Transferi

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
vladans
Posts: 548
Joined: Tue Sep 18, 2007 2:55 pm
Location: novi sad

Post by vladans »

Voja wrote: I jos jedno,za mnoge verovatno provokativno pitanje.Cime je to Davidov toliko zaduzio sve vas,pa se njegov dolazak docekuje kao dolazak Ronaldinja!?Mislim,covek je ok,voli Vosu,sve to stoji,mnogi kazu da je kao licnost extra,citao sam i mnoge intervjue s njim,koji dosta govore o njemu kao osobi,ali nesto bas i ne pamtim njegove (brojne) iznadprosecne partije na terenu (za bilo koji klub)
Bas zbog svega toga sto si vec naveo plus njegovi igracki kvaliteti kojim je pravio razliku,sto se najbolje vidi u tome da smo posle njegovog odlaska izgledali duplo losije na terenu!
Za razliku od tebe(a mozda si i taj period bojkotovao pa nije ni cudo sto ne pamtis) ja se secam i utakmice u rupi kada smo dobili 3:0, protiv partizana kuci 2:0 i jos mnoge utakmice u kojima je igrao sto ti kazes iznadprosecno!
Jedine utakmice u kojima je po meni podbacio su bile protiv zvezde u finalu kupa i protiv istog protivnika u Novom Sadu kada smo odigrali bez golova!
User avatar
Marcello
Posts: 954
Joined: Wed Jan 10, 2007 2:21 pm
Location: uvek na našoj strani

Post by Marcello »

Voja wrote: Cime je to Davidov toliko zaduzio sve vas
Jedino kad je kod njega bila lopta, ja sam bio potpuno smiren...Znam, subjektivan osećaj, ali, taj osećaj pamtim i danas...Zato ga, valjda i priželjkujem opet na sredini...
grobari su avangarda, tačno onoliko koliko smo mi mejnstrim...
Alexandar
Posts: 194
Joined: Thu Jan 22, 2009 3:37 pm

Post by Alexandar »

vladans wrote:Jedine utakmice u kojima je po meni podbacio su bile protiv zvezde u finalu kupa i protiv istog protivnika u Novom Sadu kada smo odigrali bez golova!
Te dve utakmice su bile i najbitnije u sezoni (za prvu nema potrebe govoriti o važnosti, a druga koju si naveo je bila da dotučemo protivnika koji je bio u rasulu i približimo se ciganima koji su tada uzeli titulu na par bodova zaostatka). O partizanima te sezone ne treba ni pisati jer su bili isti kao zvezda ove.
SAMO NAPRED VOJVODINA!!!
vladans
Posts: 548
Joined: Tue Sep 18, 2007 2:55 pm
Location: novi sad

Post by vladans »

Alexandar wrote:
vladans wrote:Jedine utakmice u kojima je po meni podbacio su bile protiv zvezde u finalu kupa i protiv istog protivnika u Novom Sadu kada smo odigrali bez golova!
Te dve utakmice su bile i najbitnije u sezoni (za prvu nema potrebe govoriti o važnosti, a druga koju si naveo je bila da dotučemo protivnika koji je bio u rasulu i približimo se ciganima koji su tada uzeli titulu na par bodova zaostatka). O partizanima te sezone ne treba ni pisati jer su bili isti kao zvezda ove.
Za prvu utakmicu se slazem da je bila najbitnija ne samo u sezoni vec i u zadnjih dvadeset godina,ali su na njoj podbacili skoro svi,jedino je onaj idiot Pektovic odigrao korektno dok su svi ostali bili srednje zalosni,a sto se tice druge tu si nesto pobrkao loncice..
Somborac
Posts: 641
Joined: Sat Jul 29, 2006 3:35 pm
Location: Sombor

Post by Somborac »

Brka mora ostati! On je temelj i kostur jednog novog tima, gde bi trebali da igraju pravi i casni ljudi, a ne foliranti i menadzerski projekti! Djuricic apsolutno ne moze biti njegova zamena! Dzaba sva pojacanja, ako prerano i bespotrebno prodaju Brku. Brka je jedan vrlo pametan momak kojem se trenutno ne zuri preko, koji je svestan da vreme radi za njega i da sve treba da ide svojim tokom! Moze njemu iz Vose za sezonu dve destinacija da bude daleko bolja od nekog francuskog osrednjeg kluba, a i obestecenje i korist za klub! Jako, jako bi pogresili njegovom PRERANOM prodajom!

U klubu su pravi ljudi Brka, Buki, Lovre, Kiza, Tumba, Stjepanovic, Duca od stare starije garniture, neka idu Mijatovic, Lazetic, Vukajlovic, Stojanovic, Djalovic, kao i prezasiceni i bez motiva Popovic, Stosic, Lakic.

Moramo dovesti Milana Davidov, Stevana Stosica (izuzetno kvalitetan igrac koji je slobodan u izboru novog kluba i kaze da bi mogao da se vrati iz Spanije u Srbiju) Vladimir Djilas, Branisalv Trajkovic!
User avatar
PeraSK
Posts: 90
Joined: Sat Aug 16, 2008 10:19 am

Post by PeraSK »

Ne valja prodavati okusnuce tima, al sta da se radi mora od necega da se zivi. Brku treba zadrzati jer je jos "mlad", ali ako ga prodaju, zelim mu uspesnu karijeru u nastavke, ali imamo mi zamene na poziciju golma u vidu Kesica i Ristica. Da se ja pitam, ja bi ubacivao mladje igrace u vatru poput Smiljanica, Medojevica, Mitosevica, Karana, Aleksica. Mislim velika se polemika ovde vodi oko neki matorih i istrosenih igraca, tj. "mustikla".
Realno ako se dovode i proda puno igraca, na kraju cemo zavrsiti kao crvena petokraka sa debelim minusom na budzetu. Treba kupovati planski a ne nesto s brda s dola. Ok za pujacanja tipa Adjuru i Vulicevic, tu su nam trebali takvi igraci.

Po meni postava za narednu sezonu bi trebala da izgleda ovako

golmani
Brkic(ako ne ode, a ako ga prodaju neka ima srecnu karijeru u nastavku)
Kesic
Ristic

odbrana
desno Milutinovic (Vulicevic, Nduka,Lakica treba prodati)
centrlani odbrambeni
Djuric, Stosic (Lovric, Karan, Mijatovica treba sutnuti za neke novce)
levo
Kizito(ako ostane), (Pavlovic, i jos neki iz mladjih kategorija ako ima, ako nema tu treba kupiti igraca)

sredina
prodati pod HITNO Lazetica, Vukajlovica, Popovica, Trivunovica

ubaci u igru Adjurua, Medojevica, Smiljanica, Tadica, Mitosevica, Buaca, Stjepanovica, Khucasvilija, Djurovksi, i jos ubaciti nekog iz mladjih kategorija ako ih ima, takodje dovesti nekog organizatora igre jer ono prosle sezone je na sve licilo nego na organizovanu igru. Dobro je radio Djurovski kad je dobio sansu, ali ne moze jedan covek celo prvenstvo da igra.

Napad
prodati Purketa

po mogucnosti ostaviti Aleksica, Mrdju, i ako ima neki napadac iz mladjih kategorija
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9979
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

vladans wrote:
Voja wrote: I jos jedno,za mnoge verovatno provokativno pitanje.Cime je to Davidov toliko zaduzio sve vas,pa se njegov dolazak docekuje kao dolazak Ronaldinja!?Mislim,covek je ok,voli Vosu,sve to stoji,mnogi kazu da je kao licnost extra,citao sam i mnoge intervjue s njim,koji dosta govore o njemu kao osobi,ali nesto bas i ne pamtim njegove (brojne) iznadprosecne partije na terenu (za bilo koji klub)
Za razliku od tebe(a mozda si i taj period bojkotovao pa nije ni cudo sto ne pamtis) ja se secam i utakmice u rupi kada smo dobili 3:0, protiv partizana kuci 2:0 i jos mnoge utakmice u kojima je igrao sto ti kazes iznadprosecno!
Sve je to ok,ali dva iznadprosecna meca za pamcenje mogu skupiti i Ljupko Petrovic,i Bekvalac i Dzimi.... mislim,da li su dva meca dovoljna za dubok trag!?Cak i kad nas je pobedio golom za Cacak,nije igrao nista posebno,cak ni u madjarskoj (a gledao sam preko 10 meceva,prenosa),evo i u Kuli... cime se to on izdvaja!?
Tebi treba igrac,plej,oko koga ce se sve vrteti,igrac ciji se svaki potez pamti.Celarevo jos uvek prepricava Kodzine utakmice,u Indjiji isto.... A koliko mi,ili jos bolje vi koji pratite meceve uzivo (jer je ocgledno,da RTS i kad prenosi meceve laze :lol: ) pamtite poteza Milana Davidova!? Ili da ne bude sad kako ja tu nesto pametnujem,mudrujem,iskopavam nekog Kodzu.... uzmi ovako,zamisli triling Kacar,Despotovic,Davidov... opusti se... zazmuri.. zaboravi na sve ostalo.... posle 10 sekundi pocece da ti se pred ocima redjaju blistavi trenutci,potezi,golovi sve trojice....





KLIK
Kad otvoris oci,napisi mi,cijih je poteza bilo najmanje kojih si se setio :wink: :lol:
Image
Somborac
Posts: 641
Joined: Sat Jul 29, 2006 3:35 pm
Location: Sombor

Post by Somborac »

Vojo, ko je od sadasnje garniture imao bolje partije od Davidova? Popovic, Veseljko ili Mario? Ostavi se ti Despota i Kacara koje realno ne mozemo da vratimo!


jedan klik, za vracanje u realnost!
chinaman
Posts: 247
Joined: Mon Dec 08, 2008 6:04 am

Post by chinaman »

Iako je mozda tacno da Milan Davidov nije pruzio mnogo ultra - blistavih partija u nasem dresu, igra je ipak bila mnogo tecnija dok je on bio u timu. Pitanje je jedino da li je on i dalje u istoj formi u kojoj je bio u toj sezoni i da li je za nase ambicije u ovoj sezoni potreban neki bolji igrac.
User avatar
madda fakka
Posts: 1114
Joined: Wed Jun 04, 2008 7:15 pm
Location: Adice

Post by madda fakka »

Voja wrote:
I jos jedno,za mnoge verovatno provokativno pitanje.Cime je to Davidov toliko zaduzio sve vas,pa se njegov dolazak docekuje kao dolazak Ronaldinja!?Mislim,covek je ok,voli Vosu,sve to stoji,mnogi kazu da je kao licnost extra,citao sam i mnoge intervjue s njim,koji dosta govore o njemu kao osobi,ali nesto bas i ne pamtim njegove (brojne) iznadprosecne partije na terenu (za bilo koji klub)


VOJO?!?! Jes bio malo pod gasom kad si ovo pisao? :D Navescu samo jedan primer... Da nije bilo Davidova Vojvodina ne bi ciganima napisala crnu istoriju na marakani tj ne bi dobili taj mec 3:0 nikako. Evo stavio sam link obrati paznju na treci gol i naravno dao je prvi gol.

http://www.youtube.com/watch?v=VEzOEyfkj1w

Sada pitanje je da li je on u formi u kojoj je nekad bio :!: ipak godine su prosle... Pohvalio bih njegov potez i pored toga sto su ga OTERALI iz kluba on opet ima zelju da se vrati, (a umesto njega doveli Lerinca koji je cini mi se igrao 2 utakmice i onda povredio petu :oops: ) Jes mi srce uz njega ali da li moze da bude onaj stari golden boy :wink:
I Bog je Slaninar...
Koral
Posts: 419
Joined: Tue Jun 09, 2009 2:54 pm

Post by Koral »

Pa ne moze ovde niko da kaze da recimo Davidov nije ucinio mnogo za klub i da nije dobro igrao kada jeste. Takodje i Pekaric. Ali ljudi oni su napravili neke promasaje u karijeri, odlaskom u Rumuniju i Madjarsku i oni jednostavno ne igraju vise na istom nivou. To je moje misljenje. Treba nam par iskusnih igraca, mogao bi i takav jedan da dodje, a ostalo sam za da igraju mladi i veoma brzi igraci, voleo bih da igramo brz fudbal.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9979
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

Somborac wrote:Vojo, ko je od sadasnje garniture imao bolje partije od Davidova? Popovic, Veseljko ili Mario? Ostavi se ti Despota i Kacara koje realno ne mozemo da vratimo!
Ljudi ovaj rodjen da mi kontrira,pa makar bilo kako! :lol:
Somborac kakve veze sad imaju ti sto si ih nabrojao!? Pa bilo kog veznjaka da dovedemo,imacemo bolji vezni red od sadasnjeg.Ali da li je nama cilj da imamo bolji vezni red od sadasnjeg ili da imamo najbolji vezni red u ligi!? U ovoj drugoj opciji,ne vidim mesta za Davidova.I odakle sad pitanje u kakvoj je covek formi!? Pa veliki igrac je uvek veliki.Koliko je proslo od kako je Milan otisao iz Vojvodine!? Tri puta vise vremena je proslo od kako je Panta otisao iz Vose pa i opet kad se vratio,bio je najbolji.Ali samo iz jednog razloga,jer covek zna fudbal!!! Tako da ako je Milan zaista vrhunski igrac kao sto pisete,nema bojazni (zbog forme) za njegov dolazak,jer pogotovo na tako bitnim pozicijama u timu se pokazalo,gotovo isto kao i na golmanskim,sto si stariji,to bolje i zrelije razigravas.

Somborac,niko nije spominjao Kacara i Despota u opciji vracanja!!!
Image
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Mislim da u klubu dobro rade za sada i da im ne treba puno soliti pamet.Vulicevic i Adjuru su dovedeni da bi igrali a ne sedeli na klupi,a ista situacija ce biti i sa ostalim eventualnim pojacanjima.
Da napravimo neki presek.

Brkic verovatno nece otici,a uostalom taj Le Man nije neki klub koji ima velik budzet i koji je spreman da plati te pare koje Brka vredi.Le Man je stavise medju siromasnijim klubovima u Francuskoj,ali ima dobru svoju skolu.U zadnje vreme se posteno naprodavao igraca i ozbiljan ce biti kandidat za ispadanje.To nije klub za golmana kalibra Brkica.Cak kada bi Brkic i otisao,ne bi trebalo dovoditi novog golmana jer imamo i Kesica i Ristica,pa i Drinica(doduse mislim da on nikada nece dobiti sansu).Sta ce nam koji djavo Djuricic i jos da ga skupo placamo?
Lovric je siguran na stoperskom mestu,ali trazi mu se partner.Mislim da klub zeli da zadrzi Stosica da bi ovaj igrao stopera,jer je jeftiniji od eventualno transfera Trajkovica za kojeg Dzomba sigurno mnogo trazi.Mada sam ja misljenja da ako za nekoga treba u ovom prelaznom roku odresiti kesu,onda je to Trajkovic.Po meni on bi trebao da bude na vrhu liste pojacanja.Neka rezervna varijante je izgleda po interesovanju i taj Gasic.Karan ce svakako biti rezerva,a Mijatovic ostaje u klubu ali kao deveta rupa na svirali sem ako sam ne bude hteo da ode.Djuricev odlazak je pitanje dana,a i posle svega sigurno je da mu se ne ostaje ovde.
Desni bek je sigurno Vulicevic.Za Lakica vazi isto kao i za Mijatovica,a videcemo ko ce biti alternativa Vulicevicu,mozda Milutinovic,mada on zna i po levoj strani po potrebi da igra,secamo ga se kada je tamo bio u paru sa Kizom kao krilo.
Levi bek je Kiza,ima ugovor na jos godinu dana i nece ga sigurno pustiti,mislim da klub nece hteti na njemu da zaradi.Tu je jos Pavlovic,a sansu bi morao da dobije i Smiljanic za koga odgovorno tvrdim DA JE EKSTRA TALENAT,SVOJEVREMENO ISPRED ALEKSICA.Doduse on po meni treba da dobije sto ofanzivniju ulogu jer mu to vise odgovara,onako manji nije bas za odbrambene zadatke.
Zadnji vezni je Adjuru,a njegov dolazak pokazuje da se sprema odlazak Popovica i da ga ne zele u timu.Popovicev ostanak i samim tim obaveza da bude starter bi unistili nase ambicije,pokvarili koncepciju igre i tima i ne znam kako bi smo ista mogli ocekivati u tom slucaju.A i sam Pop je izjavio da zeli da ide,pa zasto onda to sprecavati?Tumbasevic je tu kao Adjuruova rezerva.
Kreator igre bi morao da bude Davidov i tu nema spora.Nadam se dolasku i tog Babica da mu bude rezerva.
Djurovski i Grozdanoski verovatno odlaze,ovaj drugi gotovo sigurno,i bolje je tako,sto se Djurovskog tice falio bi nam samo ako Davidov ne bi dosao.
Po bocnim pozicijama u slucaju da igramo bez krila bi bili Tadic i nadam se Da Kosta,a tu je i Buac koji gotovo sigurno ostaje,jer objektivno ne verujem da ima ozbiljne ponude.Tu ima dosta prostora za kombinovanje,spomenuh vec i Smiljanica,pa cak i Milutinovic moze bolje na krilo da igra nego na beku.
Poluspicevi odmah iza Mrdje bi bili Aleksic ili Stjepanovic.
Sa dva napadaca verovatno ne bi smo igrali,ali ako bi to i bio slucaj,verujem da zato zele da dovedu Djilasa,koji bi svakako bio inace rezerva Mrdji(koji gotovo sigurno ostaje).Hucisvili je tu kao klasicna rezerva i nece se puno naigrati.
Osnovno pitanje je sta ce biti sa Aleksicem i Tadicem?
Tadic mislim da ostaje,jer mu je pala cena,a kljucni problem je to sto verovatno uopste nece igrati na EP-u,cemu se u klubu nisu nadali.Ipak,mozda se nadje kupac za njega.
Glavno pitanje ovog prelaznog roka je Aleksic,to ce se ionako resavati na samom kraju.Ceka se to prvenstvo za omladince koje tek predstoji,zatim ceka se pocetak prelaznih rokova u vodecim evropskim ligama odakle su zainteresovani klubovi,a i ceka se da neko ponudi tih 6 miliona eura.Ako ponuda ne bude svetska,Aleksic ostaje,klub ce taj rizik preuzeti sa nadom da ce se momak dokazati jer ce ovoga puta imati zagarantovano mesto u prvom timu.Ako neko ponudi te velike pare vec sada,klub ce ga sigurno prodati.
Dakle,tako stoje stvari,s tim da eto neko spomenu i tog Kostarikanca,videcemo sta ce tu biti,a izgleda da je otpao Simic iz Javora(zato je i uskocio Djilas).Lazetic ima ugovor,ali nece imati sta da trazi u timu,nadam se da ce ga oterati i to je veoma vazno.Trivunovic,Djalovic i Vukajlovic odlaze,uostalom istekli su im i ugovori,a verovatno ce neki angazman naci i Stojanovic.
Pitanje je sta se mladjim snagama,hoce li dobijati sansu,prevashodno mislim na Medojevica,Mitosevica,Stevanovica,Mudrinskog i Kataija koji ce imati zestoku konkurenciju starijih na svojim pozicijama?Mozda poslati neke od niih u Proleter da se kao starteri u jakoj Prvoj ligi dokazu.Mada trebalo bi ih gurnuti u vatru bar kao rezerve,ima prostora bar za Mudrinskog i Mitosevica kao kreativne igrace,a i u napadu nije tolika guzva da i Katai ne bi dobio priliku.Nazalost,mislim da ce se Medojevic i Stevanovic mnogo teze izboriti za ekipu.
Videcemo sta ce vec biti.
Bato majstore vodi nas do titule :lol:
User avatar
etxeberria
Posts: 352
Joined: Wed Dec 17, 2008 8:32 pm
Location: tamo gde sam rodjen i odrast`o

Post by etxeberria »

Izvinjavam se na offtopicu, ali da li neko mozda zna da je taj poraz od 3-0 bio najtezi ciganima na domacem terenu?
sam svoj najveci neprijatelj
Klokotnicka_bitka
Posts: 85
Joined: Fri Feb 06, 2009 12:00 pm

Post by Klokotnicka_bitka »

Koliko bi se para moglo dobiti za Đurića ako ode u Herenven (a da ne gledamo transfermarkt)?
Meni se čini da više od 500-600.000 teško da možemo da dobijemo, mada ako je Zvezda prodala Tomovića za 2.2 miliona možda i mi ubodemo neku pristojnu lovu.
Post Reply