Super Liga - sezona 2024/25

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
gospodinFKV
Posts: 5093
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Super Liga - sezona 2022/23

Post by gospodinFKV »

CRD FCV wrote: Thu Jul 06, 2023 1:49 pm https://sportklub.n1info.rs/fudbal/srbi ... nog-ranga/
Najavio je to nedavno i Branislav Nedimović, potpredsednik FSS i nezvanično najodgovorniji za sliku i priliku najpopularnijeg spora…
Kad god pricam s nekim o tome zasto sam otisao iz Srbije, ja im navedem ovaj primer, samo sa predsednikom drzave. Nema puno drzava u svetu u kojima predsednik, van ustavnih ovlascenja, obavlja funkciju predsednika, premijera, kafe kuvarice, i gde je to apsolutno prihvaceno i normalizovano. Dovoljno je videti koje su to drzave.
Meni je frapantno kako kao drustvo prihvatamo cinjenicu da su ljudi na najvisim pozicija najobicnije ikebane, u svim sferama drustva, do te mere da mi to u medijima navedemo kao da je nista.
I tu niko ne postavlja pitanje zasto je potpredsednik nezvanicno najodgovorniji, ako je Nemanja Vidic otpisan kako bi se postavio Hotel Radmilovac. Da se razumemo, svi mi znamo kako stvari stoje, ali ovo puko prihvatanje situacije od strane javnog mnjenja je jezivo.
User avatar
Djisa
Posts: 1284
Joined: Sun Mar 07, 2010 10:14 am

Re: Super Liga - sezona 2022/23

Post by Djisa »

https://www.mozzartsport.com/fudbal/ves ... ske/456396

Eto zadnji vezni, besplatan i mlad.

Da je stoper, mator i besplatan, nasi bi odmah krenuli u ofanzivu, ali ovako.......
Kup je nas!
User avatar
Deep Purple
Posts: 4418
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Super Liga - sezona 2022/23

Post by Deep Purple »

I tako mi evropu na Tsc Areni ako prođemo Apoel (ispunjavaju uslove za LK) a Tsc ne može ni kvalifikacije LE i LŠ na svom stadionu pa moraju na Jna jer naš neće biti gotov do grupa.

I tako izgleda da i Karađorđe posle sto godina našminkan više vredi od Orbanovog projekta jer su napravili amatersku grešku sa kapacitetom.
User avatar
slanobarac
Posts: 3807
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Super Liga - sezona 2022/23

Post by slanobarac »

Deep Purple wrote: Fri Jul 14, 2023 2:45 pm I tako mi evropu na Tsc Areni ako prođemo Apoel (ispunjavaju uslove za LK) a Tsc ne može ni kvalifikacije LE i LŠ na svom stadionu pa moraju na Jna jer naš neće biti gotov do grupa.

I tako izgleda da i Karađorđe posle sto godina našminkan više vredi od Orbanovog projekta jer su napravili amatersku grešku sa kapacitetom.
Taj TSC je seoski klub i njegovo bitisanje u društvu najboljih će biti tek malo duže od nekih sličnih projekata unazad 20 godina. Ja ne verujem da taj stadion toliko utiče na kvalitet ekipe. Ako budu imali para u nekom dužem periodu možda se i održe duže ali borba za trofeje, malo teže.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Turija
Posts: 11158
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Super Liga - sezona 2022/23

Post by Turija »

Mislim da oni nisu ocekivali od TSC Evropu, vec samo stabilnog superligasa.
Evropu su ocekivali od Osijeka, ali posto nam je liga krs, TSC se nasao na mestu vicesampiona. Nije Orban, ni u snu, verovao da ce TSC biti bolji od Vojvodine, odnosno da je Vojvodina toliko losa, da ne moze biti ni treca u Ligi.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
ssnigd
Posts: 3585
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Re: Super Liga - sezona 2022/23

Post by ssnigd »

Deep Purple wrote: Fri Jul 14, 2023 2:45 pm I tako mi evropu na Tsc Areni ako prođemo Apoel (ispunjavaju uslove za LK) a Tsc ne može ni kvalifikacije LE i LŠ na svom stadionu pa moraju na Jna jer naš neće biti gotov do grupa.

I tako izgleda da i Karađorđe posle sto godina našminkan više vredi od Orbanovog projekta jer su napravili amatersku grešku sa kapacitetom.
Napravis stadion na kome ne mozes da igras Evropske utakmice.
To je to. Kraj citata.
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
User avatar
N13
Posts: 2254
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Super Liga - sezona 2022/23

Post by N13 »

TSC kad je poceo da pravi stadion nije ni sanjao noti imao ambicije da igra Evropu, a kamoli LS. Oni su tafa bili nizeligaski klub, kojeg su hteo da uvedu u u najvisi rang, i da tamo pokusa izboriti opstanak i stabilnost (fazon Javor, Lucani...).
A Madjari nisu ni bili svesni da uz malo para, posten rad, dobru struku i odlicnu organizaciju u nasoj drzavi mozes da imas vrhunske rezultate. Jer nema ni jedan drugi klib koji ima potpuno zdravu pricu bez nekih licnih interesa.
Jednostavno nadmasili su svoje ambicije... a stadion ovaj koji imaju upravo jeste za Javor i Lucane.

Madjari ozbiljniju pricu sto se ambicija tice prave u Osijeku, gde je napravljen stadion koji moze do zavrsnice Lige Sampiona da se koristi (osim finala, naravno).
Da su znali da je kod nas tako lako doci do LS, verovatno bi ili pravili veci stadion, ili uzeli Suboticu... ili ko zna, mozda i nas... svakako nas svi nazivaju Madjarima :mrgreen:
CRD FCV
Posts: 1896
Joined: Mon Dec 23, 2013 6:47 pm

Re: Super Liga - sezona 2022/23

Post by CRD FCV »

CRD FCV
Posts: 1896
Joined: Mon Dec 23, 2013 6:47 pm

Re: Super Liga - sezona 2022/23

Post by CRD FCV »

https://hotsport.rs/2023/07/19/fss-prel ... superligi/
FSS PRELOMIO: Evo koliko klubova će naredne sezone biti u Superligi!

Fudbalski savez Srbije doneo je odluku da naredne sezone takmičenje broji 16 klubova. Ono što pravi problem jeste nerazjanjena pozicija Kolubare u ovom momentu, koja još uvek nije upoznata sa svojim statusom kada je naredna sezone u pitanju.

CAS, odnosno međunarodni sud za sportsku arbitražu zaseda u petak, kada će odlučiti da li su Kolubari oduzeti bodovi sa razlogom ili je ipak bilo propusta i grešaka

U slučaju da CAS prelomi u korist Kolubare, očekuje se da iz Superlige bude izbačen Radnik iz Surdulice. Sada je preostalo samo da čekamo, jer CAS ‘vaga’ i ima tu moć da prelomi u nečiju korist.

Surdulica ili Lazarevac naredne sezone biće uskraćeni za superligaški fudbal.
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 9036
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Super Liga - sezona 2022/23

Post by Radoye »

CRD FCV wrote: Wed Jul 19, 2023 2:21 pm Еее државо...

https://www.mozzartsport.com/fudbal/ves ... olu/456723
Jbg brate sve je dirigovano u sampionatu, zna se unapred ko mora biti sampion, pa sto onda da ne bude i kad ko s kim igra unapred odredjeno nezavisno od stanja na tabeli?
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
CRD FCV
Posts: 1896
Joined: Mon Dec 23, 2013 6:47 pm

Re: Super Liga - sezona 2022/23

Post by CRD FCV »

Radoye wrote: Thu Jul 20, 2023 1:16 am
CRD FCV wrote: Wed Jul 19, 2023 2:21 pm Еее државо...

https://www.mozzartsport.com/fudbal/ves ... olu/456723
Jbg brate sve je dirigovano u sampionatu, zna se unapred ko mora biti sampion, pa sto onda da ne bude i kad ko s kim igra unapred odredjeno nezavisno od stanja na tabeli?
Јасно. Мени је ова имформација нова и додатни показатељ неуређености ове државе и самим тим фудбалског савеза.
Они што су направили ова два клуба су баш гледали да нас с..бу за много векова. Због њих цела лига а и држава трпи.
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 9036
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Super Liga - sezona 2022/23

Post by Radoye »

Cela drzava je tako uredjena od pocetka, vlast se kako-tako i menjala ali sistem i nacin vladavine nije. Sve je korumpirano do srzi, nije bitno sta znas vec koga znas ako zelis nesto da napravis, ne sudi se i presudjuje po slovu zakona nego prema ko da vise, za bukvalno sve ti trebaju veze i vezice, mito i korupcija su svuda... Ne moze fudbal da bude bolji od sredine u kojoj postoji. A posto se u fudbalu jos uvek mogu uhvatiti neke ozbiljnije pare on je prakticno magnet za sve najgore iz drustva, sav talog se tu skupio, i onda imamo ovo sto imamo.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
N13
Posts: 2254
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Super Liga - sezona 2022/23

Post by N13 »

Sud potvrdio namestanje utakmica Kolubare, ali ipak ostaje u ligi :shock:
VošaNS
Posts: 1204
Joined: Tue May 23, 2023 12:44 pm

Re: Super Liga - sezona 2022/23

Post by VošaNS »

Danas je sednica u 14,ako liga ostane na 16 kkubova leti Radnik bez ikakvih osnova.Onda oni mogu da ih tuže i to će tako da traje i traje,liga će krenuti u decembru
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 10000
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Super Liga - sezona 2022/23

Post by Voja »

N13 wrote: Fri Jul 21, 2023 10:57 am Sud potvrdio namestanje utakmica Kolubare, ali ipak ostaje u ligi :shock:
I ta odluka je namestena :mrgreen:

edit: gledajuci nasu ligu, ispada da je regularnije i postenije otimati nego prodavati :mrgreen:
Image
Post Reply