Pripreme

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
Duplof
Posts: 933
Joined: Fri Aug 12, 2022 10:48 am

Re: Pripreme

Post by Duplof »

Milan wrote: Sat Jan 14, 2023 10:00 pm Ovo sam se i ja pitao. Kao da smo igrali takmičarsku utakmicu u kojoj smo čuvali rezultat, a ne pripremnu u kojoj bi trebalo da se uigravamo...
Jedino na proleće mogu razumeti taj način igre protiv ciganije u Beogradu, i to tek od nekog 70. minuta, ali svaki drugi slučaj je bruka za sam klub, igrače i struku, ako imaju obraza, jelte...
Jedem luka i slanine, navijač sam Vojvodine
Danilo
Posts: 1017
Joined: Sun Aug 17, 2014 1:07 pm

Re: Pripreme

Post by Danilo »

Trebace nam jos 6 meseci uigravanja da budemo spremni za sezonu 23/24, mislim da trener polako postavlja stvari na svije mesto🤣 a 23/24 sledi jos uigravanja da bi spremno docekali sezonu 24/25, a pravu igru ocekujte u sezoni 25na 26 kad ce to vec izgledati mnogo uigranije
User avatar
Turija
Posts: 10837
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Pripreme

Post by Turija »

Danilo wrote: Sun Jan 15, 2023 1:09 am Trebace nam jos 6 meseci uigravanja da budemo spremni za sezonu 23/24, mislim da trener polako postavlja stvari na svije mesto🤣 a 23/24 sledi jos uigravanja da bi spremno docekali sezonu 24/25, a pravu igru ocekujte u sezoni 25na 26 kad ce to vec izgledati mnogo uigranije
Apsolutno, izjave Trenera prevazilaze zdrav razum i postaju tragikomedija.
Samo jedno pitanje za aktuelnog Trenera i Predsednika:
Kako treneru Ljupku Petrovicu 1989 godine i Tonku Vukusicu, godinu dana ranije, kao i tadasnjem predsedniku Jovanu Smederevcu nije trebalo vreme od nekoliko godina za uigravanje potpuno nove ekipe?
Ljudi osvojili Prvenstva odmah - prve godine rada u Vosi. Ejj, u SFRJ. U konkurenciji neuporedivoj sa danasnjom u kojoj se Vosa bori za 5 mesto u Ligi.
Kako Petricu u partizanu nije bilo potrebno visegodisnje vreme, ni visemesecno, za uigravanje, vec se odmah videla promena trenera u igri i rezultatima.
Nije uigravanje ekipe kafkijanski proces, kao sto se sada predstavlja u FKV. Igrajte fudbal, manite se zamajavanja pricom.
Ne pocinje istorija Vojvodine od letos i vas.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Deep Purple
Posts: 4022
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Pripreme

Post by Deep Purple »

@Turija

Fudbal nije ista igra od pre trideset godina. Hajduk ulaže na desetine miliona i gde je? Osijek isto? Gde su? Šta postižu? Hajduk uzeo dva kupa za deset godina kao i mi. Sa takvom tradicijom, brojem navijača i ulaganjima? Šta oni treba da kažu? Jedan Željezničar u Bosanskoj ligi ne može deset godina da se vrati i zaliči na nešto.
Ne želim da zamenjujem teze samo eto kao vid komparacije.

A šta je Petrić postigao? Ne vidim da je bodovni saldo sa njim kao trenerom smanjen pa da se ocenjuje pozitivno. Petrić je kao čovek ostavio lep utisak jer eto kaže da sve ovo u Srbiji nije normalno? Ma jel? Treba da padnemo na dupe od takvih izjava kao da mi to ne znamo. Toliko su nam kriterijumi smanjeni da čim neko od blizanaca bilo šta kaže normalno mi trebamo na dupe da padnemo?

Pa istog tog Petrića bi ovde na forumu mazali govnima i to je surova istina.

Pa oni doveli vezistu iz Turske za 700k eur i 500k eur platu god platu, imaju napadača koji ima platu od 800k eur ! Da ne idem pojedinačno. Njihov jedan fudbaler ima na godišnjem nivou koliko mi plaćamo 60-70% igračkog kadra.
Dovedi kod nas igrača renomea jednog Natka pa ćeš videti boljitak pa sve da nam je ekonom trener. I čuj podigao ekipu? Nije on podigao ekipu samo ih je koliko toliko unormalio. Jer ih je Stolica unazadio. Podići znači prići zvezdi koliko god je to moguće a on to nije uradio.

Mi nemamo ni blizu ulaganja kao oni. Rizikuje se sa istrošenim igračima, povređenima koji su imali ili imaju još neku reputaciju. Da za relativno male pare napraviš nešto. Ne podiže se klub preko noći. Ne stvaraju se ni rezultati tako. Ne može da se poredi ovo ni sa onim za vreme Bate a da ne pričam o vremenu pre trideset godina.

Ljudi pa malo objektivnosti. Nismo mi doveli pet stranaca od pola miliona pa da se bude ovako destruktivan. Razumem razočarenje, nezadovoljstvo itd… I sam sam izrevoltiran i mene nervira način na koji igramo.
Ali komparacija Petrić - Rastavac pa mislim… To uopšte nije realno za uporediti. Jedan ima tim od pedeset miliona eura po tržišnoj vrednosti dok drugi dobija stranca iz druge Portugalske i sa iz prve lige začelja. Ne pričam striktno o individualnom kvalitetu tih igrača. Danas se kvalitet plaća. Ovo su “mačke” u džaku pa šta dobiješ.
Nismo mi doveli Lukića, Sumu, Falćinelija, Radoju i sl igrače pa da se ovde pada u depresiju zbog situacije. Blizanci imaju bankomat pa promaše pojačanja od milion eur, raskinu ugovore i dovedu druge i sve tako dok ne pogode pojačanje.

Pa priča se da nam generalni sponzor ni dinara nije uplatio ove godine?

Da Zbiljić radi i rukama i nogama da obezbedi budžet.

I u takvoj situaciji kontaktira igrače kao što je Radoja i lomi se da ih dovede. Nemamo mi 700-800k eur za platu da istresemo Radoji. On da potpiše i da posle priča kako je srećan što se vratio kući. Niko nije lud da prihvati 300-400k eur manje godišnje. I zato kažem da se udaramo nogom u dupe ako dođe Medojević a ne neko drugi.

I da radi se na pojačanjima ali prvo mora da se obezbedi budžet. Budžet je obezbeđen da se ovo trenutno plati bez problema. Da ceo klub posluje, da svi imaju redovna promanja od fudbalera do ljudi koji čiste, peru dresove i kuvaju. Ako se obezbedi budžet stiže još nekoliko igrača.
I da vam objasnim kako funkcionišu transferi, ne dobijaju sve pare odmah već se plaća po ratama. Mi verovatno nećemo od Štutgarta dobiti odmah 1m 200k već npr u 3-4 rate. I to danas tako funkcioniše. Klubovi u PL otplaćuju obeštećenje po 3-4-5 godina itd…

Zaboravljaju ljudi ovde da se istim tim ljudima dugovalo po šest plata a oni sa tim parama izdržavaju porodice. Fudbalerima kasni mesec, dva ili tri i on to ne oseti ali ti ljudi osete.

A evo danas se ne kasni. Svi imaju platu u dan. Podigao se prosek ljudi na stadionu. Konačno mogu i klupski artikli da se kupe. Obezbeđen budžet da se koliko toliko sredi stadion. Sklopljen dogovor sa Bolonjom. Urađeni dodatni tereni na Vujadinu. Uloženo i u igrački kadar. Mnogo stvari je urađeno.

Fali ono najvažnije, rezultat i igra ali ne ide sve preko noći, prvo klub mora da se utegne i podigne. Ljudi koji su igrali i vole Vojvodinu su na stadionu. Pa eto i taj Poledica je ove godine dobio prvi put poziv od kluba koji voli da prisustvuje stadionu. To su male stvari ali male stvari život znače. Bivši fudbaleri redovni gosti. Pa i Krasić i Milan Jovanović imaju određenu ulogu danas u klubu a kukalo se da nam fale bivši igrači u klubu.

Ima milion i jedna mala stvar lepa urađena za ovih šest - sedam meseci u klubu. Da ne idem sad i pričam šta se sve uradilo.

Mislim možda sam i ja budala i grešim ali ja gledam sve ovo na ovaj način.
Danilo
Posts: 1017
Joined: Sun Aug 17, 2014 1:07 pm

Re: Pripreme

Post by Danilo »

Malo mesas pojmove....Postoje treneri utopisti .Bojim se da je nas trener , trener tipa Stolice vrhunski teoreticar i analiticar.Stolica i Petric su imali istu ekipu ali ne isti psiholoski pristup.Rezultati su ocigledni....
Zbiljic da , ali finansijska stabilnost je drzava i Dusan Bajatovic, koliko got ga ne voleli. Zbiljic radi dobar marketinski i organizacioni pristup. Bojim se da i posle 6 meseci uigravanja igra ce biti ista jer sam pricao da trener ne zna da vodi ekipu.Bio bi dobar pomocnik trener NE.
Svi se salzemo da nam trebaju pijacanja na nekim pozicijama on Ne.Mi svi dizemo ruku za stopera , zadnjeg veznig, poluspuca , spica on Ne.
Mislim da se nasa igra nista nece promeniti a po igracima imamo tim za 3 mesto.Pecuj je pokazao nista novo.
User avatar
Deep Purple
Posts: 4022
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Pripreme

Post by Deep Purple »

Danilo wrote: Sun Jan 15, 2023 1:43 pm Malo mesas pojmove....Postoje treneri utopisti .Bojim se da je nas trener , trener tipa Stolice vrhunski teoreticar i analiticar.Stolica i Petric su imali istu ekipu ali ne isti psiholoski pristup.Rezultati su ocigledni....
Zbiljic da , ali finansijska stabilnost je drzava i Dusan Bajatovic, koliko got ga ne voleli. Zbiljic radi dobar marketinski i organizacioni pristup. Bojim se da i posle 6 meseci uigravanja igra ce biti ista jer sam pricao da trener ne zna da vodi ekipu.Bio bi dobar pomocnik trener NE.
Svi se salzemo da nam trebaju pijacanja na nekim pozicijama on Ne.Mi svi dizemo ruku za stopera , zadnjeg veznig, poluspuca , spica on Ne.
Mislim da se nasa igra nista nece promeniti a po igracima imamo tim za 3 mesto.Pecuj je pokazao nista novo.
Nije on trener utopista već budala. Menja Grčku ligu i klub sa većim budžetom a pride ima ponudu velikana njihovog fudbala da bi radio u klubu koji voli sa znatno manjim budžetom i od prosečnih Grčkih klubova. On je radio u klubi koji je mogao bez problema da ima igrača kao što je Fernandez.

partizan je izuzetno kvalitetna ekipa za naše uslove i zato nije realno upoređivati i uzimati to kao primer.

Ko kaže da on to ne vidi? Ko kaže da ne diže ruke za pojačanja? Ali možda nemamo uslove za to pa radi sa tim šta ima. Ako ti kažem da je nekoliko kvalitetnih igrača koji su radili sa njim kontaktirali i njega i klub i da bi ponovo voleli da sarađuju sa njim i da bih on neke rado doveo ali nemaš uslove da dovedeš igrača koji ode u Tursku kao slobodan igrač za 300-400k eur godišnje i više. Džaba želja. Želja može do 50k eur godišnje da prevlada ali kad je razlika u mogućnostima 200k eur godišnje e tu nema te želje. I on radi u drugačijim uslovima i on se aklimatizuje na tržište i izbor. Radio je u klubovima koji nemaju veličinu kao naš ali su imali po 3-4 mill eur veće budžete. Ne tražim opravdanja za njega samo ima mali milion faktora koji utiču na sve. Možda bi neko radio bolje u ovim uslovima od njega jer su već naviknuti na manji izbor fudbalera, budžet itd... I gde god da je bio zadržao se više sezona i to nešto govori. Pa u jednom Radničkom sa ludim Tončevom je izdržao dve, dve ipo sezone dok nije otišao preko.

Kao što sam iznad napisao razumem nezadovoljstvo ali ima milion stvari koje utiču. I na kraju krajeva kakav god da je naš je i zaslužuje samo po cv-u i po tome što voli klub još malo vremena. I mnogo gori od njega su dobili vremena.
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 4077
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Pripreme

Post by Rabba »

@Deep sve si u pravu, ali ostaje jedno veliko pitanje, nebrojeno puta ponovljeno na forumu. Ko ih je vukao za jezik? Očekivanja je ove sezone postavio klub, a ne forum. Farbanje oblaka za velike pare, a pokrića realno vrlo malo... Ovde neki ljudi žive u davnim vremenima, neki imaju blizanački sindrom, svakakve se ideje i fiks ideje ovde ispišu, ali to ne menja pitanje, ko je ovu upravu vukao za jezik? Recite dugoročne planove. Recite korake za te planove, pa da ljudi imaju koliko-toliko poverenja. Barem bi rezultati bili u skladu sa očekivanjima. Ovako, svi se osećaju prevareno. Renesansa na terenu, na klupi, u upravi, u finansijama... Kad ono, doveden Čumić a ostalo čista kocka. Ako prođe, prođe, ako ne prođe, izvlačimo se na to da je neko hronično povređen. Demagogija, ako mene pitaš. Pa taj Čumić da nije došao, borili bismo se maltene za opstanak, a ovamo dovedena "ozbiljna" imena. I naravno da su ljudi nezadovoljni, pa ništa novo nismo videli u odnosu na prethodne uprave. Čak su i imena reciklirana. To što konačno ima navijačkih rekvizita, pa nije to prvi put da se u Murketu može kupiti dres, šal, majica... To je bilo pre 15ak godina normalno, a nećemo se lagati da je tada u klubu bilo iole normalno. Na sve to, dovodimo očigledno menadžerske štele u vidu Radića, Vuka Bogdanovića, itd.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
Deep Purple
Posts: 4022
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Pripreme

Post by Deep Purple »

Rabba wrote: Sun Jan 15, 2023 2:30 pm @Deep sve si u pravu, ali ostaje jedno veliko pitanje, nebrojeno puta ponovljeno na forumu. Ko ih je vukao za jezik? Očekivanja je ove sezone postavio klub, a ne forum. Farbanje oblaka za velike pare, a pokrića realno vrlo malo... Ovde neki ljudi žive u davnim vremenima, neki imaju blizanački sindrom, svakakve se ideje i fiks ideje ovde ispišu, ali to ne menja pitanje, ko je ovu upravu vukao za jezik? Recite dugoročne planove. Recite korake za te planove, pa da ljudi imaju koliko-toliko poverenja. Barem bi rezultati bili u skladu sa očekivanjima. Ovako, svi se osećaju prevareno. Renesansa na terenu, na klupi, u upravi, u finansijama... Kad ono, doveden Čumić a ostalo čista kocka. Ako prođe, prođe, ako ne prođe, izvlačimo se na to da je neko hronično povređen. Demagogija, ako mene pitaš. Pa taj Čumić da nije došao, borili bismo se maltene za opstanak, a ovamo dovedena "ozbiljna" imena. I naravno da su ljudi nezadovoljni, pa ništa novo nismo videli u odnosu na prethodne uprave. Čak su i imena reciklirana. To što konačno ima navijačkih rekvizita, pa nije to prvi put da se u Murketu može kupiti dres, šal, majica... To je bilo pre 15ak godina normalno, a nećemo se lagati da je tada u klubu bilo iole normalno. Na sve to, dovodimo očigledno menadžerske štele u vidu Radića, Vuka Bogdanovića, itd.
Naravno i sa tobom se po svemu ovome što si napisao apsolutno slažem. Zbiljić se izleteo, neiskusno najavio jako visoke ambicije i udario u tvrdo. Pa je posle i sam rekao kako je pogrešio. Ali je već štetu napravio i nabio pritisak ekipi.

Nekad čovek u nekim situacijama mora da se kocka da rizikuje, nekad se isplati, nekad ne. Oni još uvek nisu promašene investicije. Imaju još polusezonu da isprave greške i igraju u skladu sa očekivanjima i ispune evropske ambicije. Trenutno ne deluje kao realno da se podignu i zaigraju kako se od njih očekuje ali sam video i veća čuda u životu.

I slažem se oko te demagogije, povređen, manje spreman igrač itd. Igrač je doveden i ko ga je doveo snosi odgovornost ali je cela polusezona bila jako specifična.

Pa dobro što se ranije garniture uprava nisu setile da izbace neke artikle. Nije to ne znam kakav posao.

I tog Čumića je doveo neko ko je pogrešio sa nekim drugim imenima. To je posao greši se i pogađa se. Treba težiti tome da se greške svedu na minimum ali je to lakše reći nego uraditi i zato trebaju da pokažu kvalitet ljudi koji se time bave.

Ima ta druga polusezona, play-off i kup. Dovoljno vremena da isprave sve ali mora mnogo toga da se u glavi promeni da bi uspeli. Biće teško pogotovo što je prvi meč gostovanje zvezdi pa u slučaju pot poraza od zvezde i pobede Tsc-a bićemo na minus 9 ali moraju psihološki da se nose sa takvim potencijalnim ishodom i da tope prednost Tsc-a i Čukaričkog. A opet šta može u Beogradu da se izgubi? Neka istrče, daju maksimum i ako zasluže biće nagrađeni bodom ili čak sa sva tri. A i ako izgube neka muški odigraju. Ima još dosta da se igra definitivno neće biti dosadno.
Istocno stajanje
Posts: 556
Joined: Thu Jul 23, 2015 11:20 am

Re: Pripreme

Post by Istocno stajanje »

Da li jos nekog osim mene nerviraju ova dodavanja u nasem sesnaestercu? To mogu da rade veliki strani klubovi sa vrhunskim tehnicarima, a ne mi sa ovim Trenerom. To se videlo i u ovoj utakmici gde smo iz toga primili gol. Kosa na glavi mi se podigne kada krenemo sa iznosenjem lopte od golmana, ekipa koja je agresivnija to moze lako da iskoristi i eto poklon gola.
Uglavnom, ove sezone cemo se i dalje nervirati i zbog igre i zbog rezultata. Briga me za marketing, hocu rezultat kao navijac kluba koji ne bi smeo biti ispod treceg mesta u ovako smesnoj ligi.
Karlsson
Posts: 2208
Joined: Wed Aug 21, 2013 9:39 pm

Re: Pripreme

Post by Karlsson »

Ja mogu da razumem i da prihvatim mnogo toga, međutim mi smo gubili bodove protiv totalnih raspada kao što je Radnik i to ne zato što smo se ispromašivali, već zato što smo igrali totalni egal sa njima! Ni jedan jedini bod protiv četiri najjače ekipe nismo osvojili. Da smo samo tu nešto izvukli komotno bi smo bili barem na deobi trećeg mesta i disali za vrat partizanu.
To da igrači nisu uigrani i šta ja znam je izgovor za prvih nekoliko nedelja, a ne za celu polusezonu. Prođe pola sezone prođe i bodovni voz i šta smo postigli? A po svemu sudeći dobar deo prvotimaca će nas i napustiti na kraju sezone i šta smo onda i za koga uigravali? Onda opet sve ispočetka. Dolaskom novih igrača opet se stvara teren za nove izgovore usled slabih rezultata i tako u krug.
User avatar
021
Posts: 860
Joined: Fri Jan 21, 2005 6:46 pm

Re: Pripreme

Post by 021 »

Topić na štoperu je jako loša zamisao. Pa njegov osnovni kvalitet i doprinos ekipi je što najviše pretrči i zbog svoje pokretljivosti uspeva da zakrpi mnoge rupe. Ako već neko od zadnjih veznih mora u odbranu, više bi imalo smisla da to bude Busnić. Čak sam ubeđen da bi na toj poziciji bio bolji od Jeličića i Vitasa.
User avatar
Deep Purple
Posts: 4022
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Pripreme

Post by Deep Purple »

021 wrote: Sun Jan 15, 2023 5:36 pm Topić na štoperu je jako loša zamisao. Pa njegov osnovni kvalitet i doprinos ekipi je što najviše pretrči i zbog svoje pokretljivosti uspeva da zakrpi mnoge rupe. Ako već neko od zadnjih veznih mora u odbranu, više bi imalo smisla da to bude Busnić. Čak sam ubeđen da bi na toj poziciji bio bolji od Jeličića i Vitasa.
I meni Busnić deluje dobro za štopera ali on jedini u veznom redu ima kvalitet da izmisli dodavanje ali je trom kod malih kontakata sa loptom. Topić ima sjajne fizičke predispozicije. Problem je što se u postavci ofanzivnih napada jako loše postavlja. Smanjuje sebi ugao dodavanja i time negativno utiče na svoj pregled igre koji sam po sebi nije na visokom nivou. I onda imamo dosta problema kod postavki napada. Dosta usporava igru. Mi u ofanzivnom delu kroz iznošenje lopti najbolje delujemo sa Busnićem ali je on trom na pripremi lopte.

Nama fali igrač kao što je Drinčić, da poveže redove, doktira tempo. Daje sigurnost ekipi. Opasan iz daljine.
Pa mi smi jedan Standard u gostima umalo izbacili sa Drinčićem.

Ovaj tim je definitivno talentovaniji (što ne znači da je bolji) od Lalatovićevog i šteta je što nemamo takvo profilisanog igrača.

Možda bi takav igrač podigao ekipu a možda bi pokazao gde nam još škripi. Nadam se vezisti i to pod hitno.
User avatar
Turija
Posts: 10837
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Pripreme

Post by Turija »

Deep Purple wrote: Sun Jan 15, 2023 5:56 pm
021 wrote: Sun Jan 15, 2023 5:36 pm Topić na štoperu je jako loša zamisao. Pa njegov osnovni kvalitet i doprinos ekipi je što najviše pretrči i zbog svoje pokretljivosti uspeva da zakrpi mnoge rupe. Ako već neko od zadnjih veznih mora u odbranu, više bi imalo smisla da to bude Busnić. Čak sam ubeđen da bi na toj poziciji bio bolji od Jeličića i Vitasa.
I meni Busnić deluje dobro za štopera ali on jedini u veznom redu ima kvalitet da izmisli dodavanje ali je trom kod malih kontakata sa loptom. Topić ima sjajne fizičke predispozicije. Problem je što se u postavci ofanzivnih napada jako loše postavlja. Smanjuje sebi ugao dodavanja i time negativno utiče na svoj pregled igre koji sam po sebi nije na visokom nivou. I onda imamo dosta problema kod postavki napada. Dosta usporava igru. Mi u ofanzivnom delu kroz iznošenje lopti najbolje delujemo sa Busnićem ali je on trom na pripremi lopte.

Nama fali igrač kao što je Drinčić, da poveže redove, doktira tempo. Daje sigurnost ekipi. Opasan iz daljine.
Pa mi smi jedan Standard u gostima umalo izbacili sa Drinčićem.

Ovaj tim je definitivno talentovaniji (što ne znači da je bolji) od Lalatovićevog i šteta je što nemamo takvo profilisanog igrača.

Možda bi takav igrač podigao ekipu a možda bi pokazao gde nam još škripi. Nadam se vezisti i to pod hitno.
Slazem se @Deep sa napisanim za Topica.

Nama treba pravi stoper, a ne da krpimo tako kriticno mesto u odbrani sa bilo kojim igracem. Ni Busnic, ni Topic, ni npr. Miletic... a prave stopere smo prodali ( Majstorovic i Jelenkovic), kao i spic igrace ( Ivanovic, Milosevic, Vidakova vratili na pozajmicu u Gat, koji ce na prolece biti bolji od Vose), a nismo doveli adekvatne zamene. Ko za to treba da snosi odgovornost? Po meni, Struka i Uprava.

PS
Neke dobre stvari uprave, valjda, se podrazumevaju da je to normalno i da treba da uradi svaka aktuelna uprava ( placa poreze, isplacuje plate, popravlja infra strukturu i marketing, uslove rada).
Ali, primarna stvar za svaki fudbalski klub je rezultat i igra koja dovodi gledaoce na stadion ili pred tv ekran.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
1892
Posts: 1095
Joined: Fri Jan 28, 2005 3:34 pm
Location: Novi Sad

Re: Pripreme

Post by 1892 »

Turija wrote: Sun Jan 15, 2023 6:30 pm
Deep Purple wrote: Sun Jan 15, 2023 5:56 pm
021 wrote: Sun Jan 15, 2023 5:36 pm Topić na štoperu je jako loša zamisao. Pa njegov osnovni kvalitet i doprinos ekipi je što najviše pretrči i zbog svoje pokretljivosti uspeva da zakrpi mnoge rupe. Ako već neko od zadnjih veznih mora u odbranu, više bi imalo smisla da to bude Busnić. Čak sam ubeđen da bi na toj poziciji bio bolji od Jeličića i Vitasa.
I meni Busnić deluje dobro za štopera ali on jedini u veznom redu ima kvalitet da izmisli dodavanje ali je trom kod malih kontakata sa loptom. Topić ima sjajne fizičke predispozicije. Problem je što se u postavci ofanzivnih napada jako loše postavlja. Smanjuje sebi ugao dodavanja i time negativno utiče na svoj pregled igre koji sam po sebi nije na visokom nivou. I onda imamo dosta problema kod postavki napada. Dosta usporava igru. Mi u ofanzivnom delu kroz iznošenje lopti najbolje delujemo sa Busnićem ali je on trom na pripremi lopte.

Nama fali igrač kao što je Drinčić, da poveže redove, doktira tempo. Daje sigurnost ekipi. Opasan iz daljine.
Pa mi smi jedan Standard u gostima umalo izbacili sa Drinčićem.

Ovaj tim je definitivno talentovaniji (što ne znači da je bolji) od Lalatovićevog i šteta je što nemamo takvo profilisanog igrača.

Možda bi takav igrač podigao ekipu a možda bi pokazao gde nam još škripi. Nadam se vezisti i to pod hitno.
Slazem se @Deep sa napisanim za Topica.

Nama treba pravi stoper, a ne da krpimo tako kriticno mesto u odbrani sa bilo kojim igracem. Ni Busnic, ni Topic, ni npr. Miletic... a prave stopere smo prodali ( Majstorovic i Jelenkovic), kao i spic igrace ( Ivanovic, Milosevic, Vidakova vratili na pozajmicu u Gat, koji ce na prolece biti bolji od Vose), a nismo doveli adekvatne zamene. Ko za to treba da snosi odgovornost? Po meni, Struka i Uprava.

PS
Neke dobre stvari uprave, valjda se podrazumevaju da je to normalno i da treba da uradi svaka aktuelna uprava. Ali, primarna stvar za svaki fudbalski klub je rezultat i igra koja dovodi glrdaoce ma stadion ili tv ekran.
Ne slažem se za Topića. Mislim da od slabog zadnjeg veznog možemo dobiti modernog štopera. (Traore može u kontra smeru da ode)
Mirko ima odlične fizičke predispozicije, visinu, snagu, a ovo što pretpostavljam Rastavac želi promenom pozicije je da dobije štopera dovoljno sigurnog na lopti da igru započinjemo kroz pas a ne ispucavanje. U prvom delu sezone smo videli dosta kikseva u tom segmentu igre. Iz nekih smo i golove primali. Ne mislim da Mirko može biti lošije rešenje od Vitasa Traorea ili Jeličića na mestu štopera, a s obzirom da ga nismo uspeli prodati već toliko prelaznih rokova mozda ova promena donese i neku finansijsku korist pošto je očigledno da sa zadnjeg veznog dinar jedan nećemo videti za njega.
Come on you Reds!
User avatar
Turija
Posts: 10837
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Pripreme

Post by Turija »

https://www.dnevnik.rs/sport/fudbal/uro ... o-i-golove

Kritika navijaca ne vredi nista, ako ne pokrene samokritiku igraca i svih u Klubu. Drago mi je da se ona primila kod Kabica.
To je prvi korak ka napretku - individualnom i kolektivnom.
Ako postane model u Vosi i istraje u tome, mozemo se ponadati boljim danima Stare dame.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Post Reply