Uprava

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Turija
Posts: 10836
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Uprava

Post by Turija »

@Deep
I ja se secam (kao @Maki), da je Zbiljic rekao, pre par meseci, da je dug prepolovljen na iks miliona evra ( sto meni, uopste, nije bitno) i da ce biti saniran neke godine ( sto mi ni to nije bilo bitno, pa nisam hteo ni da pamtim). Sad, evo, nema dugovanja, imali troskova, a nismo nikog novog igraca prodali ( navodno prodali Popovica, ali nije on trener milionskog kalibra), tako da su cifre vise nego relativne ( blago receno). I, onda, @slanobarac napise zasto.

Ono vidljivo, posle skoro 2 godine mandata, je teren, rezultati i plasman Vojvodine. Okej je to sto ti kazes da nisi strucan za medicinu, ali i ne moras biti. Treba samo da vidis, da li je doktor izlecio pacijenta (od izlecive bolesti), za nepune 2 godine tretmana. Ako nije, terapija je pogresna i imas, prilicno, verodostojnu sliku o znanju i umecu tog doktora, kao i poverenje.

Jedino sto sad moze podici pacijenta ( Vosu) je nova radikalna promena terapije, a to je ovaj prelazni rok. Te milione evra, sto spominje Toncev, a i Zbiljic, da se uloze u igrace, kad vec nismo za trenera.A, trener neka pusti decu da igraju (sto bi rekao Sosa Babic) i ne mesa se mnogo u svoj posao.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
021
Posts: 860
Joined: Fri Jan 21, 2005 6:46 pm

Re: Uprava

Post by 021 »

Zbiljić konstantno laže, njegove izjave uopšte ne treba komentarisati, niti ih uzimati za ozbiljno.
User avatar
Mare_Liman
Posts: 1193
Joined: Fri Jun 16, 2023 8:21 pm
Location: Лиман III

Re: Uprava

Post by Mare_Liman »

Први сам који сам подржавао само због тог финанскијског стања и кад се упореди стање у клубу под Самарџићем, од тренера, играча, стања на трибинама и у клубу, нећу да кажем да је много већи ниво него под њим, ал да је већи ниво свакако јесте, диго је еуфорију, породични дани, акције по школама, већи број људи на стадиону, већа атмосфера у граду, све је то лепо изгледало, ал врло брзо и не стало, сад доста неозбиљно, угашени коментари свуда највећа мана, а прича о зближивању са навијачима преко друштвених мрежа, опет ко што Дееп каже и то сам увек и говорио ми би толико били нестабилни да нам било ко дође, какво је стање било од 2018 до 2021 туга, чемер и јад... Незадоваљан сам што је Ранко олако пуштен а прича се како тренери морају дуже да остају итд, итд. Очајно одрађен летњи прелазни рок буквално смо против Апоела ишли без појачања и са неким губитцима, нећу ништа коментарисати нит давати неко мишљење до краја сезоне што се Збиљића тиче, да видимо место на крају, да л је било шта од купа и каква су појачања доведена па ћемо да коментаришемо... Изгубио је огромно поверење, ал ајде да видимо да л колко толко може да га врати...
"Војводина је на једној страни, а сви остали су на другој, тако је увек било и тако ће заувек остати."
User avatar
Milan
Posts: 4288
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Uprava

Post by Milan »

Pa neće ti ni leto biti merodavno. Vidiš da je sad i ova godina samo pripremna. Imali smo nultu, pa sad ovu, videćemo šta su spremili za sledeću. Za najviše dve do tri godine...

Što pre prizna sebi da nema pojma o fudbalu, da ne zna da odabere saradnike..., tim bolje za sve.


p.s. Da ne zaboravim i da nema pojma o onome o čemu se hvali da najviše zna - marketingu....
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
Djisa
Posts: 1241
Joined: Sun Mar 07, 2010 10:14 am

Re: Uprava

Post by Djisa »

Deep Purple wrote: Fri Dec 29, 2023 11:16 pm A verujte mi da čujem samo jednu lošu stvar da je uradio prvi bi mi bio na tapetu.
Blokirao komentare na drustvenim mrezama!
Kup je nas!
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3902
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Uprava

Post by Red Marquis »

021 wrote: Sat Dec 30, 2023 1:16 pm Zbiljić konstantno laže, njegove izjave uopšte ne treba komentarisati, niti ih uzimati za ozbiljno.
Ne znam koliko on puta treba još da slaže da bi ljudi prestali da poklanjaju pažnju.
Io odio Belgrado
CRD FCV
Posts: 1734
Joined: Mon Dec 23, 2013 6:47 pm

Re: Uprava

Post by CRD FCV »

Мене занима следеће:

Како се зна да Бандовић има немачки менталитет? Да ли се то закључило преко ових разговора у пар дана, Поповић му рекао или је конакт постојао још од раније па се исто тако раније знало да Ранко иде?

Или, највероватније је то речено јер лепо звучи.
User avatar
Milan
Posts: 4288
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Uprava

Post by Milan »

Kaže Zbiljć kako su ga pratili duže vreme i odmah nakon toga kako su znali već mesec i po dana da Ranko odlazi. Koliko onda vremena podrazumeva kraće praćenje? :D
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8924
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Uprava

Post by Radoye »

Zar nije to prica koju smo do sada culi mali milion puta? Svaka uprava kad dodje prvo bude "uh prethodna garnitura nam ostavila haos, u ogromnim smo dugovima preti opasnost za opstanak kluba", onda posle nekog vremena (i nezadovoljstva navijaca transfer politikom i izostankom rezultata) krene "prepolovili smo dug, izvukli smo klub iz krize, stabilizovali smo se, sad krecemo da gradimo tim za buducnost, za 2-3 godine napadamo titulu", onda nakon jos malo "dug je otplacen, imamo projekte rekonstrukcije stadiona u skladu sa najvisim zahtevima UEFA da tu mozemo da igramo Ligu Sampiona"... U medjuvremenu tim nikad gori, treneri se menjaju svaka 2-3 meseca, onda krenu glasovi da plate kasne, pa se uskoro smeni uprava dodju novi i ciklus krene iz pocetka - "klub je u haosu, ogromna su dugovanja..."
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Maki
Posts: 1196
Joined: Thu Mar 22, 2018 5:16 pm
Location: Liman III

Re: Uprava

Post by Maki »

Evo tog intervjua od pre tri meseca:
https://www.fkvojvodina.rs/zbiljic-za-s ... vojvodina/
Укупан губитак који очекујемо на крају ове године процењујемо на око 600 милиона и нама треба још једна оваква година. Трансфери, финансијска стабилизација да бисмо били на нули како бисмо подигли буџет за тим са 6,5 милиона евра, до осам или 10, 12 у сезони 2025/26, тада ћемо пробати да нападнемо титулу.
Ne kapiram, zaista...
User avatar
Forza Voša
Posts: 580
Joined: Fri Nov 29, 2013 6:22 pm

Re: Uprava

Post by Forza Voša »

Turija wrote: Sat Dec 30, 2023 12:41 pm @Deep
I ja se secam (kao @Maki), da je Zbiljic rekao, pre par meseci, da je dug prepolovljen na iks miliona evra ( sto meni, uopste, nije bitno) i da ce biti saniran neke godine ( sto mi ni to nije bilo bitno, pa nisam hteo ni da pamtim). Sad, evo, nema dugovanja, imali troskova, a nismo nikog novog igraca prodali ( navodno prodali Popovica, ali nije on trener milionskog kalibra), tako da su cifre vise nego relativne ( blago receno). I, onda, @slanobarac napise zasto.

Ono vidljivo, posle skoro 2 godine mandata, je teren, rezultati i plasman Vojvodine. Okej je to sto ti kazes da nisi strucan za medicinu, ali i ne moras biti. Treba samo da vidis, da li je doktor izlecio pacijenta (od izlecive bolesti), za nepune 2 godine tretmana. Ako nije, terapija je pogresna i imas, prilicno, verodostojnu sliku o znanju i umecu tog doktora, kao i poverenje.

Jedino sto sad moze podici pacijenta ( Vosu) je nova radikalna promena terapije, a to je ovaj prelazni rok. Te milione evra, sto spominje Toncev, a i Zbiljic, da se uloze u igrace, kad vec nismo za trenera.A, trener neka pusti decu da igraju (sto bi rekao Sosa Babic) i ne mesa se mnogo u svoj posao.
Uh, ajde posto sam i ja cuo (iz druge ruke) ozbiljne komplimente za Zbiljica da se nadovezem. Podseticu samo da sam skoro pisao da Nikolic ide u Grcku na zimu (isti izvor), da je Tumbakovic bio kandidat za trenera prosli put (iz drugog izvora) cak i da Kica Kosovic dolazi na zimu (upis iz tamo nekog septembra, oktobra).

Mogu da razumem da te interesuje samo teren ali tesko da mogu da poverujem da ti nije bitno finansijsko stanje jer jedno bez drugog ne ide. Prema upisu od gore rekao bih da izraze prepolovljen, saniran, nema dugovanja kao i ono sto je neko pre tebe napisao 4 miliona u plusu nisi bas najbolje razumeo i uklopio u realnu sliku. Dugova ima i bice ih ali njihova struktura, dospece, ... su druga prica. Iako se slazemo da prelazni rok potencijalno moze okrenuti tu percepciju na to da se podizemo, rukovodeci deo sportskog sektora je najgori deo kluba i to je ono sto zabrinjava i sto kod mene licno izaziva skepsu. Tu nema ni vizije, ni ideje, ni smeka.
„Hasta la Victoria Siempre!“
User avatar
Turija
Posts: 10836
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Uprava

Post by Turija »

@ Forza Vosa, napisao Voja, sta je rekao Rade Bogdanovic ( nisam Radetov fan, ali covek je dobro verziran u prici - nije, kao mi, daleko od pravih informacija)
Kad DRI bude mogla da dodje do svih fijoka i dokumenata i odgovorno potpise Izvestaj, tada se moze relevantno razgovarati o finansijskom stanju Vose, koje jeste jako vazno, kao i za svaki drugi klub. Medjutim, ni to nije briga navijaca, vec menadzmenta. Dotle, samo teren, igra i rezultati.
Crni fondovi su oduvek postojali u sportu, to je cinjenicno, ali to je klupski novac u plusu, koji se nigde ne vidi (nije proknjizen). Moze i minus da se ne vidi, ali je to problem menadzenta kako ce ga vratiti. Medjutim, nijedno ni drugo se ne spominje javno.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
slanobarac
Posts: 3642
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Uprava

Post by slanobarac »

https://nova.rs/vesti/politika/money-mo ... prednjaka/

I tako, počela Nova godina, i sumiraju se događaji i uspesi iz prethodne. A tu smo u samom vrhu sa našim predstavnikom (predsednikom) za ponos. Srećna Nova godina. :cheers:
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
Savcic Luka
Posts: 404
Joined: Mon Sep 04, 2023 6:24 pm

Re: Uprava

Post by Savcic Luka »

Deep Purple wrote: Fri Dec 29, 2023 11:16 pm Ne znam oko Zbiljićevih biznisa i stranačkih aktivnosti ništa ali ono što mogu da kažem je da on radi iskreno svoj posao u Vojvodini, da li ću pojesti go**o kao nebrojeno puta do sad, videćemo ali sam sa puno strana čuo samo dobre stvari oko njega makar o stvarima vezanim kroz rad u klubu. Meni samo nije jasno da ne vidi koliko uhljeba ima oko sebe. Što naravno ne znači da mislim da je kompetentan.

Ni @Prijatelj ne optužuje Zbiljića za stanje u klubu već neke druge osobe ali Zbiljić treba da snosi odgovornost zbog toga što je on te osobe postavio.

I moje strpljenje je na izmaku i videćemo kako će se završiti i ovo obećanje sa 2 do 4-5 kvalitetnih pojačanja ali svi mi polako već gubimo strpljenje i nerve i ako Zbiljić ne uvidi što pre to i ne zaseče sa nekim radikalnim i konciznim odlukama, biće veselo.

A verujte mi da čujem samo jednu lošu stvar da je uradio prvi bi mi bio na tapetu.

U svakom slučaju strpljenja i vremena je sve manje.

Internet trpi i pamti sve tako da očekujem ako se ispostavi da ove stvari nisu tačne da me dobro nahranite govnima i sa zadovoljstvom ću ih pojesti ako se ispostavi da je samo jedan u nizu od ljudi koji su iskoristili ovaj klub za samo-promociju, bahaćenje i pumpanje svojih računa.
U temi je dosta napisano, pa je ovo neki osvrt na više upisa, ali na ovaj mi je najlogičnije da se nadovežem.

Mislim da nije stvar u strpljenu, već u pravcu u kom se ide.
Prošle sezone je napravljem pomak u više segmenata.
U marketingu smo imali porodične dane, posete školama.
U sportskom delu smo imali Čumića koji je bio možda i najbolji igrač lige, trenera koji pokušavao da stvori tim i igru.
Rezultat je bio taj da smo izborili 5. mesto, evropsko takmičenje, a moglo je i bolje.
Poslovno i najveći uspeh, ukoliko je istina što se stalno iznosi, a to je konsolidovanje finansija.

Logično je bilo da ova sezona (polusezona) bude korak napred, međutim sve je obrnuto.
Po pitanju marketing, u više tema je izneto, korak nazad.
Za Novu godinu ne možeš kupiti dres, web sajt - no comment, intervjui takođe neću da komentarišem.
Na sportskom pravcu se čini da se totalno izgubio kompas.
Mogu da razumem iznenadnu ponudu "koja ne može da se odbije", ali i ne mogu.
Kao što kaže N13, možda ne treba zadržavati trenera koji neće da ostane, ali o tome se može diskutovati.
Pogotovo nakon imenovanja Bandovića koji je ad hoc rešenje.
Ne treba biti neki znalac, pa da se uoči da je ovo "daj šta daš".
Iskreno, samo se nadam da je istina da je to Rankov prijatelj i da je upoznat sa timom, pa da će biti koliko toliko miran prelaz.

E sad, za sve ukupno mora neko da bude odgovoran, a to je ili skupština ili predsednik.
Super konsolidacija, super sve, ali sada sam 95% ubeđen da se na sportskom planu ne radi kako treba.
Ili menjaj saradnike ili se samosmenjuj.
Zbiljić je ozbiljan igrač na državnom nivou, a ne lokalnom, tako da ako želiš i hoćeš izvoli.

Što se tiče novosadsko-slaninarskog mentaliteta često postoji ta "pozorišna" atmosfere, ali neka ni tu ne seru.
Protoviv cigana se pokazalo da energija postoji.
Na krovu je Firma baš bodrila ekipu.
Tako da tu ne vidim mesta za neke osude na stranu nas navijača.
User avatar
ernesto
Posts: 1221
Joined: Sat Sep 10, 2011 5:37 am

Re: Uprava

Post by ernesto »

Svi zaposleni u klubu samo reci hvala za Predsednika Zbiljica,plata ne kasni ni minut. Domacinsko poslovanje, prvi put imamo normalnog Predsednika posle dosta godina.
Post Reply