UEFA Europa League - sezona 2009/10

Locked
User avatar
Grof Žekula
Administrator
Posts: 2694
Joined: Fri Jan 28, 2005 10:25 pm
Location: Bulevar

Post by Grof Žekula »

FK VOJVODINA -FK AUSTRIJA 1:1 (1:1)

Cetvrtak 30.jul 2009. godine
Kvalifikacije za Ligu Evrope,stadion “Marakana” u Beogradu
Sudije (svi Englezi)-glavni:Stuart Attwell
-pomocnici:Muhammed Matadar i Stephen Child
FKV (trener Dragoslav Stepanovic)-Brkic,Vulicevic,Pekovic,Karan,Lovric,Adjuru,Stjepanovic,Stoica (46.min Tumbasevic),Djurovski (86.min Grozdanoski),Tadic (62.min Maksimovic),Mrdja (kapiten)
AUSTRIJA (trener Karl Dacxbaher)-Almer,Standfest,Bak,Dragovic,Ortlechmer,Junuzovic (80.min Klein),Baumgartliner,Vorisek,Acimovic (kapiten),Jun,Okotie
Strelci-0:1 Tomas Jun 38.minut
1:1 Mario Djurovski 45.minut
Servisne informacije
Posed lopte 51% : 49%
Sut u okvir gola 3 : 3
Sut van okvira gola 10 : 8
Korneri 6 : 3
Ofsajd pozicije 1 : 0
Prekrsaji 16 : 15
Zuti kartoni 3 : 1 (Stjepanovic 27 min ,Mrdja 70 min,Tumbasevic 75 min,Okotie 61 min)
Igraci utakmice-kod nas Slaven Stjepanovic
kod njih Tomas Jun

Na Svetu velikomucenicu Marinu (u narodu poznatiju kao Ognjenu Mariju),docekasmo kao domacini u Beogradu (jedna od lepsih stvari je bila ta sto je stadion na kome smo igrali grmeo od nasih pesama sa razglasa,a i sa juzne tribine na kojoj je bila smestena „FIRMA“) ekipu Becke Austrije u borbi za Ligu Evrope.Posle ovih „prvih“ 90 minuta,treba istaci da jos nista nije gotovo i da ce odluka o tome koji klub ide u narednu rundu pasti sledece nedelje u austrijskoj prestonici!U igri naseg tima na jucerasnjem debiju u citavoj sezoni 2009/2010 bilo je dosta dobrih,ali i losih stvari,ali generalno gledano,mozemo biti zadovoljni cinjenicom da se nismo uplasili gostiju,da smo stvorili niz sansi od kojih je nekoliko bilo teze promasiti i da je bila evidentna nasa zelja da se nadigravamo (u onom periodu utakmice u kom smo imali snage za to)!Mana je upravo najveca ta-mnogi igraci nisu imali snage za onakvu borbu juce u trajanju od 90 minuta i znacajno su ranije „posustali“.Bilo koja utakmica i bilo koji protivnik “ne trpe” onakve promasaje (mada su i gosti imali nekoliko fantasticnih prilika) i cini mi se da smo posle svega vidjenog “morali” loptu jos koji put poslati iza ledja golmana Almera.Mada licno ne volim da komentarisem sudjenje,cini mi se da smo osteceni minimum za jedan kazneni udarac (start nad Pekovicem u 87.minutu),a da smo 2/3 zutih kartona zaradili na simuliranje,koje samo po svojoj poenti “moze a ne mora da bude”.
Mi smo juce dosta kvalitetno zaustavili,kako nam je i bila namera,najvecu opasnost od strane gostiju,kapitena Milenka Acimovica i prekid igru u kojoj su oni dosta jaki,ali nam je,kako to u fudbalu (ali i zivotu) i biva,pretio najvise neko sasvim drugi (ili treci),pa su tako za nas u pojedinim momentima pravu enigmu predstavljali Vorisek,Baumgartliner i Jun,a uz njih povremeno i Acimovic i Okotie i iz igre ove petorice se moze videti koliko je proslogodisnji osvajac austrijskog kupa i prvak ove zemlje iz 2006.godine zaista opasan takmac!Half Dragovic (koji nije bio ni u planu svojih roditelja dok sam ja sakupljao i popunio album ITALIA 90) je dosta kvalitetno zaustavio naseg kapitena Mrdju i da sam njihov navijac bio bih zadovoljan sa jucerasnjim remijem!
Posto to nisam da predjem na nas i nasu igru-kolosalne prilike se moraju koristiti da bi nekog pobedio i tu zbora nema,a da bismo svi bili zadovoljni bilo kakvom pobedom-BILI BISMO.Evidentno je da nas vezni red nema snage za celu utakmicu i da je bilo potpuno jasno da kako budemo “padali” u igri,da ce austrijanci probati da nadiru sve jace ka nasem golu.Zato smo kako i treba otvorili ovu utakmicu jednim paklenim ritmom (njima je trebalo tacno 12 minuta da prvi put predju na nas deo terena),a jos jedan isti takav segment ponovismo sredinom prvog poluvremena (gotovo da gosti “nisu disali” kakav tempo nametnusmo),ali kako stadosmo odmah smo bili kaznjeni.Dobra stvar je da kad su verovatno mnogi posumnjali da cemo potonuti,mi smo nastavili da se nadigravamo i zasluzeno smo do poluvremena stigli do izjednacenja!Vez Stoica-Djurovski-Stjepanovic moze mnogo (ali da odmah napomenem-kad bude imao snage za 90 minuta) i ponekad su pravili istinski dar-mar ispred sesnaesterca gostiju.Mrdja je ipak “odsecen” i koliko je mogao on je nosio na ledjima taj teret borbe sa halfovima gostiju (cudna koincidencija da su on i Acimovic kao bivsi igraci kluba koji je domacin na stadionu na kojem smo igrali juce,na ovoj bili kapiteni svojih novih timova).Odbrambena cetvorka prvi put igra zajedno i ne zameram joj puno-jedino je Vulicevic imao i ofanzivni deo zadatka,ali i on je shodno cinjenici da je prethodnih dana imao visoku temperaturu i samim tim sto je dobar deo utakmice spartao napred-nazad “pao” pri kraju,kada je strateg gostiju,uvidevsi to,mudro prebacio Acimovica na levo krilo,a on je potpuno anulirao naseg desnog beka,pa cak se povremeno i poigravao sa njim!Pekovic je odradio svoje na prinudnoj poziciji,ali od njega niko ni ne ocekuje da ide ka napred,a malo je falilo da nam start nad njim donese penal (da ga je sudija video kao sto smo svi mi) i verovatni trijumf.Pekovic i Karan prvi put u paru-borbeno ali uz veliku gresku kod gola Austrije.Ponekad je valjda ljudski i pogresiti ali i oprostiti…Sad kad smo vec kod toga,ne mogu ovaj deo da zavrsim a da njega ne spomenem-Dusan Tadic..Niti je sta gresio,niti ja imam sta da mu prastam-NJEGA JUCE NIJE BILO NA UTAKMICI i bio je ubedljivo nas najlosiji igrac!Ovo vec postaje hronicno (kad je akutno manji je problem) i prosto me podseca na pricu o Aladinu i carobnoj lampi-samo sto je Tadic ovde nevidljivi duh i mi treba da trazimo nekog Aladina da protrlja lampu iz koje ce Tadic izleteti i konacno poceti da igra kako se od njega ocekuje…ili bar postati VIDLJIV na terenu!!!
Koliko je on skakao navijacima Vojvodine po zivcima,to je isto radio i komentator na Javnom servisu (gdin Nedeljko Kovinjalo)!Da je neko ko ne prati fudbal u opste juce prebacio na utakmicu sasvim slucajno i da jos uz to ne zna da cita (u gornjem uglu pisalo ko igra) i da je samo doticnog slusao,pomislio bi da igraju Crvena zvezda i Crvena zvezda (njemu drugi klub iz usta izasao nije).Gospodo koja tako revnosno naplacujete TV pretplatu-mozda je moje pravo (kako vi velite) da vidim sve,ali ne moram i da slusam svasta (da ne kazem nesto prostije)!

-Ovako je to izgledalo -

PRVO POLUVREME:
2.minut-utakmicu otvaramo akcijom Tadica koji centarsutem trazi Mrdju ispred koga halfovi gostiju otklanjaju opasnost.
4.minut-sjajan dupli pas Stoice i Stjepanovica nad kojim gosti prave faul na ivici sesnaesterca!Djurovski isprobava svoj sut za ono sto ce tek uraditi,a lopta ide tik preko gola.
6.minut-pocinjemo sa kolosalnim promasajima-Djurovski daje loptu ka Slavenu i nastavlja kretanje ka srcu sesnaesterca,Stjepanovic uspeva da po boku produzi ka Mrdji koji odlicno vraca ka zahuktalom Mariu koji se nalazi na oko 7 metara od gola i oko sebe nema nikoga-ma evo prangije ka jednom od Almerovih coskova na golu ispod juzne tribune i vodjstva…NE,jer Mario promasuje celu loptu i izaziva i smeh i ocaj!
7.minut-nastavljamo pakleni ritam-sjajna lopta Djurovskog iz dubine ka Dusanu-njegov sut ide preko gola (a mogao je i morao bolje).
12.minut-evo i gosti prete po prvi put,akciju vodi Acimovic koji loptu salje u nas sesnaesterac ka svojim navalnim igracima-Lovric stize da je “otera” od gola.
13.minut-odlicna kombinacija Stoice,Mrdje i Stjepanovica koji se okliznuo u odsudnom trenutku na oko 15 metara iskosa od gola,pa nema ni suta ni bilo kakve opasnosti po Beclije.
18.minut –desni bek gostiju kiksa po prvi put,ali k vragu kad ta lopta ide ka Tadicu ciji sut gosti blokiraju (opet je morao bolje).Nakon Slavenovog kornera gosti krecu u kontru i svoj sut oprobava Vorisek sa oko 25 metara,ali je to lak plen za Brkica.
22.minut-Stoica faulira Juna iako je ovaj prethodno loptu u njihovom duelu udario i rukom ali to sudija ne vidi!Opasno je,loptu iskosa sa 25 metara namesta kapiten gostiju ali je salje u Brkica.
23.minut-Stoica opet pravi faul,ali sada nad Acimovicem!Sut oprobava Vorisek,lopta ide daleko od gola.
26.minut-Karan pokazuje da zaista zna da igra ovu igru!Okotie prodire po nasem desnom boku,a Karan pripomaze Vulicevicu da ga udvoje,jer je ovaj zaista opasan kada se stusti ka golu!Karan cak uspeva da mudro izbori i aut za nas.
27.minut-Stjepanovicu zuti karton nakon sto je pao i simulirao penaltik nakon duela sa Bakom (ex poljski reprezentativac i igrac Liona i Lansa).Cini se sasvim opravdano.
28.minut-sad sut sa oko 25 metara isprobava i Baumgartliner-sve je za aplauz-i pokusaj i Brkiceva intervencija.
33.minut-jos jedna sjajna sansa i prilika da povedemo odlazi u nepovrat-Mrdja probio levi bok i vraca ka Stoici…ocekujemo gol jer ima dovoljno prostora za “pakleni”sut sa oko 15 metara…ali dok se on namestio da opali po lopti,namestio se i Bak da ga izblokira!Da je Rumun bio brzi,Poljak to ne bi stigao,a lopta bi odsela iza ledjaAlmera!
34.minut-gosti vracaju sjajnom sansom-Okotie i Baumgartliner igraju na petoparcu i ovaj sjajno salje ka Junu,koji samo nagovestava sta ce uraditi 4 minuta kasnije!On prebacuje istrcalog Brkica a lopta leti ka njegovoj levoj stativi,ka kojoj je krenuo i Lovric da je pokrije.Na srecu obojice,lopta prolazi pored iste!
38.(kobni) minut-Acimovic sjajno probija nas bok i trazi loptom Junuzovica,ali njegov sut Lovric blokira.Tu loptu ne uspevamo da iznesemo daleko od gola,a vezni red austrijanaca igra istu akciju od malopre-trazi se Jun koga klizecim startom ne zaustavlja Lovric,Vulicevic ne stize da udvoji,Jun prolazi i Karana i fantasticno gadja unutrasnji deo kontra stative-tu pomoci nema,pa golom Ceha Tomasa Juna na kraju jula,Austrija vodi 1:0.Dosli su da daju gol a to su i ostvarili!
42.minut-vracamo se polako u igru,Tadic uspeva da izbori korner posle solo akcije po levom boku!Iz istog,Slaven loptom gadja Pekovica koji je glavom salje pored gola.
44.minut-Adjuru bespotrebno gubi loptu na sredini terena,koja dolazi do Junuzovica koji pravi dar-mar priblizavajuci se nasem golu!Vulicevic mora da pravi prekrsaj nad njim.Udaljenost je 25 metara,loptu namesta Acimovic i salje je tik preko gola Brkica!
45.minut-Stjepanovic trazi Mrdju i ovaj postize gol!Zastavica pomocnika je odavno u vazduhu-opravdano jer su Bak i Dragovic odavno napustili “nevidljivu” liniju sa nasim kapitenom.Od izjednacenja ovog puta nema nista!
45+1 minut-Sad ga ima!Ponovo Slaven proigrava Mrdju nad kojim Dragovic na oko 20 metara od gola pravi faul!Mario namesta loptu ali i svoju levicu-fantastican sut u golmanov levi ugao za 1:1!Konacnih za prvo poluvreme,ali pokazace se i za kraj utakmice!

DRUGO POLUVREME:
Na terenu je vec Janko umesto Stoice-nase najvece pojacanje i nema snage za nesto vise.
52.minut-duel Dragovica i Mrdje na desnom boku,a ovaj momak koji poseduje i nas i austrijski pasos ali je njihov reprezentativac,pravi ocigledan prekrsaj nad nasim kapitenom.To jedino ne vide engleski delioci pravde!
53.minut-ovo je vec za Ginisa...Acimovic daje na desni bok Okotiu,on sa 7-8 metara sutira ka nasem golu,ali Brkic izbija u korner.Nakon istog,dokopali smo se lopte i krecemo furiozno ka njihovom golu.Stjepanovic vuce loptu po nasem levom krilu,ali ga Beclije zaustavljaju.Ta lopta nekako dolazi do Mrdje koji je ponovo prosledjuje Slavenu-kakva prangija i evo vodjstva-NE,jer lopta pogadja sam levi rogalj Almera,pada na glavu Adjuruu koji je salje u kontra stranu (ovo vise ne stize ni Almer ni niko iz odbrane gostiju),jos i Mrdja uklizava na nju,ali ona (lopta) ide tamo gde ne treba-pored gola nemocnih gostiju,koji ni sami ne znaju kako nisu od ovog trenutka ponovo krenuli sa centra!Kakva trostruka 100% sansa za nas!
56.minut-kao po pravilu moze odmah da usledi kazna.Maestralna akcija Acimovica,Baumgartlinera i Okotia-sut sa 10 metara iskosa ide pored gola,a bilo je JAKO opasno!
57.minut-dubinska lopta Djurovskog u sesnaesterac ka kapitenu,njega u stopu prati Dragovic i prosto mu “ne da” ni da je primi.Mrdja je morao bolje,lopta ide u gol-aut.
60.minut –lopta zavrasava u nasoj mrezi,ali su se na vreme oglasile sudije i prekinule akciju gostiju zbog evidentnog prekrsaja Okotia nad Brkicem.
61.minut-isti igrac (Okotie) dobija javnu opomenu,a Tadic nesto kasnije probija levi bok i salje loptu nicim izazvan u gol-aut.Fantastican centarsut nase vedete ka decaku koji skuplja lopte iza gola!
62.minut-Tadic (da se ne sramoti vise) izlazi napolje,na njegovu poziciju ide Maksimovic.
Ovo je period utakmice kada nas nema nigde-fudbaleri Austrije sve nase atake lako resavaju,a cim predju na nasu polovinu to izgleda opasno,jer dugo mogu da drze loptu u nogama i da bez vece muke kontrolisu igru!
69.minut-Maksimovic stize da nas izvuce iz jedne takve situacije,nakon proboja gostiju po levom boku i centarsuta na oko10-tak metara od gola Brkica!
70.minut-karton i za Mrdju i to isto zbog,navodnog,simuliranja!Sad mi se cini neopravdano!Cak bih rekao da je Bak napravio faul…
72.minut-opet dobra prilika za nas.Tumbasevicev sut sa oko 18 metara,golman gostiju izbacuje u korner.Nakon njega i pravog malog odbijanca,Maksimovic okenut ledjima vraca loptu u srce sesnaesterca,svima se cini (pa na zalost izgleda i Slavenu koji je prima) da su nasa tri igraca koja se tamo nalaze u nedozvoljenoj poziciji.Nije bilo tako i sudije opravdano pustaju Stjepanovica da je opali negde sa penaltika,ali ona opet umesto U ide IZNAD gola-KAKVA STETA!
75.minut-Janku karton zbog faula nad Junom.
76.minut-sad bilijar u nasem kaznenom prostoru nakon solo akcije Acimovica koji “lomi” Vulicevica na levom boku-centarsut ide ka rodjenom Loznicaninu Junuzovicu,ali je isti salje preko gola.
77.minut-Stjepanovic ponovo u sansi nakon centarsuta Vulicevica kome Mrdja dao loptu po boku.Nije bilo lose!
80.minut-Klein (ali ne Kevin) menja Junuzovica.
81.minut-opet Acimovic na levom krilu razbija Vulicevica-centarsut sledi,ali i skok Pekovica koji glavom otklanja opasnost.
82.minut-evo i „zaboravljenog“ Voriseka-njegova prangija sa 30 metara ide jako blizu stative.
84.minut-ovih poslednjih 4 minuta dominacije su samo uvod u ovo-stativu pogadja Okotie nakon sto je Karan loptu izbacio ka njemu,a niko vise ovog igraca pakistanskog porekla i ne moze da zaustavi.Brkic se izvio koliko je dugacak,ali na svu srecu,gosti ne dolaze do vodjstva zahvaljujuci okviru gola!
86.minut-poslednji trzaj.Grozdanoski menja Djurovskog.
87.minut-najveca sudijska greska na utakmici.Start gostiju nad Pekovicem nakon njegove akcije i duplog spasa sa Grozdanoskim,bio je,sasvim sam siguran,za upiranje prstom sudije Attwella na krec!!!
90+1 minut-sansa,i to vrlo dobra,i za makedonskog reprezentativca.Tumbasevic vuce loptu i predaje je Mrdji koji sa nasao sam na levom boku.Sledi njegov sut sa roglja sesnaesterca direkt u golmana gostiju koje je samo odbija na oko 15 metara od svog gola,a nalece Vlatko i salje je,iz veoma dobre pozicije,nebu pod oblake!

Nakon ukupno 3 minute zaustavnog vremena,Attwell svira KRAJ!
Konacnih 1:1 za kakvu-takvu nadu u revansu.Da verujemo MORAMO,jer kako stoji u Svetoj knjizi-“Onome koji veruje je sve moguce”!!!
Znajuci i da se kolo srece okrece,ne mozemo valjda dva puta protiv istog protivnika promasiti ovakav broj izglednih prilika!Samo hrabro,jer hrabre i sreca prati!Uz veru,hrabrost i malo srece-mozemo izvrsiti napad na Bec u cetvrtak 6.avgusta!Posle toga cemo videti da li imamo tim za velika dela!!!
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Prognoziram za revans 1:1 i zatim nas gol u produzetku i pobedu od 2:1.
Bato majstore vodi nas do titule :lol:
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8929
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

Grofe, odlican izvestaj, svaka ti dala!!!! :D
User avatar
Alan Ford
Posts: 397
Joined: Fri Oct 24, 2008 6:13 pm
Location: Novi Sad - Vojvodina

Post by Alan Ford »

021 wrote:Prošla je utakmica, sad valja ubediti sebe da smo igrali sjajno, lepršavo i da smo austrijskoj boraniji trebali uvaliti 5 komada, ali eto nekim čudom se to ipak nije desilo... E moji slaninari, dok nama igraju otpaci zvezde i parizana (a to su, glavom i bradom – Đurovski, Mrđa, Stjepanović, Maksimović) nema od Voše NIŠTA.
I sinoć je sve bilo u domenu već viđenog, jer se ništa (osim mesta odigravanja) nije mnogo razlikovalo od onoga što smo gledali na pripremnim utakmicama, a to je opet bilo identično onome što smo gledali prethodnih godina. Videli smo Mrđu kapitena, sjajnog Đurovskog kako gamiže po terenu, uverili smo se po hiljaditi put da nijedna odbrana nije dovoljno spora da bi Tadić bio brži od nje. Ali on vredi 2,5 miliona. Važi. Za Tadića je najbolje da posle revanša ostane u Beču, u Muzeju lipicanera. Rado će ga primiti. Ali sve to nije ništa u poređenju sa osećajem koji se javlja kada vidim da jedan smešni, debeli, krivonogi, proćelavi rekreativac ulazi i igra pre Smiljanića. Onda se zapitam šta uopšte kog đavola tražim u toj prokletoj Rupi, ko tu koga zeza, ko je tu normalan, a ko nenormalan. Meni je i pre utakmice bilo u najmanju ruku smešno što Stepanović ističe našu prednost po bokovima, opisujući odbranu Austrije kao sporu. Pa mi smo upravo na bočnim pozicijama najslabiji, jer je Goran Smiljanić jedini dobar bočni igrač koga imamo. Ostali mogu da mu čiste kopačke. A i Stepanović spada u kategoriju propalih trenera. Inače se ne bi ni vraćao ovde, kao što ni ostali BEOGRADSKI DŽIBERI ne bi dopuzali u Vojvodinu pokušavajući da spasu svoje propale karijere da ih zvezda i partizan prethodno nisu odbacili. Juče Lazetić, Purke, Vukajlo... Danas Đurovski, Mrđa kapiten, Maksimović... Sutra, ko zna? Neko verovatno već zna. (Veliki Štrumf je ponosno objavio da je sačinio plan i program za sledeće 4 godine, tako da će se naći već neko, ne sumnjam.) FK Vojvodina – Centar za rehabilitaciju i reafirmaciju propalih igrača zvezde i partizana. Predstava je uvek ista, samo novi glumci dolaze na mesta starih, a novi dirigent daje uvek isti ton raspalom orkestru. I tako u krug, utabanim stazama kroz lavirint.

Što se tiče revanša, budite bezbrižni. Ispadamo sigurno, uz rutinsku pobedu Austrije. Repriza iz Tel Aviva. Verujte mi, odbrana je najmanji problem (posebno kada se vrati Kizito), ali za nas će postizanje gola u Beču biti naučna fantastika (pošto će sastav ostati isti).

Da rezimiram: Đurovski napolje, Mrđa napolje, Tadić napolje, Maksimović napolje, Stjepanović napolje. Dani, Vuk i Goran unutra! Kada se to desi, onda će vredeti ponovo komentarisati Vojvodinu. Novi Sad danas u svemu liči na predgrađe Beograda, pa tako i u fudbalu.
Sad mi je lakse kad vidim da nisam jedini koji ovako sagledava celokupnu situaciju u klubu.
Najiskrenije se nadam da je sve ovo tj. uzurbano forsiranje gore navedenih igraca samo usminkavanje robe koju treba nekom uvaliti u zimskom prelaznom roku, a onda odmah na polusezoni poceti stvarati tim na zdravim osnovama, jer nemamo bas toliko talenata a ni vremena za bacanje.
User avatar
Turija
Posts: 10855
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Voja wrote: I jos jedno pitanje za Turiju: ne mislis li da nam je bas kapitenska traka oko ruke Mrdje donela 1:1!? Jer ono iskreno nije bio ni F od faula,tako da sam ubedjen da je traka bila na nekoj drugoj ruci,Mrdja bi dobio zuti za simuliranje :wink: sto apsolutno ne znaci da se slazem sa izborom kapitena.... meni to cak stavise smesno!!!
Ja mislim da nije traka uzrok sudijske greške, već to što taj sudija ima najviše utakmica odsuđenih u ČETVRTOJ engleskoj ligi.
Toliko je sad puno tih evropskih kvalifikacionih utakmica da UEFA ne može da ,,navata" kvalitetnih sudija, pa utakmice sude sudije iste kao što su igrači kojima sude.
Da je traka odlučivala da li je faul ili ne, ne bi (M)Rđa dobio žuti zbog pada u šesnaestercu Austrije, gde je bilo bar nekog kontakta, a ovde baš nikakvog.
Veoma slab sudija je bio i u Tbilisiju.Jedino je u Nikoziji sudija bio na nivou takmičenja (Sevojno sam malo gledao, jer sam se već smorio od fudbala, pa ne znam kako se na toj utakmici sudilo?).
PS
Drago mi je što ima puno novih imena koji su se uključili u diskusiju.
I posle prespavane noći moje viđenje utakmice je najbliže viđenju 021, Minje i Voje.
Puno još stvari treba da promenimo, da bi smo bili ozbiljniji rival osrednjim evropskim klubovima.Mnogo šta ne štima, da bi se počeo igrati fudbal u Novom Sadu.Nemojmo kovati Stjepanovića i Stepanovića u zvezde.Jako su mali pomaci za brze hvalospeve.I dalje je u ekipi previše ličnog egzibicionizma, individualne i timske nediscipline, i neodgovornosti (duvalo nam je po desnom beku zato što se ne sećam da je npr Stjepanović ispratio bar jednu akciju Austrijanaca ).Igrao je samo u jednom pravcu i to sam. I samo kad ima loptu, dok Vulićević nije znao gde će i šta će sa sobom?.Par puta je Vule prešprintao od svog gola do desnog krila, a naši veznjaci ga ,,nisu videli" već gađaju Mrđu, ili traže Stjepanovića i Tadića između trojice (naravno bezuspešno).To trener mora da sankcioniše, a ne da hvali igrače po novinama.
Trenutno sam zadovoljan Stepanovićem, toliko koliko i ovim viđenim sinoć u Beogradu.Naravno da se ništa ne može uraditi preko noći.Za sada smo promenili samo smer igre, pa se manje brani(mo), a više napada.Za oko je to lepše i zahvalnije za komplimente, ali kvalitativni otklon nismo napravili.Zato nam se i čini da nam je sad slaba tačka odbrana.
Ja tvrdim da nam je vezni red i napad slab (o efikasnosti da ne pričamo), samo je sakriven prividom naše ,,nove napadačke igre" (u širinu). Jalove isto kao i pre, sa tom razlikom što smo onda bunkerisali bliže našem šesnaestercu, a sad to isto radimo negde oko centra igrališta (uz bezbroj pukotina ispred naših 16m).
Videćemo za 7 dana koliko smo šta naučili, posle 1:1 u Beogradu (ili smo i dalje samo najbolja filijala za škartirane bg kadrove)?Puno bi nam značio prolaz u sledeće kolo, ali moramo puno više znoja da uložimo.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Minja
Administrator
Posts: 1911
Joined: Thu Jan 13, 2005 12:45 am

Post by Minja »

Bice zanimljivo u Becu. Pogledao sam pregled sa utakmice i mogu da dodam, da za ekipu koja je igrala oprezno (po Stepanovicu) Austrija je imala previse ozbiljnih prilika. Sta ce da bude kada ne budu igrali oprezno? Austrija do sada nije igrala ni jednu utakmicu kao domacin (ako ne gresim), pa to moze da bude nasa mala prednost.

U totalu, Austrija je, po meni, ipak favorit, ali mi ne smemo da se branimo. Njihova odbrana je prilicno tanka, a deluju mi i jako neuigrano, pa utakmica u kojoj cemo hteti da damo gol vise, mi deluje kao jedno od resenja. Naravno uz vise trcanja na sredini.
nssale
Posts: 179
Joined: Wed Jan 07, 2009 12:02 am

Post by nssale »

Mrđa folirant kad se skine posle utakmice, kao menja dres ili je to možda samo manekenska fora za ribe, tada izbaci neku definiciju, pločice itd. pomislio bi čovek ovaj može bar sa dvojicom da se nosi na terenu, kad ono on češće pada nego svojevremeno Zlatko Vujović, a u malo jačem duelu pase po nekoliko minuta, hvata se za leđa, stenje...

Generalno, nit smrdimo, nit mirišemo, potencijala ima, ostaje na Stepanoviću da iz svakog igrača izvuče ono najbolje, čini mi se da on to može, vreme će pokazati?

Prognoza za Beč, mož da bidne svašta, i da puknemo ko zvečke, i da iznenadimo prijatno, ajd da budem optimista, mislio sam da kažem 2:2, al pošto je to već rečeno, onda povećavam ulog na 3:3!
User avatar
the Gari
Posts: 1126
Joined: Tue Feb 17, 2009 11:10 am
Location: Jawa Tengah
Contact:

Post by the Gari »

budababa wrote:
the Gari wrote:Da li neko može da se seti kada smo poslednji put nekog pobedili na penale, ja sam se setiJo Hajduka s Liona, Jedinstva iz Uba i dva puta cigana i tu se zabrinuo za svoje mentalno zdravlje i dalje nisam analizirao.
"Žuti" su legli u kupu :wink:
Hvala, druže. Vidiš, ja se zagled'o u daljine (čak sam do Uba stogao), a ni slutio nisam da mi je odgovor "pred nosom". 8) Sećam se te utakmice, u to doba Novi Sad je verovatno imao bolju ekipu od Vojvodine (oni nisu hteli da uđu u prvu ligu, a mi ne znam kako smo opstajali), a bilo u "kavezu" (gde im je i mesto :twisted: ) podosta onog bg šljama koji se lažno predstavljaju kao Novosađani.
Ajd, kad su pali "žuti", da otaljamo i ove "ljubičaste"!
Tovari buraniju!

https://telepapatija.wordpress.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

the Gari wrote: Ajd, kad su pali "žuti", da otaljamo i ove "ljubičaste"!
Огроман оптимизам, пред реванше меч, провејава у редовима љубичастих и можда баш ту треба тражити нашу шансу. Сасвим другачије ће изгледати наш тим када у њему буду били Алексић и Кизито!
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9965
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

Jos samo da nam Mrdja pocne sutirati lopte u zid posle meceva i da Stepi napravi Okochu od njega :lol:

Nego,dosta sam ja zbunjen posle ovog prvog meca sa Austrijom.Zbunjen sam cudnim izjavama naseg trenera,zbunjen sam i cudnim postovima nasih dragih forumasa,jer kako napisase Vosa je igrala bolje nego ikada :shock:
Mislim da su na sve te izjave dosta uticale i utakmice ostalih nasih ekipa u evro kupovima,jer kad bi gledali iz tog ugla,zaista smo igrali impresivno,ali....

Ajd da pogledamo malo sve to i iz mog ugla.Razumem izjave tipa: "neuigrani smo.... imamo dosta novih igraca...",ima smisla,ali... kakve veze ima broj novih igraca sa kondicionim pripremama recimo!?
Pa mi smo toliko kilavo usli u mec da je to prava sramota.Licili smo na onog Ciru,stari vozic,koji se jedva kretao po sinama,hvatao zalet i onda kad se taman zahuktao nestade (drugo poluvreme) mu uglja i to u sred uzbrdice.
Sta se radilo na pripremama!? Razumem da je Stoika nepripremljen,ali sta je sa ostalih igraca
(gde su te nase "plave ptice" (Tadic,Maksimovic,Mrdja) u ciju brzinu se Stepi kleo pre meca)!?
Gledajuci kako se ti igraci smeskaju po terenu,na koji nacin proslavljaju gol.... tempo s kojim su usli u mec.... pitam se za koga oni to igraju!? Nije njima stalo ni do Vose ni do navijaca.
A i sam Stepi mi se cudno ponasa... ne bi me uopste iznenadilo da posle utakmice u Becu na konferenciji pocne da prica da je:"Stadion Austrije jedan zeleni pravougaonik,ogradjen sa sve cetiri strane zidinama,koje se zovu tribine.... znate..." :lol:

Jedino dobro iz ovog meca je to,sto smo jos uvek u igri za sva tri trofeja 8)
Image
Siva Eminencija
Posts: 287
Joined: Fri Jan 23, 2009 7:00 pm

Post by Siva Eminencija »

Na zalost , po recima samog Kizita , on nece biti spreman ni za revans . Naime , danas mi rece da jos dve nedelje nece igrati , a uopste ni ne trenira . Vulicevic se juce povredio i jedva hoda , peta je u pitanju , pa ce i tu mozda biti problema .
User avatar
Turija
Posts: 10855
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

SIVA EMINENCIJA wrote:. Vulicevic se juce povredio i jedva hoda , peta je u pitanju , pa ce i tu mozda biti problema.
To je ono čega sam se pribojavao i skrenuo pažnju pre nedelju dana
Turija wrote:[P.S.
Isto važi i za odnose na terenu. "Vadimo dušu" najboljima, da bi neka "gospoda" igrači mogla biti na terenu bar poluvreme.
Šta mislite koliko mogu Vulićević i Ađuru ovako (a da se ne povrede ili ,,ne puknu"?)
Jasno je sigurno svima šta treba, ali je očito veoma teško to sprovesti u delo. Čak i treneru takve sportske biografije, i iskustva, kakvo ima Dragoslav Stepanović.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
umbro
Posts: 20
Joined: Wed Jun 04, 2008 4:48 pm

Post by umbro »

Kako je pocela utakmica nadao sam se ubedljivoj pobedi,sve posle prvih 15 minuta je po meni jako jako lose.Evo sada sam tek procitao komentare ovde i na nekim drugim sajtovima i gorim od zelje da pogledam snimak utakmice jer ne mogu da verujem da moje misljenje toliko moze da se razlikuje od ostalih.Stvarno dosta pocetnickih gresaka,da ne nabrajam sad po imenima jer bi nabrojao pola tima,ne uigranost pogotovo odbrane.Koliko je puta njihov centarfor ostao sam,da u krugu og 4-5 metara nema nikog oko njega,stvarno je sramota za videti.Poslednjih 15 minta sam ocekivao presing,iako to verovatno ni sami igraci naseg kluba ne znaju sta znaci i dobijem igru toliko nezainteresovanu,ma i na treningu bi ocekivao vise od njih a ne na ovako bitnoj utakmici..Da ne spominjem ono najosnovnije,koliko su puta igraci na sredini terena izgubili loptu,ma ni koraka da potrce nazad da isprave gresku.Znaci ja ne mogu da verujem kako to moze u ekipi da bude normalna stvar kao sto je kod nas..
Pozitivna stvar je da se igra mnogo jednostavnije,vrlo lako se stize do gola.Prva je utakmica pa necu da kazem da je to pre svega zbog nase jednostavnije igre ili lose odbrane austrije,no to cemo uskoro videti,daj Boze da je ono prvo.U drugoj tekmi moze sve da se desi,ja iskreno mogu da zamislim to da prodjemo dalje i ako ce biti jako tesko,pogotovo ako rano primimo gol.Verujem da je stepi pravi strucnjak i da je on sve to sto se desavalo na terenu video mnogo bolje nego mi i da moze da spremi igru,motivise igrace i iznenadi austriju..Bice tesko ali moguce je..Moj tip je 2-2!poz
lalinac
Posts: 13
Joined: Wed Jul 22, 2009 5:03 am

Post by lalinac »

Firma se sukobila sa žandarmerijom
http://sportal.rs/news.php?id=7091

Sa jednim ulazom za mnogo navijaca dobro je i ovo :D

Evo kompletnih rezultata treceg kola kvalifikacija za Ligu Evrope ;)

http://sportal.rs/news.php?id=7098

Moj tip takodje 2:2, mada u sebi bas zelim da Vosa pobedi :D :)
Mare
Posts: 1030
Joined: Fri May 08, 2009 11:06 am
Location: Novi Sad

Post by Mare »

Kao što vidimo mišljenja forumaša o našoj igri u prvoj zvaničnoj utakmici su podeljena. Neki su manje, neki više zadovoljni, a opet sa druge strane neki uopšte nisu zadovoljni. Ja spadam u onu grupu koji su videli više dobrog nego lošeg. Mislim da je na nas koji smo ocenili pozitivno ovu utakmicu najviše uticala činjenica da stvaramo više šansi, lakše dolazimo u priliku da postignemo gol, jednostavno brže igramo nego prošle godine. Ova utakmica me podsetila na prvo poluvreme poslednje utakmice na Karađorđu sa Partizanom,kad su nam poništena dva gola a pored toga smo imali još par šansi za gol. Bilo je propusta, kikseva, vidi se da to nije još sve na svom mestu, previše lako je i protvnik dolazio do našeg gola, ali da ima nekih pomaka u igri u odnosu na prošlu godinu to je sigurno. Što se tiče revanša blagu prednost ima Austrija i to pre svega zbog gola u gostima a onda i zbog činjenice da će ona stvarno igrati na domaćem terenu pred svojom publikom, a ne ko neki, jel tako? Onako navijački nek bude luda utakmica i tamo i nek se završi 2-2!
Last edited by Mare on Sat Aug 01, 2009 2:45 pm, edited 1 time in total.
Locked