Kup Srbije 2023/2024

User avatar
Mare_Liman
Posts: 1193
Joined: Fri Jun 16, 2023 8:21 pm
Location: Лиман III

Re: Finale Kupa: VOJVODINA - c.z. 1:2 (0:1)

Post by Mare_Liman »

Само да нас време послужи у суботу и да се напуне трибине колико заслужују, пре свега да им дамо подршку да се опростимо од ове турбулентне сезоне са победом, да им пренесемо ово заједништво да виде да смо уз њих упркос поразу, запад је бесплатан, овима коме смета киша би могла да оде на запад свакако да бар то буде крцато у случају кише...
"Војводина је на једној страни, а сви остали су на другој, тако је увек било и тако ће заувек остати."
ssnigd
Posts: 3439
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Re: Finale Kupa: VOJVODINA - c.z. 1:2 (0:1)

Post by ssnigd »

FK Vojvodina kao klub poraze ne sme nikada da slavi. Ovo nije luzerski klub.
FK Vojvodina mora da uci iz poraza. U ovom trenutku to je losa psiholoska priprema igraca za ovakve meceve (Cuka u NSu, KG veci deo tekme u gostima, TSC i na kraju finale Kupa) , igracki kadar koji mora da se pojaca u svim linijama i ono najvaznije omladinska skola.

Po X puta, mi kao navijaci smo polozili ispit. 1500 ljudi u Loznici, posle nekoliko uzasnih sezona je ogroman uspeh i boost za ceo klub da se bavi tim jebenim marketingom malo vise. Pogledajte samo kako se u medijima ispratila Firma. I koreografija i navijanje. To je talas, koji ova uprava NE SME da sjebe po stoti put.
Prestanite da se razbacujete sa megalomaskim izjavama, vec se vratite u rudnik i radite da ovo ne bude izolovan slucaj, nego minimum minimuma. Cutite samo i radite. Zajebite titule, palce, hocu Vosu u Evropi i spremnu da se bije sa ciganima od prvog do poslednjeg minuta.
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Finale Kupa: VOJVODINA - c.z. 1:2 (0:1)

Post by Turija »

ssnigd wrote: Thu May 23, 2024 11:09 am FK Vojvodina kao klub poraze ne sme nikada da slavi. Ovo nije luzerski klub.
FK Vojvodina mora da uci iz poraza. U ovom trenutku to je losa psiholoska priprema igraca za ovakve meceve (Cuka u NSu, KG veci deo tekme u gostima, TSC i na kraju finale Kupa) , igracki kadar koji mora da se pojaca u svim linijama i ono najvaznije omladinska skola.

Po X puta, mi kao navijaci smo polozili ispit. 1500 ljudi u Loznici, posle nekoliko uzasnih sezona je ogroman uspeh i boost za ceo klub da se bavi tim jebenim marketingom malo vise. Pogledajte samo kako se u medijima ispratila Firma. I koreografija i navijanje. To je talas, koji ova uprava NE SME da sjebe po stoti put.
Prestanite da se razbacujete sa megalomaskim izjavama, vec se vratite u rudnik i radite da ovo ne bude izolovan slucaj, nego minimum minimuma. Cutite samo i radite. Zajebite titule, palce, hocu Vosu u Evropi i spremnu da se bije sa ciganima od prvog do poslednjeg minuta.
Sve tacno.
Ne mozemo biti zadovoljni, sto smo pruzili jak otpor. To ne sme biti izgovor i stav FKV. Okej je izgubiti utakmicu, sport je to i sastavni deo njega je i poraz, ali iz poraza se mora nauciti i o sebi i o protivniku, da bi ga sledeci put pobedili.

Ova sezona je ista kao i prosla. Finale kupa ne znaci nista, ako ga ne osvojis, a peto mesto nam jos uvek nije obezbedjeno. Ekipa nema dovoljan broj kvalitetnih igraca i nema kontinuitet igara, a posebno podleze pritisku na kljucnim utakmicama.

Na svima je u Klubu zadatak da se to vidljivo popravi, vec ovog leta. Uprava ulazi u trecu godinu mandata i mora pokazati pomak, da ne bi bila ista (neuspesna) kao i prethodne.
Peto mesto i medjusobni bilans sa klubovima od prvog do cetvrtog mesta je ozbiljan mnogogodsnji neuspeh za Vojvodinu.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
CRD FCV
Posts: 1732
Joined: Mon Dec 23, 2013 6:47 pm

Re: Finale Kupa: VOJVODINA - c.z. 1:2 (0:1)

Post by CRD FCV »

Navijači Vojvodine se potukli međusobno na finalu Kupa
https://sportklub.n1info.rs/video/fudba ... 1bq7FTr_m0
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9947
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Finale Kupa: VOJVODINA - c.z. 1:2 (0:1)

Post by Voja »

gospodinFKV wrote: Thu May 23, 2024 9:41 am Dodacu ovde jos jedan utisak - forum je (uz opaske i dobronamerne kritike) u velikoj vecini stao iza tima i igraca, uprkos porazu, i ono sta prvi put sad osetim posle jako, jako dugo, jeste neki osecaj zajednistva. Mozda gresim, i mozda se moj entuzijazam nesvesno preneo sa "terena" na "tribine", ali ovo je izuzetno opipljivo, a nismo ga toliko dugo osetili da je skoro pa postalo strano. :cheers:
Ja sam opet misljenja da je forum od svog nastanka uvek bio uz Vojvodinu i uz njene igrace. Mozda je bilo pojedinacno neki slucaj, kada nekom od nas ne odgovara neki igrac, al generalno uvek smo bili uz tim. Ono uz sta nikad nismo bili je lose poslovanje, los odabir igraca, lov u mutnom i setnja po terenu. I mislim da ce takav odnos foruma prema klubu ostati vecno. Klub se voli, a pojedinci (igraci i uprava) su ti koji svojim ponasanjem, postupcima i igrama diktiraju koliko ce pojedinacno biti repektovani i voljeni. Kao dokaz tome moze biti i zajednistvo foruma kada su i pitanju bili Malbasic ili Pankov
Image
Savcic Luka
Posts: 404
Joined: Mon Sep 04, 2023 6:24 pm

Re: Finale Kupa: VOJVODINA - c.z. 1:2 (0:1)

Post by Savcic Luka »

Voja wrote: Thu May 23, 2024 11:52 am
gospodinFKV wrote: Thu May 23, 2024 9:41 am Dodacu ovde jos jedan utisak - forum je (uz opaske i dobronamerne kritike) u velikoj vecini stao iza tima i igraca, uprkos porazu, i ono sta prvi put sad osetim posle jako, jako dugo, jeste neki osecaj zajednistva. Mozda gresim, i mozda se moj entuzijazam nesvesno preneo sa "terena" na "tribine", ali ovo je izuzetno opipljivo, a nismo ga toliko dugo osetili da je skoro pa postalo strano. :cheers:
Ja sam opet misljenja da je forum od svog nastanka uvek bio uz Vojvodinu i uz njene igrace. Mozda je bilo pojedinacno neki slucaj, kada nekom od nas ne odgovara neki igrac, al generalno uvek smo bili uz tim. Ono uz sta nikad nismo bili je lose poslovanje, los odabir igraca, lov u mutnom i setnja po terenu. I mislim da ce takav odnos foruma prema klubu ostati vecno. Klub se voli, a pojedinci (igraci i uprava) su ti koji svojim ponasanjem, postupcima i igrama diktiraju koliko ce pojedinacno biti repektovani i voljeni. Kao dokaz tome moze biti i zajednistvo foruma kada su i pitanju bili Malbasic ili Pankov
Naravno da smo svi uvek uz klub.
Ja sam ovo razumeo na način da smo svi i uprkos porazu više zadovoljni.
Nisi bio na stadionu da osetiš pesmu koja je bila i kada je bilo 2:0.
Pogledao sam snimak sinoć i mislim da zvučni odnos nije realan, pogotovo u prvom poluvremenu.
Ali ajd što je bila pesma, nego nije bilo (bar ja nisam osetio) bilo kakvu negaciju koje inače bude na Karađorđu.
I to je ono što se oseti.
Niko nije zadovoljan 5. mestom, porazom u finalu, ali da sm bili jedno - jesmo.

Kao što rekoh, sumiraću mišljenje i kritiku nakon tekme sa Mladosti.
Istocno stajanje
Posts: 556
Joined: Thu Jul 23, 2015 11:20 am

Re: Finale Kupa: VOJVODINA - c.z. 1:2 (0:1)

Post by Istocno stajanje »

Rezultat je ok spram stanja na terenu, a stanje je bilo takvo da smo primili 5 golova ( 3 ponistena). Moralo je to mnogo bolje, sto neko rece najbitnije utakmice smo izgubili.
Sve nam se otvorilo u prethodne dve sezone i nismo uspeli to da iskoristimo. Od sledece sezone ce biti znatno teze.

Moram da pohvalim atmosferu na stadionu, iskreno nisam ocekivao ovako dobro izdanje.
Wild Srem
Posts: 138
Joined: Mon Feb 21, 2022 7:54 pm

Re: Finale Kupa: VOJVODINA - c.z. 1:2 (0:1)

Post by Wild Srem »

CRD FCV wrote: Thu May 23, 2024 11:50 am
Navijači Vojvodine se potukli međusobno na finalu Kupa
https://sportklub.n1info.rs/video/fudba ... 1bq7FTr_m0
kakvi smecari novinarski, ne sekirajte se ljudi bio sam pored tu blizu, nikakve grupe se nisu tukle nego 2 pojedinaca, sto se moze desiti ispred prodavnice negde, a ne na tribini, kako hijene samo cekaju da nas ocrne nesto... i slozio bi se sa @GospodinFkv bas sam komentarisao sa ljudima kad smo izlazili sa stadiona, niko nije nesto ljut bio ili slicno, jer smo se borili i nismo se sklonili, jedino svi imaju zal za propustenim sansama sto je i normalno, ali nije bilo onog besa, nezadovoljstva, napusavanja itd
Iskreno se nadam da nam je ovo temelj za buducnost, kako treba i moramo da radimo i kao klub i kao navijaci Vojvodine, eto koliko moze da nas bude UTORKOM u Loznici, a znam jos njih brdo koji su radili i nisu mogli da se iskombinuju, a isli bi, kao i svako od vas sto zna dosta ljudi,a opet nas bilo ovoliko, i to ceo dan izgubljen u sustini od sta znam 12,13h neko i ranije do 02h povratak, zamislite da imamo neke rezultate ozbiljne, sta bi to bilo, pa probudio bi se ceo Novi Sad i okolina ubedjen sam, na klubu je da to uradi u sledecoj sezoni.
BEZ NJE NEMA NAS, BEZ NAS NEMA NJE !
vdn slaninar
Posts: 1043
Joined: Fri Mar 30, 2012 9:46 am

Re: Finale Kupa: VOJVODINA - c.z. 1:2 (0:1)

Post by vdn slaninar »

Имамо осећај заједништва захваљујући добрим резултатима,пре свега.После много времена клуб се помера у позитивном правцу,од игре и резултата,селекције играча до управе клуба .Већ дуго нема негативних коментара везаних за Збиљића,Марка,Бандовића,нема ни једног играча који је на тапету навијачима,мислим да је на овакве појаве мислио @ГосподинФКВ.Ми дочекујемо следећи прелазни рок у здравој атмосфери,са позитивним надањима да ћемо довести права појачања као зимус,што исто говори о порасту поверења у управу.Нема прича о полуиграчима на кило,метрима дрва,комбинацијама,нема прича о брукању,гашењу клуба,патос лиги,хвала Богу.
Нико није превише разочаран поразом у финалу јер реално шансе су нам биле око 10%,наравно да смо се сви надали да ће тих 10% превагнути,дешавало се у фудбалу.То се и показало на терену где смо ми имали 3 шансе и дали један гол,ал треба бити поштен и рећи и они су имали 3-4 шансе само у првих 20 минута,а поништили су им и 3 гола.
Нико није задовољан поразом већ неким назнакама за нашу светлију будућност.На почетку сезоне су нас са пола гаса тукли 5-0,а сада у борби за трофеј,на 100%,2-1.Они са 10 пута већим буџетом,играли ЛШ,са свим протекцијама у Србији,а ми састављани у ходу,без игре и очајних резултата до победа против клубова са врха.
Друга позитивна ствар финала је 2000 наших навијача,навија заједно,прелепа кореографија, навијање.
User avatar
Milan
Posts: 4288
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Finale Kupa: VOJVODINA - c.z. 1:2 (0:1)

Post by Milan »

Utisak broj 1 sa finala je koreografija. Pokidala! Naspram ciganske pogotovo! Stvarno vrhunsko vizuelno izdanje, kao iz najboljih Firminih vremena. Pun pogodak sa barjacima na nižem nivou za vreme iste.

Nisam zadovoljan igrom, a nisam zadovoljan ni našom brojkom. Previše je tu bilo praznog mesta i to je ono na čega sam upozoravao u onim silnim postovima na temi "Uprava". Kakva je bila dezorganizacija, još je dobro i ispalo. Nisam hteo da mračim više i mnogi su uveravali da su sve karte otišle, a desilo se da nismo popunili još nekih (minimum!) 800 raspoloživih mesta. E sad zamislite kako bi tek grmelo da se sve organizovalo i propagiralo kako je trebalo/MORALO.

Tužno je što znam gomilu ljudi koji nisu hteli da idu. Dakle, nije da nisu mogli, već nisu hteli, a to su sve ljudi koji do pre samo neku godinu nisu ni u teoriji mogli da propuste ovako nešto. Govorim o ljudima koji su pratili Vošu isto kao i ja - od malog juga, preko velikog, do severa i na kraju zapada/istoka. To su bili jedni od vernijih, ali smo uspeli da ih nekako izgubimo.

Krivo mi je i što je rezultat doprineo navijanju cigana, jer je dobar deo utakmice pokazao kako su navijači trenutka. Čak ni sever nije ceo navijao tokom utakmice. Da je ostalo bar 0:0, iskidali bismo ih svih 90 minuta.

Nakon utakmice sam napisao da su nas rutinski dobili i to i dalje mislim. Loša postavka i loš izbor igrača. Slažem se sa većinski iznetim razmišljanjem da je trebalo od početka staviti Mateusa, a za izbor desnog beka bih Bandovića poslao na lekarske preglede. Lazarević nam je svaku utakmicu igrač manje u odbrani i ti ga staviš da igra protiv ekipe sa najjačim/najbržim napadom. Pa da li si normalan? Stvarno nemam ništa protiv Lazarevića, ljudski. Mislim da je skroz ok gari, ali je nažalost jaaaako loš u odbrani. Da bar neprocenjivo doprinosi napadu, pa da kažeš da ga treba istrpeti, ali ni tu nema nekog učinka. Njega u duelu nije dobio samo ko nije pokušao. Defanzivno izgubljen u vremenu i prostoru.

Jednostavno smo bili nedorasli ovom finalu i tu nam je jedna od šansi (možda) bila da u najavama utakmice ćutimo, budemo skromni, uspavamo ih u ubeđenju da su superiorni i onda se na terenu razgoropadimo i pokidamo ih. Ovako, mnogi sa bombastičnim izjavama, Zbiljić sa najavom pobede... i daš im hranu za loženje i motivaciju.

Ivanić je jednostavno go**o (VELIKO go**o) i nadam se da će mu to staviti do znanja svako ko ga sretne u našem gradu. Ja sigurno hoću.

Pitam se da li bi u slučaju našeg osvajanja kupa istog momenta sa razglasa krenule naše pesme. :evil:

Na konferenciji nakon utakmice, novinar kreće da postavlja pitanje Vukanoviću: "Dali ste gol vašoj zvezdi...". Pa jebem ti sve živo i mrtvo.šupku jedan novinarski!
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
Mare_Liman
Posts: 1193
Joined: Fri Jun 16, 2023 8:21 pm
Location: Лиман III

Re: Finale Kupa: VOJVODINA - c.z. 1:2 (0:1)

Post by Mare_Liman »

Сад баш гледам статистику на флешу, посед лопте 51-49 у корист звезде, шутеви 9-10, у оквир 4-3, корнери 3-3, одбране голмана 2-2, напади 52-54 у нашу корист, опасни напади 44-36 у њихову корист, у другом полувремену да смо и били доста бољи од њих по статистици, шта ја знам, опет није свуда иста статистика, ал свакако реално гледано давно нисмо овако били подједнаки са њима у свим параметрима игре, а оно исто вредно помена је да се 2 утакмице за редом нисмо бранили, већ надигравали са њима и то је свакако неки напредак, уз пар појачања на позицијама где смо најкритичнији може то бити и много, много озбиљније, све у свему нисам незадовољан, ал опет сви смо се сложили да нико није одиграо изнад својих могућности, и ако је улог био велик, и ако су имали скоро 2000 напаљених глава иза себе, није ми јасно како се није видела да борбеност у неким тренутцима, и даље ми је нестваран промашај Радуловића, 15-20 мин до краја, унела се потребна свежина, они стали, ми би експлодирали тад, са 7-8 метара, Глазер је осто укопан...ал свакако с обзиром на три пута скупљи тим и ужасно сецкање игре и ужасан критеријум фаулова који је њима свиран заиста сам задовољан, видећемо шта ће бити у суботу и како ће се одрадити прелазни рок, на добром смо путу, само да не скренемо са њега ко и иначе...
"Војводина је на једној страни, а сви остали су на другој, тако је увек било и тако ће заувек остати."
User avatar
slanobarac
Posts: 3642
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Finale Kupa: VOJVODINA - c.z. 1:2 (0:1)

Post by slanobarac »

Milan wrote: Thu May 23, 2024 8:42 pm Nisam hteo da mračim više i mnogi su uveravali da su sve karte otišle, a desilo se da nismo popunili još nekih (minimum!) 800 raspoloživih mesta. E sad zamislite kako bi tek grmelo da se sve organizovalo i propagiralo kako je trebalo/MORALO.
Ovaj podatak je vrlo zanimljiv ako je tačan. Kako se uopšte moglo doći do tih 800 karata, pretpostavljam za istok i zapad?
Video sam naše ljude na obe tribine, neke čak i sa foruma ali pravo pitanje je ko je tu zakazao?. Jug je bio ispunjeniji od severa i možda je bilo mesta za još 50-100 ljudi, više ne. Zapad, istok su dobijali privilegovani ili ko? Očigledno su tu bili problemi a ne na navijačkom jugu koji je bio fenomenalan.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
Cane
Posts: 1109
Joined: Fri Jul 07, 2017 9:16 am

Re: Finale Kupa: VOJVODINA - c.z. 1:2 (0:1)

Post by Cane »

Maximum tih "propalih" karata je možda mogao biti oko 100, a 800 niti u jednoj opciji. Pa 800 je bukvalno pola južne tribine, gde ste vi videli tolike rupe na našem delu tribina? Apsolutno nemoguće.
User avatar
Milan
Posts: 4288
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Finale Kupa: VOJVODINA - c.z. 1:2 (0:1)

Post by Milan »

100 praznih stolica je bilo samo oko dela gde sam stajao ja (dole levo kada se gleda u tribinu), a sektori koji su nam bili dodeljeni na istoku i zapadu su i te kako bili prazni. Dobili smo 2.250 karata, a garantujem da nas nije bilo više od 1.400 (a i to je veoma optimistično).

Ja bih prvi voleo da su tribine kipele i da je još nekoliko hiljada ostalo bez karata, ali hajde da sagledamo pravu sliku i suočimo se sa problemom kako bi se sledeći put pametnije radilo. A problem je katastrofalno loša organizacija distribucije karata i katastrofalno loša promocija Vojvodine u finalu kupa.

Umesto da dignu ceo grad (mislim na ljude iz kluba), naprave hajp oko karata, da se za tih 2 soma karata otima 5-6 hiljada ljudi…, mi smo došli u situaciju da oglašavamo karte i nema ko da ih preuzme.
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
slanobarac
Posts: 3642
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Finale Kupa: VOJVODINA - c.z. 1:2 (0:1)

Post by slanobarac »

Milane, centralni deo tribine je bio pun kao nar i da su momci zauzeli jedno mesto ispred stolice video bi da je jug pun. Za lošu organizaciju podele si potpuno u pravu. Pravo pitanje je ko je mogao doći do karata za zapad i istok. Zašto su njihovi bosanci zauzeli 4/5 istoka a mi dobili mrvice?
Verovatno je i upravi i grupi bio interes da jug bude pun i da se stvori lepa slika. I uspeli su u tome jer je to zaista izgledalo kao nikad ranije. Kad bi uvek imali ovakvu podršku gde bi nam bio kraj? :cheers:
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
Locked