Lav Kup Srbije - sezona 2008/09

User avatar
Turija
Posts: 11160
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Ice, ko je pored Aleksića, Mrđe, Stošića i pretpostavljam Kesića, sedeo na klupi?
Vidim na slici i Lazetića u trenerci :roll:, a ko je još bio u ,,rezervi"?

PS
Što nam tako ,,ocrni" Brku :?: :wink: (i malo manje Bukija).U svim novinama dobi momak ocenu 7 ili 7,5, A, snimku beše prikazano samo ono neočekivano odbijanje vlažne lopte na nogu našeg odbranbenog igrača (posle kornera sa leve strane domaćina).
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 10000
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

Turija wrote: PS
Što nam tako ,,ocrni" Brku :?: :wink: (i malo manje Bukija).U svim novinama dobi momak ocenu 7 ili 7,5, A, snimku beše prikazano samo ono neočekivano odbijanje vlažne lopte na nogu našeg odbranbenog igrača (posle kornera sa leve strane domaćina).
:lol: :lol: :lol:

Odgledah ja ovaj snimak sa SOSa i pozeleh da ovakvih golova bude sto vise na Vosinim utakmicama,to su stvari koje vracaju publiku na stadione,definitivno.
Image
ice
Posts: 2861
Joined: Wed Feb 16, 2005 12:50 am

Post by ice »

Zaista nisam siguran ko je sedeo na klupi,znam da je Lazetic sigurno bio tu,mislim da je i Grozdanoski,a bila su jos dvojica medju kojima sigurno nije bio Sepuja.Zasto nije bio ni na klupi nije tesko pretpostaviti,u nemilosti je.

Buaca nisam ocrnio,napisao sam da je bio prosecan,ni dobar ni los.Napisao sam otprilike objektivan izvestaj,bez obzira sto ce neko reci da sam nahvalio Tadica,ali zaista momak je jednostavno morao toliko loptu da ima posedu,jer u prvom poluvremenu Popovica bas nije islo a niko drugi nije hteo da pripomogne.Tadic polako sazreva,preuzima tu odgovornost na sebe da povuce ekipu i to je kod njega jedan novi momenat koji ranije nije bio prisuta,stavise bio je problem upravo to.
Sto se tice Brkica,svako ko je bio na utakmici slozice se sa mnom,stavise mnogi su se hvatali za glavu zbog njegovih intervencija,a ja sam ga branio izjavama da je teren klizav.Inace ja volim Brkica i smatram da treba dugo da bude nasa prva jedinica(u stvari ne previse dugo jer sansu mora i kad-tad dobiti supertalentovani Ristic koji je iz generacije Aleksica i Smiljanica medjutim ne znam da li 90. ili 91.godiste).Ipak,imao je minimum 4 lose intervencije i ispustanja lopte koja su mogla biti kobna.
Na snimku SOS-a mnogo toga nije prikazano,veruj mi Turija.
Nadam se da si zadovoljan mojim odgovorima stari prijatelju? :wink:
P.S.-svi nasi igraci a cak i igraci Big Bula su ocenjeni veoma solidno i mislim da je novinar to uradio poprilicno amaterski.
Bato majstore vodi nas do titule :lol:
mile bronx
Posts: 259
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:56 pm
Location: liman

Post by mile bronx »

ice wrote:mislim da je novinar to uradio poprilicno amaterski.
Doticni novinar je verovatno malo duze sedeo u sluzbenim prostorijama stadiona u Sidu:

ImageImage
User avatar
Turija
Posts: 11160
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Hvala, ice :!:
Ja sam (i dalje) mišljenja da je bolje, naravno ne svaki put, i malo najspretnije presecanje centaršuta, a da se ne primi gol. Nego, kad se on primi, a da golman tu (na liniji) nije mogao ,,ništa da učini".
Brka, za sad, ne prima golove.To je za mene dobro, kao i kad ih Tadić daje.A, kad ih ne daje, i gubi lopte, onda to sigurno ne valja.Isto onako kao kad golman prima golove i ispušta lopte.Zato se ja toliko ,,brecam" na kritike Brkića.Inače, slažem se da i Ristić treba da dobije šansu na vreme.A i Drinić i Kesić su reprezentativci.Zaista, nije lako sve to složiti na najbolji način.Slatke muke, što vole da kažu novinari.
Pozdrav :!:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Turija
Posts: 11160
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Pročitao sam negde da smo posle završene utakmice u Šidu održali dodatni trening.
Po mome mišljenju to nije korektno prema poraženom protivniku, nije sportski, ni kulturno, i nikako ne priliči Vojvodini :oops: :oops: :oops: .To je vid malograđanskog potcenjivanja domaćina, varošana i seljana, poštenog sveta. Sa takvim prilazom i shvatanjem sporta, umesto poštovanja, navlačimo opravdan gnev tih ljudi.(A, meni se takve stvari čine kao kad neko svesno, ili nesvesno, leči ,,nepreležane" komplekse veličine nad nejakim i slabijim od sebe).
Veliki treneri, i veliki klubovi, takav gaf nikad neće sebi dozvoliti.Zamislite da je Atletiko Madrid, posle pobede u Kupu nad našom Vojvodinom, održao dodatni trening u Novom Sadu (da im ,,ne bi propao radni dan" -trening).Pitam se, kako bi se gospoda naši treneri, uprava i publika osećala?Verovatno bi im vikali ,,pe..ri sa Zapada" ili bi prećutali, zbog lepog kućnog vaspitanja.
Da li bi mi održali dodatni javni trening u Šidu, da smo kojim slučajem prošli kao sa Inđijom, Crvenom Stijenom, Ubom... i da ne podsećam dalje :?:
Da bi Klub bio, i ostao, velik, on takav mora biti iu svakoj svojoj pobedi, i u svakom svom porazu .Uvek jednak. Uvek dostojanstven .
Last edited by Turija on Sat Sep 27, 2008 6:52 am, edited 4 times in total.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
lesa
Posts: 371
Joined: Thu Jun 15, 2006 2:01 am
Location: Novi Sad,Podbara
Contact:

Post by lesa »

turija ne bi da te razočaram ali atl madrid jeste odrzao trening posle meča sa vojvodinom u novom sadu
...ti si nasa prva ljubav...
User avatar
Turija
Posts: 11160
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

lesa wrote:turija ne bi da te razočaram ali atl madrid jeste odrzao trening posle meča sa vojvodinom u novom sadu
Razočaran sam (izašao sam odmah posle utakmice sa stadiona i nisam to video), ali isto mislim, kao i o onom našem.Pa.., dobro, i Španci su Jug.
I, kako ste se osećali, vi koji ste ostali duže na tribinama?
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
mihailov
Posts: 1564
Joined: Thu Apr 05, 2007 10:24 pm
Location: Karadjordje

Post by mihailov »

Ja sam misljenja da potez Bekvalca nije nekulturan...trening posle utakmice cini da igraci odrze i poboljsaju nivo fizicke spreme.Desava se da treneri kaznjavaju igrace koji lose odigraju na ovaj nacin.Ekipa Atletika sigurno nije odrzala trening da bi nas ponizavala,vec kako bi sto spremniji docekali duele u primeri.
Siguran sam da domacin nije uvredjen ovim gestom,a i slusajuci izjavu trenera Big Bula posle utakmice kao i celnika kluba nisam osetio nikakvu dozu nezadovoljnosti.Stavise,trener je konstatovao da smo zasluzeno pobedili i pozeleo je da Vojvodina prvi put u istoriji uzme kup,jer to zasluzuje!
Napred Voso!
max
Posts: 608
Joined: Tue Mar 22, 2005 12:03 am

Post by max »

Jeste Atletiko odrzao trening posle utakmice i to jeste jadno i bedno.Razmisljao sam i ja da spomenem nas trening u Sidu ali sam odustao da ne bi ispalo kako samo trazim dlaku u jajetu i da samo skrecem paznju na negatvne stvari.Rezultat od 4-0,pa makar bio to i tim iz trece lige,me je jako obradovao i nisam zeleo da cepidlacim ali eto Turija se setio da pomene to.Takav trening smo trebali odraditi posle onih blamova u kupu proslih godina a ne sada jer na takav nacin se ne stice ljubav potencijalnih navijaca izvan NS.Na kraju cemu uopste sluzi taj trening?Kakva je korist od njega?Cisto sumnjam da i Bekvalac moze da nadje bilo kakav razuman odgovor.

Svaka cast na komentaru Turija!
User avatar
021
Posts: 878
Joined: Fri Jan 21, 2005 6:46 pm

Post by 021 »

Hm, a ja bih se zakleo da Atletiko nije odradio trening, bar ne oni igrači koji su pre toga igrali utakmicu... Mislim da su u pitanju bile rezerve, i da se to teško uopšte može nazvati treningom. Sećam se još uvek da je Maniche trčao krugove dok sam izlazio sa stadiona, i da sam se tada našalio nešto na njegov račun, pošto je izgledao kao da ima par kila viška. A ipak je ogromna razlika između te utakmice i ove u Šidu. Treba imati u vidu da su Madriđani verovatno izgubili puno vremena u transportu. Nije da opravdavam bilo koga, slažem se u principu sa Turijom, posebno što takav trening ne može u ovom slučaju imati nikakvu funkciju osim da iznervira domaćina.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 10000
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

max wrote:Na kraju cemu uopste sluzi taj trening?Kakva je korist od njega?
Odgovor ste sami vec dali u prethodnih nekoliko postova.Jednostavan je.... tako rade veliki timovi :lol: :wink:

pratimo trendove 8)
Image
vladans
Posts: 548
Joined: Tue Sep 18, 2007 2:55 pm
Location: novi sad

Post by vladans »

Eto,ja cu prvi reci da je to trazenje dlake u jajetu,ali to ne znaci da bilo ko na ovom forumu ne moze da iznese svoje misljenje,cak naprotiv!Ja stvarno ne vidim razlog zasto bi se neki ljudi zbog razlicitih misljenja toliko durili,zar ovo nije forum,sve nas ovde veze ista ljubav-ljubav prema Vojvodini ali to ne znaci da moramo svi isto i da mislimo!
Sto se tice tog naseg treninga ili treninga Atletika u Novom Sadu,da li je bilo ko od vas odgledao taj trening,koliki je bio njegov intenzitet?Sta su igraci radili na njemu...?Treba se malo raspitati o nekim stvarima,trening oporavka organizma posle utamice je vise nego pozeljan,izuzetno lagano trcanje,istezanje misica...sve su to stvari koje su skroz normalne,pozeljne i mnogi kondicioni treneri sirom Evrope to praktikuju i da nije ovakva situacija u danasnjem sportu kada se posle jedne utakmice jurca na drugu,kada bukvalno nemate vremena ni da se okrenete,a cekaju vas novi i novi izazovi to bi svaki klub radio iz prostog razloga jer igraci imaju koristi od tog,njihov organizam se mnogo lakse oporavi od tolikih napora,pa bi samim tim i njihov vek bio duzi!
Da li se mozda neko zapitao da je to mozda delo naseg novog kondicionog trenera koji je po meni veliko osvezenje u nasem klubu,covek uvodi neke nove standarde,sto se videlo i protiv Sida,igraci su dobro fizicki pripremljeni...postoji mnogo nacina da se ponizi protivnik,ali ovo svakako nije jedan od njih!
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

Image
Žreb parova osmine finala Lav kupa Srbije biće obavljen u petak, 24. oktobra, sa početkom u 12 sati u beogradskom „Sport kafeu". Utakmice ovog takmičarskog nivoa biće odigrane u sredu, 12. novembra.

Podsetimo, plasman u osminu finala ostvarili su pobednici susreta šesnaestine finala, a to su Crvena zvezda, Smederevo, Bežanija, OFK Beograd, ČSK, Jagodina, beogradski Hajduk, Javor Habitfarm, Rad, Borac, Partizan, Banat, niški Sinđelić, Vojvodina, Sevojno i Napredak.

U osmini finala Lav kupa Srbije igra se jedan meč, a u slučaju nerešenog rezultata po isteku regularnog dela odmah se izvode penali.
Termin za odigravanje utakmica osmine finala nacionalnog kupa je 12. novembar, dok će se četvrtfinale, polufinale i finale igrati na proleće 2009. godine.

Ekipe koje su eliminisane u šesnaestini finala zaradile su po 1.000 evra, a one koje ispadnu na drugom takmičarkom stepeniku dobiće još po 2.000 evra.

Ukupan nagradni fond za ovu sezonu u Kupu Srbije iznosi 250.000 evra, a tu sumu obezbedio je generalni sponzor najmasovnije takmičenja "Karlsberg Srbija".

Pobednik Kupa Srbije inkasiraće preko 80.000 evra.
User avatar
Milan
Posts: 4512
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Post by Milan »

Gostujemo Hajduku sa liona!
POŠTO OBRAZ ???!!!
Locked