37. kolo: VOJVODINA - Mladost 1:0 (1:0)

Locked
User avatar
Grof Žekula
Administrator
Posts: 2694
Joined: Fri Jan 28, 2005 10:25 pm
Location: Bulevar

37. kolo: VOJVODINA - Mladost 1:0 (1:0)

Post by Grof Žekula »

О периоду који је иза нас, причаћемо дуго. Где је могло и морало боље, чиме (и с киме) смо (не)задовољни, зашто су нам се неке ствари догодиле, било да су добре или не, шта смо заправо заслужили ове сезоне од кад је иста почела, па до дана данашњега...

Али, то све, питања и расправе, остављамо за период од следеће недеље, када нам крене пауза. Посао није готов. У суботу од 19 часова свим силама морамо ударити на Младост и победом окончати све. Можда баш тај тријумф буде почетак онакве Војводине којој сви тежимо. У најмању руку, за нас је то меч, који ће одредити све потоње у Клубу, саставу тима, прелазном року и евро-лету.

Дођи да гледамо меч, а улаз је бесплатан. Треба изабрати и играча сезоне после истог. Барем ове сезоне многи то заслужују.

ФКВ -Младост 1:0 (1:0)
1:0 - Николић 38'


Извештај са утакмице - https://www.superliga.rs/sezone/2023-24/match/4584
User avatar
Maki
Posts: 1194
Joined: Thu Mar 22, 2018 5:16 pm
Location: Liman III

Re: 37. kolo: VOJVODINA - Mladost, subota 19h

Post by Maki »

Treba masovno doći na ovu utakmicu, možda obući i majicu sa Kupa finala.
Verovatno poslednji put u našem dresu ćemo gledati: Lazarevića, Jeličića, Mateusa i Vukčevića (ističe im ugovor u junu), Carevića, Radulovića i Zukića. :lala:
Nadam se da Ivanović, Jovanović i Bukinac ostaju još koju godinu, ali nisam siguran da se u subotu nećemo oprostiti i od njih. Ali, ako slučajno i Kajeviću i Urošu Nikoliću ovo bude oproštajni meč, ne verujem da će se iko suviše potresti.
Naravno, sve zavisi da li idemo u Evropu i u koji rang takmičenja.
Jako bitna utakmica.
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 37. kolo: VOJVODINA - Mladost, subota 19h

Post by Turija »

Ko odlazi, ko ostaje, neka im je svima sa srecom, ali u subotu se mora pobediti.

Nijedan alibi vise ne postoji. Svi su, zavrsno sa sinocnom utakmicom, potroseni, kao i strpljenje navijaca.
Sve dok se vadimo na nesto, nista necemo napraviti.

Napred, svom snagom, za leto i jesen u Evropi!

PS

Vidi se da Vukanovic ima taj pobednicki mentalitet i iskustvo, kao i priznavanje nekih nedostataka svojih i celog tima.
Deo izjave u Zurnalu
Нисам успео да заспим. Звезда има у свим линијама одличан квалитет: од одбране, до напада. Види се шта жели да уради и постигне, тактички су Београђани добри, а, да сам на почеку успео да постигнем гол, могло је све да буде другачије. Мало ми је побегла лопта, то су неке техничке ствари, али је утакмица била добра и конкурентна. Нажалост, примили смо два чудна гола, посебно аматерски је био начин и ситуација из које је Звезда повела голом Иванића. Такав је, међутим, фудбал. Било је шанси на обе стране, супарник је своје прилике искористио, а ми нисмо. Требало је да играмо још агресивније, поготово у везном реду, али, генерално, сусрет је био добар и занимљив.


ОПШИРНИЈЕ У ШТАМПАНОМ И ДИГИТАЛНОМ ИЗДАЊУ
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9945
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: 37. kolo: VOJVODINA - Mladost, subota 19h

Post by Voja »

Za mene je sezona zavrsena. Mec protiv Lucana nece moci da utice na neko moje misljenje o sezoni. Bila je kakva je bila i to je to. Dve nedelje u Evropi mi ne znaci toliko da bi moglo da eliminise nerviranje i stres tokom cele sezone. Ne znam da li cu moci da pogledam utakmicu u prenosu, ali cu je svakako pogledati makar i u odlozenom snimku, ono sto bih zeleo da se desi je da napokon bude malo spektakularniji fudbal, da bude malo igre za dusu, poneka egzibicija na terenu, da Seri napokon proradi, da bude dobar mec, dosta golova... pa ko taj dan bude bolji neka pobedi
Image
User avatar
Mare_Liman
Posts: 1191
Joined: Fri Jun 16, 2023 8:21 pm
Location: Лиман III

Re: 37. kolo: VOJVODINA - Mladost, subota 19h

Post by Mare_Liman »

Некако ми је и даље невероватно да је ово иста сезона у којој је Батак изгубио од Апоела и где смо тотално понижени од стране цигана и гробара у прва два кола... Толико се играча променило, долазак Ранка, па Боже, у каквом смо били распаду на свим пољима до тога да се боримо за 4. место и да смо у Финалу Купа, баш турбулентна сезона, али од ситуације да се боримо да л ћемо бити у плеј-офу или плеј-ауту до тога да се боримо за 4. место и да смо у Финалу Купа је мени и даље невероватна, била би греота да се оваква сезона не крунише победом у суботу и 4. местом, мислим да су момци после свега заслужили да како они тако и ми на трибинама завршимо сезону како треба, самим тим треба свима да нам је место на стадиону у суботу, бесплатан је улаз, да на крилима атмосфере славимо ... Далеко је тај јул...
"Војводина је на једној страни, а сви остали су на другој, тако је увек било и тако ће заувек остати."
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: 37. kolo: VOJVODINA - Mladost, subota 19h

Post by Turija »

Vojo,
tacno je da smo prokockali dve najvece prilike, za ove dve godine sa ovom upravom, a to su da igramo evropsku Ligu, da li LE ili LK. Toga vise nece biti i poslednja sansa je sada, da kroz kvalifikacije za LK, igramo, bar, tu Ligu Konferencije.
Ako i to prokockamo, sve price ove uprave su prazne.

Zato je vazno da odigramo ove kvalifikacije, ali ne da to bude jedno kolo ili dva, vec da se plasiramo u Ligu Konferencije.

Ima uprava letnji prelazni rok, hvale se sa budzetom, atmosferom, stabilnoscu....pa da vidimo sta je istina, a sta demagogija ( ono za 2 do 3 godine sampioni). Godine teku, a sampioni su iluzija, koja meni uopste nije ni bitna.
Meni je bitna Liga Konferencije. Ne bude li je, ucinak im je isti kao i Samardzicev, Batakov... ili bilo ciji ranijih uprava i trenera.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Wild Srem
Posts: 138
Joined: Mon Feb 21, 2022 7:54 pm

Re: 37. kolo: VOJVODINA - Mladost, subota 19h

Post by Wild Srem »

jako luda sezona, od nikad goreg pocetka, do lozenja na kraju i mogucnosti da imamo sve (trofej i grupnu fazu) do opet posle toga neke mogucnosti da opet nemamo nista ako izgubimo u subotu i ostali rezultati se nameste kako nam ne odgovara, jednostavno-FKV :cheers:
CRD FCV
Posts: 1732
Joined: Mon Dec 23, 2013 6:47 pm

Re: 37. kolo: VOJVODINA - Mladost, subota 19h

Post by CRD FCV »

Завршити сезону једном победом са минимум реи поготка и пласманом у Еуро квалификације. Штета што Европа није обезбеђена па да се изведу деца на терен.
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 4077
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: 37. kolo: VOJVODINA - Mladost, subota 19h

Post by Rabba »

Utakmica sa Lučanima će nam biti 44. i poslednja u sezoni 2023/24, a kuriozitet je da je Zukić igrao na sve 43 prethodne. Suspendovanih nemamo, deluje da su svi i zdravi(ostaje doduše nejasno zašto nije bilo Rosića na klupi za rezerve, ako neko zna nek podeli). Atmosfera u timu je značajno bolja nego na startu sezone, a šta god da se desi u subotu, momci su zbog zalaganja od povratka sa polusezone zaslužili aplauz nakon poslednjih 90 minuta, sve i da ne uspemo da izađemo u Evropu.

Evo i malo kalkulacija, da ne bude dosadno:

Da bismo završili kao četvrti, preduslov je da pobedimo Lučane.
U tom slučaju, ako Radnički ne pobedi na JNA, preskočićemo ih.

Što se Čukaričkog tiče, mi ako ne pobedimo, Čukarički mora da pobedi na marakani na ciganskoj proslavi titule, da bi nas zaobišao na tabeli. Sve ostale kombinacije rezultuju našim ostankom ispred njih na tabeli.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
lapo-lapo
Posts: 253
Joined: Fri May 20, 2022 11:47 am

Re: 37. kolo: VOJVODINA - Mladost, subota 19h

Post by lapo-lapo »

Nadam se da ce igraci naci snage nakon finala kupa i da se nece ponoviti pristup utakmici kao sto je to bilo protiv Cukarickog. I mene zanima zasto Rosic nije bio na klupi pa ako neko zna neka napise? Nekako sam bio siguran da ce nam on biti prvi golman kad Carevic ode u Granadu ali ne znam sada sta znaci ovo izostavljanje iz sastava, mozda i on ide...
Duplof
Posts: 932
Joined: Fri Aug 12, 2022 10:48 am

Re: 37. kolo: VOJVODINA - Mladost, subota 19h

Post by Duplof »

lapo-lapo wrote: Thu May 23, 2024 8:29 pm I mene zanima zasto Rosic nije bio na klupi pa ako neko zna neka napise?
Nisam najsigurniji, ali možda je razlog to što je došao kod nas zimus, a jesenas je branio za Radnički u Kupu. Mislim da se takvo pravilo primenjuje u Uefinim takmičenjima, da ne možeš iste sezone igrati za dva različita kluba.
Jedem luka i slanine, navijač sam Vojvodine
Nevernik II
Posts: 469
Joined: Fri Jun 10, 2022 3:29 pm

Re: 37. kolo: VOJVODINA - Mladost, subota 19h

Post by Nevernik II »

Duplof wrote: Thu May 23, 2024 9:12 pm
lapo-lapo wrote: Thu May 23, 2024 8:29 pm I mene zanima zasto Rosic nije bio na klupi pa ako neko zna neka napise?
Nisam najsigurniji, ali možda je razlog to što je došao kod nas zimus, a jesenas je branio za Radnički u Kupu. Mislim da se takvo pravilo primenjuje u Uefinim takmičenjima, da ne možeš iste sezone igrati za dva različita kluba.
Ako je verovati Flashscore arhivi bio je rezerva u 1/2 kupa.
Verovatno je čovek povredjen ili iz nekih porodičnih razloga. Ne mora uvek da bude najgori scenario :D

Kad se u Srbiji zadnji put desilo da u poslednjem kolu klubovi kojima treba neki rezultat taj rezultat ne ostvare? Očekujem da mi i KG pobedimo, a za Čuku niko i ne mari.
User avatar
Mare_Liman
Posts: 1191
Joined: Fri Jun 16, 2023 8:21 pm
Location: Лиман III

Re: 37. kolo: VOJVODINA - Mladost, subota 19h

Post by Mare_Liman »

Duplof wrote: Thu May 23, 2024 9:12 pm
lapo-lapo wrote: Thu May 23, 2024 8:29 pm I mene zanima zasto Rosic nije bio na klupi pa ako neko zna neka napise?
Nisam najsigurniji, ali možda je razlog to što je došao kod nas zimus, a jesenas je branio za Radnički u Kupu. Mislim da se takvo pravilo primenjuje u Uefinim takmičenjima, da ne možeš iste sezone igrati za dva različita kluba.
Био је на клупи против Крагујевчана у купу.
"Војводина је на једној страни, а сви остали су на другој, тако је увек било и тако ће заувек остати."
Duplof
Posts: 932
Joined: Fri Aug 12, 2022 10:48 am

Re: 37. kolo: VOJVODINA - Mladost, subota 19h

Post by Duplof »

Onda ne znam šta je u pitanju.

Hvala @Nevernik II i @Mare_Liman na ispravci.
Jedem luka i slanine, navijač sam Vojvodine
Firma kej
Posts: 181
Joined: Tue Apr 04, 2023 12:34 pm

Re: 37. kolo: VOJVODINA - Mladost, subota 19h

Post by Firma kej »

Dođite na stadion da se još jednom iznerviramo zajedno za kraj ove turbulentne sezone 8)
Locked