Stadion "Karađorđe"

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Stexman
Posts: 2604
Joined: Wed Apr 15, 2009 11:38 pm

Post by Stexman »

Ne izgleda ona lose, ali je totalno nefunkcionalna! Treba da naprave makete od gipsa kao suvenir. Ipak je to najmodernijih 30 metara stadiona u evropi :rolll:
Da nema tog semafora, ne bi zalio baruta...

I sta sad? Sta nam vredi i high-tech tribina i full color semafor(koji prikazuje slike u boji LOL) kada moramo da igramo utakmice u onoj SEPTICKOJ JAMI!?
Pored ovako lepog grada, i jos lepseg stadiona?

Ja sam rekao vec jednom, bojkot utakmica u bg-u!
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Sa gledista arhitekture i kapaciteta,polutribina je skoro potpuno nefunkcionalna i ne uklapa se,ali korist moze da donese tribinski prostor.Ono sto mene zanima jeste to da li ce i FK Vojvodina moci da koristi taj prostor i da li kuca odlazi u zaborav,to jest da li ce igraci pre,posle i za vreme utakmice u poluvremenu ici u ovaj prostor ili u kucu?
Bato majstore vodi nas do titule :lol:
User avatar
SezioneFCV
Posts: 131
Joined: Wed Jan 19, 2005 1:57 pm
Location: Slaninarski logor

Post by SezioneFCV »

I meni je Tribina sa svim ok. Treba upotrebiti za decu ili strarije osobe. Slazem se s tim da to nije navijacka tribina ali i ne treba nam. Jer nase mesto je SEVER. Tako da...! Na kraju krajeva, bitno da su i nesto napravili.
Jebes Beograd kad to je Bangladesh
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

SezioneFCV wrote:I meni je Tribina sa svim ok.
Мало пре сам обишао градилиште и морам да кажем да трибина заиста лепо изгледа. Јесте да је "чудна" и да се не уклапа у архитектонску целину али југоисток сада много боље изгледа него пре.
Семафор је феноменалан....
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9947
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

Koliko se secam do pre koju godinu su svi kukali kako je sramota da imamo stari semafor na severu,pa kad je stigao onaj malo savremeniji,opet kukanje kako je smesan i kako smo prevareni.I na kraju sad,kad je zaista stigao extra semafor,nadje se neko i kaze,cemu ulaganje tolikih novaca,nije nam takav semafor bas potreban.Narodu je bas tesko ugoditi. Bilo kako bilo,mislim da svi zajedno treba da smo ponosni i na novu tribinu i na semafor.Tribina iako neobicna,postala mi je draga i pravo je osvezenje za stadion.Nesto razmisljam,pisalo se o tome kako Bata hoce da skine resetke sa tribina,pa kad se tome doda i izgled ove nove,nije li to svojevrsna nagrada za vosine navijace,koji ce moci da gospodski prate igre gospodskog kluba. Time se i kult navijaca,simpatizera dize na jedan jos visi nivo.
Image
vladans
Posts: 548
Joined: Tue Sep 18, 2007 2:55 pm
Location: novi sad

Post by vladans »

Mislim da ovde uopste nije u pitanju da li su ova tribina i semafor lepsi,kvalitetniji i savremeniji u odnosu na staru tribinu i stari semafor(kako onaj bas,bas stari tako i onaj posle njega),u principu sve novo sto se uradi je plus,vec je ovde u pitanju sta su nama obecavali i najavljivali a sta smo mi dobili?!Na sav glas je najavljivano to atletsko prvenstvo kao jedan od najvecih sportskih dogadjaja u nasoj zemlji,krenula je prica kako ce Novi Sad konacno dobito STADION kakav zasluzuje,misleci pri tom na reflektore,semafor,rusenje istoka i malog juga i pravljenje tribine u nivou severa i zapada,rusenje kuce....medjutim kako se prvenstvo blizilo tako su i oni sa tok spiska malo po malo izbacivali stavku po stavku kako bi mi na kraju od novog STADIONA dobili pola nove TRIBINE,znaci ne celu vec pola!?
U tome i lezi moje razocarenje,u tom raskoraku zelja a ne u kvalitetu novog semafora koji je odlican ali pored one kuce cuci stvarno fantasticno!
car jovan
Posts: 397
Joined: Sun Mar 01, 2009 9:34 pm

Post by car jovan »

vladans wrote:Mislim da ovde uopste nije u pitanju da li su ova tribina i semafor lepsi,kvalitetniji i savremeniji u odnosu na staru tribinu i stari semafor(kako onaj bas,bas stari tako i onaj posle njega),u principu sve novo sto se uradi je plus,vec je ovde u pitanju sta su nama obecavali i najavljivali a sta smo mi dobili?!Na sav glas je najavljivano to atletsko prvenstvo kao jedan od najvecih sportskih dogadjaja u nasoj zemlji,krenula je prica kako ce Novi Sad konacno dobito STADION kakav zasluzuje,misleci pri tom na reflektore,semafor,rusenje istoka i malog juga i pravljenje tribine u nivou severa i zapada,rusenje kuce....medjutim kako se prvenstvo blizilo tako su i oni sa tok spiska malo po malo izbacivali stavku po stavku kako bi mi na kraju od novog STADIONA dobili pola nove TRIBINE,znaci ne celu vec pola!?
U tome i lezi moje razocarenje,u tom raskoraku zelja a ne u kvalitetu novog semafora koji je odlican ali pored one kuce cuci stvarno fantasticno!
Тачно,причало се о источној трибини која ће имати капацитет 8.500 седећих места,како ће се спојити велики и мали југ,и да ће Карађорђе имати капацитет 24.000.А како се приближавало атлетско првенство једна по једна ствар је почела да пада у воду.На крају се направило пола трибине и постављен је семафор који је феноменалан,али то је само десети део од онога што су обећали.а да рефлекторе сам заборавио да споменем.
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3902
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Post by Red Marquis »

I izgubismo prva tri reda zapada, da se ne zaboravi...
Tribina sa prostorijama za AK Vojvodinu...
Okej, ovim svim je namiren Atletski klub i to levo takmičenje...ja ću biti zadovoljan tek kad FKV bude imao sve što mora i što zaslužuje. Zar iko očekuje da će nakon ovoga uskoro sledeći radovi? Do 2011 ne verujem da će biti ikakvih novih promena...
p.s.Semafor je super.
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Ono sto meni nije jasno jeste i to kako ce u dogledno vreme kada to budu radili spojiti ceo jug?Ova nova polutribina kakva je sada,nije bas pravljena za spajanje sa drugim delom.Takodje,problem ove nove polutribine je mali kapacitet,svega 885 mesta.To je zaista malo i od silnih stepenica i ogradica on i nije mogao biti veci.A kada gledamo onako sta prija oku,tribinica sasvim lepo izgleda.Lepo izgleda,a da li cemo bas imati neke koristi od nje,ne znam.Po meni bi bilo jako dobro ako bi se tu premestile svlacionice za igrace.
Bato majstore vodi nas do titule :lol:
User avatar
Alan Ford
Posts: 397
Joined: Fri Oct 24, 2008 6:13 pm
Location: Novi Sad - Vojvodina

Post by Alan Ford »

Slazem se sa vecinom forumasa da je (polu) tribina potpuno nefunkcionalna. O njenom izgledu su oprecna misljenja, ali to je i normalno, jer ukusi su razliciti.
Rekao sam i u ranijoj diskusiji da je tribina sama za sebe ok, ali se ne uklapa u celinu stadiona.
Najveca nelogicnost su prvi tj. donji redovi tribine koji se spustaju u nivo terena, dok su na istoku, severu a sada i na zapadu podignuti za nekoliko stepenika. Nije mi jasno kako ce izgledati ograda koja ce razdvajati teren od tribina, i kako ce od nje publika ili mozda gostujuci navijaci gledati utakmicu iz prvih redova?
Sticem utisak da je osnovna funkcija ove tribine ustvari ono sto se nalazi u podtribinskom prostoru, a to su prostorije koje bi koristio AK Vojvodina i tako dobio svoju novu kucu (ako su do sada uopste neku i imali?).
Sa semaforom sam odusevljen. Izgleda fenomenalo, samo je na pogresnoj tribini. Vise bih voleo da je na severu i da dodatno ulepsa i ukrasi nasu tribinu.
Ne znam kakvo je razmisljanje Firme u vezi premestanja semafora na sever, i jesu li su oupste za tako nesto?
Da li bi neko od vidjenijih clanova Firme mogao da mi odgovori na ovo pitanje?
mile bronx
Posts: 259
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:56 pm
Location: liman

Post by mile bronx »

Semafor zbog sunca ne bi trebalo da se nalazi na severu. Kada bi se sve utakmice igrale nocu onda to ne bi bio problem, ali do tog trenutka i reflektora ce proteci jos mnogo vode Dunavom...
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9947
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

Alan Ford wrote:Ne znam kakvo je razmisljanje Firme u vezi premestanja semafora na sever, i jesu li su uopste za tako nesto?
Covece,a sta ako je semafor neispravan,a vi ga premestite :lol:
A sta mislis da srusimo tu novu tribinu!? :lol:

Moje licno misljenje ja da zbog polozaja sunca tokom utakmice,polozaja navijaca sa zapada i sa severa (mozda je istok malo ostecen,zato staviti isti takav i na drugi mali Jug :lol: ) semafor stoji na pravom mestu :wink:
Image
User avatar
Alan Ford
Posts: 397
Joined: Fri Oct 24, 2008 6:13 pm
Location: Novi Sad - Vojvodina

Post by Alan Ford »

Voja wrote: Moje licno misljenje ja da zbog polozaja sunca tokom utakmice,polozaja navijaca sa zapada i sa severa (mozda je istok malo ostecen,zato staviti isti takav i na drugi mali Jug :lol: ) semafor stoji na pravom mestu :wink:
...a i TV kamere se nalaze na zapadnoj tribini, tako da semafor stoji na pravom mestu i za navijace koji Vosu prate preko TV ekrana. :wink:
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9947
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

Alan Ford wrote:
Voja wrote: Moje licno misljenje ja da zbog polozaja sunca tokom utakmice,polozaja navijaca sa zapada i sa severa (mozda je istok malo ostecen,zato staviti isti takav i na drugi mali Jug :lol: ) semafor stoji na pravom mestu :wink:
...a i TV kamere se nalaze na zapadnoj tribini, tako da semafor stoji na pravom mestu i za navijace koji Vosu prate preko TV ekrana. :wink:
Nikad se ne zna :wink: nego,samom tom upadicom si me podstreknuo na razmisljanje,koliko ce semafor biti iskoriscen na utakmicama.Da li ce biti prenosa na njemu,ima li u klubu kadrova sposobnih za to!?
Razumem,kad RTS bude prenosio,pa proslediti sliku na semafor,a sta kad RTS nije u opciji!?Nece valjda samo kolorni grbovi stojati na semaforu!? Onda ta investicija i nema smisla. Pravi ugodjaj bi bio kad bi redovno na semaforu isli kadrovi live sa terena,a u najavama pregledi kola ili izvestaji sa prethodnih meceva istih klubova,cisto da se podgreje atmosfera na stadionu 8)
Image
car jovan
Posts: 397
Joined: Sun Mar 01, 2009 9:34 pm

Post by car jovan »

ice wrote:Ono sto meni nije jasno jeste i to kako ce u dogledno vreme kada to budu radili spojiti ceo jug?Ova nova polutribina kakva je sada,nije bas pravljena za spajanje sa drugim delom.Takodje,problem ove nove polutribine je mali kapacitet,svega 885 mesta.To je zaista malo i od silnih stepenica i ogradica on i nije mogao biti veci.A kada gledamo onako sta prija oku,tribinica sasvim lepo izgleda.Lepo izgleda,a da li cemo bas imati neke koristi od nje,ne znam.Po meni bi bilo jako dobro ako bi se tu premestile svlacionice za igrace.

Мислим да се јужна трибина не може спојити никако,јер иза зграде на југу је она зелена зграда,која спречава спајање.Једино што може да се уради да се направи источна трибина која би по њиховим речима имала 8.500 седећих места,и да се среди југозападна трибина која би имала око 1000 места.И наравно да се поставе рефлектори,мислим да је то максимално што се може направити.Значи имали би :Запад са неких 4000 столица север 5000 исток 8500 и југ са укупно 1885 места отприлике.И да се покрије источна трибина.Али кад ће то бити?
Post Reply