Super Liga - sezona 2024/25

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8938
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Super Liga - sezona 2022/23

Post by Radoye »

milancl wrote: Tue May 02, 2023 10:43 am https://www.mozzartsport.com/fudbal/ves ... zan/450296

Fino objašnjeni potencijalni rivali za sve, za nas na kraju teksta. Realan domet nam je kvalifikacije za Ligu konferencija, i rekao bih jako teški protivnici
Iz clanka:
Ipak, kada je srpski fudbal u pitanju, drugo mesto ne donosi istu situaciju za TSC, Čukarički ili Vojvodinu kao što bi to bio slučaj da Partizan završi na toj poziciji, kao što se očekivalo kada su zimus, tokom polusezone, pravljene prve projekcije žrebova za evro kupove. Prosto, koeficijent ta tri kluba je daleko manji od crno-belih i za razliku od Partizana, ni TSC ni Čukarički, niti Vojvodina, ne bi bili nosioci u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona.

A, to onda znači i pakleno težak žreb već na prvoj prepreci. Na današnji dan ta projekcija glasi: Bilo da TSC, Čukarički ili Vojvodina završe kao drugoplasirani, potencijalni rivali u 3. kolu kvalifikacija bili bi im: Glazgov Rendžers (Škotska), Braga (Portugalija), PSV Ajndhoven (Holandija) i Union Sen Žil (Belgija). I kada bi srpski predstavnik napravio senzaciju i prošao dalje, ista imena klubova bi bila i u četvrtoj rundi, zavisno ko prođe dalje, jer nema novih učesnika koji se pridružuju u tom kolu.

Da je, recimo, Partizan drugoplasirani, priča bi bila drugačija: on bi bio nosilac, pa bi mu mogući protivnici bili Union Sen Žil (Belgija), Šturm (Austrija), AEK (Grčka) i Dnjepar-1 (Ukrajina). Osetno lakši protivnici...
I eto da vam prevedem sta je pesnik hteo da kaze - u interesu srpskog fudbala i nacionalnog koeficijenta, treba se pogurati partizan jer ova buranija TSC Cukaricki Vojvodina nije dorasla zadatku...
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
slanobarac
Posts: 3685
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Super Liga - sezona 2022/23

Post by slanobarac »

Interes našeg fudbala je da partizan bude peti i da kroz kvalifikacije izbori grupu. U tom slučaju bi imali eventualno više predstavnika u Evropi.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Milan
Posts: 4317
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Super Liga - sezona 2022/23

Post by Milan »

Voja wrote: Tue May 02, 2023 10:49 am
churguzijanac wrote: Tue May 02, 2023 10:37 am Jeste nama najgori raspored zadnja četiri kola, ali mi zapravo u ta četiri kola krojimo našu sudbinu u mečevima sa direktnim konkurentima.
021 objasnio :lala:
Ja bih pre potpisao (prihvatio) 4 pobede u prvenstvu nego 4 u kupu.Vise bi me obradovale.Znam da se necete sloziti,al jbg,ja sam takav :wink:


Verovao ili ne, u potpunosti se slažem. Kup ne podnosim još od poraza u finalu od Jagodine...
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9992
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Super Liga - sezona 2022/23

Post by Voja »

Milan wrote: Wed May 03, 2023 11:50 am
Voja wrote: Tue May 02, 2023 10:49 am
churguzijanac wrote: Tue May 02, 2023 10:37 am Jeste nama najgori raspored zadnja četiri kola, ali mi zapravo u ta četiri kola krojimo našu sudbinu u mečevima sa direktnim konkurentima.
021 objasnio :lala:
Ja bih pre potpisao (prihvatio) 4 pobede u prvenstvu nego 4 u kupu.Vise bi me obradovale.Znam da se necete sloziti,al jbg,ja sam takav :wink:


Verovao ili ne, u potpunosti se slažem. Kup ne podnosim još od poraza u finalu od Jagodine...
Eto,doslo vreme i da se nas dva slozimo!!! :mrgreen:
Image
User avatar
churguzijanac
Posts: 2121
Joined: Tue Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: Super Liga - sezona 2022/23

Post by churguzijanac »

slanobarac wrote: Tue May 02, 2023 8:56 pm Nećemo mi ni sa četiri pobede do drugog mesta. Ne zaluđujte se.
Znaš kako se kaže, nada poslednja umire :D

Ali i nije tako nerealno ako ih sve dobijemo da budemo u kvalifikacijama za LŠ.TSC i Čuka u ostale 3 utakmice treba da kiksnu jednu i to je to :mrgreen:
fare
Posts: 2853
Joined: Fri Apr 06, 2012 11:32 pm
Location: LALIC

Re: Super Liga - sezona 2022/23

Post by fare »

Čumić dogurao do 3 strelca lige deli ga sa Nathom (penalkom) i Majdevcom sa 12 golova a ako se ne varam kod nas je došo kada je već sezona uveliko počela.
Duplof
Posts: 955
Joined: Fri Aug 12, 2022 10:48 am

Re: Super Liga - sezona 2022/23

Post by Duplof »

fare wrote: Thu May 04, 2023 12:36 am Čumić dogurao do 3 strelca lige deli ga sa Nathom (penalkom) i Majdevcom sa 12 golova a ako se ne varam kod nas je došo kada je već sezona uveliko počela.
Njegov debi je bio protiv Voždovca kad je dao dva gola. Da je došao ranije, ko zna kako bi se kretala ova sezona, možda bismo pobedili Spartak i Lučane na Karađorđu. Ali šta bi bilo kad bi bilo...
Jedem luka i slanine, navijač sam Vojvodine
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9992
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Super Liga - sezona 2022/23

Post by Voja »

A sta se desava u Partizanu? Ja to ni lasom ne mogu da pohvatam? Jel prinudna uprava hoce da registruje novi klub ili Vucela i Vazura? Koga mi docekujemo,mislim koji klub? :mrgreen:
Image
User avatar
Deep Purple
Posts: 4043
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Super Liga - sezona 2022/23

Post by Deep Purple »

Voja wrote: Thu May 04, 2023 9:36 pm A sta se desava u Partizanu? Ja to ni lasom ne mogu da pohvatam? Jel prinudna uprava hoce da registruje novi klub ili Vucela i Vazura? Koga mi docekujemo,mislim koji klub? :mrgreen:
Situacija je sledeća SD hoće da postavi prinudnu upravu a Vućela i Vazura zbog toga da FK istupi iz SD a ako to (nekako) i uspeju da urade onda će im biti zabranjeno korišćenje imena, stadiona, grb-a, Zemunela itd… A ja se ne bih začudio da se to desi pa da se ispeglaju dugovi a oni se nazovu Ofk Partizan ili tako neka banalna glupost.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9992
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Super Liga - sezona 2022/23

Post by Voja »

Deep Purple wrote: Fri May 05, 2023 12:13 am
Voja wrote: Thu May 04, 2023 9:36 pm A sta se desava u Partizanu? Ja to ni lasom ne mogu da pohvatam? Jel prinudna uprava hoce da registruje novi klub ili Vucela i Vazura? Koga mi docekujemo,mislim koji klub? :mrgreen:
Situacija je sledeća SD hoće da postavi prinudnu upravu a Vućela i Vazura zbog toga da FK istupi iz SD
Jedino sam ovo razumeo,ostalo mi nista nije jasno. Ako bilo ko osnuje novi klub,ne moze igrati odmah superligu,zar ne?
Image
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8938
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Super Liga - sezona 2022/23

Post by Radoye »

Pa dobro to bi im taman bilo po karakteru, imaju "podobne" navijace i "zabranjene" navijace, red je da imaju i dva kluba. Po mogucnosti oba u beton ligi :greenbutt:
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Deep Purple
Posts: 4043
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Super Liga - sezona 2022/23

Post by Deep Purple »

Pa Vojo uvek može da se odradi UPPR kao što im je komšinica u košarci uradila. “FMP-u niko ne može da zabrani kako će da se zove”.

Njihovo SD svakako planira da im uskrati pravo da se takmiče pod imenom “partizan”, prava na grb i stadion. U teoriji bi oni mogli da se preimenuju u Ofk partizan ili šta ja znam već, da igraju na stadionu Voždovca npr i učestvuju u Super Ligi. A SD bi moglo da osnuje novi klub pod nazivom partizan i krene od najnižeg ranga ili se fuzioniše sa nekim klubom iz višeg ranga takmičenja. Naravno do ovoga su male šanse da će doći ali nikad se ne zna. Oni istupanjem iz SD čuvaju fotelje ali klub gubi mnogo.

Npr situacije u Rumuniji i Bugarskoj. U Rumuniji imaš dve Steau-e, jedna igra drugi rang takmičenja i nosi celo ime (Steaua Bucuresti i istoriju) a druga se zove FCSB i njen je vlasnik Gigi Becali. Imaš i u Bugarskoj gde u elitnom rangu igraju Cska Sofia i Cska 1948 Sofia…
fare
Posts: 2853
Joined: Fri Apr 06, 2012 11:32 pm
Location: LALIC

Re: Super Liga - sezona 2022/23

Post by fare »

Koliko će Tsc penala imati do kraja utakmice malo li je 2 za poluvreme? :shock:
User avatar
slanobarac
Posts: 3685
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Super Liga - sezona 2022/23

Post by slanobarac »

fare wrote: Mon May 08, 2023 5:23 pm Koliko će Tsc penala imati do kraja utakmice malo li je 2 za poluvreme? :shock:
Penali su čisti k'o suza.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9992
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Super Liga - sezona 2022/23

Post by Voja »

Sta su se okomili na Kolubaru? Po cemu je ona drugacija (losija) od Napretka,Novog Pazara,Vozdovca? Ljudi koriste manjkavost sistema super lige... sistem je toliko los da eto postoje ekipe koje sebi mogu da dopuste da jednostavno kada ispune svoj cilj kazu "to je to,za dalje je*e nam se",i prestanu da igraju fudbal. Najavljivao sam pre Cuke da se plasim da po najavama meca i nama moze da se desi takav pristup.Nisam hteo da kazem,ali potajno sam se plasio 0 bodova u 4 meca. Al ajd,mi mozemo jos da se vadimo na kup,kao pravimo strategiju :mrgreen: I sta je to Kolubara toliko skrivila ako je i prodala sve meceve,sve ekipe su dobile po 3 boda nijedna nije profitirala :mrgreen: Porazno je to odsustvo fer pleja i sportskog duha u nasoj ligi. I da,ako Zvezda moze biti najbolja,bez poraza.... zasto se Kolubari uskracuje pravo da bude najlosija,bez pobede? Po meni samo oba kluba (i jos nekolicina njih) mogu biti za ispitivanje i kazne,nikako samo Kolubara
Image
Post Reply