Transferi

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Deep Purple
Posts: 4418
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Transferi

Post by Deep Purple »

Duplof wrote: Fri Jul 28, 2023 10:38 am Zašto i dalje na dresovima imamo Srbijagas kad ne daju ni dinar klubu? Zar nije bila priča da će se tokom ovog leta naći neki sponzor koji će makar dati nešto para?

I posle se čudimo što nemamo para...
Zato što se nadaš da i tu može doći do preokreta jer imaš aktivan ugovor ali je istina da nam duguju po ugovornoj obavezi novac i to nije samo za Zbiljićevog mandata već nisu uplaćivali i za sezonu ranije zato i nismo imali za plate i ostalo jer smo živeli bukv od njih. To je ugovor koji bi nama jako značio. Mi od države imamo samo 100k eur od grada. I nešto sitno od mozzarta eto da računamo da je i to državni novac.
Sve ostalo navlači Zbiljić ovako ili onako. Zato i govorim da treba da ostane i da ne glumimo budale i da ga pustimo da odradi mandat i ako se ne bude napredovalo nakon odrađenog mandata neka ide. Klub je sa finansijske strane stabilan ne znam da li bi imo došao i ulagao toliko novca iz svog fonda, ličnog ili firminog kako god da ga nazovemo.

Znači preko 70% budžeta on isključivo namakne. Zato on i ne ide na varijantu da dozvoli svakom igraču kog Mare preporuči ili dogovori da dođe. Mora da da zeleno svetlo jer jebiga finansije igraju veliku ulogu a on kakvim ga god smatrali ovde ipak sve što dogovori u ugovornoj obavezi ispoštuje i ne želi da preteruje i obećava nešto što ne moźe da ispoštuje.

I još jedna stvar recimo prošle godine smo pregovarali sa Radojom i na primer ti za igrača kao što je Radoja možeš da daš 400k eur godišnje (lupam cifru) jer je to domaći igrač, neko ime, kvalitet itd…
Za takve slučajeve možeš da prebaciš granicu za platu.

Mislim ja kapiram šta je Zbiljićeva ideja za tu 2026 god kada bi on napao titulu. Ja tad očekujem da on vrati upravo Radoju, Gaćinovića i sl i da ćemo tad ići na sve ili ništa. I Meri se ponudio da se za koju sezonu vrati (samo kažem :mrgreen:) Mislim da na tu kartu igra sa povratnicima.

Ja koliko sam upoznat msm da održavamo i kontakt sa Tadićem ne isključivo igrački već prijateljski da me neko nešto pogrešno ne shvati.

Meni negde sve miriše na tako nešto, da će da odradi zadnji “ples” sa takvim fudbalerima pa ako se uzme titula uzela se i da će se ići na sve ili ništa.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 10000
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Transferi

Post by Voja »

Znaci mislis da forum ne treba da mraci do neke... 2027.? :mrgreen:
Image
User avatar
Deep Purple
Posts: 4418
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Transferi

Post by Deep Purple »

Voja wrote: Sat Jul 29, 2023 12:30 am Znaci mislis da forum ne treba da mraci do neke... 2027.? :mrgreen:
Ne nego mi treba da iznosimo naša mišljenja. Forum se čita i u klubu. Mi treba da dignemo glas kada nešto nije u redu kao sa slučajem Kabić i ostalim dešavanjima. Kada nam se ne sviđa kuda i u kom pravcu ide klub. Ako dođe do te situacije da treba neko novi da dođe mi ćemo to ovde jasno napisati i izneti kao naše mišljenje. Neko je naravno za to da on ide, odmah i sada. Neko nije. Mislim samo da je još rano za bilo kakvu procenu. I ne vidim nikoga ni na vidiku da bi preuzeo klub. Ne gledam ja to samo sa stanovišta šta i kako radi Zbiljić već i ko bi želeo da uđe u klub kasnije i da daje novac. To je meni ključna stvar.

Trpeli smo svakakve, vreme brzo leti i zato se samo vodim tim da mogu još te dve sezone da se puste da prođu naravno ako ne bude nekakvih katastrofa unutar kluba što u rukovođenju što na terenu onda naravno treba seći.

Samo me je iskustvo naučilo u svemu u životu da treba biti strpljiv.
User avatar
N13
Posts: 2254
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Transferi

Post by N13 »

Da li negde postoji spisak registrovanih igraca za ligu, koji se svakodnevno azurira?
Duplof
Posts: 1055
Joined: Fri Aug 12, 2022 10:48 am

Re: Transferi

Post by Duplof »

@Deep

Dobro, ali zašto se nije radilo na dovođenju nekog jačeg sponzora koji bi nadomestio pare koje ne daje Srbijagas? Okej, sigurno ne dobijamo mnogo para čim ih ne stavimo na dres (pošto je to mesto za Srbijagas, po ugovoru verovatno), ali ne možeš mi reći da baš niko neće da da pare u FKV.

Imamo primere IT kompanija koje posluju u Novom Sadu, VegaIT daje pare košarkaškom klubu (taj novac sigurno ne bi bio dovoljan za FKV), znači postoji neka doza interesovanja za davanje para u sport.

Verujem da su i u klubu radili na rešavanju sponzorskog pitanja, u to ne sumnjam, ali baš da nisu ništa dogovorili to mi je apsurdno. Ne kažem da bi to bili ne znam ni ja kakvi ugovori, ali bi nam pomogli za dovođenje, možda, nekog kvalitetnijeg igrača.
Jedem luka i slanine, navijač sam Vojvodine
hvylarn
Posts: 554
Joined: Thu Jan 20, 2022 10:54 am

Re: Transferi

Post by hvylarn »

https://www.dnevnik.rs/sport/fudbal/kao ... 28-07-2023

Истовремено, Дневник сазнаје да други Вошин пик у истом пакету Белорус Јевгениј Јаблонски (28) није (за сада) пронашао заједнички именилац са управом Војводине. Уз позицију задњег везног играча одлично је одговарао и на изазове на позицији централног бека. Осам година носио је дрес 15-струког белоруског шампиона „Бате Борисова“, за који је одиграо 259 првенствених утакмица и постигао 14 голова, уз 12 асистенција. У репрезентацији Белорусије одиграо је 32 утакмице и постигао три гола. Уговор са кипарским Арисом из Лимасола, коме је приступио пре годину и по дана, истекао му је 12. јула. Пре две године његова вредност на фудбалској пијаци процењена је на 1,2 милиона евра. Тренутно вреди 700 хиљада евра. Како
сазнајемо, његов менаџер из украјинске агенције Про Стар, Војводини је заценио округло милион евра,
на шта Новосађани нису пристали, али се нису ни одрекли могућности да се са Јаблонским нађу негде на средини.
User avatar
N13
Posts: 2254
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Transferi

Post by N13 »

Gotovo. Hvala Deep na svim informacijama :D

Image
User avatar
slanobarac
Posts: 3807
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Transferi

Post by slanobarac »

Konačno.
Imam neki osećaj da ni Jablonski nije izgubljen za nas. :cheers:
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
N13
Posts: 2254
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Transferi

Post by N13 »

Duplof wrote: Sat Jul 29, 2023 9:34 am
Imamo primere IT kompanija koje posluju u Novom Sadu, VegaIT daje pare košarkaškom klubu (taj novac sigurno ne bi bio dovoljan za FKV), znači postoji neka doza interesovanja za davanje para u sport.
Jesi siguran da Vega daje cist kes? Pre bih rekao da je to sponzorstvo u vidu pravljenja sajta, odrzavanja sajta, eventualno besplatan hosting i tako neke tehnicke stvari.

Novi Sad ima puno IT firmi, ali su to uglavnom firme koje su nastale kao startupovi. Samim tim one ne ostvaruju bas toliko veliki profit, i to sto ostvare, ulazi se iskljucivo u plate i bonuse zaposlenih, jer drugacije ne mogu zadrzati zaposlene.
IT firme bi u sponzorstvo mogle max da daju 5% profita, sto je, veruj mi, toliko beznacajno, pogotovo za FK.

Da bi FK imao koristi od sponzora, to mora biti neka velika korporacija. Nazalost, u ovoj drzavi su to najcesce drzavne firme (telekom, nis, srbijagas, eps, air serbia). Od privatnih firmi, najblize tome su kladionice i gradjevinski investitori.
Zato se po meni tome treba okrenuti. Jedna kladionica (tipa maxbet) i jedan investitor (galens? :D), po milion evra godisnje... to je dodatnih 2 miliona u budzetu i mirna backa.

Sve ostalo, poput domacih IT firmi... sponzorisali bi oni, ali ne u vidu kesa, vec tehnickale podrske.

Najidealnija varijanta je neka arapska aviokompanija (emirates, fly dubai, qatar airways...). Ali njih ne zanima nas fudbal, nazalost. A steta, za relativno mala ulaganja za njih mogu napraviti klub za vrhunske rezultate, cak i u Evropi.
Marko93
Posts: 604
Joined: Fri Jul 18, 2014 1:32 pm

Re: Transferi

Post by Marko93 »

velkm to d klab aj hop so ju giv tu mac goals
User avatar
rykerfcv
Posts: 1096
Joined: Thu Oct 06, 2022 8:50 pm

Re: Transferi

Post by rykerfcv »

Marko93 wrote: Sat Jul 29, 2023 11:29 am velkm to d klab aj hop so ju giv tu mac goals
+1
aur bradr
УПРАВА НАПОЉЕ!
User avatar
slanobarac
Posts: 3807
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Transferi

Post by slanobarac »

Ala brat ima levi kroše. :mrgreen:
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 10000
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Transferi

Post by Voja »

Prica se da cemo ponovo gledati Sumu na nasim terenima,al ne u dresu prve 4 ekipe iz prosle sezone
Image
Duplof
Posts: 1055
Joined: Fri Aug 12, 2022 10:48 am

Re: Transferi

Post by Duplof »

@N13

Slažem se skroz sa tobom, ali imaš npr. Schneider koji je nemačka firma, godinama su prisutni u Novom Sadu, to bi se moglo iskoristiti. Eto, i Continental je već neko vreme u gradu, što i njih ne kontaktirati? Ipak su to veće firme.

Kad bi već sutra, kojim slučajem, došla neka arapska firma u klub dobili bismo nadimak "plastika" i slično, poput Sitija i PSŽ-a. Aj PSŽ nekako i mogu da razumem, ali Siti je igrao ozbiljno Evropu 70-tih, mnogo pre nego što su Arapi skontali šta će sa naftom :D Skrenuo sam s teme, ali takav sponzor bi nam legao samo tako.
Jedem luka i slanine, navijač sam Vojvodine
User avatar
Krle
Posts: 1365
Joined: Mon Jun 16, 2008 4:36 pm

Re: Transferi

Post by Krle »

Sad samo meći Džonatane! :mafia:

Što se tiče sponzora, nijedan ne želi da se promoviše podržavajući tim koji igra kalkulantski, nezainteresovano, sporo, defanzivno, uz naravno velike oscilacije. Mi moramo na terenu da pokažemo vrednosti koje bi eventualno privukle nekog da ih podrži i da vidi tu sebi neku korist.
Niko nas ne voli - q.ac nas zaboli
Post Reply