Uprava

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
PRIJATELJ
Posts: 286
Joined: Wed Jul 13, 2005 12:08 am
Location: svugde

Post by PRIJATELJ »

Nema razloga da ne verujem gsn. Vislavskom ali je ipak gorak ukus u ustima.Ali tako ti je to.I on je jedan od pitomih,koje su divlji oterali.Davno sam pricao o djavolima i tikvama i par dupeuvlakaca koji su zarad LICNE KORISTI uradili sto su uradili.Dali nesto mnogo vredno u ruke vucibatinama i hohstoplerima.Nadam se da ce onaj odozgo pogledati sve i svima po zasluzi odrediti sta i kako.Nazalost nas klub je slika naseg grada.Sve je preslikano i sve je otislo u boziju mater.Ljudi posto vise stvarno nemam ni u podsvesti nesto lepo reci,vreme je da ni ne pisem vise.Svaka cast momcima sa ovog foruma,lepo je bilo druziti se,svadjati,neslagati,polemisati sa vama ali na zalost bacali smo reci u vetar.Pozdrav poslednji put. p.s.Zurim da kupim kartu za bioskop jer ako niste znali veceras se daje poslednja filmska predstava u Novom Sadu.ALO!!!!!!!Pa zamislite to.Arena se zatvara jer grejanja nema.U NOVOM SADU.Pa gde smo otisli ljudi,gde je otisao grad simbol kulture,cistoce,reda,mira,sloge.Idem otici bar biti deo tuzne istorije i nadati se da ce neki Djenka opet jednom poslati decu da vicu,,PONOVO RADI BIOSKOP,,Isto to se nadam da ce se nekad ponovo hrliti na stadion i ponovo govoriti ,,igra nasa Vosa,,Opet oduzi po obicaju.Zbogom
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

PRIJATELJ wrote:sati sa vama ali na zalost bacali smo reci u vetar.Pozdrav poslednji put. p.s.Zurim da kupim kartu za bioskop jer ako niste znali veceras se daje poslednja filmska predstava u Novom Sadu.ALO!!!!!!!Pa zamislite to.Arena se zatvara jer grejanja nema.U NOVOM SADU.
Braća Limijer, pa Novi Sad

Prva filmska projekcija u Novom Sadu izvedena je u zgradi Dunđerskovog pozorišta 7. novembra 1896. godine, jedva godinu dana nakon izuma braće Limijer. Dvanaest godina kasnije u Dunavskoj ulici sagrađena je dvorana - Novosađani su tamo imali priliku da gledaju neme filmove - koja je srušena tokom Prvog svetskog rata.
U Novom Sadu, drugom gradu po veličini u Srbiji u 21. stoleću, zbog zatvaranja “Arene” i “Jadrana” te renoviranja Kulturnog centra Novog Sada, ljubiteljima sedme umetnosti preostala je samo sala SPC “Vojvodina”.

Novi Sade, crn ti obraz bio! Sta li nas tek sve ceka? :shock:
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

Ne mogu da skrijem svoje razocarenje i ogorcenost prema nepravdi koja se desava u nasem gradu. Umesto bilo koje druge reci pusticu da umesto mene govori cika Jova Zmaj-
Кад се шетам Новим Садом гајим наде не баш мале,
Гледећ' како улицама kопају канале.
Копајте их, вредни људи,
Ваљда јоште касно није,
Нек одјуре испод земљe
Све каљуге и помије.
Копајте их, вредни људи,
Нек се гњили брлог суши
Нек отече до сто врага
Све што смрди, све што гуши.
Нека бежи муљ из врта,
Нек се сплаче љиг са крова,
Нек се кида пиштевина
Са улица, из домова.
Копајте их, вредни људи,
Те проводе, те канале,
Уз дрвореде, уз колибе,
Уз вајате и и салаше.
Зидајтe их, вредни људи,
На широко, на високо,
Да не запне бљушт на путу
У Дунаво у дубоко.
Нек нестане разна гада
Из мог милог Новог Сада,
Нека буде свет'о, мио,
Као што је негда био
Last edited by Владика on Sun Aug 21, 2011 8:47 am, edited 2 times in total.
User avatar
021
Posts: 860
Joined: Fri Jan 21, 2005 6:46 pm

Post by 021 »

podbara wrote:Novi Sade, crn ti obraz bio! Sta li nas tek sve ceka? :shock:
Pa zna se šta je sledeće - stadion.

Pre neku godinu, zatvoriše tako klizalište (otvoreno) na Sajmištu. Na tom mestu, nikao je balon za mali fudbal. Niko ništa nije rekao. Sada čim zazimi, dovuku na "Partizan" u centru neke nabudžene mašine za led, izimprovizuju neko jadno klizalište 2 sa 2. Sve to je, naravno, u nečijem privatnom vlasništvu. I svi sad kao treba da budemo srećni i zadovoljni. A najbolje je vlasniku balona i vlasniku novog klizališta. Onda još krenu po televiziji i novinama to da najavljuju i veličaju kao da je događaj svetskih razmera. E, takva nas sudbina čeka i kad je u pitanju stadion, takva nam je situacija trenutno i u klubu.

Grad nam se raspada, moralno i materijalno. Totalna devastacija. Ali nema veze, važno je da kafići uspevaju na svakom ćošku. I saloni za ulepšavanje. A tek tržni centri... Ma, nemamo mi pojma. Ko još ide u bioskop? A tek na utakmicu?
Au, ala odoh u offtopic...
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8924
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

021 wrote:Grad nam se raspada, moralno i materijalno. Totalna devastacija. Ali nema veze, važno je da kafići uspevaju na svakom ćošku. I saloni za ulepšavanje. A tek tržni centri... Ma, nemamo mi pojma. Ko još ide u bioskop? A tek na utakmicu?
Tranzicija. To je najjebeniji period, takozvana primarna akumulacija, divlji kapitalizam u nadiranju koji kao bujica navire u prazninu nastalu rusenjem prethodnog sistema. I u svom tom kovitlanju svakakav talog i smrad se dize sa dna.

Ali proci ce i to, za koju godinu ce se sistem ustaliti - ako ima pameti tamo gde treba desice se to brze ako nema desice se sporije ali ce se neminovno desiti. Problem je samo sto dok se to ne desi ta bujica ce da nepovratno oduva i mnogo toga sto je bilo dobro...
Cika_toma

Post by Cika_toma »

podbara wrote: Totalna devastacija.
Opis kluba, grada, drzave, sistema, u j***ne dve reci. Svaka cast, majstore!
User avatar
Turija
Posts: 10835
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Prijatelju, bila bi velika šteta da više ne pišeš na forumu :cry:
Znam da nije lako raditi Sizifov posao, i gledati propadanje vekovne tradicije, ali mislim da je Radoje u pravu: proći će tranziciona oluja.
Oluja koja je odnela sve crepove sa naše kuće, ali sigurno vredi pokupiti one koji se nisu razbili pri padu. Pokupiti ih i pokriti makar deo krova iznada onog našeg sobička (,,stražnje sobe" što bi rekli naši očevi) koje nam je preostalo utočište.Istina je da ličimo na skupljače perija i da je mnogo reči odneo vetar, ali možda su neke od njih sprečile totalnu katastrofu.
Drugo mesto na tabeli, bez obzira kako je dosegnuto, je ipak daleko bolje nego predzadnje.
Igre naših igrača u reprezentaciji vraćuju stari sjaj Vojvodine i veru da ćemo preživeti opštu krizu sistema vrednosti.Lane, Krasa, Gojko, Brka, Aleksić, Đurić potvrđuju da lažne vrednosti ne mogu večito o(p)stati na sceni i da će ih kad tad smeniti bolji.
Samo proverena, a ne nameštena i izvikana trenerska imena, mogu nas izvući iz ambisa.Danas to u reprezentaciji svima dokazuje Radomir Antić. A, Brzić i Stepanović u klubovima.I Mojsije je od 80 godina poveo narod u spasenje.Jedan je Mojsije, ali nabrojani trenerii su ljudi svetski priznati, zahvaljujući jedino svom stvarnom kvalitetu.
Brzić, Stepanović, ili stavaralac mladih zvezda Grujić, jedino je pravo rešenje za klupu Vojvodine.samo takvi mogu sačuvati Klub, navijače, a i nas na Forumu.
Zato Prijatelju, slažem se da odmoriš, obnoviš snagu za proleće, pa da nastavimo borbu (u još boljem sastavu) za dobrobit Vojvodine.Proleće, već samo po sebi, nosi novu energiju i optimizam.Zato samo da prođe ova zima.Valjda neće biti baš Sibirska.
Pozdrav!
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Sale
Posts: 107
Joined: Sun Aug 17, 2008 3:52 pm

Post by Sale »

Cirkus Kolorado! Rabrenović i riđošić su pokazali svoje lice za sve vreme koje su u Voši i da su imali imalo časti, ne bi mi sad o njima polemisali ovde...
This time next year, we'll be cup winners!
Bata
Posts: 30
Joined: Mon Aug 15, 2005 11:08 pm

Post by Bata »

Danas na Banovom brdu u sektoru za gostujuće navijače bili su Vojislav Gajić i Ljubomir Apro, po meni tamo im mesto nije.
User avatar
dapokalypto
Posts: 209
Joined: Mon Jul 14, 2008 10:49 am

Post by dapokalypto »

021 wrote:
podbara wrote:Novi Sade, crn ti obraz bio! Sta li nas tek sve ceka? :shock:
Pa zna se šta je sledeće - stadion.

Pre neku godinu, zatvoriše tako klizalište (otvoreno) na Sajmištu. Na tom mestu, nikao je balon za mali fudbal. Niko ništa nije rekao. Sada čim zazimi, dovuku na "Partizan" u centru neke nabudžene mašine za led, izimprovizuju neko jadno klizalište 2 sa 2. Sve to je, naravno, u nečijem privatnom vlasništvu. I svi sad kao treba da budemo srećni i zadovoljni. A najbolje je vlasniku balona i vlasniku novog klizališta. Onda još krenu po televiziji i novinama to da najavljuju i veličaju kao da je događaj svetskih razmera. E, takva nas sudbina čeka i kad je u pitanju stadion, takva nam je situacija trenutno i u klubu.

Grad nam se raspada, moralno i materijalno. Totalna devastacija. Ali nema veze, važno je da kafići uspevaju na svakom ćošku. I saloni za ulepšavanje. A tek tržni centri... Ma, nemamo mi pojma. Ko još ide u bioskop? A tek na utakmicu?
Au, ala odoh u offtopic...
To klizaliste je zatvoreno pre desetak godina najmanje koliko mene secanje sluzi.. Za one koji ne znaju koliko kosta odrzavanje klizalista bolje da ne pisu o tome nista.. A te nabudzene masine koje spominjes nisu nista posebno, samo dizel rolba sa SPENSA koja se ne sme koristiti u ledenoj dvorani pa je zato zbog te svoje osobine i u "radnom stanju".. A i led se odrzava rucno koliko sam ja video.. Jeste da je ono otvoreno klizaliste bilo lepse i funkcionalnije, ali da bi se odrzalo moralo bi se napalcivati tri puta vise nego sto se naplacuje na tom malom klizalistu na "Partizanu". Ovako sasvim podrzavam ovakvu akciju klizanja makar samo za decu, jer je naravno bolje nego da su tu napravili parking o kojem se toliko govorilo.. I da, totalno OFFTOPIC..
Cika_toma

Post by Cika_toma »

ne bih da zvucim ironicno i bezobrazno, niti mi je to namera, ali ono sto je karakterisalo ne samo ovaj forum, vec i kulturu i karakter pravih navijaca (simpatizera,ljubitelja, isti qu, drugo pakovanje) Vojvodine, makar u onome delu i vremenu kada je voleti "pola bele - pola crvene" bila stvar prestiza i DOBROG UKUSA, jeste bila tolerancija i smekerski, da ne kazem gospodski duh...

Neka pojedini clanovi, sa desetak postova, razmisle o tom duhu i kodeksu, pre nego sto se drsko, bez imalo postovanja obrate (i napominju o "off topicu") stubovima i zidarima temelja institucije zvane www.fkvojvodina.com , kao sto su Podbara ili 021...

Hvala!
max
Posts: 608
Joined: Tue Mar 22, 2005 12:03 am

Post by max »

Cika_toma wrote:ne bih da zvucim ironicno i bezobrazno, niti mi je to namera

Hvala!
Zvucis i ironicno i bezobrazno i verovatno ti jeste to namera cim se ponavlja!

Hvala!
mile bronx
Posts: 259
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:56 pm
Location: liman

Post by mile bronx »

Danas u Zurnalu bio je zanimljiv intervju sa bivsim predsednikom (i bivsim potpredsednikom) kluba...
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

Неки чудни ветрови дувају кроз наш клуб. У директном обраћању јавности Војсилав Гајић је рекао да је он нумеро уно у нашем клубу, да ће одржати клуб у "кондицији" пред приватизацију и да ћемо добити сређен стадион до 2010!


НОВИ САД - Поводом текстова у штампи да клубом управља неко други, а не он, председник Фудбалског клуба Војводине Војислав Гајић је за РТВ изјавио: "Великим словима напишите: Моја је задња! Одлуке у управном одбору доносимо консензусом, али - моја је задња".

Објашњење за медијске шпекулације о односима у управи Војводине, која се налази при врху табеле фудбалског првенства Србије, Гајић каже:

"Иде приватизација, иде прелазни рок. Можда неко жели да се изнервирам па да дам оставку".

http://www.youtube.com/watch?v=wEFhL0PiS4s
Last edited by Владика on Wed Nov 26, 2008 10:41 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Turija
Posts: 10835
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

PREDSEDNIK FK VOJVODINA VOJISLAV GAJIĆ NEDVOSMISLEN


Na prečac, onako kako to s vremena na vreme učine u Fudbalskom klubu Vojvodina, sazvana je konferencija za novinare u FC “Vujadin Boškov” u Veterniku.

Predsednik novosadskog superligaša Vojislav Gajić, očigledno pogođen poslednjim napisima u delu štampe u vezi s privatizacijom i odlučivanjem u klubu, osetio je potrebu da izađe pred javnost. Pričao je Gajić i o stadionu “Karađorđe”, igračkom kadru u klubu, treneru, prelaznom rokom... a potom je taksativno obrazložio svaku stavku:

Moja je poslednja

- Predsednik Fudbalskog kluba Vojvodina je Vojislav Gajić s punom podrškom Upravnog odbora koji se redovno sastaje i radi izuzetno. Odluke o bitnim pitanjima u klubu donosimo konsenzusom, ali moja reč je poslednja. Ratko Butorović svoj posao za koji je zadužen radi valjano. Sastajemo se svakodnevno i privatno i poslovno, a to što ne dolazi na utakmice ne mogu da prihvatim, to ne može da traje doveka. Veoma je važno to što su od četiri potpredsednika dvojica bivših predsednika koji su veoma zaslužni za ovo što je Vojvodina danas. Na tome sam insistirao kada sam prihvatao odgovornu funkciju. Uostalom, sudbinu mog mandata deliće i Ratko Butorović.

Privatizacija i stadion

- Izlišno je pričati o privatizaciji kluba dok se ne donese zakon po tom pitanju. Naša je želja da sve bude transparentno, da klub bude akcionarsko društvo i protiv smo toga da ga kupi pojedinac (najčešće se u javnosti spominje ime Milana Mandarića). Ako neko odluči suprotno, onda neće imati našu podršku. A što se stadiona tiče, postigli smo saglasnost sa Zavodom za izgradnju grada, gradskim i pokrajisnkim vlastima. Biće “Karađorđe” 2010. godine najlepši stadion u Srbiji, moderan, pokriven, s reflektorskim osvetlenjem prema svim standardima koje zahteva UEFA.

Ratko Butorović: Stvari na čistac

Ratko Butorović, jedan od potpredsednika FK Vojvodina u ostavci, ne dolazi dva i po meseca u klub i na utakmice. Tako će, kaže, biti dok se neke stvari u klubu ne raščiste.
- Ne sporim da je poslednja reč predsednika Vojislava Gajića. Tako i treba da bude. Međutim, neću dolaziti u klub dok je ovakvo stanje – rekao je Butorović, ne želeći da precizira tačno o čemu se radi.

Nezvanično, reč je o delu materijalnog poslovanja, rezultatima slabijim od očekivanih i nezadovoljstvo radom pojedinaca zaposlenih na važnim mestima u klubu. Ratko Butorović je potvrdio da nema dvovlašća u klubu, apelujući na javnost da prestane s takvim spekulacijama na dobrobit kluba.


Prelazni rok i trener

Priče o prodaji Dušana Tadića, Danijela Aleksića i Igora Đurića su nagađanja. Kada dođe vreme za prelazni rok odgovorno ćemo sesti i videti gde smo i šta smo, šta nam treba, a šta ne. Prevashodno nam je važno da se izborimo za što bolji plasman. Sada smo drugi, sa još uvek realnim šansama da se do kraja sezone borimo za titulu. U polusezoni će raditi gvozdena metla. Nezadovoljni će svoju egzistenciju moći da potraže u drugoj sredini, ali ćemo mi biti ti koji ćemo birati. Trener Dragan Radojičić ima našu punu podršku. Mlad je, neka uči. Niko se nije naučen rodio. No, vreme je pred nama, pa ćemo i tu temu staviti na dnevni red kada se ukaže realna potreba, ali sada nam je prioritet da što uspešnije završimo jesenji deo.

Budžet 1,2 miliona

Budžet Fudbalskog kluba Vojvodina nije realan ako se poredi na primer s Partizanovim ili Zvezdinim. Nama niko ništa ne daje, ne dotira. Finansiramo ga mi iz Upravnog odbora, a sve dažbine uredno i na vreme isplaćujemo. Budžet je relativno skroman s obzirom na to kakve ambicije imamo, da zauzimamo drugo mesto na tabeli i imamo 27 igrača u profesionalnom pogonu. On na godišnjem nivou sada iznosi oko 1,2 miliona evra, tačnije - toliko FK Vojvodinu košta jedna takmičarska godina. Kao predsednik uveren sam da smo na dobrom putu da budemo još bolji, da ne ponovimo neke greške i da sledeću sezonu dočekamo potpuno spremni na svim poljima – naglasio je Vojsilav Gajić.

S. Savić
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Post Reply