Kup UEFA - sezona 2008/09

Locked

Da li cemo proci Hapoel

Prolazimo sigurno
14
52%
Nemamo sanse
3
11%
Nemam pojma
10
37%
 
Total votes: 27

DUB
Posts: 775
Joined: Thu Feb 03, 2005 7:49 pm
Location: Kafana

Post by DUB »

Buač solidan??? Pa igrao je ko da je na nekim teškim lepkovima!!! Kad je muljao loptu to je još bilo i dobro u odnosu na to kako je 7-8 puta proklizavao sam od sebe i bez veze padao ko ošuren...
Seti se kako se provuk'o Sisley, seti se kako se provuk'o Werder!
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8932
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

021 wrote:Ja bih ipak rekao da je podbara u pravu, osim u vezi njihovog golmana. Danas smo morali pobediti. Igramo odvratan, nemaštovit, dekadentan fudbal koji je prevaziđen pre 20 godina. Došao sam kući smoren, spržen i iznerviran, jer je utakmica bila sranje. Ko nije bio, ništa nije propustio, osim još jedne sjajne demonstracije izvrsnih zamisli fudbalske filozofije velikog trenera Bekvalca.
Pazi, ne kazem ja da smo nesto super fenomenalno odigrali, nego spram onoga iz Bakua (sto nije bilo ni nalik fudbalu) ovo je ipak bilo mnogo bolje. Ja sam ocekivao reprizu onoga pa sam zato prijatno iznenadjen. Danas smo mnogo bolje trcali nego onda i bili mnogo konkretniji i to protiv kvalitetnijeg protivnika nego sto su to Azeri. E to je ono sto je pozitivno - sad, naravno da moze i mora jos bolje i da ima puno toga sto treba popraviti. Po meni, napad je prvi na listi u ovom trenutku.
021 wrote:A dr fudbala je postavio igru samo da ne primimo gol. Igrali smo prvo poluvreme i dobar deo drugog BEZ NAPADAČA. To što je mali Aleksić stojao napred nije značilo ništa, jer je radio ono što se nikako ne očekuje od jedinog špica – izvlačio se, primao loptu i zadržavao je suviše u svom posedu. I ne znam otkud Bekvalcu ideja da njega stavlja samog u napad, kada Aleksić pre svega svojom konstitucijom (još uvek nema dovoljnu snagu) ne može sam da odgovori zahtevima.
...
U poslednjih 15 minuta ulaze i Sepuja i Korać. ’Ajde neka mi neko objasni tu logiku. Ako je hteo da pobedi, valjda je trebao početi sa 2 napadača, a ne obnuto, da pri kraju potpuno menja fizionomiju ekipe.
Sa ovim se generalno slazem, narocito sa ocenom ucinka Aleksica, ali kao sto rekoh strahovao sam da ce Beki - znajuci ga kakav je - igrati mnogo zatvorenije od ovoga. Takodje, prijatno sam iznenadjen i izmenama, ubacivanjem ofanzivnih igraca kad sam ocekivao od njega da ce da cuva rezultat 0:0.
021 wrote:Sredina terena je potpuno podbacila. Buač u II poluvremenu prelazi da igra zadnjeg veznog :evil:
...
Tumbasević, Vukajlović i Grozdanovski su prosečni i limitirani igrači. Umesto njih, bolje bi bilo da igraju momci iz omladinskog pogona. Razlike ne bi bilo.
...
Stošić spor i truntav.
Sa ovim se ne slazem - mislim da su odigrali korektno i da su se dobro borili. Stole je dosta pretrcao, narocitu u drugom poluvremenu, a morao je jos (isto kao i Kiza) da zatvara rupe koje su ostajale iza Mijatovica.

Naravno da su sve to limitirani igraci, ali jebiga kada vec ne mozemo da dovedemo Mesija, Ronalda ili Kaku, za nasu ligu (pa i za ovakve protivnike kao ovi Izraelci) su sasvim dobri i ovi.

Da smo finansijski jaci pa da smo mogli da zadrzimo Kacara (koji je jedan zaista vanserijski igrac, i nemojte da se zavaravate da ih stancujemo takve u omladinskom pogonu jer jos dugo se nece pojaviti jos jedan Kacar!) bila bi druga prica, ovako tu smo gde smo...
021 wrote: Onaj Mijatović je klasičan seoski igrač, sva sreća pa je dobio žuti i neće igrati u revanšu. Da mi je znati, ko je njega doveo u Vošu? Kiza je danas bio najbolji, Đurić standardno dobar u defanzivi, Brkić siguran.
Sa ovim se 100% slazem. Mijatovic je kikser, bio je (uz nevidljivog Koraca) najgori danas.
021 wrote:Kakvi smo bili, imam utisak da ne bismo dali gol da se do sutra igralo. Nismo stvorili pravu šansu, nismo izradili poštenu akciju, sve te prilike koje se spominju su bili haotični pokušaji. I uopšte nije problem u tome da mi nemamo napadača, već u načinu na koji igramo. Ekipa je u pitanju, a ne pojedinci...
Slazem se - uslovno. Mislim da smo dobro kontrolisali igru do pred samih 16 ali da su tu nastupali problemi - jednostavno nije bilo kome gurnuti loptu. Aleksic se okretao unazad, vukao u stranu, driblao... umesto da probija prema golu ili da sutira. Jednostavno nam treba jedan pravi konkretni spic igrac koji ne filozofira vec ide uvek na gol, po migucstvu da je visok i snazan.

A pomoglo bi i da igramo sa dva spica.

Po meni, to je prvi korak koji treba napraviti i ono sto najvise skripi u ekipi, i da bi onda i sredina izgledala mnogo bolje ako bi imali kome da daju loptu napred.

Daleko od toga da je to jedino sto ne stima i sto treba popraviti ali od necega treba poceti.
shecky
Posts: 1410
Joined: Sun Aug 20, 2006 11:44 am

Post by shecky »

Ljudi ne se ljutite ali mnogo filozofirate... da smo pobeili 2-0 svi bi sad pricali kako smo extra tim sampioni i itditd...
Ne treba nama nikakav Messi ili ko vec.. samo nam treba Brzic i bilo bi
2-0!
Uslovi su zaista bili nehumani nazalost moji su takvi 6/7 dana nedeljno i to 8 sati pa znam kako im je bilo...
Kakav tim imamo i ko ga vodi ,igrali smo skorz ok i jos jedna bitna stvar:
Hapoel sad mora da pobedi da bi isao dalje a mi ne!

ps kad sam spominjao trenera tu se podrazumeva sve i startna postava i zamene i taktika i formacija ..da ne sirim tu temu

Sve u svemu imamo 66.6666666% sanse da prodjemo..matematicki barem :)
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8932
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

shecky wrote:Kakav tim imamo i ko ga vodi ,igrali smo skorz ok i jos jedna bitna stvar:
Hapoel sad mora da pobedi da bi isao dalje a mi ne!
Evo ga u jednoj recenici rek'o sve sto sam ja pokusavao sa citavim romanom napisanim!
lesa
Posts: 371
Joined: Thu Jun 15, 2006 2:01 am
Location: Novi Sad,Podbara
Contact:

Post by lesa »

manje vise i moja opazanja su slicna sa vecinom... ali ono sto je po meni najbitnije jeste da se, ono sto je brzic stvorio, polako razgradjuje. nekog pomaka nije bilo a propusta biga mi...
sepuja je za koraca izmislio fudbal (o ovaj ulazi prvi),panta je uneo zivost. licno mislim da bi kombinacija aleksic-sepuja donela mnogo povoljniji rez nego sto je ovaj danas
...ti si nasa prva ljubav...
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Post by Владика »

lesa wrote: ali ono sto je po meni najbitnije jeste da se, ono sto je brzic stvorio, polako razgradjuje.
Na utakmici je samnom bio drugar koji slabije prati desavanja u fudbalu a nije gledao Vosu od aprila i kaze mi- Ala smo se raspali! P ko je to sve otisao kad igramo tako bangavo?- A ja mu kazem-Niko, promenili smo trenera!-
E u tome je razlog zbog cega sam toliko kivan. Brzic je pokazao da mozemo da igramo krasan i leprsav fudbal a sad igramo da nedobijemo gol.
p.s. Ubedjen sam da cemo proci dalje. Jedino se pribojavam nase spore odbrane i njihovih malih i brzih napadaca.
User avatar
Zeljafcv
Posts: 1473
Joined: Wed Jun 25, 2008 1:41 am

Post by Zeljafcv »

Steta sto je Sepuja usao onako kasno, jednaostavno on nam je jedini napadac koji ima kurazi da sutira iz svake pozicije i da neceka na gol liniji da mu neko namesti gol.
Tandem iz snova bi bio Aleksic-Sepuja!
Tadica staviti na ofanzivnog veznog.
Popa na zadnjeg veznog.
Pantu i Grozdanovskog na krila.

Nisam zadovoljan!
User avatar
madda fakka
Posts: 1114
Joined: Wed Jun 04, 2008 7:15 pm
Location: Adice

Post by madda fakka »

Ljudi nema se sta reci sto se utakmice tice jer stvarno svi se slazemo oko istih stvari samo se pitam da li treba da igramo evropu da pi proradile prangije van 16m (bilo ih je 3 juce ako se ne varam, a protiv bakua u obe tekme 5-6, opet, ako se ne varam). Jeste da su muljali unutar kaznenog prostora ali prosle sezone nisam video ukupno toliko udaraca koliko za ove 3 evropske utakmice. Cuveni dr. sci treba da igra ofanzivu sa 2 napadaca u izraelu sad ce se tadic vratiti valjda ce moci sa aleksicem da proradi jer videli smo na OI kako se otkriva po levoj strani pa je i nabacio onaj gol proti obale slonovace.

Ajd valjda ce doci pamet u glavu pa ce se uraditi nesto boljer na sledecoj utakmici. Ali ako prodjemo gde cemo igrati 3. kolo?? Ja cuo trac o podgorici....
I Bog je Slaninar...
vladans
Posts: 548
Joined: Tue Sep 18, 2007 2:55 pm
Location: novi sad

Post by vladans »

Hteo sam malko da filozofiram ali me je gospodin celzijus toliko osamutio da cu to moje filozofiranje ostaviti za neko prijatnije vreme!
Ukratko,juce je sve delovalo previse provincijski,od taktike cuvenog nam doktora,preko mukotrpnih napora za ozivljavanje onih fensi reklama,pa sve do naseg cuvenog spikera koji i kad pomislim da vise nicim ne moze da me iznenadi,on se ipak valjano potrudi da me demantuje u tome!
Provincijskim razmisljanjem se u svakom slucaju ne pravi od malog Aleksica buduci najbolji igrac na svetu!
limanfkv
Posts: 2872
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Post by limanfkv »

Nisam zadovoljan naravno rezultatom.
Ono sto opet pocinje da me nervira, a mislio sam da je sa tim kraj,su prekidi,a posebno korneri.Opet nakon svakog 2 naseg kornera sledi kontra gostiju!To bi pravi tim kaznio vec prvom prilikom.I nije mi jasno da nakon toliko prekida bas nijednom niko glavom u gol da je udari? I neke od tih akcija mi nikako nisu jasne...pa u cemu je fazon da ce lakse centrirati igrac koji pritrcava iz okreta sa 2 igraca na ledjima...
Ma sta se nerviram ipak ja sam svestan nasih mogucnosti,pa tako ne zameram igracima.Ono ipak nisu uslovi za igru,ali to je do grada,reflektora i ostalih gluposti...

Ipak nisam pesimista.Ovi su presmesni.Mislim da jedan gol tamo garantuje prolaz,a mislim da ce ih biti minimum 2 sa nase strane...
User avatar
Stoik
Starosedelac
Posts: 743
Joined: Thu Jan 13, 2005 1:06 pm
Location: Novi Sad - Srbija
Contact:

Post by Stoik »

madda fakka wrote:Ali ako prodjemo gde cemo igrati 3. kolo?? Ja cuo trac o podgorici....
Pa koliko ja znam to nije trač već odluka UO kluba od pre mesec dana.
Drago mi je šŠto je Sepuja, nakon toliko problema od početka sezone, izgarao juče na terenu za svoju kratku minutažu i za to vreme pokazao da može na njega da se računa. A videćemo kakav će status imati naspram Lazetića nakon što se ovaj oporavi od povrede :roll: Rezultat nije uopšte loš, s obzirom da nam u ovakoj konstalaciji snaga nedostaje jedan klasični napadač (valjda će se to rešiti Purketovim dolaskom).
Gosti su uspeli teško šta da pokažu juče. Igrali su više defanzivno, a pred svojom publikom baš i ne verujem da će i pomišljati na tako nešto.
limanfkv wrote:Ono sto opet pocinje da me nervira, a mislio sam da je sa tim kraj,su prekidi,a posebno korneri.
:!:
vladans
Posts: 548
Joined: Tue Sep 18, 2007 2:55 pm
Location: novi sad

Post by vladans »

Red Firm wrote:
madda fakka wrote:Ali ako prodjemo gde cemo igrati 3. kolo?? Ja cuo trac o podgorici....
Ja takodje ne znam da li je trac ili istina,ali koliko sam nacuo od naseg spikera mi ukoliko prodjemo ove Izraelce ne idemo ligu kupa Uefa vec tek u trece kolo kvalifikacija!? :shock:
Sva sreca pa to nisu prevodili na Engeski,verovatno bi se i ovi iz Hapoela sokirali?!
ssnigd
Posts: 3454
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Post by ssnigd »

Korac je veliko razocarenje juce bio, sebicnost u napadu, pokusavanje sa svojim dugim nogama i slabijom konstitucijom da izbaci 2 protivnicka igraca, a ovamo Sepua utrcava u 16m i ceka dupli pas od njega, pa sine nisi ti Viera. Purketovim dolaskom mislim da on gubi mesto. Svaka cast za Sepuu, znacajni popravak u odnosu na proslus sezonu, videlo se da njihova odbrana nema tako jakog igraca da se izbori sa njim. Ali je ovom tekmom pokazao da je on SPIC a ne stoper. Sto se tice tih kornera nisam mogao da verujem da smo prva tri kornera na isti fazon izgubili Izraelce i opet nismo ucackali gol. Volej Vukajlovica, Kizin sprint od 40m i klizeci start kada je odneo i loptu i igraca 11 i 45 stepeni su ono cega cu se secati sa ove tekme. Sada hladne glave na cigane i tri boda u prvom kolu posle dooosta godina.
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
limanfkv
Posts: 2872
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Post by limanfkv »

Nakon ovoga se igra jos jedno kolo pred ljigu uefa.To se zapravo smatra 1. kolom kupa eufa.Tek onda idu grupe...Daleko je to jos uvek.
User avatar
Dejan
Posts: 3946
Joined: Wed Jan 19, 2005 2:25 pm

Post by Dejan »

Evo deo treninga, priprema igraca Hapoela za susret sa Vosom

http://www.hapoelta-fc.co.il/News.asp?id=504
Locked