25. kolo: Vojvodina-Partizan 0:2

Locked

Sta ocekujete u nedelju

Pobeda
10
38%
Poraz
10
38%
Nereseno
6
23%
 
Total votes: 26

User avatar
madda fakka
Posts: 1114
Joined: Wed Jun 04, 2008 7:15 pm
Location: Adice

Post by madda fakka »

Molio bih odgovor na pitanje:

Sta je uopste svirao sudija kada je Mrdja dao gol kroz noge??

Inace jesam bio na severu ali je kriminalno ocigledno bilo da je bio ofsajd kada smo primili prvi gol. Ako gresim ispravite me....


P.S. Poruka upravi i pandurima da ubuduce prvo nas puste da idemo kuci pa tek onda ove seljacine koji skandiraju ubici, salju totalno nemoralne poruke a jos nam i svaki put polome stolice na istoku...

I PEVACU UVEKA JA STOKO SELJACKA!!
I Bog je Slaninar...
User avatar
021
Posts: 862
Joined: Fri Jan 21, 2005 6:46 pm

Post by 021 »

Bio sam na utakmici... :lol: Pokušaću da zanemarim sve specifične okolnosti, i skrenem pažnju na neke stvari koje, bez obzira na sve, ne smeju biti gurnute u stranu.
Danas su se kristalno jasno videle sve slabosti u našoj igri. Pukotine, krateri. Loši smo. Ekipa je individualno i timski jako slaba. Nemamo igrače. Od današnje prve postave, jedino Kizito, Aleksić i Buač vrede nešto. Ostali su boranija teška. Tog Lazetića kritikujemo i pljujemo kad god stignemo (opravdano), ali šta onda tek reći za Tadića? Tužno i žalosno. Danas u toku utakmice nerviram se što trener ne pravi izmene, onda razmislim i shvatim da zapravo nema koga da uvede. Zatim dobijemo genijalno rešenje u vidu uvođenja Lakića na krilnu poziciju. Vidi se da vlada totalni haos i neorganizovanost u našim redovima. Kad i ovakva, hendikepirana Vojvodina pruži svoj maksimum u I poluvremenu, protiv nezainteresovanog protivnika, i opet ne postigne gol, a u nastavku koncepcija puca odmah posle primljenog gola. U ovakvim uslovima, čak ni jedan talenat kao što je Aleksić ne može da pronađe sebe. Daleko je on još od forimiranog igrača, vara se onaj ko misli da nije tako. I sada, umesto da ima pored sebe stručnog trenera koji će ga usmeriti i ukazati mu na greške, tu je šarlatan Džimi (pre njega Beki i Gaga) koji ga prvo drži na klupi, onda ga stavlja da igra jedinog napadača, danas polušpica... I normalno je da dečko bude potpuno izgubljen. Ako nastave tako da rade sa Aleksićem, ostaviće trajne posledice na njegov razvoj kao igrača. Zbog čega je Đurić zaslužio da bude žrtveno jagnje? Pa to se ne dešavaju ni u nižerazrednim klubovima, da pojednicac na takav način bude žigosan i proglašen krivcem za nešto. A videli smo kakva nam je odbrana. Sem Kizita-nikakva.
Sledećeg vikenda ćemo izduvati od cigana, a onda nas očekuje direktan duel protiv Javora i borba za treće mesto.
User avatar
budababa
Posts: 4016
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Post by budababa »

Evo i sada sam na TV Panonija pogledao sanse, promasili smo, sto se kaze, Boga i oca. A neki ni sada nisu zadovoljni, eto partizan nam je, kao, dao da se igramo malo, pa nas posle rutinski odradio drugo poluvreme. Man'te me tih prica, pa pojeli smo ih, nismo im dali da udahnu vazduh prvih 45 i realan ishod bi sigurno bio u nasu korist da nam nisu ukrali ono sto smo zasluzili, a to je 2:0 posle 15-ak minuta igre. Jeste Vojo, lezerni partizan, niko se nije ni oznojio, oni su klasa... I onda ta klasa u Evropi sluzi da im pune dupe simikama. I ove godine ce isto proci, mogu da zavrse prvenstvo sa +20, dzabe im je, nece im suditi Ninoslav Spasic, niti ce im Tole delegirati sudije. I dalje tvrdim da nemaju bolji tim od naseg, ono sto nas razdvaja na tabeli je samo to sto su oni zatvorili konstrukciju "organizaciono", a i kod njih u prvih 11 ima mesta bar za 9 najboljih, a kod nas za 5 najgorih.
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
car jovan
Posts: 397
Joined: Sun Mar 01, 2009 9:34 pm

Post by car jovan »

Зар си ти стварно очекивао да можемо да будемо први са оваквим тимом,и са управом у којој нико не навија за Војводину.Да би Воша била шампион потребно је да има за две класе јачи тим од комуниста,јер ако су сва три тима подједнака зна се ,бићемо трећи.Шта ти мислиш да сам ја задовољан сезоном-нисам.И ми што идемо на север смо свесни да је овај тим крш као и цела усрана лига и фудбал у овој држави.И знамо ми добро какве се ствари дешавају у Воши и око ње,и какав је све шљам у управи и ко сме да игра и ко не.Али данас смо ишли на утакмицу да навијамо за Вошу,јер играчи,навијачи и управе пролазе,али је само Воша вечна.Нисам ни ја задовољан данашњом игром,као ни са једном нашом игром у овој сезони,али ако је неко бољи њему не треба помоћ од стране судија.И шта говнима значи ова победа-ништа,као што не би значила толико ни нама,али као можеш да причаш победио си говна.Ем ови наши немају везе,ем их ми стално критикујемо,ем их још и судије зајебавају.О томе се ради.Да смо изгубили поштено не бих ништа рекао,али ово је већ џукачки.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9978
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

021 wrote:Bio sam na utakmici... :lol: Pokušaću da zanemarim sve specifične okolnosti, i skrenem pažnju na neke stvari koje, bez obzira na sve, ne smeju biti gurnute u stranu.
Danas su se kristalno jasno videle sve slabosti u našoj igri. Pukotine, krateri. Loši smo. Ekipa je individualno i timski jako slaba. Nemamo igrače. Od današnje prve postave, jedino Kizito, Aleksić i Buač vrede nešto. Ostali su boranija teška. Tog Lazetića kritikujemo i pljujemo kad god stignemo (opravdano), ali šta onda tek reći za Tadića? Tužno i žalosno. Danas u toku utakmice nerviram se što trener ne pravi izmene, onda razmislim i shvatim da zapravo nema koga da uvede. Zatim dobijemo genijalno rešenje u vidu uvođenja Lakića na krilnu poziciju. Vidi se da vlada totalni haos i neorganizovanost u našim redovima. Kad i ovakva, hendikepirana Vojvodina pruži svoj maksimum u I poluvremenu, protiv nezainteresovanog protivnika, i opet ne postigne gol, a u nastavku koncepcija puca odmah posle primljenog gola. U ovakvim uslovima, čak ni jedan talenat kao što je Aleksić ne može da pronađe sebe. Daleko je on još od forimiranog igrača, vara se onaj ko misli da nije tako. I sada, umesto da ima pored sebe stručnog trenera koji će ga usmeriti i ukazati mu na greške, tu je šarlatan Džimi (pre njega Beki i Gaga) koji ga prvo drži na klupi, onda ga stavlja da igra jedinog napadača, danas polušpica... I normalno je da dečko bude potpuno izgubljen. Ako nastave tako da rade sa Aleksićem, ostaviće trajne posledice na njegov razvoj kao igrača. Zbog čega je Đurić zaslužio da bude žrtveno jagnje? Pa to se ne dešavaju ni u nižerazrednim klubovima, da pojednicac na takav način bude žigosan i proglašen krivcem za nešto. A videli smo kakva nam je odbrana. Sem Kizita-nikakva.
Sledećeg vikenda ćemo izduvati od cigana, a onda nas očekuje direktan duel protiv Javora i borba za treće mesto.
Sve ovo sam i ja pokusao reci,ali jbg,ne umem pisati tako jednostavno
Image
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9978
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

budababa wrote: Jeste Vojo, lezerni partizan, niko se nije ni oznojio, oni su klasa... I onda ta klasa u Evropi sluzi da im pune dupe simikama.

I dalje tvrdim da nemaju bolji tim od naseg, ono sto nas razdvaja na tabeli je samo to sto su oni zatvorili konstrukciju "organizaciono", a i kod njih u prvih 11 ima mesta bar za 9 najboljih, a kod nas za 5 najgorih.
Odgovor na prvi deo ne znam kako da ti dam,kad nisam ni napisao da su oni klasa.To i jeste najtuznije sto su oni u poslednjih 20 godina i oni i braca im,najgori,i mi ne umemo to da iskoristimo.Bas sam caletu sa kojim sam gledao zajedno drugo poluvreme kod onog promasaja Mrdja i Tadica rekao da je to slika i prilika Partizanovog kvaliteta kad njima Tadic i Mrdja stvore dve stopostotne sanse medju 6 njihovih igraca.

sto se drugog dela tice,to ti javec mesecima pisem ovde.Sami sebi smo najveci neprijatelj.Sami sebe cemo unistiti.Recimo,zar sva ova farsa (Gajic-BB) nije mogla pod tepih do kraja sezone!?
Image
User avatar
Grba_NS
Moderator
Posts: 2056
Joined: Wed Aug 20, 2008 3:30 pm
Location: Grbavica

Post by Grba_NS »

Poraz me uopste nije razocarao(rekao bih i da sam ocekivao), takodje ni 2 ponistena gola, ali me JAKO razocaralo ono skandiranje i oni transparenti!!!Meni je muka, ne mogu da verujem da takav ljudski otpadak postoji ovde...Da mi je neko rekao pre utakmice ne bih mu verovao, takve stvari mogu da urade samo NEljudi i oni kojima nista sveto nije, jadna im majka koja ih je takve rodila, olos, nista drugo!
Kazu bozija pravda je spora, ali DOSTIZNA, a ja se stvarno nadam da je tako :!: :!: :!:
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

Vojo to sto si frustriran sezonom ne znaci da svaku utakmicu treba da gledas sa negativnim predznacima sa prethodnih meceva...Vrati se malo u realnost, ostavi se Standarda i Barse, ovde igra nasa Vosa, a i ovo je nasa Vojvodina i Srbija!

Probaj da dodjes na mec, pa ces videti kako ces se osecati!?

I meni se ne svidja sto je Djurica zamenio Pekovic, mislim da smo time mnogo izgubili na brzini u odbrani, to sto priliku nisu dobili Stjepanovic i Huciasvili, ali svi koji su igrali su pruzili maksimalnu ili skoro maksimalnu borbenost i trud! To se moglo videti i po detaljima kada je Aleksic promasio prvu priliku, pa je zatrazio dodatnu podrsku od navijaca, po brojnim uklizavanjima i borbama u duelima Mrdje, Buaca, Lovrica i vise nego obicno, cak Popovica i Lazetica. Mozda nisu igrali najbolji, ali su svi koji su igrali dali skoro sve od sebe u doprinosu igri. To se najbolje primeti kada pratis utakmicu sa stadiona, TV ne moze da ti docara toliko realno igru,trud, zelju...Koja im se barem u ovoj utakmici ne moze osporiti. Pricas prvo kako i nismo toliko osteceni, jedino mozda za drugi gol. Pa to je bio cist gol, kao suza! Gavrancic je totalno nespreman (info iz prve ruke) i prosto ga je pretrcao u duelu Mrdja. Daleko je da je to i za temu slodne sudijske procene! Taj gol bi totalno promenio tok utakmice. Posle primamo gol iz ciste nedozvoljene pozicije, ali hajde ti ne ocenjujes sudjenje!? Ne pratis partizane, ali ovde pises kako su bili totalno nezainteresovani za igru i pises kako su odigrali sa mnogo jacim protivnicima u LS bolje...Time ides protiv svojih reci, i ne znam iz kog razloga umanjujes nadmoc naseg tima?

Kakav god tim da igra, ne bih svi bili zadovoljni, kakva god taktika da se forsira, takodje ne bih svi bili zadovoljni...
Voja wrote:Ne znam zasto nam je stalno neko drugi kriv,dajte da prvo sredimo svoje dvoriste,pa posle da "silujemo" komsijsku kravu
Da li smo uvek sami krivi, ili je u ovom mecu bilo spoljnih faktora protiv kojih ne bi mogao ni Standard da pobedi, predvodjen ludakom :wink:

Da li mislis da moze dvoriste da se sredi, kada nered neprestalno i konstantno dolazi sa velike ulice? Kada nema ko da brani i bude uz dvoriste (koje vremenom i trudom treba doterati) , ulica radi sta hoce...
User avatar
budababa
Posts: 4016
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Post by budababa »

Voja wrote:
budababa wrote:Jeste Vojo, lezerni partizan, niko se nije ni oznojio, oni su klasa... I onda ta klasa u Evropi sluzi da im pune dupe simikama.

I dalje tvrdim da nemaju bolji tim od naseg, ono sto nas razdvaja na tabeli je samo to sto su oni zatvorili konstrukciju "organizaciono", a i kod njih u prvih 11 ima mesta bar za 9 najboljih, a kod nas za 5 najgorih.
Odgovor na prvi deo ne znam kako da ti dam,kad nisam ni napisao da su oni klasa.To i jeste najtuznije sto su oni u poslednjih 20 godina i oni i braca im,najgori,i mi ne umemo to da iskoristimo.Bas sam caletu sa kojim sam gledao zajedno drugo poluvreme kod onog promasaja Mrdja i Tadica rekao da je to slika i prilika Partizanovog kvaliteta kad njima Tadic i Mrdja stvore dve stopostotne sanse medju 6 njihovih igraca.

sto se drugog dela tice,to ti javec mesecima pisem ovde.Sami sebi smo najveci neprijatelj.Sami sebe cemo unistiti.Recimo,zar sva ova farsa (Gajic-BB) nije mogla pod tepih do kraja sezone!?
Ovo za klasu te nisam citirao, to je moj termin, jer iz tvog posta ispade da oni za ovu ligu jesu klasa, dok drugoplasiranog dobijaju u gostima bez ikakvog lucenja znojnih zlezda. Verovatno ces ti naci neku bolju rec za to. A za ovo da mi neke stvari ne mozemo da iskoristimo... Pa eto, danas nije bilo samo do nas, kao ni mnogo puta u prethodnih 20 godina. Neko ce reci: "pa dobro, sta i da smo ih dobili, ostalo bi deset razlike na tabeli". Pa barem bi nam srce bilo puno, mi od te jedne pobede nad njima zivimo tri meseca, a oni od iste ni tri sata.
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
User avatar
Turija
Posts: 10863
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Voja wrote:[Mene Partizan ne zanima.Samo komentarisem nase!!!
I evo svima vama koji ste bili na mecu i izasli zadovoljni sa tribina tj. samo na sudiju ogorceni,cestitam.
Ja da sam bio na mecu,opet bih kuci dosao sa glavoboljom,razocaran...
Vojo, potpisujem, iako sam bio na utakmici (nagovorili me) isto sam video što i Ti.
Hteli mi da se pomirimo sa tom činjenicom, ili ne, ali partizan se nije oznojio, a iz 3 šuta dao dva gola.A o kakvom dobrom prvom poluvremenu pričamo, stvarno ne znam.Neki naši igrači su bili samo nešto više motivisani, nego na ostalim utakmicama (Mrđa, Popović, Aleksić, dok Tadić i Lazetić čak nisu ni to. I, zbog njih smo bili jako hendikepirani u napadu, za danas skroz šuplju odbranu partizana).Šta reći kad je u prvim minutama meča golman Kesić bio naš igrač sa najvećim posedom lopte.
Onda, malo kasnije, pošto partizan nije imao baš nikakvu želju, mi smo napravili 3-4 (polu)akcije iz kojih je Mrđa dva puta uspeo smestiti loptu u mrežu (pored katastrofalno ležerne odbrane gostiju, naročito Gavrančića, kojeg je Jokan u poluvremenu i više nego opravdano zamenio).
Da li je bio ofsajd i faul sa svoje pozicije na tribini ne mogu ništa tvrditi (čekam TV snimak-nekad je Tv gledalac u boljoj poziciji od onog na stadionu).Jedina prava naša akcija je bila ona kada je Buač posle izmenjenih paseva naših igrača, ušao u 16m i promašio čistu šansu.
Drugo poluvreme je Jokan dobio već u svlačionici.Marić nije uradio ništa, jer je bio zadovoljan sa 0:0.Kada smo primili prvi i drugi gol Džimi pravi neverovatnu glupost.Umesto da zameni ,,rupetine" u našem timu (Lazetića i Tadića) sa iskusnim Pantelićem i Hucišvilijem, i proba na iskustvo poentirati, uvodi desnog beka Lakića (koji nema ovog proleća, možda, sakupljeno ni 90 minuta igre) u napad na desno krilo, i to u derbiju polusezone.Neverovatno i za beton ligu.Naravno, Lakić je bio smešan, kao i odluka trenera.
Pošto su istrošili snagu u prvom poluvremenu Mrđa i Popović drugo poluvreme igraju potpuno u svom prepoznatljivom starom stilu.Ali Marić zamenjuje Aleksića (sa nemoćnim Đurovskim), i Popovića Trivunovićem.Naravno, u igri sve ostaje bez promena.Tadić do kraja meča ostaje na terenu, potpuno dosledno svojoj igri od početka (mada je mogao dati čak i gol kad mu Mrđa nije dodao loptu na nekih 7-8m, već po svom sebičnom običaju hteo da se ušeta u gol, a odmah potom kad je lopta, ipak, nekako stigla do njega, a Tadić je poslao visoko preko gola).
Rezultat i naša nemoć do kraja utakmice ostaju nepromenjeni.partizan veoma lako i ubedljivo stiže do bodova u Novom Sadu, uz perfidnu, ali primetnu, sudijsku naklonost.
Odličnu ocenu može dobiti samo Kizito (čak nam je i spasao jedan gol sa same gol crte).Jedini bio iznad svih 20 i kusur igrača na terenu.Odigrao evropski i lako (kao partizani sa nama).Prelazne Kesić, Lovrić, a Mrđa i Pop samo za prvo poluvreme (drugo čista jedinica), Buač i Stošić zadovoljili.Dva minus Aleksić, a čiste kečeve Lazetić, Tadić, Peković, Lakić.Bez ocene Đurovski i Trivunović.Trener Marić, ocena: O.
Povici i parole sa istočne (danas grobarske) tribine su zaista, ne skandalozni, već jezivi i za homosapiensa, a ne čoveka iz 21 veka.Stvarno ne znam gde će nas sve to odvesti.
Mladi i pametni će (već svakako) otići odavde, ali onima koji ostanu ne znam da li i Bog može pomoći.Da bi se nekom pomoglo, prvo mora priznati da mu pomoć treba :cry: :cry: :cry:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Marcello
Posts: 954
Joined: Wed Jan 10, 2007 2:21 pm
Location: uvek na našoj strani

Post by Marcello »

E, moj Grba....Od njih je takve stvari, na žalost, najnormalnije očekivati... Odrastao sam uz takve i jako dobro znam o čemu ti pričam.

Oni već 60 godina guraju svoju nemoć pod tepih...Znaš, stvoreni su kao državni projekat, ali, hebi ga, na samo 300 metara od njihovog brloga (koji, još i nije njihov) postoji još jedan, očigledno malo značajniji projekat (kakva država-takvi i projekti!)...Znaš, kad kompleksi toliko narastu, dođe vreme kada je to nemoguće iskontrolisati.

Oni već 60 godina sami sebe lažu kako su najverniji, kako su avangarda ( :shock: )...ma, seti se samo tih njihovih parola...Prosto ti ih dođe žao, koliko su jadni...Pravi mejnstrimeri, kakva avangarda, kakvi bakrači! Najviše su od svih voleli Broza, najviše su od svih voleli Miloševića, sad ih obojicu najviše mrze...Znaš, Grba, ipak su oni svi pevali kad je JSD gubio od splitskog Hajduka 6:1 usred Beograda...Dirljivo, nema šta! Evo, i sad se ježim...


:wink:

Teška patologija.

P.S. Izvinite za off
grobari su avangarda, tačno onoliko koliko smo mi mejnstrim...
max
Posts: 608
Joined: Tue Mar 22, 2005 12:03 am

Post by max »

Turija jel tebi golman koji iz 3 udarca primi 2 gola ima prolaznu ocenu?
Ima tu jos ali necu dalje da idem,prosto me mrzi.Reci cu samo da me iznenadjuje ta nagla promena u nacinu tvog komentarisanja utakmica Vojvodine
User avatar
Eros Bosancheros
Posts: 18
Joined: Tue Dec 09, 2008 2:30 am

Post by Eros Bosancheros »

Надам се да ми се неће замерити што овако пишем у мом првом посту, нов сам овде, али нисам нов на стадиону Карађорђе.

У првом полувремену Војводину нисам могао да препознам, брзина, пасови, продори, акције, шансе, голови које је оно смеће од судије поништило... у последње две године нисам видео бољу Војводину него што је била у првом полувремену.

Друго полувреме скоро да нисам ни гледао, због дешавања на трибинама, у сећању су ми остали продори Мореире и Диаре кроз нашу одбрану као кроз сир.

Ово од Гробара ме искрено изненадило, јер на прошлој утакмици у децембру нису славили мучко убиство. Али припремљени транспаренти говоре да су овај пут све ово смишљено урадили.

Али нису ме они толико разочарали колико две ствари - Запад и Фирма!

Запад јер, после тих скандирања и транспарената у којима се слави убиство и вређа успомена на убијеног човека, пола Запада, а то су углавном Новосађани, на њихове повике "Устаните Гробари" ладно устаје! Јасно ми је да они навијају за Партизан, али бар сад су могли да не устану, јер су овако, у мојим очима, дали подршку слављењу убиства, убице и вређању успомене на убијеног Деју Лонца! Наша фина господа са Запада, наши Новосађани.

Фирма - због понашања! Скоро редовно сам на северу, не у копу, јер долазим пре свега да гледам фудбал, не да навијам. И мислим да би неко могао да стоји поред оног лика који командује мегафоном, односно разгласом, да гледа утакмицу, и да му говори шта се дешава, па да то навијачи мало и пропрате. Овако, изгледа као да уопште ни не гледају утакмицу. Док је смеће од судије безочно крало Војводину, кад је требало сви да скочимо, да га пљујемо, да му спомиљемо маму, да му претимо... Фирма је мирно певала своје песме. Па није то унапред смишљен наступ, ми треба и да смо подршка играчима, треба да се сваком судији који дође да тако безобразно краде Вошу срце заледи кад нас чује!

Друго, реакција на гробарске транспаренте - наш део Запада није могао да верује шта раде, и почели су да скандирају "усташе, усташе", и део Фирме им се придружује. Уместо да то пусти, вођа их смирује и прави тишину, још каже и "не допустите да вас испровоцирају, видите да су ретарди"!!! И онда добијамо тишину, а Гробари охрабрени постављају још један плакат, који стоји до краја утакмице!!!

Фирма ладно ћути, ваљда да се не поквари кореографија. И онда, уместо да се сви окрену овом усташком потезу, настављају да гледају утакмицу, и транспаренти остају да стоје! Уместо да цео стадион скандира "усташе", да се направи и инцидент ако треба, да се позове управа и играчи да напусте терен док делегат, судија и полиција не уклоне те усташке транспаренте, све се смирује, и транспаренти стоје до краја!!!

Мислим да је то срамота.

Био сам на утакмици Славија - Сарајево у Српском Сарајеву, кад навијачи Сарајева почињу с једном безазленом паролом "Ово је Босна" - запад скаче на ноге, и почиње скандирање "Убиј убиј убиј Турчина", придружује се и север (навијачи Славије, Соколови), и цео стадион пет минута скаче и урла "Убиј Турчина". После тога гостујући навијачи су кад су видели да је враг однео шалу ћутали наредних десет минута.

А нама су Гробари покушали, видели да могу, а онда су се ослобоили и обезобразили, и онда су нам скандирали "Децооо", као у Маратонцима.
Следећи пут кад дође Партизан, ја не знам да ли ћу доћи на север - или ћу ићи на запад ако не буде 700 динара као данас, или ћу гледати на телевизији лепо.

Јер сад кад смо их пустили да вређају Деју Лонца, кад су видели да могу шта хоће, не би ме изненадило да на следећој утакмици почну да нас убијају, гађају ракетама и ко зна чиме. Тако су убили оног клинца из Опова против Звезде! Кад не покажеш да имаш петљу, свако те гази. Нас су данас судија и Гробари понизили, и било ме срамота. Размишљам да почнем редовно да пратим ФК Нови Сад, да уопште више не долазим на север "Карађорђа".
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Pa u odnosu na one ocajne partije od ranije,ovo je bio blagi pomak.Ali sliku treba gledati u celini,a ova sezona je u celini potpuno neuspesna.Ali zna se ko je za to kriv,fantastik for iz mog potpisa.Dajte da uradimo nesto i da ipak probamo da ih oteramo.Apelovao bih i na sve vidjenije ljude i Firmi da i oni dignu glas protiv ovih uzurpatora.Svi se moramo ujediniti da ih oteramo i onda da organizujemo klub na zdravim osnovama i zatim tako organizovani krenemo u borbu protiv nevidjenog sljama poput ovog grobarskog koji se nasan pokazao dostojnim arhitektama Ausvica i Jasenovca(bar ta njihova psiha koja je to smislila).
Ne treba mesati babe i zabe,tokom sezone imali smo fer sudjenje i zbog nasih unutrasnjih stvari smo tu gde jesmo,ali ipak treba prokomentarisati sudijsku kradju,ne zato sto se desila nego i zato sto je njen tvorac bio sudija Ninoslav Spasic koji otvoreno kaze da je vatreni navijac Partizana a stalno mu dodeljuju da sudi protiv nas i cigana.Postavlja se pitanje,sta ako u nekoj od narednih sezona stabilizujemo klub i borimo se opet za titulu,a sudi nam opet Spasic i pokrade nas i time resi neke stvari?Treba spreciti takve stvari i za ubuduce i zato se mora dici glas.Ali od ovih lopova i marionete Marica ni to ne ocekujem,vec su cestitali Partizanu na zasluzenoj pobedi,valjda ce im i torte i kolace poslate.
UPRAVA NAPOLJE SMESTA!
Bato majstore vodi nas do titule :lol:
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Eros Bosancheros wrote:Надам се да ми се неће замерити што овако пишем у мом првом посту, нов сам овде, али нисам нов на стадиону Карађорђе.

У првом полувремену Војводину нисам могао да препознам, брзина, пасови, продори, акције, шансе, голови које је оно смеће од судије поништило... у последње две године нисам видео бољу Војводину него што је била у првом полувремену.

Друго полувреме скоро да нисам ни гледао, због дешавања на трибинама, у сећању су ми остали продори Мореире и Диаре кроз нашу одбрану као кроз сир.

Ово од Гробара ме искрено изненадило, јер на прошлој утакмици у децембру нису славили мучко убиство. Али припремљени транспаренти говоре да су овај пут све ово смишљено урадили.

Али нису ме они толико разочарали колико две ствари - Запад и Фирма!

Запад јер, после тих скандирања и транспарената у којима се слави убиство и вређа успомена на убијеног човека, пола Запада, а то су углавном Новосађани, на њихове повике "Устаните Гробари" ладно устаје! Јасно ми је да они навијају за Партизан, али бар сад су могли да не устану, јер су овако, у мојим очима, дали подршку слављењу убиства, убице и вређању успомене на убијеног Деју Лонца! Наша фина господа са Запада, наши Новосађани.

Фирма - због понашања! Скоро редовно сам на северу, не у копу, јер долазим пре свега да гледам фудбал, не да навијам. И мислим да би неко могао да стоји поред оног лика који командује мегафоном, односно разгласом, да гледа утакмицу, и да му говори шта се дешава, па да то навијачи мало и пропрате. Овако, изгледа као да уопште ни не гледају утакмицу. Док је смеће од судије безочно крало Војводину, кад је требало сви да скочимо, да га пљујемо, да му спомиљемо маму, да му претимо... Фирма је мирно певала своје песме. Па није то унапред смишљен наступ, ми треба и да смо подршка играчима, треба да се сваком судији који дође да тако безобразно краде Вошу срце заледи кад нас чује!

Друго, реакција на гробарске транспаренте - наш део Запада није могао да верује шта раде, и почели су да скандирају "усташе, усташе", и део Фирме им се придружује. Уместо да то пусти, вођа их смирује и прави тишину, још каже и "не допустите да вас испровоцирају, видите да су ретарди"!!! И онда добијамо тишину, а Гробари охрабрени постављају још један плакат, који стоји до краја утакмице!!!

Фирма ладно ћути, ваљда да се не поквари кореографија. И онда, уместо да се сви окрену овом усташком потезу, настављају да гледају утакмицу, и транспаренти остају да стоје! Уместо да цео стадион скандира "усташе", да се направи и инцидент ако треба, да се позове управа и играчи да напусте терен док делегат, судија и полиција не уклоне те усташке транспаренте, све се смирује, и транспаренти стоје до краја!!!

Мислим да је то срамота.

Био сам на утакмици Славија - Сарајево у Српском Сарајеву, кад навијачи Сарајева почињу с једном безазленом паролом "Ово је Босна" - запад скаче на ноге, и почиње скандирање "Убиј убиј убиј Турчина", придружује се и север (навијачи Славије, Соколови), и цео стадион пет минута скаче и урла "Убиј Турчина". После тога гостујући навијачи су кад су видели да је враг однео шалу ћутали наредних десет минута.

А нама су Гробари покушали, видели да могу, а онда су се ослобоили и обезобразили, и онда су нам скандирали "Децооо", као у Маратонцима.
Следећи пут кад дође Партизан, ја не знам да ли ћу доћи на север - или ћу ићи на запад ако не буде 700 динара као данас, или ћу гледати на телевизији лепо.

Јер сад кад смо их пустили да вређају Деју Лонца, кад су видели да могу шта хоће, не би ме изненадило да на следећој утакмици почну да нас убијају, гађају ракетама и ко зна чиме. Тако су убили оног клинца из Опова против Звезде! Кад не покажеш да имаш петљу, свако те гази. Нас су данас судија и Гробари понизили, и било ме срамота. Размишљам да почнем редовно да пратим ФК Нови Сад, да уопште више не долазим на север "Карађорђа".
Slazem se sa vecinom stvari koje si napisao,ali pokusaj ipak da otrpis nesto i budes strpljiviji.Zaista,trebalo je da neko reaguje na te transparente i zvanicno,ali to su morali ljudi iz naseg kluba a za njih svi znamo kakvi su i za koga u stvari navijaju.Reakcija ljudi koji su vodili navijanje je ipak bila ljudska i usmerena da se prvo ispostuje pokojni Deki.Kasnije smo ih zestoko "napusili" sto se kaze i sa te strane ja nemam zamerki.Sto se nekih stvari tice,ovo je tek pocetak i dugovi ce se itekako vremenom vratiti.
Ipak ono sto ja zameram vidjenijim ljudima iz Firme je to sto ne dignu glas protiv uprave,a ne shvataju da daljeg napretka grupe,to jest onoga o cemu je na tribini bilo rec i sto svi zelimo da se desi,nece biti dok nam u upravi sede ovi lopovi i u stvari zna se ciji navijaci.
Bato majstore vodi nas do titule :lol:
Locked