Transferi

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
Karlsson
Posts: 2214
Joined: Wed Aug 21, 2013 9:39 pm

Re: Transferi

Post by Karlsson »

Nisam g mnogo gledao, ali komentator na Areni je rekao da smo zainteresovani za njega.
CRD FCV
Posts: 1747
Joined: Mon Dec 23, 2013 6:47 pm

Re: Transferi

Post by CRD FCV »

Цветковићу истиче уговор крајем Јуна. Да ли би он био потребно појачање на бековској позицији?
User avatar
Djisa
Posts: 1246
Joined: Sun Mar 07, 2010 10:14 am

Re: Transferi

Post by Djisa »

CRD FCV wrote: Mon May 27, 2024 7:25 pm Цветковићу истиче уговор крајем Јуна. Да ли би он био потребно појачање на бековској позицији?
Sve je dogovorio sa Cukarickim. Prelazi tamo.
Kup je nas!
fkvtelep89
Posts: 64
Joined: Tue Oct 31, 2023 1:36 pm

Re: Transferi

Post by fkvtelep89 »

Šta se priča o isteklim ugovorima i slobodnim igračima... Ljudi, budžet nam je duplinar sa razlogom... :mafia:
ElMaestro13
Posts: 24
Joined: Tue May 14, 2024 5:21 pm

Re: Transferi

Post by ElMaestro13 »

fkvtelep89 wrote: Mon May 27, 2024 7:45 pm Šta se priča o isteklim ugovorima i slobodnim igračima... Ljudi, budžet nam je duplinar sa razlogom... :mafia:
To ti kažem, ali teško je ljudima izbaciti luzerski mindset iz glave jer hoće i kvalitetno a i da je džabe. Zato treba ambiciozno juriti igrace poput Jasica i slicnih. Kosta ali je kvalitet.
Karlsson
Posts: 2214
Joined: Wed Aug 21, 2013 9:39 pm

Re: Transferi

Post by Karlsson »

A ko je rekao da će budžet biti dupliran osim što se u jednom Mocart tekstu onako usput provuklo da se šuška da bi mogao biti?
Da li je Zbiljić to potvrdio? Nije. Rekao je da će biti dupliran za sezonu 25/26.
CRD FCV
Posts: 1747
Joined: Mon Dec 23, 2013 6:47 pm

Re: Transferi

Post by CRD FCV »

Немојмо бити као они што одједном добију силне паре а пре нису имали ништа, па потроше све за пар дана и опет падну на дно.

Морамо паметно трошити, ми ћемо имати минимално две европске утакмице са противницима далеко изнад нашег ранга. Нисмо у позицији као ТСЦ да знамо да ћемо играти европско такмичење па да правимо екипу спрам тога.

Имамо два примера у нашој лиги како пословати.

Негативан пример су црни. Утукли паре у појачања, испали у квалификацијама и остали са прескупим играчима. Спали на милостињу врховног вође и његовог јавног понижавања.

Позитиван пример је ТСЦ. Ушли у Европу а максимум што су дали на појачање је 300.000, податак са Трансфермаркта. Они годинама тако раде и иде им фантастично. Прошле сезоне други, ове им се за мало измакло то место.

То да ли је неко слободан играч или је скупо плаћен не значи много за наше услове. Ми смо Његоша прво довели на позајмицу јер не можемо дозволити себи на слепо да доведемо неког за велике паре. Скупо плаћене играче црног близанца су далеко слабије плаћени играчи ТСЦ-а ове сезоне размонтирали.

Нас следеће сезоне чека лига са 4 позиције за Европу а притом долази ОФК под пстронатом клана Терзића. Ако им је план да њега пласирају у Европу, три места ће бити заузета а за четврто ћемо се борити са ТСЦ-ом, Чуком, Радничком и ко зна ким још.

Треба бити реалан наших домета и у складу са тим уложити. Нама треба најмање 6 играча да попунимо први тим и клупу. Да их платимо и још њихове плате да исплаћујемо током сезоне је превелико оптерећење.
1892
Posts: 1098
Joined: Fri Jan 28, 2005 3:34 pm
Location: Novi Sad

Re: Transferi

Post by 1892 »

CRD FCV wrote: Tue May 28, 2024 1:11 am

Позитиван пример је ТСЦ. Ушли у Европу а максимум што су дали на појачање је 300.000, податак са Трансфермаркта. Они годинама тако раде и иде им фантастично. Прошле сезоне други, ове им се за мало измакло то место.

Ovde ne znam šta je pozitivno. Imali zagarantovanu grupu i nisu hteli dinar da ulože. Kantali ih svi redom isto kao i Čuku.
Ove godine još gori primer. Pobeđuju redom i onda kad je bila klackalica za drugo mesto Namerno izgube od Lučana jer su znali da treće mesto garantuje grupnu fazu. Generalno nemam nista protiv TSC ali tako se ne posluje ukoliko imaš ikakvu sportsku ambiciju.
Come on you Reds!
User avatar
Maki
Posts: 1211
Joined: Thu Mar 22, 2018 5:16 pm
Location: Liman III

Re: Transferi

Post by Maki »

TSC već godinama pametno posluje, kao i Čukarički. Mislim da se ne možemo na njih ugledati, jer smo državni klub i zavisimo od vladajuće stranke. Hoću reći, nemamo veliku slobodu u poslovanju i ne možemo da konkurišemo za prva dva mesta, a lepo je rečeno, možda ni za prva tri. TSC igra sa domaćim igračima veoma kvalitetan fudbal za naše uslove, a tih par stranaca su im iz susednih EU zemalja.
Mi možemo da se ugledamo samo na blizance, a njihovo poslovanje i transfer politika su katastrofa. Zvezda je imala onu uspešnu godinu u LŠ kada su doveli Srbe iz dijaspore Marina, Borjana, Dragovića, Degeneka. To je aktiviralo navijače i celu srpsku javnost. A pogledajte na šta im tim sada liči.
Ja bih, slično tome, da mi vratimo naše (Vošine) internacionalce, a ne samo Zvezdine kao što je sad, i uz podršku kvalitetnih stranaca i domaćih talenata, da napadnemo Evropu. To bi vratilo publiku, a donelo i novac, jer na tržištu moraš imati prepoznatljivost ako želiš da profitiraš. Dolaskom Mede i sutra Tadića, mi bismo bili ponovo Voša, što sada nismo, pogotovo ako ode Zukić.
ssnigd
Posts: 3450
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Re: Transferi

Post by ssnigd »

Mi ne smemo da radimo kao cigani ili grobari. Mi tu zaledjinu i budzet bez dna nemamo. To je put u propast.
Sa druge strane, ako zelimo da igramo Evropu, moramo dovoditi igrace i instant pojacanja u vidu Serija, Koraca i Njegosa.
Ali, ona najbitnija stvar, mi moramo svake godine dva do tri omladinca uvek imati u timu i razigravati ih. Mi da prodajemo MORAMO. Sledeca sezona je sansa za malog Laneta da ekslodira i da se ostvari visemilionski transfer. Sredstva uloziti u skauting po Srbiji i Bosni i dovoditi decu na Vujadina.
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4894
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Transferi

Post by gospodinFKV »

Zasto uvek ili-ili?
Niti moramo da trosimo sad, niti moramo da dovodimo Cvetkovica i slicne.
Ako su nam Kuntic i ekipa iskopali Serija i Koraca(?), ne vidim razlog zasto ne bismo mogli da damo poverenje tom delu sportskog sektora da nam nadju resenja koja ce biti ono sta nam je potrebno bez da kostaju ''bubreg''.

Idealan desni bek za nas:
https://www.transfermarkt.com/thibaut-v ... ler/627463
Defanzivno jak, a prodoran i solidan s loptom.

Levo ili Antonov ili ovaj:
https://www.transfermarkt.com/godfrey-b ... ler/663239
Istice mu ugovor, ima iskustvo igranja u Istocnoj Evropi.
Karlsson
Posts: 2214
Joined: Wed Aug 21, 2013 9:39 pm

Re: Transferi

Post by Karlsson »

A šta ćemo sa ova četiri leva beka koja su nam trenutno pod ugovorom?
User avatar
Djisa
Posts: 1246
Joined: Sun Mar 07, 2010 10:14 am

Re: Transferi

Post by Djisa »

Karlsson wrote: Wed May 29, 2024 8:59 am A šta ćemo sa ova četiri leva beka koja su nam trenutno pod ugovorom?
Pozajmica za Bukinca. Za Antonijevica pozajmica ili raskid. Djordjevic rezerva. A sta cemo sa Gruzijcem, nemam pojma.
Kup je nas!
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4894
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Transferi

Post by gospodinFKV »

Karlsson wrote: Wed May 29, 2024 8:59 am A šta ćemo sa ova četiri leva beka koja su nam trenutno pod ugovorom?
Bukinac mora da dobije seniorske minute u kontinuitetu. GAT bi bio dobra opcija.
Djordjevic ili Antonijevic u rotaciju. Gurama prodati/pronaci mu novi klub. Problem sa nasim levim bekovima je sto nemamo nijednog koji iskace nesto preterano. Bukinac je jos zelen, dok su Djordjevic, Guram i Antonijevic pribliznog kvaliteta koji (nazalost) nije ono sta nam treba u ovom trenutku kada pricamo o prvoj opciji. Sva tri imaju kvalitet da budu druga opcija, ali ne mozemo imati 3 ''druge'' opcije.

Posle ovako mucne sezone, gde smo masu golova dobili na bekovske greske (sa desne strane mnogo vise, doduse), nama su potrebna dva beka od kojih se moze ocekivati mnogo kvalitetnija igra u oba pravca.
hvylarn
Posts: 445
Joined: Thu Jan 20, 2022 10:54 am

Re: Transferi

Post by hvylarn »

https://www.fkvojvodina.rs/vojvodina-i- ... petrovica/
Војводина и званично активирала клаузулу за откуп Његоша Петровића
Stekao sam utisak da je već bilo zvanično. No evo sad i potvrde.
Post Reply