovanju njihovih lokalnih podgrupa u NS), ali kada krene da curi na vise mesta... Zato je vazno shvatiti da se u nedelju igraju dve utakmice u Novom Sadu. Jednu mozemo da ispratimo kao posmatraci, dok drugu igramo mi sami. I obe su podjednako vazne. Tom idejom se vodite kada se probudite u nedelju ujutro.
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
srbobranac
Posts: 20
Joined: Thu Apr 17, 2008 9:26 am

Post by srbobranac »

Nazalost imam i sam utakmicu u nedelju (15:30) pa necu moci da dodjem.

Ali ima jedna stvar koja me malo nervira. Prica se kako treba da se omasove navijaci Vojvodine i onda dodjem na stadion, a ono na istoku pise: "Budi NOVOSADJANIN, navijaj za Vojvodinu.".

Ne vicem (posto sam napisam velikim slovima), samo zelim tu rec da naglasim. A sto ne bi pisalo Vojvodjanin umesto toga. Ovo mi skroz glupo.

Marketing, organizacija, strucnost ljudi,.... sve mi to jako lose deluje u nasem klubu.

Sve vise mi se cini da smo "prisilno" dobili epitet organizovanog kluba. Bata ima lovu, pa onda i novine malo vise pisu o nama. A samo kad se setim Cvetka, Rabrena, Dubroje, Aleksandar gradnje,..... Slabo je to.

Ne bih da ispadne da samo pljujem po glubu, naprotiv, zauvek cu biti uz njega, i kada pobedjuje i kada gubi, ali me boli kada samo pomislim kakvi ljudi rade u klubu.

A da ne pominjem zvanicni sajt kluba koji odlicno radi i izgleda fenomenalno (naravno, ironican sam),...

Konacno, sto se tice utakmice, konacno smo pod komandom Brzica prekinuli istoriju utakmica protiv blizanaca u kojima smo ulazili u utakmicu da igramo na nulu. Nadam se da ce Step pokazati zube, pa neka i izgubimo 4:5, samo da ne bude da ne sutnemo niti jednom na utakmici na gol cigana.

Ne znam kako ce se pokazati nasi stoperi protiv brzog napada zlezde, da li ce Plec, Pekovic, Lovric, Karan uspeti da trce sa njima.

Sto se tice veze, mislim da Meda mora potpuno da se opusti (ako bude igrao), jer ce biti jako vazan njegov pas na sredini.

Nesto sad razmisljam, garant cemo igrati sa samo jednim isturenim spicem. Ma ne moze on staviti samo Medu i Marija u vezu, tu ce jos i Tumba, pa dva krila i eto ti... opet samo jedan spic.

Slabo mi ide kladionica od olovke, ali ajde da pokusam da pogodim sastav.

Kesic, Vulicevic, Kizito, Plec, Pekovic, Medojevic, Tumbasevic, Djurovski, Aleksic, Tadic, Mrdja.

Formacija 4-2-3-1.
User avatar
Marcello
Posts: 954
Joined: Wed Jan 10, 2007 2:21 pm
Location: uvek na našoj strani

Post by Marcello »

Mislim da jedan faktor može biti odlučujući, a to je pristup! Ako krenemo kao protiv npr."Metalca", po sistemu "ja tebi - ti meni", onda smo ugasili...Cigani su takvi: malo olabaviš i oni se, odmah osokole, proradi ono "cigansko" u njima, dobiju neko neverovatno samopouzdanje. To - saseći u korenu! Lično, mislim, da smo prilično kvalitetniji tim i da, uz naš agresivan pristup - nemaju šta da traže.

Takođe, svi mi, koji budemo na zapadu, moramo znati: to je naša tribina!!! Staviti njihovima do znanja da su došli KOD NAS! Nema ćutanja, saginjanja glave...Mi smo gazde! Dođi kući promukao! Ostavi lalinski mentalitet kod kuće! Za..bi kulturu i vaspitanje! Nema više "širenja" na našoj tribini!
grobari su avangarda, tačno onoliko koliko smo mi mejnstrim...
Locked