Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Deep Purple
Posts: 4021
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by Deep Purple »



I ovo je stručni analitičar?

A komentari na ovoj objavi jednostavno sami kažu o svesti na našem području.


Pa čisto da Radeta podsetim:
“Cilj je da se svake godine međunarodna zajednica podseti na status pismenosti i obrazovanja odraslih na globalnom nivou, odnosno da se upozori na problem nepismenosti, koji još postoji u velikom delu sveta.

Nažalost, ni zvanični podaci u Srbiji nisu ohrabrujući, jer po poslednjem popisu u Srbiji 2,68 odsto stanovništva je bez školske spreme, 11 odsto sa nepotpunim osnovnim obrazovanjem, a 20,76 odsto sa osnovnim obrazovanjem, što je 34,44 odsto ukupnog broja stanovnika.”

A mi se smejemo i sprdamo po internetu.

Imam drugara koji živi u Nemačkoj skoro 5-6 godina, osim što jako slabo priča Nemački on apsolutno ne zna Engleski i mi se sprdakamo sa ovim stvarima.
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3900
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by Red Marquis »

Ništa čudno, naše predrasude sipaju iz svih pora društva. A u sportu toga pogotovo. Naši "sportski radnici" to sve bolid do bolida, srednjevekovna razmišljanja.
Sećam se nekog meča našeg ovde sa Dancima, U-20, tako nešto, i naš trener ladno priča kako oni imaju par crnaca, a znate već kakvi su crnci i njihova genetika...pomislio sam da sam u 19-om veku u Južnoj Karolini.
Io odio Belgrado
Duplof
Posts: 932
Joined: Fri Aug 12, 2022 10:48 am

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by Duplof »

Ako pod uspehom podrazumevamo samo plasman u polufinale, finale i osvajanje titule, onda da, te "manje" zemlje nemaju čemu da se nadaju i ne treba da učestvuju. Ali svima njima, pa i nama, prolazak grupe je lep uspeh jer sistem takmičenja je takav da možeš proći grupu kao trećeplasirani sa tri nerešena rezultata (primer je Portugal 2016. kada su i osvojili turnir). Na jednu utakmicu svako može napraviti problem bilo kome, npr. kao Mađarska u onoj grupi "smrti" sa Nemcima, Francuzima i Portugalcima ili Island protiv Engleske (doduše, to je bila nokaut faza, ali ista je stvar).

Bolje pitanje je da li je Evropi zaista potrebno takmičenje od 24 ekipe na svake 4 godine? Liga nacija je okej takmičenje ukoliko ovaj format EP o(p)stane.
Jedem luka i slanine, navijač sam Vojvodine
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 4077
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by Rabba »

FIFA i UEFA tu imaju čiste računice, nikakvi oni gubitnici tu nisu. Veći broj utakmica, veći prihodi. Za veći broj utakmica treba više ekipa. Grupna faza Eura i svetskog prvenstva nemaju više nikakvu težinu. E, osmina finala EVROPSKOG prvenstva... Jezivo. Eliminaciona faza duplo veća nego celo prvenstvo '92...
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4886
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by gospodinFKV »

Cista racunica, sto kaze Rabba.

Prosiri se Euro, pa onda odu raznorazne ekipe na isti. Dve decenije prodje od kako je Bugarska sa Zagom otisla na onaj mali Euro i to je bila senzacija. Ovo danas vise nije prvenstvo najboljih selekcija kontinenta. Na Euro ne ode samo neko ko nije stigao na bus, pa nam ni to nije pomoglo dva Eura da odemo.

No, da se vratim na ono zbog cega sam dosao u ovaj topik.

https://www.mozzartsport.com/fudbal/ves ... 150/467776

Solidan tekst na temu FFP-a i Evertona. Nisu se dotakli zasto je Everton kaznjen, doduse, odnosno odakle minus u kasi, sto mislim da je kljucno za to da se objasni bes ljudi ovde. Naime, FFP je prekrsen jer je klub imao finansijski gubitak zbog izgradnje stadiona. Dakle, nije gubitak dosao od sumanute kupovine igraca, mada jeste u prethodnim godinama bilo trosenja, ali gubitak je dosao od stadiona. Prethodnih nekoliko prelaznih rokova Everton je pazio nevidjeno na trosenje, dovodili su se igraci dzabe, na pozajmice, itd. Dzaba. Moderan fudbal ne prasta trosenje ako si siromasan.
User avatar
Deep Purple
Posts: 4021
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by Deep Purple »

https://www.mozzartsport.com/fudbal/ves ... nja/467998

Znači po principu sudije te kradu protiv zvezde ili partizana, tvoji igrači besne zbog toga i onda budu privremeno isključeni, divota.
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8923
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by Radoye »

Ovo sa zaustavljanjem vremena nece proci jer ce im utakmice trajati preko 3 sata / skoro 4 racunajuci i poluvreme. Sjebace koncepciju za TV prenose, u Americi to jos i moze da prodje jer se profesionalni sport igra svaki dan u nedelji plus sto je drzava razvucena na vise vremenskih zona pa ima mesta da se sve uglavi u semu, u Evropi to nema, cak i ako nameste tako da se igra svaki dan u nedelji opet ostaje problem sto sve mora u istu vremensku zonu.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
hvylarn
Posts: 442
Joined: Thu Jan 20, 2022 10:54 am

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by hvylarn »

Ljudi koji smišljalju ova pravila najmanje interesuje fudbal.
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8923
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by Radoye »

hvylarn wrote: Wed Nov 29, 2023 12:48 pm Ljudi koji smišljalju ova pravila najmanje interesuje fudbal.
Naravno.

Za razliku od ostalih sportova koji su imali odliku elitnosti fudbal je oduvek bio "narodska" stvar i bio je jedno od retkih polja gde se sirotinja na ravnoj nozi mogla takmiciti sa bogatunima, pa kom' obojci kom' opanci. Dovoljno je bilo da imas relativno ravnu poljanu, dva gola pa makar sklepana od drveta i 11 momaka i to je to.

Vec neko vreme se radi na tome da se to promeni, prvo ogranicavanjem pristupa sirotinji na velika takmicenja a zatim i menjanjem propozicija takmicenja, uslovljavanjem sa finansijskim ulaganjima u infrastrukturu, uvodjenjem visoke tehnologije... Prodaje se ljudima prica da je to sve zbog pravicnosti i komfora a ustvari cilj je u startu bio da se lestvica za ucestvovanje podigne sto vislje da bi se napravio nepremostivi jaz izmedju bogatih i sirotinje. Jer kad smo ulupali silne milijarde u kupovinu Mesija, Ronalda i ostalih Mbapea pa to vracamo na ime prodaje majica sa njihovim imenom jer su eto najbolji na svetu i 3 sela vise, ne mozemo sebi da dozvolimo da nas slucajno ocetka neka seljacka ekipa iz istocne evrope i time svima dokaze da je car go.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9945
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by Voja »

Iskreno nikad nisam obracao paznju na Nemanju i uvek sam bio ravnodusan na njegove nastupe, ponasanje... i onda sam u periodu pred izbore u FSS stekao utisak (slusajuci druge ljude o njemu) da je u pitanju neki mutavac. Sad sam prvi put poslusao neki njegov duzi intervju i bez bilo kakve dileme bih podrzao decka u nekoj novoj kandidaturi

Image
hvylarn
Posts: 442
Joined: Thu Jan 20, 2022 10:54 am

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by hvylarn »

Više puta sam slušao Vidića i samo reči hvale imam za njegov stav, ponašanje i način komunikacije. I njegova svesta da je neophodan, a i šta kroz šta treba da prođe sa velikom šansom da neće uspeti, treba da ima apsolutnu podršku.
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by Turija »

To je ono sto inostranstvo jakih evropskih liga donese nasem igracu, ako ima talenta, volje i pameti da uci i usvaja dobre stvari tamo.
Vidic posle zvezde i Vidic posle MU su dva coveka.

Zato i stojim iza toga da Ranku treba dati sansu, da Vosu priblizi onome sto je video i naucio u svetu. Prvi deo smo videli ( komunikacija), a drugi ocekujemo ( teren).
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
slanobarac
Posts: 3640
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by slanobarac »

Turija wrote: Mon Dec 04, 2023 4:55 pm
Zato i stojim iza toga da Ranku treba dati sansu, da Vosu priblizi onome sto je video i naucio u svetu. Prvi deo smo videli ( komunikacija), a drugi ocekujemo ( teren).
Čovek se na zapadu (ili dalekom istoku) naučio lepim manirima i dođe sa "žvakom" ali teren ćemo još dugo čekati.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Njegovo veličanstvo - FUDBAL

Post by Turija »

slanobarac wrote: Mon Dec 04, 2023 5:10 pm
Turija wrote: Mon Dec 04, 2023 4:55 pm
Zato i stojim iza toga da Ranku treba dati sansu, da Vosu priblizi onome sto je video i naucio u svetu. Prvi deo smo videli ( komunikacija), a drugi ocekujemo ( teren).
Čovek se na zapadu (ili dalekom istoku) naučio lepim manirima i dođe sa "žvakom" ali teren ćemo još dugo čekati.
Zasto tako mislis?
Po meni, prekratko je vreme za bilo kakav zakljucak u vezi terena, sa ovakvim igracima i onima oko terena ( SD, menadzeri, omladinska skola i drugi licni interesi).
Da li ce se Ranko izboriti sa svima njima, o tome mozemo, najpre, na kraju takmicarske sezone ( u maju-junu).
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Post Reply