Prvi tim

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 4094
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Prvi tim

Post by Rabba »

Zanimljive dve stvari su mi pale na pamet, na konto prethodno ispisanog:

1) Jedna ekipa u superligi igra sa wing-bekovima, i upravo su ostali bez svog startnog desnog.

2) Bandović isti Lalatović, samo pristojniji.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
CRD FCV
Posts: 1747
Joined: Mon Dec 23, 2013 6:47 pm

Re: Prvi tim

Post by CRD FCV »

Следеће сезоне бих Куп играо само са млађима а у лиг вијати што бољи пласман и Европу. Куп није претерано занимљив кад плен није тако уносан као што је био претходне две сезоне.
Savcic Luka
Posts: 421
Joined: Mon Sep 04, 2023 6:24 pm

Re: Prvi tim

Post by Savcic Luka »

Rabba wrote: Tue May 28, 2024 10:24 pm Zanimljive dve stvari su mi pale na pamet, na konto prethodno ispisanog:

1) Jedna ekipa u superligi igra sa wing-bekovima, i upravo su ostali bez svog startnog desnog.

2) Bandović isti Lalatović, samo pristojniji.
Po čemu ti je isti Lalatović?
User avatar
Djisa
Posts: 1246
Joined: Sun Mar 07, 2010 10:14 am

Re: Prvi tim

Post by Djisa »

CRD FCV wrote: Wed May 29, 2024 1:07 am Следеће сезоне бих Куп играо само са млађима а у лиг вијати што бољи пласман и Европу. Куп није претерано занимљив кад плен није тако уносан као што је био претходне две сезоне.
Kako nije unosan? Pa unosniji je nego liga!
Kup je nas!
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 4094
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Prvi tim

Post by Rabba »

Savcic Luka wrote: Wed May 29, 2024 9:21 am Po čemu ti je isti Lalatović?
Stekao sam utisak da ima grupu starijih igrača od koje ne odustaje, daje vrlo malo prilike mladim neformiranim igračima, od čega klub može samo da ima štete, sve je podređeno nekom fiktivnom rezulatu, od kojeg klub neće imati koristi.

I dalje mislim da su nam najslabije karike u klubu redom Savićević i Bandović. Stava sam da je dobar rezultat prouzrokovan očigledno odličnim motivatorskim sposobnostima, zamaskirao njegov apsolutni manjak stručnosti. Kratkovido biramo trenere i to me izluđuje. Kad sa ovakvim likovima pukne, pukne kad je najgore, a to smo videli i u finalu kupa, a još gore ide Evropa, gde sam siguran da nemamo kapaciteta za nešto ozbiljnije. Sa kvalitetnim trenerom, ova ekipa bi bila još jača. Vreme je da bata Đoriste, što ovaj lik nesumnjivo jeste, konačno pošaljemo u istoriju i da se okrenemo progresivnijim trenerskim školama, jer samo tako možemo imati dugoročnu korist. Mrzeo bih kad bih posle pušenja u Evropi bio u prilici da kažem:"Jesam rekao", jer bi to značilo da je ispušena još jedna sezona. A svi su znakovi da će se to i desiti. Ipak, menjati trenera sad bi bilo loše. Imamo šta imamo. Situacija je takva kakva je.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
CRD FCV
Posts: 1747
Joined: Mon Dec 23, 2013 6:47 pm

Re: Prvi tim

Post by CRD FCV »

Djisa wrote: Wed May 29, 2024 9:49 am
CRD FCV wrote: Wed May 29, 2024 1:07 am Следеће сезоне бих Куп играо само са млађима а у лиг вијати што бољи пласман и Европу. Куп није претерано занимљив кад плен није тако уносан као што је био претходне две сезоне.
Kako nije unosan? Pa unosniji je nego liga!
Из моје перспективе није уноснији. Да би се куп освојио потребно је пет победа односно учинак од 100%.
Да би био у прве четири екипе, уколико се гледају последње две сезоне, довољне су 22-24 победе, без иједне нерешене да би дошао до четвртог места које води у Европу. Кажем четврто место јер следеће сезоне пето место нема никаквог значаја.
То је учинак од 59.5-65%.
Може се чак теећина утакмица изгубити, наравно зависи од кога се губи и ко се побеђује.

Ми смо и до овог финала дошли преко пенала и голом у зауставном времену а онда изгубили од цигана јер су ем бољи ем запели за дуплу титулу.

А да смо се фокусирали да тучемо Чуку, Раднички и ТСЦ у лиги ем би узели треће место ем не би стрепели у последњем колу и зависили од гола Немање Николића.

Кад погледаш ТСЦ, они ће без купа играти други пут за редом групну фазу Европе а нама остаде успомена на финале купа.

И још следећњ сезоне куп ће донети само једно коло квалификација мање.
Savcic Luka
Posts: 421
Joined: Mon Sep 04, 2023 6:24 pm

Re: Prvi tim

Post by Savcic Luka »

Rabba wrote: Wed May 29, 2024 12:33 pm
Savcic Luka wrote: Wed May 29, 2024 9:21 am Po čemu ti je isti Lalatović?
Stekao sam utisak da ima grupu starijih igrača od koje ne odustaje, daje vrlo malo prilike mladim neformiranim igračima, od čega klub može samo da ima štete, sve je podređeno nekom fiktivnom rezulatu, od kojeg klub neće imati koristi.

I dalje mislim da su nam najslabije karike u klubu redom Savićević i Bandović. Stava sam da je dobar rezultat prouzrokovan očigledno odličnim motivatorskim sposobnostima, zamaskirao njegov apsolutni manjak stručnosti. Kratkovido biramo trenere i to me izluđuje. Kad sa ovakvim likovima pukne, pukne kad je najgore, a to smo videli i u finalu kupa, a još gore ide Evropa, gde sam siguran da nemamo kapaciteta za nešto ozbiljnije. Sa kvalitetnim trenerom, ova ekipa bi bila još jača. Vreme je da bata Đoriste, što ovaj lik nesumnjivo jeste, konačno pošaljemo u istoriju i da se okrenemo progresivnijim trenerskim školama, jer samo tako možemo imati dugoročnu korist. Mrzeo bih kad bih posle pušenja u Evropi bio u prilici da kažem:"Jesam rekao", jer bi to značilo da je ispušena još jedna sezona. A svi su znakovi da će se to i desiti. Ipak, menjati trenera sad bi bilo loše. Imamo šta imamo. Situacija je takva kakva je.
Delim tvoje mišljenje.
Uostalom svoje viđenje i neki vid analize sam izložio ranije.
Da, može se reći da ima rezultate, ali se o istim itekako može diskutovati.
Zbog toga i nisam optimista po pitanju iduće sezone, ali bih više voleo da me demantuje, nego da da kažem to: "Jesam rekao."
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4894
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Prvi tim

Post by gospodinFKV »

Rabba wrote: Wed May 29, 2024 12:33 pm Vreme je da bata Đoriste, što ovaj lik nesumnjivo jeste, konačno pošaljemo u istoriju
Ovaj lik je bukvalno susta suprotnost svemu sto Bata Djorina skola predstavlja.
Moderan i fluidan fudbal, dobra tranzicija, skoro dva gola po mecu u proseku od kako je dosao, posed na vecini meceva skoro 60%.

Smatram da jedna polusezona nije dovoljna za takav sud, pogotovo kad se uzme u obzir sve ono sto napisah u temi treneri. Kada smo poslednji put mogli da se pohvalimo brojkama iz ove polusezone. Brojke nisu sve, da predupredim odmah, ali ni ne moze sve preko noci. Zamislite da smo imali jos jednog dobrog i efikasnog napadaca za rotaciju ili sposobnije bekove. Niko nista prigovorio ne bi.

Sto se Vukana tice, smatram da je u nekim izuzetno bitnim utakmicama i momentima izneo ono sta se od njega ocekuje. Po meni, kao nekom ko jako nije zeleo da ga vidi u nasem dresu, smatram da smo dobili s njim nesto sto nam je nedostajalo u veznom redu. Da moze bolje i konkretnije, moze uvek, ali ja bih voleo da se ovakve kritike sacuvaju za to kad/ako dodje do toga da se zasluze, a ne kada nas je neko sa ivice plej auta doveo do 4. mesta i finala kupa. Mnogo bolji treneri od Bandovica su se propisno obrukali u finalima, sa mnogo boljim timovima Vojvodine, tako da nisam siguran da je sud na osnovu te utakmice na mestu. Crne nismo 8 godina dobili u gostima pre ovoga, a nije kao da su bili Real Madrid do ove sezone. Vec godinama se raspadaju, jedan GAT im je spakovao 4 komada ili koliko vec.

Moja jedina zamerka, a vezana za ovu raspravu oko davanja sanse mladjim igracima, je sto protiv Napretka i Radnika sansu nisu dobili Kovacev i Sukacev. Cisto da osete teren. Ivanovic je eksplodirao pod Bandovicevom palicom. Zukic odigrao jednu vise nego dobru polusezonu. To su vec dva igraca u izlogu, od kojih je jedan vec zasluzio da ide, a na drugom mozemo ozbiljne pare zaraditi. Smatram da je rezultat koji je postigao ove polusezone sve samo ne fiktivan, jer u narednoj igrace mozemo staviti i u evropski izlog. Cetiri utakmice? Cetiri utakmice. Sta bi bilo da je stavio klince sada i mi izduvali za Evropu zbog toga? Hoce li ih neko kupiti? Kojim parama mozemo da se nadamo kao 6. ili 7. u ovoj raspad ligi? Koji bi njihov ucinak bio? Ja sam prvi da ta deca dobiju sansu, i zameram mu to sto nisu dobili u pomenutim utakmicama, ali ne smatram da je zelja da se izbori Evropa na ovaj nacin kratkovidost, samo zato sto smo se odlucili da je izborimo sa iskusnijim igracima, a opet da izbacimo barem jednog mladog pojedinca (Ivanovic).

Da se dize u nebesa sad, i nije vreme, niti je zasluzeno, ali to ne znaci da ga treba trpati u kos sa bata Djorama. :cheers:
User avatar
Deep Purple
Posts: 4034
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Prvi tim

Post by Deep Purple »

@gospodinFKV +1
User avatar
Djisa
Posts: 1246
Joined: Sun Mar 07, 2010 10:14 am

Re: Prvi tim

Post by Djisa »

CRD FCV wrote: Wed May 29, 2024 2:36 pm
Djisa wrote: Wed May 29, 2024 9:49 am
CRD FCV wrote: Wed May 29, 2024 1:07 am Следеће сезоне бих Куп играо само са млађима а у лиг вијати што бољи пласман и Европу. Куп није претерано занимљив кад плен није тако уносан као што је био претходне две сезоне.
Kako nije unosan? Pa unosniji je nego liga!
Из моје перспективе није уноснији. Да би се куп освојио потребно је пет победа односно учинак од 100%.
Да би био у прве четири екипе, уколико се гледају последње две сезоне, довољне су 22-24 победе, без иједне нерешене да би дошао до четвртог места које води у Европу. Кажем четврто место јер следеће сезоне пето место нема никаквог значаја.
То је учинак од 59.5-65%.
Може се чак теећина утакмица изгубити, наравно зависи од кога се губи и ко се побеђује.

Ми смо и до овог финала дошли преко пенала и голом у зауставном времену а онда изгубили од цигана јер су ем бољи ем запели за дуплу титулу.

А да смо се фокусирали да тучемо Чуку, Раднички и ТСЦ у лиги ем би узели треће место ем не би стрепели у последњем колу и зависили од гола Немање Николића.

Кад погледаш ТСЦ, они ће без купа играти други пут за редом групну фазу Европе а нама остаде успомена на финале купа.

И још следећњ сезоне куп ће донети само једно коло квалификација мање.
Kup donosi ligu Evrope, a prvenstvo ligu konferencije!
Kup je nas!
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 4094
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Prvi tim

Post by Rabba »

@gospodinFKV - Verovatno si u pravu, samo me lik neodoljivo podseća na ove sa kupljenim diplomama a da su jedva i osnovnu školu završili... Zašto, nemam pojma, gut feeling, što bi rekli Njemci.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4894
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Prvi tim

Post by gospodinFKV »

Rabba wrote: Wed May 29, 2024 8:43 pm @gospodinFKV - Verovatno si u pravu, samo me lik neodoljivo podseća na ove sa kupljenim diplomama a da su jedva i osnovnu školu završili... Zašto, nemam pojma, gut feeling, što bi rekli Njemci.
Verovatno zato sto je ''covek od malo reci'', da se izrazim korektno, a dosao u ligu prepunu demagoga i prodavaca magle. :mrgreen:
Mislim da smo bas kad je dosao prvi put pricali o tome kako nije bas najelokventniji, pa sam rekao da nemam problem s tim dokle god 11 igraca na terenu ''pricaju'' umesto njega. Mislim da su konacno ''progovorili'', a sad, da li mogu da se ''izrazavaju knjizevno'', videcemo za koji mesec. :cheers:
CRD FCV
Posts: 1747
Joined: Mon Dec 23, 2013 6:47 pm

Re: Prvi tim

Post by CRD FCV »

Djisa wrote: Wed May 29, 2024 7:00 pm
Kup donosi ligu Evrope, a prvenstvo ligu konferencije!
То је лепо када се иде засигурно у неку групну фазу, као претходне две године. Наредне то немамо тако да ће куп или треће место донети засигурне 4 утакмице као сада четврто место. Исправи ме ако грешим, тешко је похватати шта се дешава које сезоне са такмичењима.

Битније би било да се фокусирамо на повратак у топ три екипе јер то значи да смо се квалитетом издигли и фокусирали на шта је битно.
Као што сам горе написао, освајање купа се може лако измаћи а због борбе на два фронта испустити бодови за место у лиги које води у Европу.
Боље заузети чеврто место па се побити часно са екипама са којима то можемо, успут допунити национални коефицијент, него да будемо канта за напуцавање и подсмех наших новина.

А ако смо дорасли таквим противницима то ћемо доказати играњем макар финала купа и бити у топ 4 на крају сезоне.
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 2364
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: Prvi tim

Post by Grbavica.021* »

Јасан је пут који води ка звездама

https://www.zurnal.rs/scc/clanak/185496 ... a-zvezdama
User avatar
Mare_Liman
Posts: 1225
Joined: Fri Jun 16, 2023 8:21 pm
Location: Лиман III

Re: Prvi tim

Post by Mare_Liman »

"Војводина је на једној страни, а сви остали су на другој, тако је увек било и тако ће заувек остати."
Post Reply