Trener(i) FK Vojvodina

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Turija
Posts: 10863
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Ja mislim da je to dobra vest.
Beki poznaje naše mlade igrače i nadam se da će im pružiti šansu.
Bekvalac je trener koji igra na rezultat.Od Selektora Mlade reprezentacije se i ne očekuje da uči decu, već da ostvari plasman.Njihovi učitelji se nalaze u klubovima u kojim igraju, tako da ja podržavam Bekijev izbor za reprezentaciju U21 :!:
Štogod više naših ljudi budemo imali na važnim mestima, Voša će dobijati na značaju i uticaju.
PS
Jedna od posledica neprestane priče o Vojvodini je, recimo i ta, da B92 uz tekstu o Marku Panteliću, postavi sliku Vošinog grba (jednostavno nalazimo im se stalno u glavi i razmišljanjima, pa i kad greše - na slici smo :wink: )
Sad su ispravili, ali bio je naš grb i Bata Pantelić :lol:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
max
Posts: 608
Joined: Tue Mar 22, 2005 12:03 am

Post by max »

Turija wrote:Od Selektora Mlade reprezentacije se i ne oèekuje da uèi decu, veæ da ostvari plasman
Ja ocekujem da se u mladjim kategorijama bilo klubskim ili reprezentativnim deca uce!To bi trebala da im bude skola za ono sta ih ceka u buducnosti.Uce se da bi bili dovoljno sposobni da jednom zaigraju u A timu i ostvare rezultat.Samo tako moze biti i nikako drugacije! :wink:
Klokotnicka_bitka
Posts: 85
Joined: Fri Feb 06, 2009 12:00 pm

Post by Klokotnicka_bitka »

Turija wrote:Ja mislim da je to dobra vest.

Štogod više naših ljudi budemo imali na važnim mestima, Voša će dobijati na značaju i uticaju.
Pa trebali bi onda prvo da postavimo pitanje da li je prvenstveno bitno da mlada reprezentacija pravi dobre rezultate ili da u njoj bude što više Vošinih igrača. Ne mislim da će Voša kao klub loše proći zbog imenovanja Bekvalca, ali sumnjam da je on sposoban sa svojom kosanovićevskom filozofijom da uspešno vodi mladu reprezentaciju.
NUR NOCH RABREN!
Minja
Administrator
Posts: 1911
Joined: Thu Jan 13, 2005 12:45 am

Post by Minja »

Neka mu isplate to sto su dogovorili ali nemoj posle neko da prica kako je on nas covek.Jeste,nas je do poslednjeg dinara.Citajuci taj tekst covek jedino sta moze da zakljuci da on voli Vosu isto koliko i svaka osoba koju zaustavis na ulici i das joj fin i dobro placen posao trenera ili nekog direktora.Klub mu je dao posao trenera iako nicim to nije zasluzio,
Zoran Maric je jedan od najnormalnijih i najkulturnijih ljudi sa kojima sam radio. Ovako omalovazavanje tog coveka nema nikakvog smisla. Sta ko tu kome duguje, ne znam, ali znam da je ZM uvek bio spreman da uskoci i da pomogne klubu, i logicno je da kao neko ko je ostavio trag u Vojvodinu kao igrac, a stariji se toga bolje secaju od mene, da dobije svoje mesto u klubu. Sta fali sto je bio i trener i direktor Omladinske skole? Sta je tu lose??? Treba da dovedemo nekoga iz zvezde da nam to vodi? Covek je imao ugovor, kakav, nemam pojma, smatra da klub nije raskinuo ugovor kako treba i trazi svoja prava. Ni prvi, ni poslednji. A, koliko ko voli ovaj klub glupavo je uopste pricati. Oni koji najvise to pricaju, uglavnom ga najmanje vole.
User avatar
Jan
Posts: 374
Joined: Mon Jan 24, 2005 12:18 pm
Location: Novi Sad

Post by Jan »

Dragoslav Stepanović izbliza u današnjem Dnevniku:

Image
VOŠA ZAUVEK !!!
max
Posts: 608
Joined: Tue Mar 22, 2005 12:03 am

Post by max »

Kakav je Maric kao osoba ja to ne znam,ne poznajem ga licno niti sam ikada imao prilike da budem u drustvu sa njim tako da nisam kompetentan da pricam o tome da li je dobar ili los covek.Takodje ovaj forum se takvim stvarima ni ne bavi vec igrackim ili trenrskim sposobnostima kao i postupcima ljudi vezanim za klub.Lepo ako je tako kao sto ti kazes da je kulturan i fin covek ali to je nesto drugo,ja o tome nisam ni pisao.Pisao sam o njemu kao treneru Vojvodine i direktoru omladinske skole i komentarisao sam njegov postupak tuzbe protiv Vojvodine zbog ne izmirenih obaveza.Posao direktora omladinske skole zajedno sa drugima zaduzenim za omladinsku skolu je ako se ne varam da nadgleda mladje kategorije i da ucini sto je vise moguce da ta deca sutra budu dobri fudbaleri i dobri ljudi.Maric je na trenersku stolicu seo direktno iz te direktorske i sta je uradio?Da li je dao sansu nekom detetu da se oproba u A timu?Ne,vec je na klupi drzao Aleksica,decka koji vazi za najvecu nadu naseg kluba.Takvi potezi mu se sigurno ne mogu upisati kao plus.To trenersko mesto mu je poklonjeno i u prvom i drugom slucaju kad je sedeo na nasoj klupi jer ja ne vidim cime je on zasluzio da bude trener tima koji se bori za najvisi plasman u nasoj ligi i tima koji igra kup UEFA.Ti me Minja ubedi da nije tako.Sad malo o toj tuzbi.Cim je prvenstvo zavrseno pocelo se pricati da ce Maric biti smenjen jer jasno je i obicnom laiku da on nije trener koji je dovoljno dobar da vodi Vojvodinu ka nekim visim ciljevima.Nije jos bio ni smenjen a Dzimi je vec davao intervjue gde je govorio da on ima vazeci ugovor i da ga price o smeni ne interesuju.Proslo je malo vise od dva meseca a Maric je vec stigao da tuzi klub i da koci Stepanovicevo preuzimanje Vose.Kako su novine pisale u slucaju da Maric nadje novi angazman ne bi bilo prepreka da Stepanpovic preuzme Vosu.Medjutim Maric je stigao da tuzi Vosu ali posao trenera nije uspeo da nadje (ako ga je uopste i trazio) i dodacu da me zivo interesuje koji ce klub da ga uzme za trenera.Nudjeno mu je ponovo mesto direktora omladinske skole i on je odbio,toliko o spremnosti da pomogne klubu.Druga stvar,da ljudi iz kluba izadju na ulicu i ponude nekom prolazniku mesto direktora omladinske skole,mesto trenera u Vojvodini da li bi taj prolaznik prihvatio?Da li ako bi prihvatio to znacilo da on hoce da pomogne klubu?Ugovor koji su potpisali treba da se ispostuje i to sam napisao u prvom komentaru a i svi ostali koji su komentarisali su napisali da to klub treba da ispostuje.Slazem se da je glupavo pricati ko koliko voli klub ali razlika izmedju recimo Kacara i Lazetica postoji bilo to glupavo ili ne.Maricev postupak bi pre pripisao Lazeticu nego Kacaru.Mozda gresim
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

Ајде и те тужбе и све остало. Мени је најљигавије како се понео према својим колегама. Као хијена се понашао према Ђумију и једва чекао да му отме посао(а после се китио са Ђумијевим радом). Иста епизода са различитм актерима поновила се неколико пута. Сада је дошао ред на њега и схватио је да то није уреду. Касно зар не?
User avatar
Zeljafcv
Posts: 1473
Joined: Wed Jun 25, 2008 1:41 am

Post by Zeljafcv »

Сутра у 9 на Тв Панонији, у јутарњем програму, Степи прича о Аустрији из Беч.
- Do promena u sistemu: Uprava napolje! Zaustavimo hajku na Vojvodinaše!
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

Журнал wrote:Komisija za žalbe FS Srbije (Rnić, Jakšić, Jotić, Perić i Sofrenović) razmatraće danas argumente poražene strane pred prvostepenim organom.
Tamo gde Žuća i Rabren umešaju prste trava retko može da se šiša. Prvi je generalni sekretar Zajednice superligaša, a drugi direktor Vojvodine, pa se na osnovu odluke i napisanog rešenje o slučaju Marić bez dvoumljenja može zaključiti da su svirali muziku koja odgovara samo jednoj strani...
Arbitraža Super lige je, naime, donela odluku u prvom stepenu i usvojila zahtev Vojvodine, kojim se raskida ugovor sa Zoranom Marićem, potpisan 13. marta 2009, sa obavezom kluba da treneru isplati sve obaveze prema klupskim propisima!?
Komisija za žalbe FSS (Marjan Rnić, Blagoje Jakšić, Dušo Jotić, Vitomir Perić i Siniša Sofrenović) debitovaće u praksi danas; obzirom na znanje, iskustvo i sportsku reputaciju veruje se da će se na ozbiljniji način pozabaviti ovom tematikom.
U međuvremenu oglasili su se Zoran Marić i njegov pravni savetnik Predrag Bogavac, u žalbi drugostepenom organu čiju kopiju su prosledili Žurnalu, rečeno je da Arbitraža Super lige nije na odgovarajući način obrazložila odluku utvrđujući pogrešno činjenično stanje, uz pogrešnu primenu propisa FSS i drugih normi iz sportske svakodnevice.
„Predlažemo da nadležna komisija FSS usvoji našu žalbu i obaveže Vojvodinu da ponudi spo razumni raskid ugovora. Kao znak dobre volje snižavamo visinu podnetog zahteva za isplatu, Zoran Marić je spreman na sporazum i davanje izjave o regulisanju spora, pod uslovom da Vojvodina isplati 42.000 evra u dinarskoj protiv-vrednosti."
Zoran Marić i njegov advokat Predrag Bogovac zahteva za isplatu potražili su u članu 3. ugovora sa Vojvodinom:
„Pored osnovnih prava iz radnog odnosa i prava iz dopunskog rada, u skladu sa zakonskim propisima, obe strane su se sporazumele da mesečna zarada trenera iznosi 500 evra, na ime transfer rate klub se obavezuje da će treneru isplaćivati 2.500 evra mesečno i da trener ima pravo i na druga primanja po odlukama Upravnog odbora Vojvodine."
I konačno najbitniji detalj ugovora:
„U slučaju da klub ili trener nisu zadovoljni takmičarskim rezultatima ugovor će se sporazumno raskinuti i Zoran Marić vratiti na funkciju direktora Omladinske škole."
Ugovor između Vojvodine i Zorana Marića potpisao je u ime kluba direktor mr Cvetko Riđošić 10. marta 2009, overen u Gradskom savezu Novog Sada, tri dana kasnije, i zaveden na odgovarajući način u FSS.
Ceo teksg napisan je na srpskom je-ziku bez upotrebe nekih sgranih kovanica i reči, na isti način označen je glavni detalj - „ugovor se može sporazumno raskinuti", što jeu martu 2009, kad je parafiran, značilo da su obe strane morale da daju saglasnost za brisanje sporazuma, uz odgovarajuće parafe kako se ne bi kasnije slučajem, iz razno-raznih razloga, bavile pojedine komisije.
U prigovoru Komisije za žalbe FSS istaknuto je nekoliko zanimljivih detalja, uz obrazloženje zahteva za isplatu 42.000 evra:
„Za maj i jun 2009. tražimo 6000 evra, za regulisanje transfer rata od jula 2009. do 30. juna 2010, iznos od 30.000 evra, kao i 6000 evra na ime neisplaćene bonus nagrade za uspešnu takmičarsku godinu 2008/2009. Odmah po prijemu novca Zoran Marić će potpisati sporazumni raskid ugovora, kojim će se definisati da obe strane nemaju više finansijskih potraživanja, tek tada bi Vojvodina mogla da ispostavi dokumentaciju, kojom novi trener definitivno dobija licencu za rad.
Advokat Bogavac na fin način komentariše odluku Arbitraže Super lige:
- Rešenje je kontradiktorno sa spisima iz spora, nigde nije pomenut zahtev trenera za isplatu novca, a upravo to je prethodno pitanje za odlučivanje po podnetom zahtevu za raskid ugovora. Upravo iz više razloga je nemoguće prvostepenu odluku preispitati, pa bi je trebalo odmah ukinuti i vratiti Arbitraži na ponovno razmatranje.
- Vojvodina nije bila zadovoljna Marićevim radom i rezultatima kluba, pa mu je predložila da se vrati na funkciju direktora Omladinske škole?
- U takvom slučaju klub je morao da formira komisiju koja bi dala ocenu stručnog i pedagoškog rada trenera. Ta komisija mora da ima članove s profi licencama, i da u njoj budu dva predstavnika Udruženja trenera, a klub da delegira trećeg člana. Nalaz bi bio konačan i obavezujući za obe strane spora -dodao je Predrag Bogavac. - I sve to uraditi u roku od osam dana.
Zoran Marić se poziva i na Pravilnik o licencama i statusu trenera, na osnovu koje se izdaju radne dozvole - licence:
- Ugovor između trenera i kluba može se sporazumno raskinuti isključivo u slučaju da trener potpiše taj akt i potvrdu da je finan sijski izmiren u celosti.Pravilnik, dakle, raskid ugovora tretira kao proizvod saglasnosti obe strane, u pismenoj formi, a ne kao odluku kluba, kojoj bi se trener morao povinovati. Ne znam koji bi trener, ne samo u Srbiji, potpisao sporazum s klubom, a da glavna klauzula precizira da se ugovor može raskinuta kad to želi predsednik ili direktor kluba, čak i posle prve utakmice provedene na klupi bez obeštećenja. Verujem da takvo mišljenje ne bi dozvolilo ni udruženje trenera.
- Kako tumačite stav kluba da nije bio zadovoljan radom i rezultatima?
- Osvojili smo drugo mesto u Super ligi, što je najveći uspeh Vojvodine u poslednjih dvadeset godina. I da ne iznosim druge detalje - objasnio je Zoran Marić.
Elaborirajući čudnu odluku Arbitraže Super lige Zoran Marić je na kraju objasnio i moguće sledeće poteze?
- Imam apsolutno poverenje da će ceo slučaj na fudbalski način biti rešei pred odgovarajućim organimaFSS.
- Lopta je uvek okrugla u delikatnim slučajevima?
- Preduzimam za svaki slučaj i druge mere, obratiću se UEFA radi zaštite svojih prava, prevodim dokumenta, tražim sagovornike u nadležnim komisijama, osim toga napisaću tužbu i redovnom sudu. Pravnici kažu da je i to jedan od načina da odbranim svoj potpis na ugovoru s Vojvodinom.
Vojvodina i novo klupsko rukovodstvo su zaklonjeni oko jednostrane odluke kojom je Mariću ponuđena funkcija direktora Omladinske škole. Advokat Bogovac takav poziv na svoj način komentariše:
- Zoran Marić zbog sramne i neistinite ocene njegovog rada nije u mogućnosti da prihvati mesto direktora u omladinskom pogonu, niti da bude trener. Ukoliko bi to prihvatio onda bi javno priznao ocene svog rada napisane i potpi sane, rečene i javno saopštene. Kako bi trener s tako lošim kvalifikacijama mogao da obavlja bilo kakvu funkciju i posao u klubu?
Интересантна ми је ова клаузулу из уговора о добијању рата од трансфера. Да ли су због тога у тиму били Лазетић, Вукајловић и Мијатовић. Е, Џими, Џими! :oops:
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

F.K. VOJVODINA wrote:Zvanično saopštenje povodom sve učestalijih perfidnih rubrika u vezi arbitražnog spora između FK „Vojvodina“ i dojučerašnjeg trenera Zorana Marića, u jednom dnevnom sportskom listu

Pare su na blagajni, nisu u gepeku

Usiljeni, iz Gepeka, naručeni i ničim izazvani, redovi na ovim žurnalističkim prostorima do bola servilnog egzekutora raskrečenog pera već mesec dana osetno pomeraju temelje, narušavaju harmoniju u našem klubu.

Sve u vezi sa arbitražnim sporom između dojučerašnjeg trenera Zorana Marića i FK „Vojovdina“, preciznije rečeno, pravosnažnom odlukom Arbitražne komisije Zajednice superligaša br. 07-149 od 06. jula 2009. o raskidu ugovora s njim, isplati plata do datuma smene (04. jun 2009.) i nagrade za drugo mesto.

Da bude naplatljivije, nakon prekjučerašnjeg stava Komisije za žalbe FSS da kolege iz „arbitražne“ samo preciziraju količinu novca koju Vojvodina treba da isplati Zoranu Mariću, iskočio je ovaj, opet iz Gepeka, nasrnuo još iz Simine 67 po četvrti put na naš klub. Iskustveno, već uhodano u njegovoj novinarskoj i postžurnalističkoj praksi.

Elem, Vojvodina nikad nije dovodila u pitanje isplatu redovnih i vanrednih prinadležnosti g. Marića. Sporenje je nastalo u tumačenju ugovornih stavki, njegovom nemuštom zahtevu za isplatom nezarađenog novca. Gospodin Marić, nažalost, nije razumno i emotivno procenio situaciju, kako običava da kaže, u svom klubu, iako je za to imao više razloga, osnovni: ljubav prema Vojvodini i voljom rukovodstva - neraskinuti Ugovor o radu na poziciji direktora Omladinske škole.

Vredno pomena, g. Marića je jednoglasjem smenio Upravni odbor i angažovao cenjenijeg trenera. Ništa, dakle, neobično u fudbalu, u sportu. Boli nešto drugo, tačnije: njegovo permanentno busanje u grudi sa vicešampionskom pozicijom. Istina je, kao i uvek, negde na sredini. Gospodin Marić jeste, poput trojice prethodnika, najčešće samovao na drugoj poziciji. Međutim, smetnuo je sa uma da je tim preuzeo u 20. kolu sa šest bodova zaostatka za vodećim Partizanom, prvenstvo okončao sa 19 bodova razlike u odnosu na „crno-bele“. Da je vicešampionska počast i delo klupske administracije, da je... Na kraju, ispostavilo se, parforfe bodovi sa „zelene čoje Šumadije“ iz meča sa čačanskim Borcem, presudili su o plasmanu našeg tima u Jelen superligi.

No, nije to jedini greh g. Marića... Ogrešio se taj o reprezentativni fudbal, o Igora Đurića, Danijela Aleksića, Aleksandra Popovića i njegovog već viđenog transfera u Grenobl, 350. 000 evra u klupskoj kasi... nanevši, tvrdoglavošću i neimanjem trenerskog i ljudskog nerva, enormnu finansijsku štetu klubu.

Na kraju, ceneći skupu novinsku ’artiju i Vaše strpljenje, iskoristili bismo priliku da podsetimo, drukčije nismo u prilici, g. Marića na poštovanje Ugovora o radu. Pozovemo da se vrati sa samoinicijativno uzetog godišnjeg odmora, svrati do blagajne kako bismo isplatili svaki zarađeni dinar do smene, preciznije: do odluke Upravnog odbora kluba ferifikovane od strane Arbitražne komisije Zejednice superligaša i Komisije za žalbe FSS.

P.S.

Bilo kako bilo, ostaće zabeleženo da je Zoran Marić prvi trener u istoriji najstarijeg srpskog superligaša koji se sudskim putem rastao od „svog“ kluba.

S poštovanjem,


FK „Vojvodina“
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Saopstenje na mestu.Podrzavam ga u potpunosti.Jos bih dodao i nerazjasnjene okolnosti oko obaveznog igranja Lazetica u prvoj postavi.Neko je ovde ranije stidljivo napisao sta je Maric sve dobio za uzvrat da bi Lazetic igrao.
Najgore je prosao Pop,bez obzira sto nisam bio zadovoljan njegovim igrama u Vosi,momak je zasluzio da ostvari inostrani angazman,a taman bi smo i mi time dvostruko profitirali.Medjutim,Grenobl je odustao od transfera.
E moj Maricu,puno si ti dobio od Vojvodine(sto direktno sto indirektno),a ti bi sada hteo jos.Pa koliko je dovoljno da tvoja sujeta bude zadovoljena?
Bato majstore vodi nas do titule :lol:
User avatar
Turija
Posts: 10863
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Marić, svojim trenerskim radom u Vojvodini, sigurno nije zaslužio premiju.
Ona je za njega kao dobitak na Lotou Ali, čoveku je dat dobitni loz (Ugovor od Vojvodine) i on sada traži svoje pare.
Najverovatnije je i da ima pravo, ali, sigurno, nema morala (PRAVO JE, U SUŠTINI, DRUŠTVENO PRIZNATI MINIMUM MORALA).
Dakle, pošto Marić nije ni M od MILANA DJURIČIĆA, pa da, kad ga smene sa funkcije, pocepa Ugovor sa Vojvodinom i ne uzme neodrađeni, a garantovani deo novaca, epilog priče (SUD) je očekivani rasplet.
Vojvodina je kriva utoliko, što ne pazi s kim šta stavlja na papir (ili neko ne zna to da formuliše), pa kad ta druga strana izvadi Ugovor iz džepa, ima ozbiljan problem.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

Image
van der iV a.k.a Totti
Posts: 635
Joined: Sun Jan 23, 2005 11:04 am
Location: Point Place

Post by van der iV a.k.a Totti »

Citam na B92 da Stepi kaze da na polusezoni treba da osvojimo izmedju 23 i 26 bodova.Pa zar on ne zna da se liga proslirila?Mislim,ako osvojimo 25 bodova od 45 mogucih,tesko da cemo i izaci u Evropu sledece godine.
DOSTA JE BILO AUTOKRATIJE-UPRAVA NAPOLJE!!!
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3922
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Post by Red Marquis »

van der iV a.k.a Totti wrote:Citam na B92 da Stepi kaze da na polusezoni treba da osvojimo izmedju 23 i 26 bodova.Pa zar on ne zna da se liga proslirila?Mislim,ako osvojimo 25 bodova od 45 mogucih,tesko da cemo i izaci u Evropu sledece godine.
Možda on još računa dva boda za pobedu :lol:
Post Reply