Super Liga - sezona 2024/25

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
milancl
Posts: 496
Joined: Tue Aug 21, 2012 2:18 am

Re: Super Liga - sezona 2022/23

Post by milancl »

Šćekić se vratio kod crnih. Golman Jovanović iz Apolona isto tamo.

Stanić (zvezda) i Pantović (Voždovac) u Topoli.

Golmani Petrić (Napredak) i Krunić (Voždovac) u drugoj ligi Saudijske Arabije.

Srećković iz Spartaka u Visli Plok.
Jedan klub na svetu volim jaaaa...
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9962
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Super Liga - sezona 2022/23

Post by Voja »

Nahvali ih decko

Image
CRD FCV
Posts: 1744
Joined: Mon Dec 23, 2013 6:47 pm

Re: Super Liga - sezona 2022/23

Post by CRD FCV »

https://www.telegraf.rs/sport/fudbal/37 ... prosirenja
Start nove sezone će izvesno biti pomeren, ali sada se postavlja pitanje ko će u niži rang ukoliko Kolubara opstane.

Kako prenosi Sportski žurnal proširenja lige u tom slučaju neće biti, već bi se u drugu ligu preselio Radnik iz Surdulice
Podsetimo, Radnik je kroz baraž za opstanak uspeo da sačuva svoj status, međutim sada bi i uprkos tome mogli u Prvu ligu Srbije iz prostog razloga što bi oni bili ispod crte da Lazarevčanima nisu oduzeti bodovi...

Naravno, ako bi se to desilo i Radnik bi imao pravo žalbe, čak i pred već pomenutim organom u Lozani, što bi dodatno odužilo muke sa kojima se FSS suočava.

Vremena je sve manje, problema čini se sve više i zaista je pitanje kako će se sve završiti. Jedno je sigurno, neka strana će sigurno biti nezadovoljna.
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8928
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Super Liga - sezona 2022/23

Post by Radoye »

...a ja treba da otvorim novu sezonu na sajtu, i moram da znam koji timovi (i koliko njih) ce ucestvovati u takmicenju jer ce posle biti problem sa bazom podataka. Pocinju prijateljske za pripremni period a mi jos ne znamo na cemu smo.

Dodje mi tacno da dignem ruke od svega :frown:
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
CRD FCV
Posts: 1744
Joined: Mon Dec 23, 2013 6:47 pm

Re: Super Liga - sezona 2022/23

Post by CRD FCV »

https://www.mozzartsport.com/fudbal/ves ... efa/455217
Oglasila se Kolubara: Nadamo se da će policiji biti dostavljeni originalni izveštaji UEFA
Sopštenje Lazarevčana

Sve je i dalje u izmaglici zbog slučaja Kolubara. I početak Mozzart Bet Superlige i broj učesnika u istoj... Neće se ništa od pomenutog znati sve dok se ne donese odluka o sudbini Kolubare, a dok fudbalska javnost u Srbiji iščekuje presudu Suda za sportsku arbitražu klub iz Lazarevca se još jednom oglasio povodom čitavog slučaja.

Kako se navodi u saopštenju, iz Kolubare se nadaju da će Upravi kriminalističke policije biti dostavljeni originalni izveštaji UEFA, ali i oni za koje Fudbalski savez Srbije odbija da dostavi.

“FK Kolubara je saznala od medija da je UKP "tražila kompletnu dokumentaciju na osnovu koje je Disciplinska komisija FSS donela prvostepenu odluku o kažnjavanju Kolubare. Nadamo se da će UKP biti dostavljeni originalni izveštaje UEFA, bez izuzimanja onih delova koje su pojedinci iz FSS sakrili od FK Kolubara tokom prvostepenog i drugostepenog postupka. Reč je o istim onim delovima koje pojedinci iz FSS nisu preveli, niti ih dostavili Disciplinskoj komisiji FSS i za koje pred CAS tvrde da su "suvišni i irelevantni". Takođe se nadamo da će UKP biti dostavljeni izveštaji stručnih komisija koji su vezani za predmetne utakmice i koje pojedinci iz FSS i dalje odbijaju da dostave našem klubu, takođe ih smatrajući "suvišnim i irelevantnim". Ukoliko mediji imaju bilo kakvih pitanja u vezi sa slučajem, mogu se obratiti našem pravnom timu. Kako naš klub nema šta da krije, mi smo podneli zahtev Sudu u Lozani da se suđenje odvija javno (imajući u vidu da je gospodni Šurbatović odbija da nam odgovori na ovaj predlog već 15 dana). Da li će lica koja vode ovaj postupak ispred FSS na to pristati, ostaje nam da vidimo i da se iskreno nadamo", navedeno je u objavi Lazarevčana.

Podsetimo, Kolubara je kažnjena od strane disciplinskih organa FSS oduzimanjem devet bodova što je bilo dovoljno da ispadne u prvoligaško društvo. Pošto je kazna potvrđena i pred drugostepenom komisijom klub iz Lazarevca obratio se međunarodnom sudu. Sud za arbitražu u sportu procenio je da je Fudbalski savez Srbije brzao prilikom odlučivanja o sankacijama za Kolubaru za nameštanje utakmice sa Spartakom i ekipom Mladost GAT i kaznu oduzimanja devet bodova privremeno stavio van snage
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9962
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Super Liga - sezona 2022/23

Post by Voja »

Cesto dok sam na leru :mrgreen: razmisljam o unapredjenju fudbala (tipa ofsajd samo u 16m, linija na 30m i sut iza nje vazi za dva gola... :mrgreen: ) i danas se zapitam kakva bi nasa liga bila, kada bi recimo kao i do sad igralo 16 tiomva i da se posle 30 kola liga deli na plej-of i plej-aut, ali da svi timovi prenose samo bodove na sledeci nacin: prvih 8 ekipa prenosi samo bodove osvojene protiv zadnjih 8 ekipa, a zadnjih 8 prenosi samo bodove osvojene protiv prvih 8 ekipa. Verujem da bi to unelo neizvesnot, dinamiku, manje namestanja, veci priliv navijaca... Slabiji bi grizli protiv jacih, a i jaci bi morali da grizu protiv njih, niko ne bi smeo da poklanja bodove,jer se nista ne bi znalo duzi period takmicenja. Ides u plej-of i vec imas upisane bodove ekipe koja je recimo deveta, i ona zadnje kolo pobedi i isto uleti u plej-of automatski ostajes bez vec upisanih bodova :)
Image
User avatar
N13
Posts: 2127
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Super Liga - sezona 2022/23

Post by N13 »

Zamimljiva ideja, ali bi bio ogroman broj rezultatski nebitnih utakmica. Otprilike se 80% sastastava plejofa i plejauta zna vec na polusezonu. I onda drugi krug kada se susretnu medjusobno ekipe koje su siguno u plejofu ili autu, utakmica nema rezultatski znacaj. A takvih utakmica ce biti jako puno.
Npr nama bi 4 utakmice protov blizanaca bile potpuno nebitne, sto nikako ne moze biti dobro za broj navijaca na tim utakmicama. Isto tako utakmice protiv Cukarickog, TSC-a... ako racunamo da smo svi sigurni ucesnici plejofa.

Treba naci sistem gde se broj rezultatski nebitnih utakmica svodi na mimimum.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9962
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Super Liga - sezona 2022/23

Post by Voja »

N13 wrote: Fri Jun 30, 2023 12:29 pm Npr nama bi 4 utakmice protov blizanaca bile potpuno nebitne, sto nikako ne moze biti dobro za broj navijaca na tim utakmicama.
A kakva je razlika izmedju sadasnjih meceva sa njima? bile bi bitne u plej-ofu, jer bi se moglo desiti da plej-of dobije totalno drugaciju tabelu po preseku nego sto je bila 30 kola. I dobili bi to da male ekipe ne idu na Marakanu sa sloganom "Zvezda je Zvezda" nego da idu po bodove
Image
Duplof
Posts: 942
Joined: Fri Aug 12, 2022 10:48 am

Re: Super Liga - sezona 2022/23

Post by Duplof »

Ako bi se menjao format takmičenja jedino što podržavam je liga sa 12 timova u trokružnom sistemu. Naravno, napraviti tako da najmanje bude mesta u onoj zoni između Evrope i zone ispadanja. Znači, ne kao kod Hrvata gde ispada jedna ekipa već 2-3 a jedna ekipa igra dodatnu utakmicu sa ekipom iz PLS.

To je, po meni, jedini sistem u kom možemo imati koliko-toliko regularnu ligu. Mada, naši šalabajzeri uvek nađu novi način za nameštanje. :)
Jedem luka i slanine, navijač sam Vojvodine
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9962
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Super Liga - sezona 2022/23

Post by Voja »

Duplof wrote: Fri Jun 30, 2023 12:48 pm Ako bi se menjao format takmičenja jedino što podržavam je liga sa 12 timova u trokružnom sistemu. Naravno, napraviti tako da najmanje bude mesta u onoj zoni između Evrope i zone ispadanja. Znači, ne kao kod Hrvata gde ispada jedna ekipa već 2-3 a jedna ekipa igra dodatnu utakmicu sa ekipom iz PLS.

To je, po meni, jedini sistem u kom možemo imati koliko-toliko regularnu ligu. Mada, naši šalabajzeri uvek nađu novi način za nameštanje. :)
I ja bih tako, ali do smanjenja lige nikad nece doci, zato sam razmisljao u pravcu kako finis uciniti zanimljivijim, postenijim i pre svega kako napraviti dobar filter kao sto ga recimo imamo u izboru za igraca sezone
Image
Duplof
Posts: 942
Joined: Fri Aug 12, 2022 10:48 am

Re: Super Liga - sezona 2022/23

Post by Duplof »

Voja wrote: Fri Jun 30, 2023 1:26 pm I ja bih tako, ali do smanjenja lige nikad nece doci, zato sam razmisljao u pravcu kako finis uciniti zanimljivijim, postenijim i pre svega kako napraviti dobar filter kao sto ga recimo imamo u izboru za igraca sezone
+1

Nemam šta dodati.
Jedem luka i slanine, navijač sam Vojvodine
hvylarn
Posts: 445
Joined: Thu Jan 20, 2022 10:54 am

Re: Super Liga - sezona 2022/23

Post by hvylarn »

https://sportklub.n1info.rs/fudbal/srbi ... jga-u-fss/

jel ovo znaci da nista od potpredsednicke funkcije kod nas? ne znam jel moze da "sedi" na obe pozicije?
VošaNS
Posts: 918
Joined: Tue May 23, 2023 12:44 pm

Re: Super Liga - sezona 2022/23

Post by VošaNS »

Nova sezona počinje 29.jula,što znači da mi prvo kolo odlažemo verovatno
User avatar
Turija
Posts: 10853
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Super Liga - sezona 2022/23

Post by Turija »

Ja bih najradije 10 ekipa i cetvorokruzni sistem i jedna ekipa ispada. Samo tako mozemo podici kvalitet domaceg takmicenja i koncentraciju najboljih igraca u Super ligi.
Nemamo mi bazu igraca i novaca za vise.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Deep Purple
Posts: 4026
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Super Liga - sezona 2022/23

Post by Deep Purple »

NE ME ŽE - Jel rek’o svevišnji na to pitanje o broju ekipa. “Za koga ja gradim stadione”
Post Reply