Super Liga - sezona 2024/25

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
slanobarac
Posts: 3807
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Super Liga - sezona 2022/23

Post by slanobarac »

rykerfcv wrote: Wed Jul 05, 2023 12:51 pm
N13 wrote: Wed Jul 05, 2023 11:44 am Cigani dovode napadaca iz Atalante i placaju obestecenje 3.5 miliona.
Ne znam sto se uopste igra ova liga, kada moze klub koji je u dugovima i posluje negativno da ima neogranicen budzet.
Ova liga vise ni nema smisla,opet se vec zna prvak.
Al kad se smeni sadasnja vlast propade i crveni,i onda dominiraju crni vec vidjen scenario.
Po meni ovo je samo jedna strana medalje i dok isključivo tako razmišljamo nećemo moći ništa uraditi. Znam da se većina ne slaže ali ja to tako vidim. Malo je i do nas.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Turija
Posts: 11158
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Super Liga - sezona 2022/23

Post by Turija »

slanobarac wrote: Wed Jul 05, 2023 1:07 pm
rykerfcv wrote: Wed Jul 05, 2023 12:51 pm
N13 wrote: Wed Jul 05, 2023 11:44 am Cigani dovode napadaca iz Atalante i placaju obestecenje 3.5 miliona.
Ne znam sto se uopste igra ova liga, kada moze klub koji je u dugovima i posluje negativno da ima neogranicen budzet.
Ova liga vise ni nema smisla,opet se vec zna prvak.
Al kad se smeni sadasnja vlast propade i crveni,i onda dominiraju crni vec vidjen scenario.
Po meni ovo je samo jedna strana medalje i dok isključivo tako razmišljamo nećemo moći ništa uraditi. Znam da se većina ne slaže ali ja to tako vidim. Malo je i do nas.
I do nas je, ne malo, nego previse.
Sutra ce i Cukaricki i TSC ili Vozdovac - bilo ko, postati novi blizanci za Vosu, kako se radi u Novom Sadu.

Da li je bar malo sramota ljude u Klubu i Novom Sadu?
Samo malo sramote i vec bi bili u top 3.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
churguzijanac
Posts: 2227
Joined: Tue Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: Super Liga - sezona 2022/23

Post by churguzijanac »

N13 wrote: Wed Jul 05, 2023 11:44 am Cigani dovode napadaca iz Atalante i placaju obestecenje 3.5 miliona.
Ne znam sto se uopste igra ova liga, kada moze klub koji je u dugovima i posluje negativno da ima neogranicen budzet.
Nisu oni u dugovima, inače ne bi igrali LŠ.

Sipa pičkousti naše pare u njegov klub, usta mu se osušila.
User avatar
Deep Purple
Posts: 4418
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Super Liga - sezona 2022/23

Post by Deep Purple »

churguzijanac wrote: Wed Jul 05, 2023 5:16 pm
N13 wrote: Wed Jul 05, 2023 11:44 am Cigani dovode napadaca iz Atalante i placaju obestecenje 3.5 miliona.
Ne znam sto se uopste igra ova liga, kada moze klub koji je u dugovima i posluje negativno da ima neogranicen budzet.
Nisu oni u dugovima, inače ne bi igrali LŠ.

Sipa pičkousti naše pare u njegov klub, usta mu se osušila.
Uefu samo interesuju dugovi prema igračkom kadru i sportskim radnicima. Oni se zaduže firmama, bankama itd a isplate fudbalere. Imaju preko 70 mil duga.
User avatar
churguzijanac
Posts: 2227
Joined: Tue Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: Super Liga - sezona 2022/23

Post by churguzijanac »

Deep Purple wrote: Wed Jul 05, 2023 5:30 pm
churguzijanac wrote: Wed Jul 05, 2023 5:16 pm
N13 wrote: Wed Jul 05, 2023 11:44 am Cigani dovode napadaca iz Atalante i placaju obestecenje 3.5 miliona.
Ne znam sto se uopste igra ova liga, kada moze klub koji je u dugovima i posluje negativno da ima neogranicen budzet.
Nisu oni u dugovima, inače ne bi igrali LŠ.

Sipa pičkousti naše pare u njegov klub, usta mu se osušila.
Uefu samo interesuju dugovi prema igračkom kadru i sportskim radnicima. Oni se zaduže firmama, bankama itd a isplate fudbalere. Imaju preko 70 mil duga.
Imaju dug prema EPSu i Telekomu.To su državne firme, da ne kažem njegove.U svakom slučaju može da zavuče ruku u džep i izvuče kolko oće i sutra sam sebi da otpiše dug.Za banke nisam baš siguran.Možda jedino NBS.
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 4102
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Super Liga - sezona 2022/23

Post by Red Marquis »

Sećam se kad je Agrobanka otpisivala 10 miliona evra dug ciganima pre par godina. Nije samo NBS. Srećom u nesreći sad više nijedna banka nije naša pa ne znam preko koje sad se otpisuju...
Io odio Belgrado
CRD FCV
Posts: 1896
Joined: Mon Dec 23, 2013 6:47 pm

Re: Super Liga - sezona 2022/23

Post by CRD FCV »

https://sportklub.n1info.rs/fudbal/srbi ... nog-ranga/
SK saznaje: Ništa od proširenja Super lige Srbije

Konačan stav vrha FSS opredeliće pravosnažna odluka Suda za sportsku arbitražu u Lozani, najverovatnije, 21. jula.

Tada bi, po ubrzanom programu, usledile pripremne i zvanične, najavne, radnje uoči 18. šampionata Srbije. Zaključivanje prošle sezone, usvajanje konačne tabele, potencijalna odluka IO FSS o broju klubova u narednoj sezoni, konstatovanje spiska učesnika, žreb…

Sezona je završena, rokovi odavno probijeni, nova kuca na vrata i ne postoji ni minimum uslova za nova doigravanja. Čak bi i parovi bili drugačiji – niški Radnički morao bi na Grafičar, a Ivanjičani u dvomeč sa Inđijom.

Pošto niko ozbiljan ne pomišlja na sličan scenario, u situaciji „zabrane proširenja“, intezivno se razmišlja o modelu sa 17 klubova učesnika.

Proširenje pod vanrednim okolnostima, na klub više, ne bi se smatralo zakonskim prekršajem, pogotovo kroz već artikulisanu ideju o podeli Mocart bet Super lige posle 30. kola na plej-of i plej-aut grupu. Ostala rešenja traže mnogo više matematike i potencijalnih zakonskih „faulova“, o kojima u FSS niko nije spreman ni da razmišlja.

Pogotovo, posle skandaloznog „slučaja Kolubara“ i više nego očiglednih propusta na Terazijama 35.

I sasvim izvesno na kraju priče – odluka Suda za sportsku arbitražu uticaće i na buduće rasporede u hijerarhiji Fudbalskog saveza Srbije. Po principu „ako, ako“ tačka na „slučaj Kolubara“ iziskivaće i ličnu odgovornost unutar srpske kuće fudbala. Najavio je to nedavno i Branislav Nedimović, potpredsednik FSS i nezvanično najodgovorniji za sliku i priliku najpopularnijeg spora…
Marko93
Posts: 604
Joined: Fri Jul 18, 2014 1:32 pm

Re: Super Liga - sezona 2022/23

Post by Marko93 »

17???sta kao vi ste visak ovaj vikend pauzirate ili 3 ekipe 3x30minuta :D :D

Strasno.
User avatar
slanobarac
Posts: 3807
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Super Liga - sezona 2022/23

Post by slanobarac »

I mi, kao klub, smo glasali za ovo. Juče se upljuva onaj zbiljić hvaleći fss. Bruka od saveza.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Deep Purple
Posts: 4418
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Super Liga - sezona 2022/23

Post by Deep Purple »

Klinci koji izađu iz partizanove škole i planirani su za prvi tim dobijaju ugovore od 120k eur po sezoni. Kod nas npr Čumić igra za 200k eur, to je realno pokazatelj kakve oni budžete imaju.

Čumić bi kod blizanaca igrao za minimum 400k eur.
User avatar
Stexman
Posts: 2691
Joined: Wed Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Super Liga - sezona 2022/23

Post by Stexman »

Deep Purple wrote: Thu Jul 06, 2023 4:00 pm Klinci koji izađu iz partizanove škole i planirani su za prvi tim dobijaju ugovore od 120k eur po sezoni.
I kod nas neki klinci (ako sam dobro cuo) imaju toliko po sezoni.
CRD FCV
Posts: 1896
Joined: Mon Dec 23, 2013 6:47 pm

Re: Super Liga - sezona 2022/23

Post by CRD FCV »

https://sportal.blic.rs/fudbal/srbija/s ... 6593244204
Znali su u Čukaričkom da istorijske mečeve neće igrati u svojoj kući i da će reflektori na Banovom brdu biti ugašeni, dok će sijati na nekom drugom mestu. Samo je pitanje bilo kom i koliko daleko će morati da putuju. Brdo je, dakle, u startu otpalo, potom i novi stadion u Loznici, pa Marakana. Epilog, Leskovac.

Novi stadion "Dubočica" biće mesto na kom će utakmice na kojima bude domaćin igrati sastav Dušana Kerkeza. Stadion Brđana odavno ne ispunjava uslove za ovaj nivo takmičenja i zbog toga se spremaju radovi koji će uskoro krenuti na objektu na Čukarici.

Plan je zbog toga bio da se igra u Loznici, ali su se isprečile određene tehničke stvari da bi stadion Rajko Mitić bio prijavljen UEFA kao mesto domaćinstva. Ipak, i ta je opcija otpala jer je Crvena zvezda siguran učesnik Lige šampiona i zbog toga njihov stadion ne može da posluži belo-crnima kao prinudno rešenje. Na kraju, sportski direktor kluba Vladimir Matijašević otkrio je da je izbor pao na objekat u Leskovcu.

- Na kraju, kako vidim nećemo igrati ni na Marakani, ni u Loznici, već u Leskovcu. Marakana ne može, jer je to objekat sigurnog predstavnika u Ligi šampiona i samim tim ne može nijedan drugi klub da igra tamo ukoliko njegov stadion ne ispunjava uslove. To nismo znali, mi smo bili prijavili Marakanu. Sa druge strane, Loznica ima nekih tehničkih problema oko stadiona. Kiša koja je padala u prethodnom periodu je napravila određene probleme i mislim da neće stići da ih otklone. Dobio sam infomraciju od potpredsednika FSS Branislava Nedimovića da će najverovatnije to biti Leskovac i da je taj stadion spreman. Što je nama sasvim svejedno. Loznica ili Leskovac, svejedno je. Mi smo hteli Loznicu, imali smo taj predlog prvi i bio sam tamo, video stadion koji je veoma dobar, ali isto tako sigurno je i u Leskovcu odličan. To su novi stadioni i ne sumnjam u kvalitet - rekao je Matijašević predstavnicima medija na pripremama Brđana na Bledu.
User avatar
Djisa
Posts: 1284
Joined: Sun Mar 07, 2010 10:14 am

Re: Super Liga - sezona 2022/23

Post by Djisa »

"Kiša koja je padala u prethodnom periodu je napravila određene probleme i mislim da neće stići da ih otklone."

"Mi smo hteli Loznicu, imali smo taj predlog prvi i bio sam tamo, video stadion koji je veoma dobar, ali isto tako sigurno je i u Leskovcu odličan. To su novi stadioni i ne sumnjam u kvalitet."

Kontradiktornost u istom tekstu!

A sta ako bude kise i u Leskovcu?

Al su ga napravili, svaka im cast!
Kup je nas!
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 9036
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Super Liga - sezona 2022/23

Post by Radoye »

Djisa wrote: Sun Jul 09, 2023 12:01 pm Al su ga napravili, svaka im cast!
Pa to, cega se nasi ugraditelji late da rade to u startu mozes da otpises. Zato mi je i strah od novog stadiona, iako ovaj stari vise nije ni za q krasni. Jer ako ga i takvog sruse a zauzvrat ne naprave nista ili naprave nesto totalno nefunkcionalno (npr. novi mali jug, najkretenskija tribina koju sam ikad igde video, ili jug umesto kucice koji godinama nije mogao da dobije upotrebnu dozvolu izmedju ostalog jer prokisnjava, zgrada na Veterniku sa koje je prva kosava skinula krov...) onda smo jebali jeza u ledja kao beskucnici bez stadiona. Dakle da ja to vidim gotovo, da vidim hoce li ga prva jaca kisa poplaviti, vetar oduvati, pa ako je sve OK mozemo da se selimo. Sve dotle sedi di si ni za di si nisi...
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 4102
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Super Liga - sezona 2022/23

Post by Red Marquis »

Napisah ovo nedavno
Red Marquis wrote: Wed May 31, 2023 3:33 pm Priča je samo krenula jer videla žaba da se konj potkiva, to jest da neke male sredine dobijaju nove stadione. Možda sam ja stari cinik, ali ja bih da sačekam malo i da vidimo kako će to da izgleda pre nego krenemo da ih hvalimo pa da želimo isto nešto samo veće.
Sem radova na stadionu TSCa i onog lučanskog koje nije radila država, sve ostalo je ispadalo svinjarija. Još se sećam renoviranja Čaira, zadesio sam se tada u Nišu, bio usred radova unutra na stadionu, i već tada iz razgovora s ljudima koji su radili znao da će biti ni za qrac.
Ali mnogi kao da žive u nekom svom balonu...Na sve strane teški javaluk, sve što urade se raspada, Pozorišni trg, bazen na Spensu, ne moramo dalje od našeg grada. I opet im se poveruje da su napravili super stadione po državi. Jesu moj qrac.
Io odio Belgrado
Post Reply