Transferi

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Deep Purple
Posts: 4034
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Transferi

Post by Deep Purple »

@1892

Plot twist projatelj je jedan od drugara koji mi daju informacije pa me je*e preko mozzarta :D

U jbt poč’o sam kao @Voja :mrgreen:
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 4095
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Transferi

Post by Rabba »

Meni je fascinantno da na forumu postoji grupa ljudi koja na povike o Vukanu Savićeviću poteže Aleksu Vukanovića, bukvalno jedinog igrača u skorije vreme koji je igrao kod blizanaca a prikazuje nekakve partije. Vi, braćo, ili ste naprednjaci na misiji ili volite zvezdu da pogledate bar kad igra Evropu. Pozdraviću Vukana kad dođe, kako priliči bivšem igraču i osvedočenom ciganu.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
Cane
Posts: 1130
Joined: Fri Jul 07, 2017 9:16 am

Re: Transferi

Post by Cane »

Za mene su kvaliteti ovog Dejovog prezimenjaka apsolutna nepoznanica i zbog toga se sada nikako ne bih usudio niti da ga hvalim kao dobar potez, ali isto tako ni da ga unapred pljujem i napadam, jer mi je to u najmanju ruku podjednako neozbiljno. Tim pre jer smo i u ne tako davnoj prošlosti imali primere koji su demantovali ovde ispoljena očekivanja, kako u pozitivnom tako i u negativnom smislu.
Zbog toga ću sačekati barem 3 utakmice pa onda zauzimati stav, a ovako na neviđeno.iz čiste pristojnosti mu želim dobrodošlicu, a do njega je da se pokaže da li je još jedan promašaj u nizu ili pozitivno iznenađenje.
User avatar
Deep Purple
Posts: 4034
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Transferi

Post by Deep Purple »

Rabba wrote: Fri Jan 12, 2024 5:09 pm Meni je fascinantno da na forumu postoji grupa ljudi koja na povike o Vukanu Savićeviću poteže Aleksu Vukanovića, bukvalno jedinog igrača u skorije vreme koji je igrao kod blizanaca a prikazuje nekakve partije. Vi, braćo, ili ste naprednjaci na misiji ili volite zvezdu da pogledate bar kad igra Evropu. Pozdraviću Vukana kad dođe, kako priliči bivšem igraču i osvedočenom ciganu.
Slažem se sa tobom u vezi Savićevića ali te moram podsetiti na našeg igrača sezone 2021/2022 isto je ciganski isprdak.
Pa je dobijao aplauze sa zapada.
User avatar
N13
Posts: 2132
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Transferi

Post by N13 »

Cane wrote: Fri Jan 12, 2024 5:34 pm Za mene su kvaliteti ovog Dejovog prezimenjaka apsolutna nepoznanica i zbog toga se sada nikako ne bih usudio niti da ga hvalim kao dobar potez, ali isto tako ni da ga unapred pljujem i napadam, jer mi je to u najmanju ruku podjednako neozbiljno. Tim pre jer smo i u ne tako davnoj prošlosti imali primere koji su demantovali ovde ispoljena očekivanja, kako u pozitivnom tako i u negativnom smislu.
Zbog toga ću sačekati barem 3 utakmice pa onda zauzimati stav, a ovako na neviđeno.iz čiste pristojnosti mu želim dobrodošlicu, a do njega je da se pokaže da li je još jedan promašaj u nizu ili pozitivno iznenađenje.
+1.

Ja cu licno da pozelim dobrodoslicu svakom igracu ko nije svijim postupkom nikada uvredio nas klub ili navijace. I to je to. Na njemu je dalje da pokaze da li ce da postuje dres Vojvodine i na osnovu toga cu da formiram misljenje. Nikako unapred.

I mislim da moj nacin razmisljanja nije los, naprotiv. A @Rabba mislim da nije u redu da se zbog toga neko etiketira sa 'naprednjak na misiji' ili 'pritajeni cigan' ili bilo kako. Tim pre sto imas visoku funkciju na forumu, pa i tvoje reci imaju malo jacu tezinu
User avatar
Maki
Posts: 1217
Joined: Thu Mar 22, 2018 5:16 pm
Location: Liman III

Re: Transferi

Post by Maki »

Kada se najavio dolazak Mateusa na pozajmicu uz mogućnost otkupa, apsolutno niko nije rekao reč protiv, iz jasnih razloga - dečko igra na deficitarnim pozicijama CB/DM, Brazilac je, relativno mlad i dolazi iz poznatog kluba koji u Portugalskoj ligi stoji bolje nego mi u našoj. Pogledali smo i video, sve jasno kao dan.
Ovo sad zamenjivanje teza, natezanje i navlačenje sa Vukanom, uz da ne kažem silovanje i menjanje svesti Slaninara, je isto jasno kao dan.
User avatar
N13
Posts: 2132
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Transferi

Post by N13 »

Maki wrote: Fri Jan 12, 2024 6:02 pm Kada se najavio dolazak Mateusa na pozajmicu uz mogućnost otkupa, apsolutno niko nije rekao reč protiv, iz jasnih razloga - dečko igra na deficitarnim pozicijama CB/DM, Brazilac je, relativno mlad i dolazi iz poznatog kluba koji u Portugalskoj ligi stoji bolje nego mi u našoj. Pogledali smo i video, sve jasno kao dan.
Ovo sad zamenjivanje teza, natezanje i navlačenje sa Vukanom, uz da ne kažem silovanje i menjanje svesti Slaninara, je isto jasno kao dan.
Sve je to ok Maki, ja se u dosta slucajeva ne slazem sa tobom, ili Rabom, cesto i slanobarcem. Ali svako misljenje od vas trojice postujem. Nikad, ali nikad bilo koga ne bih mogao nazvati pritajenim blizancem, naprednjakom, ma niti bilo kako. Nije normalno da svi imamo isto misljenje. Svaka zdrava rasprava i razmena misljenja je korisna za forum. Ali bez etiketiranja ljudi zbog razlicitog misljenja.

Npr po meni je svest slaninara gospodstvo. Gospoda su nas osnovala, i tradicija su nam gospodski maniri. A po meni je gospodski pruziti ruku i sansu svakome ko zeli da obuce ovaj dres i ko nije nikad 'pljunuo' po tom dresu i grbu. A ruznu proslost umem oprostiti. Ja cu uvek ceniti npr Drincica, koji je u svojoj poznoj cetvrtoj deceniji uletao klizenjake u nadoknadi vremena, dok pored njega 'neki nasi' stoje u mestu i gledaju kako se ovaj muci. Posle covek kao kapiten osvaja sa nama svoj poslednji trofej u karijeri, i pazi sad, ne ide on da ga podigne, vec ga daje nasem dedetu da to ucini. Gospodski, smekerski potez. Bez obzira na njegovu proslost, ispao je veci slaninar i gospodin od mnogih drugih. Ovog Vukana ne znam, ali mu dajem sansu da pokaze sta je spreman za ovaj klub da ucini.

I da, pitanje - Da je danas '87, da li bismo pljuvali po odluci da se dovede Šestić?
1892
Posts: 1100
Joined: Fri Jan 28, 2005 3:34 pm
Location: Novi Sad

Re: Transferi

Post by 1892 »

N13 wrote: Fri Jan 12, 2024 6:21 pm
Maki wrote: Fri Jan 12, 2024 6:02 pm Kada se najavio dolazak Mateusa na pozajmicu uz mogućnost otkupa, apsolutno niko nije rekao reč protiv, iz jasnih razloga - dečko igra na deficitarnim pozicijama CB/DM, Brazilac je, relativno mlad i dolazi iz poznatog kluba koji u Portugalskoj ligi stoji bolje nego mi u našoj. Pogledali smo i video, sve jasno kao dan.
Ovo sad zamenjivanje teza, natezanje i navlačenje sa Vukanom, uz da ne kažem silovanje i menjanje svesti Slaninara, je isto jasno kao dan.

I da, pitanje - Da je danas '87, da li bismo pljuvali po odluci da se dovede Šestić?

Ovo poređenje sa Šestićem bi bilo u redu da nam danas stiže Stevan Jovetić ili Adem Ljajić a ne Vukan.
Come on you Reds!
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4894
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Transferi

Post by gospodinFKV »

Ovde se od drveta ne vidi suma.

Nije nuzno problem to sto je Savicevic cigan. Niti je problem sto je igrao u zvezdi, te je malo degutantno stavljati Sestica i njega u istu recenicu.
Problem je to sto se ovde on predstavlja kao pojacanje samo zato sto TO ima u CV-u i zato sto ga prepoznajemo kao ime sa internacionalnim iskustvom. Posle je otisao u inostranstvo da to naplati, a sad ce ovde kozu s ledja da odere klubu, jer je, Boze moj, reprezentativac (CG :rolll: ), i igrao u Turskoj. Pritom, dovodi se na poziciji na kojoj vec imamo igraca sa solidnim ucinkom i pribliznih godina.

Koliko vas ovde iskreno misli da je recimo Vukan Savicevic iskorak u odnosu na Milosavljevica na osmici, jer su im to prirodne pozicije, a koliko na poziciji 10, ako planiraju Zukica da skrajnu ili prodaju?

Zbiljic nalazi za shodno da nam na TV-u prodaje onu ''danas svi misle da se razumeju u fudbal'' floskulu, a on se prvi izgleda razume u fudbal kao Mara u kriv....jer ja zaista ne mogu drugacije da objasnim to da ga Maradona i slicni brlate na ovaj nacin, ako je eto tako sav zlatan i dobrocudan i nije umesan u sve to.

Edit: Takodje, kad se vec doticemo toga sta smo i ko smo (gospoda), onda pre svega treba da zasucemo rukave i napravimo promene iznutra, tako da svako ko radi u klubu zna da je ''gospodstvo'' brend ovog kluba, da se oko istog stvori ponovo takva atmosfera u javnosti, te da je i gospodsko ponasanje dvosmerna ulica kada su u pitanju igraci sa ''upitnim'' pedigreom. Onog trenutka kada se na Vojvodinu bude tako posmatralo i kada se ne bude gledala kao usputna stanica i brzinsko uhlebljenje, cemo moci da priustimo da dovedemo nekog ko nije ''Sestic'', bez da mu se prebrojavaju krvna zrnca.
Last edited by gospodinFKV on Fri Jan 12, 2024 6:58 pm, edited 1 time in total.
Savcic Luka
Posts: 424
Joined: Mon Sep 04, 2023 6:24 pm

Re: Transferi

Post by Savcic Luka »

Moram reći da bih potpisao ovo što je napisao @N13.

Nije problem u dovodjenju “pojačanja”, već u načinu i planiranju, transfer politici. Pored pojačanja, mora se praviti i okosnica igrača koji ovaj klub zaista vole. Pogledajte koji klinci su ušli za Liverpool protiv Arsenala i Fullhama, njihovi 18-godišnjaci.

Tako da, ako se konsolidujemo na finansijskom planu, šta sprečava da se pravi spoj mladosti i iskustva, kako je slično i Maki rekao.

Ne vidim da je cilj različit, već samo putanja.
Mene lično za Savićevića boli k***c. Ako bude odradjivao kako treba - super, ako ne prozivka.
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 4095
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Transferi

Post by Rabba »

N13, nekako mi ti ne upadaš u tu grupu ljudi. Slažem se sa opaskom o etiketiranju, povešću računa. Osećam se izdano i priterano uza zid od ljudi koji vode klub, već decenijama. Moje emocije prema istom su čiste, za razliku od njihovih. Počeće stvari da mi se priviđaju, ako već nisu(moj prethodni upis). Ja zvezdu i partizan doživljavam kao esencije svega lošeg u ovoj državi. I generalno. Ljudi kradu, ubijaju, predstavljaju se lažno, moralno su ne bunar nego marijanski rov. Nepravda sportska niti bilo kakva druga ih ne dotiče. Isto tako i naprednjake. Mene majka rasturila od batina kad sam neplaćenu žvaku kao klinac doneo kući, da mi nikad nije palo na pamet to da ponovim, oni se svojim lopovlucima i drugim kriminalnim aktivnostima busaju u grudi... Ne želim ni jedne ni druge u klubu, a znam da je to suštinski nemoguće. Gospodski je pružiti ruku, ali kako treba da se ponašam kad se iznova i iznova u tu ruku stavi go**o... Učen sam da smo svi isti, a iskustvo me je naučilo da je nevažno ko je Srbin, Hrvat, Albanac, itd. Već ko je čovek a ko ne... Ne verujem u postojanje obraza sa druge strane i to je ono što me suštinski čini očajnim... Odatle izvire gnev.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4894
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Transferi

Post by gospodinFKV »

I jos nesto, da ne bude da nisam bio dovoljno jasan. Znacemo da smo na pravom putu da budemo gospodski klub, koji drzi do sebe, onog trenutka kada sopstvene igrace ne budemo pitali o povratku u blizance, a jos manje kada isti ne bi odgovarali sa ''nikad ne reci nikad.''

Samo jedan od primera, a u poslednjih 10 godina samo ih imamo sijaset.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9978
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Transferi

Post by Voja »

Mare_Liman wrote: Fri Jan 12, 2024 3:34 pm Колико негативе, а после ће бити Савићевић највеће појачање, гине на терену, прави разлику итд. Ако доведу 6 појачања нових од тога бар 3 квалитетна биће опет беспотребно трошење, не чува се костур екипе, ако се само 3 доведу онда ће бити где су појачања, како са овим играчима то и то...Не ваља овај, не ваља онај, после овај овакав, онај онакав... Страшно, тек је почео прелазни рок има још месец дана мало мање ако се не варам, дај да крене опет полусезона, да видимо кога смо довели, какви су на терену, како су одрађене припреме па онда негодујте колко хоћете...
Nije to nikakva negativa nego realnost. Nama je trenutno pojacanje svaki iole skolovan i krsten igrac tj. prosecan fudbalercic koji zna da trci. Izgubili smo sve kriterijume. Ovo sto mi danas imamo u timu ne verujem da bi izdrzalo vise od 180 minuta (jer moraju se igrati 2 meca) u Evropi. I to je nasa realnost. Ocigledno je da u klubu niko ne zeli da napravi iskorak, nego su ciljevi drugaciji nego sto mi to zamisljamo i nisu onakvi kakvim su nam predstavljeni.
Dovedi Stamenica, Bukarija, dovedi Belica, i videces da niko od navijaca nece imati nikakav problem da dodju takvi igraci. Da li je imao neko nesto protiv Mrdje, Abua....?
Ali dovoditi igrace kojima je najveci uspeh bio igranje u dresu zvezde ili partizana i taloziti ih u nas klub, uvek cu biti protiv i nikad ih necu osecati svojim, pa makar doneli i titulu Lige sampiona. Meni ce uvek biti drazi i blizi srcu onakav Ivanic, Katai... nego neko ko je eto bio neprimetan u zvezdi, al ziveo je za nju, i sad dolazi kod nas kao neka zvezda ili sta vec. Uvek cu pre podrzati dolazak Baraya, Traorea, Pleca, Bralica ili bilo kog igraca za kojeg nikad nisam cuo, ali kome je Vosa prva stanica u Srbiji i dati mu priliku da iskreno zavoli klub, i da nas se uvek rado seca, nego dolazak nekoga za koga svi znaju da mu je zvezda u srcu, a ovde je eto samo iz razloga sto ga zvezda vise nece. I taj i kad igra i kad zavrsi karijeru, najmanje ce se secati Vojvodine i vremena u njoj. Secace se svojih najlepsih dana u karijeri koji su bili (naravno) u zvezdi i svog vrhunca karijere koji je bio negde vani. Vojvodine ce se vise stideti nego secati. Licno nikad necu podrzati dovodjenje bivsih cz i pfc igraca ukoliko nisu TOP klasa ili ukoliko nisu uzeti sad iz tih klubova kao prvotimci i nosioci njihove igre. Za sta ce nam uopste liga i takmicenje? Pa doci cemo u sitauciju da na terenu imamo vise iskrenih (i u srcu ) zvezdasa nego sama zvezda.
Image
User avatar
rykerfcv
Posts: 896
Joined: Thu Oct 06, 2022 8:50 pm

Re: Transferi

Post by rykerfcv »

Voja wrote: Fri Jan 12, 2024 7:03 pm

Pa doci cemo u sitauciju da na terenu imamo vise iskrenih (i u srcu ) zvezdasa nego sama zvezda.
Mislim da je to vec slucaj :mrgreen:
Ako Vukan dodje i pokaze se da je dobro pojacanje sta ce onda forum reci?Isti slucaj kao sa Vukanovicem kojeg sam ja prvi terao ali nam je svima zapusio usta.Tesko da Savicevic nije kvalitetniji od nasih igraca u veznom redu,toliko trpimo Zukica jer je nas,obozavam Zuku ali ne moze ove sezone da se sastavi.Podrzavam dolazak Savicevica u svakom slucaju :cheers:
УПРАВА НАПОЉЕ!
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1294
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: Transferi

Post by MiSmoFKV! »

Malo ću ponoviti neke forumaše, izvinjavam se zbog toga.
Šta meni smeta kod dolaska Savićevića?
1. Na tom mestu imamo Zukića i Milosavljevića koji su se odlično uklopili sa Indiom iza njih
2. Ne znamo u kakvoj je formi, fizičkom stanju, verovatno je loše
3. Karijera u silaznoj putanji, kakva mu je motivacija da se ovde pokaže
4. On je zapravo 30godišnjak(94to godište, čisto podsetnik da je naša 94 generacija urnisala i zvezdu i partizan u mlađim kategorijama), iako se predstavlja kao da ima 29, krajem ovog meseca će napuniti na 30
5. Brend zvezdinog deteta, svaki dobar potez će biti ispraćen tim komenterom
Koja onda očekivanja imam od istog?
1. Da bude kao prime Iniesta
Malbašić je došao u sličnoj situaciji, ali je od mene imao podršku zbog prvog mandata u Voši, ovaj to nema.
Ili instant kvalitet ili mrš.

Rosić je odlično pojačanje.
Post Reply