Uprava

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Milan
Posts: 4310
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Uprava

Post by Milan »

Mislim da nisi u pravu i da je ovaj put definitivno bila euforija izazvana (lažnim) optimizmom koji je nova uprava svesrdno širila.
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
Turija
Posts: 10863
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Uprava

Post by Turija »

Tacno je da je leti najbolja poseta, sto deluje apsurdno, zbog godisnjih odmora, ali ima za to dva tri razloga.
Jedan je kljucan, to sto je naveo Voja, ta Evropa.
Drugi je sto se u letnjem prelaznom roku dovedu novi igraci i navijaci pomisle da ce Vosa biti bolja, pa ih i to dovode na stadion.
I posle ta dva dogadjaja, veliko visedecenijsko razocaranje, plus hladnije i kisovitije vreme, rezultira sa par stotina ljudi na stadionu.

I ja mislim da sa tom posetom nema veze uprava, jer od svake smo se naslusali bajki. Jednostavno, ljudi se u pauzi zazele fudbala, plus lepo vreme i ocekivanje da ce biti nesto bolje sa pridoslim pojacanjima. I onda: cvrc Milojka. Prevarenog coveka je najteze vratiti na stadion.
User avatar
Uvek sa tobom
Posts: 1482
Joined: Wed Jun 24, 2009 12:05 pm

Re: Uprava

Post by Uvek sa tobom »

Формула за повратак људи на стадион је јасна. Фудбал и инфраструктура, људи и који не прате толко наш фудбал би дошли и заволели клуб да имамо нормалан стадион, а да не причам о томе да на таквом стадиону играмо и неко европско такмичење.
УВЕК МИ СМО БИЛИ УЗ ТЕБЕ . . .
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9978
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Uprava

Post by Voja »

Uvek sa tobom wrote: Fri Jan 12, 2024 12:52 pm Формула за повратак људи на стадион је јасна. Фудбал и инфраструктура, људи и који не прате толко наш фудбал би дошли и заволели клуб да имамо нормалан стадион, а да не причам о томе да на таквом стадиону играмо и неко европско такмичење.
Ajd sad da pretpostavimo da imamo stadion koji je 2x veci, moderniji i lepsi od ovog iz Topole. Da li bi bilo 10 000 ljudi na svakom mecu, a da igra isti ovaj tim, isti ovi transferi, iste ove (ras)prodaje? Slazem se da treba stadion, svakako, ali ni u Kragujevcu ni u N.Pazaru nisu bolji stadioni, pa dodju ljudi. Dodju jer se prepozna bila kakva ideja i politika kluba. Bilo kakva. Luta se. Nema rezultata, al ne mozes osporiti ljudima (oko kluba) trud i zalaganje. I mi ovde i kad smo gubili igracima nista nismo zamerali ukoliko su bili na svom maksimumu, pobedio bolji i to je to. A igraci ne dolaze sami u klub. Kada pocnu da se dovode igraci koji kada daju svoj maksimum truda i zalaganja na terenu, rutinski pobedjuju 70% ligaskih protivnika, tada ce se i publika vratiti bez obzira na izgled stadiona, godisnje uslove. Fudbalski "znalci" su zeljni dobrog fudbala i viteskog nadmetanja i naravno fudbalera na terenu koji ZNAJU i mogu
Image
User avatar
Uvek sa tobom
Posts: 1482
Joined: Wed Jun 24, 2009 12:05 pm

Re: Uprava

Post by Uvek sa tobom »

Слажем се, прво фудбал па инфраструктура, ал без та два нама било какав маркетинг и билборд неће вратити навијаче или придобити нове.
УВЕК МИ СМО БИЛИ УЗ ТЕБЕ . . .
User avatar
Turija
Posts: 10863
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Uprava

Post by Turija »

Mnogo znaci i stadion, pokrivene tribine, dobar teren, sadrzaji, topli napici zimi. Mislim da bi, kod nas, bilo bolje da se sezona igra prolece-jesen, nego sto se igra jesen-prolece, zbog uslova na stadionima i terenima. I ovako, jako retko nasi klubovi docekaju prolece u Evropi. Otvara i to problema za evropska klupska zrebanja i svetska takmicenja, ali mozda se i da uskladiti?
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Vladimir
Posts: 125
Joined: Sun Aug 21, 2016 9:35 pm
Location: Telep

Re: Uprava

Post by Vladimir »

Sve je to potrebno što se navodi u prethodnim postovima, ali najviše znači pobede nad cz i par. To vraća navijače, pridobijaju se novi, naročito deca, konstantno dobre igre, vrh tabele.... Mi ne znamo za pobedu godinama protiv njih, dobro je da nas i ovoliko dolazi na stadion.
Телеп
User avatar
Turija
Posts: 10863
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Uprava

Post by Turija »

Vladimir wrote: Fri Jan 12, 2024 1:54 pm Sve je to potrebno što se navodi u prethodnim postovima, ali najviše znači pobede nad cz i par. To vraća navijače, pridobijaju se novi, naročito deca, konstantno dobre igre, vrh tabele.... Mi ne znamo za pobedu godinama protiv njih, dobro je da nas i ovoliko dolazi na stadion.
Tacno!
Igra, borba za vrh i neizvesnost derbija dovodi ljude na stadion.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
CRD FCV
Posts: 1749
Joined: Mon Dec 23, 2013 6:47 pm

Re: Uprava

Post by CRD FCV »

Стадион Пазара је три у главу за овај наш.
Нема атлетску стзу, трибине не одударају свака свом фазону као наше, немају мањак столица ту и тамо.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9978
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Uprava

Post by Voja »

Turija wrote: Fri Jan 12, 2024 1:44 pm Mnogo znaci i stadion, pokrivene tribine, dobar teren, sadrzaji, topli napici zimi.
Znaci, al ovom timu ljudi nece da daju simbolican novac za ulaznicu, a ne jos i dodatni trosak na stadionu. Za sta?
Vladimir wrote: Fri Jan 12, 2024 1:54 pm Sve je to potrebno što se navodi u prethodnim postovima, ali najviše znači pobede nad cz i par. To vraća navijače, pridobijaju se novi, naročito deca, konstantno dobre igre, vrh tabele.... Mi ne znamo za pobedu godinama protiv njih, dobro je da nas i ovoliko dolazi na stadion.
Bez ulaganja i kupovine dobrih igraca nema ni pobeda nad cz i par. A sta da ocekujes od Kajevica recimo, i da je zdrav, pa njemu je genetski usadjeno da gubi od cz, ili Radulovic, Vukan... Lalat... potpuno neozbiljno.

Sve ce krenuti na bolje kada se pojavi neko kome je zaista stalo do Vose i njenih uspeha. Mozda se 3 roka nece kupiti nijedan igrac, 4. prelazni rok ce se kupiti jedan, ali vredan igrac, temelj, osnova... i prepoznace to navijaci, prepozna se koncepcija svakog od nas veoma lako. E tad ce se vratiti i navijaci.
Image
Nevernik II
Posts: 474
Joined: Fri Jun 10, 2022 3:29 pm

Re: Uprava

Post by Nevernik II »

Da, samo što ta teorija ne drži vodu za prošlu sezonu.
Bilo je 6k ljudi u novembru (TSC), bilo je solidan broj ljudi i tokom proleća (na primer Pazar). Dakle, ljudi su dolazili i posle avgusta na stadion.

Prošle godine je bio veliki hajp oko Voše. Manje-više je svaki dan bio neki tekst, vest, intervju. Igrači koji su dovodjeni su bili hajpovani (i na ovom forumu), bila je prilika da se igra grupna faza Evrope...drugim rečima, nije bila baš tipična sezona.
Ono što je ta sezona pokazala je da postoji kakvo-takvo interesovanje i da ljudi mogu da se animiraju.

Samo što zbog tipičnog mentaliteta pored animacije treba da im ponudiš još nešto da bi ostali...RK im je ponudio evropsku titulu i sjajne igre u Evropi pa opet niko ne dolazi da ih gleda.
Postoji i ta realna mogućnost da jednostavno ljude u Novom Sadu ne interesuju lokalni klubovi. Da je broj onih koje Voša interesuje vrlo limitiran i da novi stadion, rezultati, pobede opet ne bi dovele do neke masovnosti na stadionu.

Koliko pobeda i uspeha imaju St. Pauli, Dinamo Drezden u trećoj ligi? Bez problema imaju 20k+ gledalaca stalno. Ima nešto i u mentalitetu, lokal patriotizmu, tradiciji...bilo koji grad u Srbiji da ima evropske titule u rukometu/odbojci cenio bi to mnogo više (bez obzira što i u svim tim gradovima imaš milion navijača režimskih klubova).

Ono što nama fali, mnogo više nego što nam fali stadion/titule/pobede, je identitet.
Nešto što je samo naše, osobeno, osećaj pripadnosti...imala je Voša (i Novi Sad) to nekada, sada je (kao i grad) postala jedna bezlična masa.
User avatar
Maki
Posts: 1217
Joined: Thu Mar 22, 2018 5:16 pm
Location: Liman III

Re: Uprava

Post by Maki »

@Nevernik II

Bravo, sve tačno! :cheers:
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 4095
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Uprava

Post by Rabba »

I od tih 5-6 hiljada ljudi s početka prošle sezone, potpisujem da bar pola ne navija za Vojvodinu, a usudio bih se reći da je deo te polovine bio uslovljen iz stranke. Pravom Vojvodinašu je teško prodati istu maglu dvadeseti put. Pun je grad ljudi koji vole klub, ali kao što si napisao Neverniče, ovo više gotovo ni po čemu nije onaj klub za koji smo počeli da navijamo.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
Turija
Posts: 10863
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Uprava

Post by Turija »

Rukomet je malo izmesten, a i nedovoljno marketinski pretstavljen.
Da je FKV osvojila npr. LK ( rang evropskog rukometnog takmicenja koji je osvojio RKV) bio bi pun stadion.
Klisa bi trebala da lako napuni tu salu, ali sadasnju vecinsku Klisu Vosa ne interesuje. Nazalost, pa i na bruku.

Odbojka je imala pun Spens, kada je igrala znacajne evropske utakmice i domace derbije. Za stare ( pa i nove) Novosadjane mnogo znaci da se igra u centru grada. Stvar navike, pa i sportske ,,lenjosti".

Drugo, isto jako vazno, za razlicitu posetu nekad i sad je velik pad standarda srednje klase u nasem drustvu.
Zato @Voja i kaze, nece niko da da ni simbolican novac za ulaznicu, a ne za pice.
Za kafic, pice i cigarete se vec mnogo lakse daje i mnogo vise ( iako i tamo nema mnogo sta da se vidi). Opet, stvar navike (bar da se bude vidjen i da vidis nekog, ako nista vise od toga).

PS
Mislim slicno, kao i @Raba, da je od tih 5-6 hiljada mnogo njih bilo stranacki dovedeno, da bi se stvorio neki hajp o velikom povratku navijaca?
Centar jeste pun razocaranih navijaca Vose, a na periferijama grada, prigradskim naseljima i selima ih ima malo. Vama u centru NS, Telepu i nekim kvartovima grada, to stvara zabludu. U selima po Vojvodini se izgubilo mnogo navijaca Vose od kada je televizija usla u svaku kucu.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Rakovac
Posts: 137
Joined: Sun Sep 24, 2023 5:59 pm

Re: Uprava

Post by Rakovac »

Koliko dugo pratim Vojvodinu, preko 50 godina i u vođenju kluba su postojali razni periodi. Da ne idem jako daleko u prošlost uporediću period od pre desetak godina i sada pošto sam tada vrlo dobro bio upućen u dešavanja u klubu pogotovo kada je u pitanju bilo finansiranje kluba kao i rashodi koje je klub imao. Govorim o periodu kada je Šćepanović bio predsednik kluba, o periodu kada su u klubu bili braća Milenković, Radoja, Poletanović,Mijat itd.. Klub nije imao sponzore, sem onih koji su bili simbolični i finansiran je najmanje 95 posto prihodima od prodaje igrača a rashodi kluba su na godišnjem nivou bili oko 2 miliona evra. Igrači su imali plate 1500 do 2000 evra a bilo je bukvalno tri igrača koji su imali 5 hiljada evra i to se tada smatralo kao jako velika plata igrača.
Prema informacijama koje imam, sada je situacija skroz drugačija. Sada koliko čujem deset hiljada je redovna plata igrača a spominje se da neki imaju i petnaestak hiljada. Klub sada na godišnjem nivou sa ovim platama igrača sigurno košta 5 do 6 miliona evra. Klub te pare ne prihoduje normalnim prihodima(ulaznice,sponzori,prodaja igrača prihodi od učešća u evropskim takmičenjima). Ono što ja ne volim je to što se sve to finansira "našim" parama, postali smo zvezda i partizan u malom i oni egzistiraju na grbači ovog naroda i to mnogo više nego mi.
Kako će ova priča dalje teći ne znam, dokle ćemo imati političare u klubu koji će navlačiti pare u klub i dokada ćemo biti u političkoj milosti videćemo. Ali da je ovo zdrava priča nije.
Post Reply