25. kolo: Vojvodina-Partizan 0:2

Locked

Sta ocekujete u nedelju

Pobeda
10
38%
Poraz
10
38%
Nereseno
6
23%
 
Total votes: 26

User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9971
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

Dejan wrote:Vrati se malo u realnost, ostavi se Standarda i Barse, ovde igra nasa Vosa, a i ovo je nasa Vojvodina i Srbija!
Pa nisu ni ovi iz Standarda,Barselone i slicnih vanzemaljci.I oni su ljudi,i oni,a i sudije.
ako ste gledali Barsu protiv Bajerna,kod 2:0 sudija ne svira cist penal za Barsu i jel on sad Bajernovac!?Jel on pomogao Bajernu,dao im vetar u ledja?Dobise oni jos dva posle.Protiv kvaliteta ni 10 sudija ne pomaze.
Greske u fudbalu se desavaju,kako kod trenera,igraca tako i kod sudija.
Kad bi tako gledali na stvari kao sto neki ovde gledaju,pa mi nema sansi da pobedimo partizan jer imamo minera u samom timu (njihovi bivsi igraci),a i zvezdu isto tako :lol:

Da li je Ribery navijac Barselone,jer je na poluvremenu trazio dres od njihovog igraca!?
I jos me nesto zanima,da li stvarno mislite da zvezdi i partizanu puca muski polni organ za Vojvodinom!?
Rekao bih,isto koliko i nama za Javorom ili Radom (oni su nama konkurentni koliko i mi ovima).

Max,a sto se samog pisanja tice,ja ne kritikujem nikoga,niti mi smeta bilo cije pisanje,ali je vise nego ocigledno da ovde (u zadnje vreme) svako ko iznese kontraargument biva napadnut.
Ocigledno je da cemo uskoro zaista svi biti jedno,i da ce za koji dan post na forumu ostavljati samo jedan clan u ime svih ostalih :wink:
Last edited by Voja on Sun Apr 12, 2009 10:10 pm, edited 1 time in total.
Image
User avatar
Eros Bosancheros
Posts: 18
Joined: Tue Dec 09, 2008 2:30 am

Post by Eros Bosancheros »

ice wrote: Slazem se sa vecinom stvari koje si napisao,ali pokusaj ipak da otrpis nesto i budes strpljiviji.Zaista,trebalo je da neko reaguje na te transparente i zvanicno,ali to su morali ljudi iz naseg kluba a za njih svi znamo kakvi su i za koga u stvari navijaju.Reakcija ljudi koji su vodili navijanje je ipak bila ljudska i usmerena da se prvo ispostuje pokojni Deki.Kasnije smo ih zestoko "napusili" sto se kaze i sa te strane ja nemam zamerki.Sto se nekih stvari tice,ovo je tek pocetak i dugovi ce se itekako vremenom vratiti.
Ipak ono sto ja zameram vidjenijim ljudima iz Firme je to sto ne dignu glas protiv uprave,a ne shvataju da daljeg napretka grupe,to jest onoga o cemu je na tribini bilo rec i sto svi zelimo da se desi,nece biti dok nam u upravi sede ovi lopovi i u stvari zna se ciji navijaci.
Ок, можда мало пишем од утиском емоција, али ја првих пола сата другог полувремена стварно нисам видео од беса!

Мислим да је најбитнија ствар - погодити прави тренутак. Да смо тад сви устали, неко би морао да реагује - жандари, судија, делегат, наши играчи, наша несретна управа... овако, било је као да се ништа није десило, све се наставило нормално, и Гробари су то схватили тако да могу да раде шта хоће.

После је напушавање било касно кад су транспаренти стојали, до краја утакмице! Мислим да би поштовање Декија било пре свега да се склоне ти усташки транспаренти, а онда бисмо лако ћутали и пола сата ако треба. Овако смо ћутали кад није требало да ћутимо...
Voja wrote: Greske u fudbalu se desavaju,kako kod trenera,igraca tako i kod sudija.
Уз дужно поштовање, свако ко мало дуже гледа фудбал је у стању да направи разлику између судије који је погрешио једном, двапут, трипут... и судије који је погрешио 20 пута за 15 минута, увек на штету једног тима, доносећи одлуке које су чист лоповлук.
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Nema te sile koja bi policiju ili zvanicnike naterala da skinu transparente,jedino da smo se mi kolektivno zaleteli,a s obzirom na broj i verovatno napaljenost policajaca to bi bilo kolektivno samoubistvo.
Bato majstore vodi nas do titule :lol:
User avatar
Turija
Posts: 10859
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

max wrote:Turija jel tebi golman koji iz 3 udarca primi 2 gola ima prolaznu ocenu?
Ima tu jos ali necu dalje da idem,prosto me mrzi.Reci cu samo da me iznenadjuje ta nagla promena u nacinu tvog komentarisanja utakmica Vojvodine
Max, šta je Kesić mogao da uradi, kad su se sva tri puta partizani našli ,,oči u oči" sa njime?Čak je jedan šut iz blizine, samo za nijansu slabiji od ona dva i odbranio, krajnjim naporom?
Ne vidim ni šta se promenilo u mom komentaru?To što sam se danas u nekim pogledima složio sa Vojom?Možda je to neobično, ali zašto bi bilo nemoguće da se i desi :wink:
To što ja danas nisam video našu veliku predstavu, već samo malo bolju i borbeniju igru Vojvodine u jednom poluvremenu (za drugo se valjda slažemo da je bilo standardno naše izdanje)?
Za sudije sam rekao da su bile perfidne, ali nisu glavni krivac našeg poraza.Da smo uspeli odigrati i drugo poluvreme na nivou prvog, rezultat bi bio neizvestan do kraja meča, bez obzira na sudijsku naklonost partizanima (procena faula, ofsajda, udaljenost živog zida, mesta faula...), ali sve to nas nije sprečavalo da ih kao domaćini, i drugoplasirana ekipa, konstantno napadamo na svom bunjištu (a, za to je već neko drugi mnogo krivlji od sudija).
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
umbro
Posts: 20
Joined: Wed Jun 04, 2008 4:48 pm

Post by umbro »

Eros Bosancheros wrote:Надам се да ми се неће замерити што овако пишем у мом првом посту, нов сам овде, али нисам нов на стадиону Карађорђе.

У првом полувремену Војводину нисам могао да препознам, брзина, пасови, продори, акције, шансе, голови које је оно смеће од судије поништило... у последње две године нисам видео бољу Војводину него што је била у првом полувремену.

Друго полувреме скоро да нисам ни гледао, због дешавања на трибинама, у сећању су ми остали продори Мореире и Диаре кроз нашу одбрану као кроз сир.

Ово од Гробара ме искрено изненадило, јер на прошлој утакмици у децембру нису славили мучко убиство. Али припремљени транспаренти говоре да су овај пут све ово смишљено урадили.

Али нису ме они толико разочарали колико две ствари - Запад и Фирма!

Запад јер, после тих скандирања и транспарената у којима се слави убиство и вређа успомена на убијеног човека, пола Запада, а то су углавном Новосађани, на њихове повике "Устаните Гробари" ладно устаје! Јасно ми је да они навијају за Партизан, али бар сад су могли да не устану, јер су овако, у мојим очима, дали подршку слављењу убиства, убице и вређању успомене на убијеног Деју Лонца! Наша фина господа са Запада, наши Новосађани.

Фирма - због понашања! Скоро редовно сам на северу, не у копу, јер долазим пре свега да гледам фудбал, не да навијам. И мислим да би неко могао да стоји поред оног лика који командује мегафоном, односно разгласом, да гледа утакмицу, и да му говори шта се дешава, па да то навијачи мало и пропрате. Овако, изгледа као да уопште ни не гледају утакмицу. Док је смеће од судије безочно крало Војводину, кад је требало сви да скочимо, да га пљујемо, да му спомиљемо маму, да му претимо... Фирма је мирно певала своје песме. Па није то унапред смишљен наступ, ми треба и да смо подршка играчима, треба да се сваком судији који дође да тако безобразно краде Вошу срце заледи кад нас чује!

Друго, реакција на гробарске транспаренте - наш део Запада није могао да верује шта раде, и почели су да скандирају "усташе, усташе", и део Фирме им се придружује. Уместо да то пусти, вођа их смирује и прави тишину, још каже и "не допустите да вас испровоцирају, видите да су ретарди"!!! И онда добијамо тишину, а Гробари охрабрени постављају још један плакат, који стоји до краја утакмице!!!

Фирма ладно ћути, ваљда да се не поквари кореографија. И онда, уместо да се сви окрену овом усташком потезу, настављају да гледају утакмицу, и транспаренти остају да стоје! Уместо да цео стадион скандира "усташе", да се направи и инцидент ако треба, да се позове управа и играчи да напусте терен док делегат, судија и полиција не уклоне те усташке транспаренте, све се смирује, и транспаренти стоје до краја!!!

Мислим да је то срамота..
Dosta toga si u pravu, i ako nisam bas ukapirao da li je zapad ili sever prvi poceo,no to sad nije ni bitno mislim da se moralo drugacije odreagovati.Pokusavam to da objasnim sebi da su ljudi verovatno bili potpuno iznenadjeni,pa nisu znali kako da odreaguju.Mozda je ovako i bolje nego da je doslo do fizickog obracuna jer nikako ne bi bilo dobro da se ovakvo zlo nastavlja.Ali slazem se sa tobom da je na neki nacin trebalo obavestiti igrace i upravu da traze prekid utakmice dok se u najmanju ruku te parole ne skinu jer je ono povredilo svakog i malo normalnog coveka koji je to video.
Sto se tice zapada,upravo tako kako si opisao,odmah nakon toga istok proziva zapad,dosta ljudi ustaje da otpozdravi(mislim da je potpuno ne bitno da li su novosadjani ili vec ko zna),sto je upravo izgledalo kao podrska desavanjima prethodnih 5 minuta.Bukvalno da se covek ispovraca.Mada pokusavam sebi da objasnim da vecina ljudi i klinaca koja je ustala da otpozdravi nema pojma ni o cemu a kamoli sta su znacila malopredjasnja desavanja..Mada nisam mogao da verujem ni da ljudska ruka moze napisati onako bolesnu poruku pa su me i oko toga razuverili.
max
Posts: 608
Joined: Tue Mar 22, 2005 12:03 am

Post by max »

Voja wrote:
Max,a sto se samog pisanja tice,ja ne kritikujem nikoga,niti mi smeta bilo cije pisanje,ali je vise nego ocigledno da ovde (u zadnje vreme) svako ko iznese kontraargument biva napadnut.
Ocigledno je da cemo uskoro zaista svi biti jedno,i da ce za koji dan post na forumu ostavljati samo jedan clan u ime svih ostalih :wink:
Verovatno nisi video ali to u vezi pisanja se odnosilo na Turijin komentar.

Necemo biti svi jedno ako se iznose argumenti ali bicemo svi jedno ako se nastavi sa praksom kao u poslednje vreme da se diskutanti usmeravaju na komunikaciju putem PM i ako se nastave brisati komentari.Tim nacinom vodjenja foruma nece trebati dugo vremena da jedan clan ostavi komentar sa kojim ce ostali morati da se sloze
User avatar
Eros Bosancheros
Posts: 18
Joined: Tue Dec 09, 2008 2:30 am

Post by Eros Bosancheros »

ice wrote:Nema te sile koja bi policiju ili zvanicnike naterala da skinu transparente,jedino da smo se mi kolektivno zaleteli,a s obzirom na broj i verovatno napaljenost policajaca to bi bilo kolektivno samoubistvo.
Можда си у праву. Али ми нисмо ни покушали. Замисли да смо рецимо прво прихватили повике запада, па три минуте пола стадиона скандира "усташе". Па онда три минута иде "судија - транспарент", па три минута "делегат - транспарент", па онда три минута "жандари - транспарент", па онда три минута "управа - реагуј", па три минута "напустите терен".

Да ли би неко схватио да нешто треба да уради? Да ли би се бар неко са клупе или од играча Војводине сетио да нешто каже судији или делегату? Да ли би се неко из управе бар мало уплашио? Да ли ико од њих зна ко је Деја Лонац и о чему се ту ради?

http://www.bgsvetionik.com/sport/pobeda ... sevcu.html
Pre toga, u 15. minutu, sudija Mihajlović je prekinuo utakmicu jer su navijači Zvezde istakli transparent "Pravda za Uroša", ali je meč ubrzo nastavljen. Transparent je uklonjen na početku drugog poluvremena.
ssnigd
Posts: 3450
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Post by ssnigd »

Ekipa da je imala imalo samopouzdanja ona bi prvo poluvreme resila u svoju korist bez po blama. Nisu sudije krive sto Buac nije dao gol iz 1000000000000% sanse i sto mali Aleksic nije pogodio loptu kako treba kada je imao cist put ka golu i sto nismo gol postigli iz jos po kojih poluprilika. Ali jesu nas sjebale sa onim faulom i ofsajdom.

Ali meni rezultat uopste nije bio u prvom planu posle onih transparenata ustacko-siptarskog sljama i olosa sa istocne tribine. Neka im je svima na cast, svakoga stigne Bozja pravda i vas ce stoko odvratna. Kako je moguce da tako neciji ljudski mozak moze da razmislja, strasno S T R A S N O :!:
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
User avatar
Grba_NS
Moderator
Posts: 2056
Joined: Wed Aug 20, 2008 3:30 pm
Location: Grbavica

Post by Grba_NS »

Voja wrote:
Max,a sto se samog pisanja tice,ja ne kritikujem nikoga,niti mi smeta bilo cije pisanje,ali je vise nego ocigledno da ovde (u zadnje vreme) svako ko iznese kontraargument biva napadnut.
Ocigledno je da cemo uskoro zaista svi biti jedno,i da ce za koji dan post na forumu ostavljati samo jedan clan u ime svih ostalih :wink:
Sa ovim delom bih se slozio :!:
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Iskreno treba reci i to da na stadionu osim nas na severu mozda je bilo jos jako malo ljudi na zapadu koji su bili za Vosu,ostalo su bili grobari,mada generalno poseta je bila poprilicno slaba.Ti sa zapada sto su ustajali nisu nikakvi Novosadjani,nego olos iz okolnih sela i sela po Vojvodini koji u glavi nema ni tri grama mozga a o vaspitanju i da ne govorim.To sto je skinut transparent za Misica je nesto drugo,on je smetao vlastima a ne protivnickim navijacima i zato je skinut,a ovi danasnji ocito sem nas nisu nikoga pogodili(sramota).
Bato majstore vodi nas do titule :lol:
User avatar
Eros Bosancheros
Posts: 18
Joined: Tue Dec 09, 2008 2:30 am

Post by Eros Bosancheros »

umbro wrote: Dosta toga si u pravu, i ako nisam bas ukapirao da li je zapad ili sever prvi poceo,no to sad nije ni bitno mislim da se moralo drugacije odreagovati.Pokusavam to da objasnim sebi da su ljudi verovatno bili potpuno iznenadjeni,pa nisu znali kako da odreaguju.Mozda je ovako i bolje nego da je doslo do fizickog obracuna jer nikako ne bi bilo dobro da se ovakvo zlo nastavlja.Ali slazem se sa tobom da je na neki nacin trebalo obavestiti igrace i upravu da traze prekid utakmice dok se u najmanju ruku te parole ne skinu jer je ono povredilo svakog i malo normalnog coveka koji je to video.
Запад је први почео с тим "усташе", знам јер сам био на северу, и јер је север у том тренутку ћутао као заливен у знак поштовања према Декију. Тек после тога су се неки из копа продружили повицима, али их је вођа ућуткао.

Јасна ми је логика да не треба нељуди да омету одавање поштовања Декију, али по мени је горе непоштовање не реаговати адекватно на оне транспаренте. А ћутали бисмо после, у било ком делу утакмице.
Sto se tice zapada,upravo tako kako si opisao,odmah nakon toga istok proziva zapad,dosta ljudi ustaje da otpozdravi(mislim da je potpuno ne bitno da li su novosadjani ili vec ko zna),sto je upravo izgledalo kao podrska desavanjima prethodnih 5 minuta.Bukvalno da se covek ispovraca.Mada pokusavam sebi da objasnim da vecina ljudi i klinaca koja je ustala da otpozdravi nema pojma ni o cemu a kamoli sta su znacila malopredjasnja desavanja..Mada nisam mogao da verujem ni da ljudska ruka moze napisati onako bolesnu poruku pa su me i oko toga razuverili.
Оно што мене брине је да у децембру Гробари нису радили ништа слично. Сад су се охрабрили. Шта ће нам радити кад следећи пут дођу, гађати нас ракетама?
User avatar
Zeljafcv
Posts: 1473
Joined: Wed Jun 25, 2008 1:41 am

Post by Zeljafcv »

- Do promena u sistemu: Uprava napolje! Zaustavimo hajku na Vojvodinaše!
max
Posts: 608
Joined: Tue Mar 22, 2005 12:03 am

Post by max »

@Turija

Kesic je mogao i morao bolje da odreaguje kod prvog gola a i jasno se vidi,iako nije imao mnogo problema na danasnjoj utakmici, da je nesiguran i jos uvek nije kalibra da stoji na golu A tima.Tako ja to vidim a ti meni reci sta je on to dobro uradio da ima prolaznu ocenu i pored tvojih reci tri suta-dva gola?
User avatar
Turija
Posts: 10859
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

max wrote:[Verovatno nisi video ali to u vezi pisanja se odnosilo na Turijin komentar.

Necemo biti svi jedno ako se iznose argumenti ali bicemo svi jedno ako se nastavi sa praksom kao u poslednje vreme da se diskutanti usmeravaju na komunikaciju putem PM i ako se nastave brisati komentari.Tim nacinom vodjenja foruma nece trebati dugo vremena da jedan clan ostavi komentar sa kojim ce ostali morati da se sloze
Max, ajde molim Te reci konkretno o kojim brisanjima pričaš?Ja znam samo za one koji su nestali padom foruma, u dva navrata (među njima je bilo svačijih postova, pa ako Ti je lakše i mojih).
Ja nisam obrisao nijedan post, isto je nedavno to rekao i Radoye.Hajde, neka kažu svi moderatori i administratori da li su šta brisali.Ja jednostavno nisam primetio da nešto fali, osim onog što se izgubilo padom foruma.
Čak sam na tu temu rekao, da ako forum padne još koji put, prepoloviće se pisanje.Danas je skočio broj logovanih i približio se nekadašnjoj cifri (,,derbi" i događaji na Stadionu).Daj da rasčistimo situaciju, a ne da stalno provlačimo (neargumentovanu) sumnju?
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Eros Bosancheros
Posts: 18
Joined: Tue Dec 09, 2008 2:30 am

Post by Eros Bosancheros »

ice wrote:Iskreno treba reci i to da na stadionu osim nas na severu mozda je bilo jos jako malo ljudi na zapadu koji su bili za Vosu,ostalo su bili grobari,mada generalno poseta je bila poprilicno slaba.Ti sa zapada sto su ustajali nisu nikakvi Novosadjani,nego olos iz okolnih sela i sela po Vojvodini koji u glavi nema ni tri grama mozga a o vaspitanju i da ne govorim.
Има једна група на западу, према северу, која је увек јако гласна, која пева, скандира, чак су и реаговали на оно идиотско устајање после истицања транспарената... ја сам последњи пут на западу био... јеботе, опет против Фрањиних Дечких, ваљда пролетос... и имам утисак да нас је било пола-пола на Западу. Не знам, можда лажем себе, не свиђа ми се да Воша има мање навијача од Гробља кад игра кући...

Да ли су Новосађани или из села, не знам. Ови из села обично дођу директно на исток, ипак је запад био 700 динара :) Кад дође Звезда, чак има навијача Звезде на северу јер је јефтиније, из Футога, Каћа и сл :) Немој сад због овога неко да помисли да смо сви ми који на северу седимо према западу убачени елемент :)
Locked