Transferi

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Deep Purple
Posts: 4021
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Transferi

Post by Deep Purple »

@Turija

Turija nije politika dovođenje deset igrača sa strane već je to bilo neminovno sada jer mora prvo da se napravi dobar kostur na koje ćeš dodavati mlade fudbalere. Vidiš da se pravi prvo kostur tima. Ja iskreno verujem da ćemo igrati bolje pogotovo uz ovog novog fudbalera. Najviše očekujem od Uroša Nikolića u drugom delu. A Kabić dobija prostor u drugom delu i neće biti više izgovora sa strane nego nek pokaže kvalitet. Zato Simić i ide da bi se stvorio prostor više.

I da vam budem iskren očekujem u februaru protiv zvezde tri boda u sred Beograda. Nemoj posle nisam rekao :mrgreen: (slobodno me isprozivajte u slučaju drugačijeg ishoda) i vidimo se na Istoku ako neko bude išao.

Čuo sam da vlada veliko samopouzdanje među igračima i da su svesni kvaliteta kakvog poseduju i da moraju bolje. A razmišlja se i o Traoreu na zadnjem veznom da bude klasičan trkač i zid odnosno osigurač.
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Transferi

Post by Turija »

@Deep
Razumem ja da je sad trebalo toliko igraca, makar i polupovredjeni, pa da ih cekamo do proleca.

Problem sportskog sektora je to sto se godinama dovodi puno novih igraca, a malo iz nase skole. Ili skola ne valja ili je losa selekcija dece ( preko veze ili preko novca, pa ko ima taj igra. Ko nema novca otpada, bez obzira sto je talentovaniji).

Inace, ovo sa Traoreom na zadnjem veznom nije losa ideja, ali bice problem sa dosta sporim stoperima. Ni Vitas, a ni Jelicic nemaju neku brzinu, a treba i vremena da se uigraju kao tandem.
Videcemo, vrlo brzo, zamisli Struke.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 4071
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Transferi

Post by Rabba »

Kakav bi potez bio da ganima dignemo ovog malog Samoanca iz Kopenhagena što ga lažu, uh...
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9940
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Transferi

Post by Voja »

Deep Purple wrote: Mon Jan 09, 2023 5:55 pm I da vam budem iskren očekujem u februaru protiv zvezde tri boda u sred Beograda. Nemoj posle nisam rekao :mrgreen: (slobodno me isprozivajte u slučaju drugačijeg ishoda) i vidimo se na Istoku ako neko bude išao.
Haaaa.... dobro Zvezda,a sta cemo sa Javorom i Surdulicom? :wink:
Deep Purple wrote: Mon Jan 09, 2023 5:55 pm Čuo sam da vlada veliko samopouzdanje među igračima i da su svesni kvaliteta kakvog poseduju i da moraju bolje. A razmišlja se i o Traoreu na zadnjem veznom da bude klasičan trkač i zid odnosno osigurač.
Eeeeeh sta smo mi sve slusali svake pripreme :mrgreen: Prosle pripreme smo imali prvog strelca Evropskog u timu,imali smo prvog strelca prve lige,dosao nam golman Barselone,ostao najbolji igrac sezone,dosao najbolji trener,stigao cuveni NN... i recimo u poredjenju sa tadasnjim pripremama,na osnovu cega sad grade samopouzdanje?

Sto se Traorea tice njega su doveli,nisu ga zatekli u klubu... nekako mi promena pozicije jedino ima logike ako zateknes igraca u klubu,pa mu kazes,vidi,imam osecaj da ces na drugoj poziciji pokazati vise ajd da probamo. A ako imas ideju i viziju zbog koje dovedes igraca,onda mi nelogicno micanje na drugu poziciju... mislim nemam nista protiv,samo konstatujem
Image
User avatar
slanobarac
Posts: 3640
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Transferi

Post by slanobarac »

Vidim da počinje novi krug laganja samih sebe. Bar smo u tome šampioni ako ne istinski, fudbalski. Odjednom su puni samopouzdanja a gde ste bili do sada? Ajde bolje vežbajte i što reče @Voja gledajte šta ćete sa Surdulicom, Javorom i ostalima.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
AntonioKasano
Posts: 498
Joined: Sun Feb 21, 2010 5:28 pm

Re: Transferi

Post by AntonioKasano »

Treba nam vezni koji je tzv box to box. Da li je Vulic taj tip igraca ne znam, mozda i jeste. Mislim da bi nam i onaj sto se spominjao oko partizana Cimirot zakrpio sve rupe. Platu jednog krila dodati za tako nekog i naravno fali nam i stoper normalan koji ne pravi gluposti.
User avatar
Deep Purple
Posts: 4021
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Transferi

Post by Deep Purple »

@Voja
Ma sprdam se u vezi pobede nad zvezdom.
Mora dosta stvari da se promeni da bi krenuli ka boljem.

To oko Traore-a bi bilo više taktički potez ne da stalno igra u vezi. Zapravo je on u Portugalu jako puno mečeva i igrao u vezi.
Vojo pa i treneri dovedu igrača pa mu promene poziciju kada primete da bi negde bolje odigrao.

Mislim da mi moramo malo realniji isto da budemo. Kada smo pre desetak godina bili dosta ozbiljniji nego danas završavali smo iza blizanaca a blizanci su danas jači nego pre desetak godina…

Ponoviću se ali mislim da mi moramo sebi da se okrenemo i napravimo sistem koji će biti samoodrživ i da će nam to biti najbolji put ka tituli nekad u budućnosti. Jer jasno je svima da će pre ili kasnije blizanački balon pući. Ne može doveka da bude ovako i da se na leđima države finansiraju.

Mislim ljudi ovde ne shvataju kakve plate daju određeni klubovi na balkanu i da za neke fudbalere ni klubovi iz liga petica ne mogu da pariraju. Za Grke recimo da ne pričam koliko tek oni para bacaju ali su privatizovani i može im se.

Malo gledam i analiziram neke lige, meni je Grčka čudo. Fudbalska nacija puna talenta ali ih ubija ovo što u boljim Grčkim klubovima domaći igrači su na nivou matematičke greške, nema ih. Čak mislim da ima više fudbalera iz Južne Amerike nego iz Grčke u najvećim klubovima i to je poražavajuće. I pored silnih klubova opet samo Olimpijakos redovno u evropi a ostali klubovi uđu pa ih nema nekoliko sezona, niko ne ulazi konstantno, ulupaju se pare za jaka imena i ništa. Pa Kiprani su u Evropi daleko češće od Grka i njih razumem što dovode strance mada se oni bave crnim radnjama i tu ima puno stranaca zbog raznih olakšica. Mislim da nama u Srbiji i regionu ne treba više od četiri stranih fudbalera.
Mada nekoliko klubova bolje plaćaju od dosta klubova iz liga petica.

EDIT: Mislim da je idealna situacija i ono čemu treba težiti je : Četiri strana fudbalera, nekoliko domaćih iskusnih i uvek nekoliko klinaca iz akademije. Sve preko toga je luksuz. Strani fudbaleri tamo gde fali (vezni red ili napad) kao što je i pokojni Kosan rekao treba težiti stranim fudbalerima samo na pozicijama gde fale motoričke sposobnosti domaćim fudbalerima.

Kako se zove onaj napadač što se spominjao pa mi zabranjeno bilo da dođe? :greenbutt:
Želim da vidim gde je sad i kakvu statistiku ima.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9940
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Transferi

Post by Voja »

Deep Purple wrote: Mon Jan 09, 2023 8:36 pm @Voja
Ma sprdam se u vezi pobede nad zvezdom.
Mora dosta stvari da se promeni da bi krenuli ka boljem.
Meni ni dve pobede nad zvezdom do kraja nista ne bi znacile.Moram li reci da uvek na sve gledam nekako drugacije,a i nisam slucajno naveo bas Javor i Surdulicu
Deep Purple wrote: Mon Jan 09, 2023 8:36 pm To oko Traore-a bi bilo više taktički potez ne da stalno igra u vezi. Zapravo je on u Portugalu jako puno mečeva i igrao u vezi.
Vojo pa i treneri dovedu igrača pa mu promene poziciju kada primete da bi negde bolje odigrao.
Pre bih rekao da ih (trenere) se ne pita mnogo prilikom dovodjenja igraca,pa zato pokusavaju sloziti na osnovu onog sto imaju.A mislim da su nasi imali jasnu viziju,ideju,strategiju od prvog sekunda i na osnovu toga su selektirali i dovodili igrace. Ako sam dobro razumeo trener se mnogo pitao oko dovodjenja i selekcije
Deep Purple wrote: Mon Jan 09, 2023 8:36 pm Mislim da mi moramo malo realniji isto da budemo. Kada smo pre desetak godina bili dosta ozbiljniji nego danas završavali smo iza blizanaca a blizanci su danas jači nego pre desetak godina…
Nisu meni,a nadam se ni svima ovde blizanci nikad bili bilo kakav reper,vec FUDBAL.Lep i atraktivan fudbal. Koliko su rezultatski bili uspesni OFK Beograd ili Velez,pa uvek imaju simpatije i postovanje svih ljudi iz regiona. Ja ne ceznem za tim da budemo prvi,da budemo ispred blizanaca,vec da igramo fudbal koji ce se generacijama prepricavati. Evo da te pitam,sta mislis kada bi sad izasli na ulicu i pitali recimo 1000 random prolaznika da ti kazu koji igraci su igrali u timu kada je Vosa osvojila kup i koji igraci su igrali u timu recimo 1995/6. Trofeji su ekonomska kategorija,a lep fudbal je ono sto se pamti. Jesi li poslusao onaj intervju Kacara? Kakve on detalje pamti iz karijere?
Deep Purple wrote: Mon Jan 09, 2023 8:36 pm Mislim ljudi ovde ne shvataju kakve plate daju određeni klubovi na balkanu i da za neke fudbalere ni klubovi iz liga petica ne mogu da pariraju. Za Grke recimo da ne pričam koliko tek oni para bacaju ali su privatizovani i može im se.
Zdrav sistem,zdrava sredina,posten odnos prema igracima,bez zakulisnih radnji... i niko nece postavljati pitanje visine plate.Svako bice kad oseti da je postovano i respektovano ce uvek dati svoj maksimum jer ce steci odgovornost prema zajednici i u takvoj situaciji plata je zadnja i najmanje bitna stavka (naravno ako je redovna i onakva kakva je dogovorena)
Deep Purple wrote: Mon Jan 09, 2023 8:36 pm Malo gledam i analiziram neke lige, meni je Grčka čudo. Fudbalska nacija puna talenta ali ih ubija ovo što u boljim Grčkim klubovima domaći igrači su na nivou matematičke greške, nema ih. Čak mislim da ima više fudbalera iz Južne Amerike nego iz Grčke u najvećim klubovima i to je poražavajuće. I pored silnih klubova opet samo Olimpijakos redovno u evropi a ostali klubovi uđu pa ih nema nekoliko sezona, niko ne ulazi konstantno, ulupaju se pare za jaka imena i ništa. Pa Kiprani su u Evropi daleko češće od Grka i njih razumem što dovode strance mada se oni bave crnim radnjama i tu ima puno stranaca zbog raznih olakšica. Mislim da nama u Srbiji i regionu ne treba više od četiri stranih fudbalera.
Mada nekoliko klubova bolje plaćaju od dosta klubova iz liga petica.
Svaki proces u zivotu ima svoja pravila i postulate i ako ih se drzis moras uspeti,ako juris za lakom lovom,kompromisima,dilovima.... mozes dovesti 16 Mesija uspeha nece biti
Deep Purple wrote: Mon Jan 09, 2023 8:36 pm EDIT: Mislim da je idealna situacija i ono čemu treba težiti je : Četiri strana fudbalera, nekoliko domaćih iskusnih i uvek nekoliko klinaca iz akademije. Sve preko toga je luksuz. Strani fudbaleri tamo gde fali (vezni red ili napad) kao što je i pokojni Kosan rekao treba težiti stranim fudbalerima samo na pozicijama gde fale motoričke sposobnosti domaćim fudbalerima.
Treba teziti radu,postenju,znanju,pa onda stvaranju medjuljudskih odnosa unutar zajednice,teziti ka radnim,ambicioznim,postenim igracima,kojima ce prva misao posle treninga biti da ostanu jos sat/dva na terenu,da rade na licnom usavrsavanju,da imaju san kojem ce teziti,a da to nije poker klub,sponzorusa i besan auto.Pa tek tu kada se izdvoje prave vrednosti,teziti ka stvaranju kompozicije i sinhronizacije na samom terenu.... A kad imas igraca koji ne zna koji je trenutno na tabeli i koliko mu bodova fali,koji nema cilj vec gleda kako da otalja posao i ode u stan... onda dzaba plata,dzaba stranci... Ne znam... al mislim da je sve toliko prosto i izvodljivo do tolike mere da nikad vise necemo moci ostvariti sve to sto sad napisah :mrgreen:
Image
User avatar
Deep Purple
Posts: 4021
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Transferi

Post by Deep Purple »

@Voja Odogovoriću ti čim uhvatim vremena, dobar upis.




E sad sam sve video :mrgreen:

Verovatno neka kombinacija sa zvezdom.
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 4071
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Transferi

Post by Rabba »

Da nam je liga iole neukaljana, ovaj dolazak Ada u Suboticu bi bio najveći potpis van blizanaca i nas od 90. naovamo. Čak bih smeo da kažem u rangu sa većinom velikih transfera u poslednjih 30 godina
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
1892
Posts: 1094
Joined: Fri Jan 28, 2005 3:34 pm
Location: Novi Sad

Re: Transferi

Post by 1892 »

Rabba wrote: Tue Jan 10, 2023 12:04 pm Da nam je liga iole neukaljana, ovaj dolazak Ada u Suboticu bi bio najveći potpis van blizanaca i nas od 90. naovamo. Čak bih smeo da kažem u rangu sa većinom velikih transfera u poslednjih 30 godina
A pošto liga ipak jeste jedna velika kaljuga, ovaj dolazak je više posao za državnog tuzioca !
Come on you Reds!
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9940
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Transferi

Post by Voja »

Voja wrote: Fri Jan 06, 2023 11:09 am Posto vidim da nema nista od Turbo Vose :( evo da otkrijemo tajnu (za Terzu i Zvezdu :mrgreen: ) koji igrac nam (meni,i jos nekim forumasima kojima sam slao snimke) je bio na radaru

https://www.transfermarkt.com/ze-turbo/ ... ler/340538







Cena na TM 375000,ugovor isticao u decembru 2022.

Jedna od novijih vesti vezana za Ze Turba

https://www.record.pt/internacional/det ... HP_Ultimas

A bio sam ubedjen da ga mozemo dovesti i da bi nam legao kao budali samar,al ocigledno zivim u iluzijama
Rabba wrote: Fri Jan 06, 2023 11:46 am Ne bih da se pravim pametan, ali dok ne shvatimo i ne prihvatimo svoje (trenutno) mesto pod suncem, nadaćemo se da ovakvi igrači mogu da dođu kod nas. Najbolji igrač kineske druge lige, sa razlogom će da naplati milion i po za godinu i po. Voša ne može da mu isplati 10% tih para. Nećemo se praviti da "mu je Voša bila prilika da igra evropska takmičenja". Svi su oni profesionalci, igraju za pare, prvenstveno. Ne za grupnu fazu lige konferencije.
Deep Purple wrote: Tue Jan 10, 2023 11:49 am
Addo na TMu okruglo milion eura,a Ze Turbo je bio 370 000,sad skocio na 650. A svi znamo da TM uvek malo pretera sa cenama,tako da zaista ne vidim sto bi mogli suboticani,a ne mi? Pa i ako je dil sa zvezdom,bolje i tako nego da ih pobedimo sledecu na Marakani sto najavljuje @Deep Purple :mrgreen:
Image
Cane
Posts: 1108
Joined: Fri Jul 07, 2017 9:16 am

Re: Transferi

Post by Cane »

Nije važno kolika je vrednost ili bilo šta slično, zar neko misli da tu Spartak plaća, ovo je ciganska kombinacija preko prepoštenog Gajbe Simovića.
Uzgred, sramotno je da taj tip već godinama drži FSV.
hvylarn
Posts: 442
Joined: Thu Jan 20, 2022 10:54 am

Re: Transferi

Post by hvylarn »

User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 4071
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Transferi

Post by Rabba »

@Voja

Vodim se najprostijom mogućom logikom, ali zaboravljam da je ovaj naš fudbal leglo smeća i korupcije... Nema tu logike, samo koliko je tu ko dobar.

Sumnjam u Vulića, mada bih pozdravio dolazak. Takođe, ova potencijalna saradnja sa Bolonjom bi mogla u budućnosti biti korisna za nas, ukoliko bude dugoročna i napravljena kako treba. Mi da imamo prostor da plasiramo naše kvalitetne igrače, a da od njih uzmemo nešto što bi oni potencijalno odbacili. Ova frljanja sa imenima u komentarima mocarta (Emanuel Vignato, Joaquín Sosa) verujem da nemaju veze sa životom, kao što uostalom ni do sada nisu imala. Ukoliko se dogovorimo sa Bolonjom, ne treba očekivati nekog igrača iz šire rotacije. Eventualno neko ko je bio na pozamici u nižim ligama, ili igrači koji su pod ugovorom, ali nisu bili u rotaciji, eventualno sa minutima u ranim fazama kup utakmica. Ipak, kakva nam je liga, pogoditi sa jednim ili dva takva igrača bi bilo obostrano korisno, pogotovo ukoliko izdejstvujemo da ostanu kod nas ili podelimo profit sa Bolonjom.

Da dodam, TSC ponovo vuče odlične poteze na tržištu, Radin, Cvetinović i Seke su 3, po mom skromnom mišljenju i poznavanju domaćeg fudbala, odlična pojačanja za njih za sada.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
Post Reply