Stadion "Karađorđe"

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
ssnigd
Posts: 3454
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by ssnigd »

VošaNS wrote: Wed Sep 13, 2023 10:46 pm Kako je prošao porodični dan jel bio ko?
Lepo organizovana akcija, bilo je zaista svega za decu od poligona, crtanja, igre sa cepovima, prodaja majica... Lepo osmisljena i izvedena akcija.
Termin je mozda bio malo kasniji. Ljudi sa klincima nisu mogli ili da dodju ili da ostaju duze zbog skole, vrtica... Sledeci put uzeti u obzir, da se termin pomeri na sat vremena ranije. Mada jeste bilo lepo pod reflektorima.
Odziv je mogao biti i veci. Mnogi su popizdeli na Vosu sa razlogom i ne dolaze na stadion da gledaju fudbal, ali da se dodje na ovako nesto bi se moglo izdvojiti vremena. Drugaciji je povod, bez obzira na trenutno stanje u drzavi, fudbalu, pa i u nasem klubu.
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
User avatar
N13
Posts: 2132
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by N13 »

Radoye, stadion jeste legendaran, ali to ne znaci da je lep.
Mada je lepota subjektivna stvar.
Meni je i stadion Brage ruzan, niti mi se svidja ideja sa stadionom od 2 ili 3 tribine, dok postoje ljudi kojima je to zaista lepo.

Po meni je bolje ne raditi nista, nego dati ogromne pare i napraviti nesto tako. Sve ovo predlozeno svakako puno kosta. Pa kad vec treba pljunuti tolike pare, valjda je bolje napraviti stadion redovan, sa 4 tribine, pa makar i manjeg kapaciteta, ali da to lici na stadion.
Sa tim da ne bih da to lici ni na ova nova 3 u Leskovcu, Zajecaru i Loznici, jer sva 3 deluju kao rad srednjoskolca ili eventualno studenta prve godine. Ne znam zasto se predatavljaju kao da su svemirski brodovi (doduse za nase uslove mozda i jesu), ali to bi u nekoj iole normalnijoj drzavi bili ispod prosecni stadioni. Za ta 3 grada su ti stadioni sasvim ok, ali Vojvodini treba nesto mnogo bolje, lepse, jedinstvenije, i po mom misljenju takodje sa 4 tribine. U redu mi je npr da jedna tribina bude iskljucivo VIP (kao u Topoli), ali da bude tribina.
masterNS
Posts: 594
Joined: Fri Dec 23, 2011 4:05 pm
Location: Novi Sad

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by masterNS »

N13 wrote: Thu Sep 14, 2023 2:52 pm Za ta 3 grada su ti stadioni sasvim ok, ali Vojvodini treba nesto mnogo bolje, lepse, jedinstvenije, i po mom misljenju takodje sa 4 tribine. U redu mi je npr da jedna tribina bude iskljucivo VIP (kao u Topoli), ali da bude tribina.
Zasto? Molim ako mozes da objasnis.
User avatar
slanobarac
Posts: 3679
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by slanobarac »

Stadion bez četiri tribine, podjednake visine i natkrivenosti za mene nije lep stadion. Stvar ukusa ali ovaj u Arg ili Bragin su meni ružni. Kutija šibica, veliki nagib i ako treba vip ili slično to se može odraditi u nekoj gornjoj zoni na sve četiri tribine. Da ih ne gledamo a i oni su navikli da nas gledaju sa visine. :mrgreen:
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
N13
Posts: 2132
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by N13 »

masterNS wrote: Thu Sep 14, 2023 3:28 pm
N13 wrote: Thu Sep 14, 2023 2:52 pm Za ta 3 grada su ti stadioni sasvim ok, ali Vojvodini treba nesto mnogo bolje, lepse, jedinstvenije, i po mom misljenju takodje sa 4 tribine. U redu mi je npr da jedna tribina bude iskljucivo VIP (kao u Topoli), ali da bude tribina.
Zasto? Molim ako mozes da objasnis.
Objasnicu, sako nisam razumeo na sta se tacno odnosi pitanje? Zasto su 3 nova stadiona ok za Leskovac, Zajecor i Loznicu, ali ne i za nas? Zasto nam treba stadion sa 4 tribine? Ili zasto mi je ok da jedna tribina bude samo za vip, ako mora?
masterNS
Posts: 594
Joined: Fri Dec 23, 2011 4:05 pm
Location: Novi Sad

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by masterNS »

N13 wrote: Thu Sep 14, 2023 2:52 pm Za ta 3 grada su ti stadioni sasvim ok, ali Vojvodini treba nesto mnogo bolje, lepse, jedinstvenije
Sorry, ovo sam mislio. Zasto nama treba nesto lepse i jedinstvenije. I sta smatras boljim.
Duplof
Posts: 951
Joined: Fri Aug 12, 2022 10:48 am

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Duplof »

N13 wrote: Thu Sep 14, 2023 2:52 pm Za ta 3 grada su ti stadioni sasvim ok, ali Vojvodini treba nesto mnogo bolje, lepse, jedinstvenije, i po mom misljenju takodje sa 4 tribine.
Slažem se, ali gotovo svi novi stadioni u Evropi (pogotovo oni sa kapacitetom koji naka treba) liče jedan na drugi, takav je "trend" izgleda, ili je najlakše ispuniti UEFA uslove na taj način.
Novi stadion u Osijeku je kao ovaj u Leskovcu, samo veći, s boljim terenom i sa stolicama u drugoj boji. Naravno, ovo kažem sa iz svoje fotelje, nisam ih video uživo pa da mogu nešto više reći. Naš novi stadion se nikad neće razlikovati drugačije od ostalih, jer zašto bi jedna Vojvodina imala nešto posebno? Natpis koji je bio na istoku "Budi Novosađanin navijaj za Vojvodinu" mora naći mesto i na ovom i na nekom novom Karađorđu.

@CRV FCV je imao zanimljiv predlog, svaka čast na ideji, ali mislim da stadion nije stadion bez četiri tribine. U tom slučaju bismo imali celu tribinu za blizanačke navijače koji bi se raširili po tribini kao na stadionu Čukaričkog.

Kako bi bilo lepo da nam je pitanje stadiona najveći problem u klubu... :)
Jedem luka i slanine, navijač sam Vojvodine
User avatar
Maki
Posts: 1217
Joined: Thu Mar 22, 2018 5:16 pm
Location: Liman III

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Maki »

CRD FCV wrote: Thu Sep 14, 2023 1:04 pmТакође, на терену Индекса је дошло до радова, цео терен је склољен да се стави нов, плус је постављено 6 стубова за рефлекторе. Нисам очекивао да је то било у неком од планова. И кад је већ тако нешто урађено, да ли има потребе за посебним атлетским стадионом или може да се за то користи Индексов?
Ne može, suviše je malo mesta, pogotovo ako se samo menja fudbalski teren. Video sam i ja danas, nisu dirali atletsku stazu već samo skinuli travu sa busenjem do peska. Na Đačkom (Indeksu) ima samo četiri trkačke trake, s tim da je ona najduža i to na krajnjoj liniji duga 400 m, dok je najkraća unutrašnja 366 m. Znači treba dodati još 8-9 traka da bi se mogla održavati takmičenja i to tako što će pomeriti fudbalski teren, a on se koliko vidim ne pomera.
User avatar
N13
Posts: 2132
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by N13 »

masterNS wrote: Thu Sep 14, 2023 4:06 pm
N13 wrote: Thu Sep 14, 2023 2:52 pm Za ta 3 grada su ti stadioni sasvim ok, ali Vojvodini treba nesto mnogo bolje, lepse, jedinstvenije
Sorry, ovo sam mislio. Zasto nama treba nesto lepse i jedinstvenije. I sta smatras boljim.
Sad je jasnije :)

Pre svega Novi Sad je veci grad od ta 3 (od Loznice i Zajecara visestruko veci), i Vojvodina je neuporedivo veci klub od Dubocice, Timoka i Loznice (to su sve treceligaski klubovi koji ce sada biti pogurani u vrh zbog stadiona). A slozices se da Vojvodini treba veci, lepsi i jedinstveniji i bolji stadion od treceligasa.

Da smo normalna drzava kao sto nismo, stadioni kao ova 3 bi bili standard u drugoj ligi, i donjoj polovini prve lige, gde igraju klubovi iz manjih sredina. Tako je u drugim drzavama, Poljska, Austrija, Madjarska, Holandija, Belgija, Svajcarska... Imaju koliko hoces takvih stadiona. Cak poslednjih godina vidimo da i Rumuni, Cesi i Slovaci sve vise prave takve stadione za manje klubove. Lepi su, ali nisu svemirski brodovi kako ih nasa vlast predstavlja.

Stadion u Leskovcu i Zajecaru su copy/paste, znaci ni malo truda oko nekih jedinstvenih stvari. Stadion u Loznici je malo drugaciji, imao potencijal da bude jedinstven, ali katastrofalno odradjen. Ideja o stadionu na 2 sprata je za nase standarde zanimljiva, i nova, ali kada se stadion od 8.000 mesta pravi na 2 sprata, izgleda smesno. Dobili smo u loznici 2 sprata, gde donji sprat ima 4-5 redova (rekao bih beskorisnih, jer sa tih mesta ce pogled biti ocajan), a gornji sprat ima izuzetno strm nagib, imam osecaj da ce ljudi da popadaju. Taj stadion kada gledas sa spoljne strane, rekao bi da ima kapacitet od 30.000 mesta, jer je glomazan objekat. Ovako napravise ogroman objekat, za kapacitet od svega 8.000 mesta. A prilicno sam siguran da ce za domace utakmice drzati gornji sprat zakljucanim, a donji ce se samo koristiti. A vidim da su rekli i da stadion ima jako puno mrtvih uglova, pa nije jasno kako ce proci UEFA inspekciju.

E sad stadion Leskovac/Zajecar su nesto sto Ceska i Slovacka imaju odavno. Nikako svemirski brodovi. Vec Madjari su druga dimenzija za te stadione. Tribine od 10-15 redova, teren, unutrasnje prostorije (ne znam kakve su), reflektori, fasada sa jeftinim panelima bez nekih jedinstvenih detalja simbola, led osvetljenja... Iskreno kada gledam stadion u Leskovcu sa spoljne strane, imam utisak da je neki soping centar, a ne stadion.
Neko rece da je stadion u Osijeku (slika 2) fazon stadiona u Leskovcu (slika 1), sto meni nema veze sa vezom. Evo dole slike za poredjenje. Ovo u Osijeku ipak lici na moderan stadion, ovo u Leskovcu na soping centar, subjektivni utisak. Mozda nocna slika i efekti ulepsavaju malo ovaj stadion u Osijeku, ali ne menja cinjenicu. 4 stuba za reflektore su odavno prevazidjeni, a mi na nove stadione "svemirkse brodove" to stavljamo. O kvalitetu hibridne trave za koju nas svevisnji kaze da je najbolja i da kosta 20.000 evra mesecno da se odrzava da ne pricam, mislim da su svi videli na sta ta trava lici. Takodje klupa za rezervne igrace su uzasne i nefunkcionalne (ne vidi se pola terena sa njih), fasada mnogo jeftino izgleda.
Vojvodini ipak treba nesto vise od toga. Primera radi, stadion Rapida iz Beca (treca slika). Jedinstven, odlicno led osvetljenje, zanimljiva fasada, natpisi, krov. Godinama zamisljam ovakav stadion sa plavom zvezdom umesto ovog Rapid natpisa, i crvenim led osvetljenjem :)

Opet kazem, lepota je subjektivna stvar :) Ali sam misljenja da je nama ono u Leskovcu lepo samo zato sto nismo navikli da imamo nove stadione.

Image
Image
Image
Duplof
Posts: 951
Joined: Fri Aug 12, 2022 10:48 am

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Duplof »

@N13

Rekoh da su u Osijeku i Leskovcu stadioni slični iznutra, kad gledaš sa terena, ali je razlika u kapacitetu.
Vidim da si na jedinstvenost mislio, pre svega, na eksterijer stadiona, prvobitno sam te razumeo za izgled tribina. Izvinjavam se! :)

Ovaj Rapidov deluje fenomenalno! :thankyou:
Jedem luka i slanine, navijač sam Vojvodine
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8932
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Radoye »

Evo ga jedan na kome ce se igrati svetsko prvenstvo:

Image

Image

Image

Image

Image
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Grbavica.021*
Posts: 2372
Joined: Mon Jan 31, 2022 12:25 pm
Location: двора

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Grbavica.021* »

Већ кад причамо о стадионима у Мађарској ео неких њихових што су последњих година направљени или ти реновирани како изгледају, ово су од неких што су ми запали за око :cheers:

Мађарска
Мол арена (ФК Видеотон)
Капацитет: 14.200
Димензије: 105х68м

Image

Image

Image

Стадион Нађердеи (ФК Дебрецин)
Капацитет: 20.340
Димензије: 105х68м

Image

Image
VošaNS
Posts: 929
Joined: Tue May 23, 2023 12:44 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by VošaNS »

Pomera se rekonstrukcija stadiona.Do kraja godine igramo ovde.
VošaNS
Posts: 929
Joined: Tue May 23, 2023 12:44 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by VošaNS »

https://www.mozzartsport.com/fudbal/ves ... adu/462101
Katastrofa.Obećano i pre pa pomereno za oktobar pa sad u decembru nije sigurno,sramite se svi.
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1294
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by MiSmoFKV! »

Lepo reče čika Željko Samardžić.
U oktobru biće u novembru, u novembru biće u decembru :whistler: :whistler: :whistler:
Post Reply