Marketing kluba

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Uvek sa tobom
Posts: 1460
Joined: Wed Jun 24, 2009 12:05 pm

Re: Marketing kluba

Post by Uvek sa tobom »

Поред почетних киксева треба ипак и похвалити да је нешто кренуло по питању продаје званичних производа клуба па макар то било и у мурке шопу, претпостављм да се припрема нешто озбиљније што је овде већ неко и најавио, иначе код муркета ме је увек нервирало као клинац кад сам био што је стварно Вошиних ствари било јако мало. Ту можда мало иде и кривица на клуб и бивше управе.

Коначно да имамо у понуди и гостујући дрес, не памтим да је икад било од кад пратим Вошу да се купи гостујући дрес, а пратим... што би маркетинг рекао... OD 1994/95 :mrgreen:
УВЕК МИ СМО БИЛИ УЗ ТЕБЕ . . .
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Marketing kluba

Post by Turija »

Koliko vidim iz posta @N13 godina osnivanja1914 je napisana rimskim brojevima, zar ne?
Zato je i doslo do toga da je ,,od" napisano latinicom. Po meni, kad je vec godina osnivanja latinicna, moglo se uklopiti i ,,since", tj ne bi ,,strcalo" kao da su izmesana dva pisma.
Bilo bi smekerski i razumljivo i za inostranstvo i zaintrigiralo bi, verovatno, posmatraca tamo i sta to pise cirilicom?

PS
Dres je malo skup za domace prilike, zbog izgubljenog poverenja u posteno rukovodjenje, da bi navijac, kupovinom dresa, bio uveren da direktno pomaze Klubu marketinski i finansijski, tj da je ponosan kad ga obuce.
Za majicu bi se moglo reci da je cena prihvatljiva.
Svugde, kad se probijas na trziste, ides sa manjom cenom, tj manjom zaradom, nekad cak i sa planiranim pocetnim gubitkom, ako ce doneti kasnije korist. Pogotovo kad si u sopu okruzen sa konkurentskim rekvizitima. Pogled treba da privuce cena.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
N13
Posts: 2113
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Marketing kluba

Post by N13 »

@Turija

Ovo je majica koju sam ja kupio. Mislim da ona nema veze sa onom belom 'Stvar kucnog vaspitanja', gde je doslo do mesanja cirilice i latinice (tamo je 1914 redovnim brojevima ispisano).
Rekli su i u shopu samom da je tu u pitanju stamparska greska, da bi trebalo u sledecoj seriji (ukoliko je bude) da bude ispravljeno.
Sto se tice cene dresa, jeste skupa. Ali nije neocekivano. Tu pre svega Kelme diktira cenu, ipak je original proizvod.
Ranije sam kupovao i dresove AC Milana i reprezentacije Srbije. Oni su kostali od 100 EUR pa navise. U opremi ne vazi pravilo manji klub, jeftiniji dres :D Dres je dres, ko god ga nosi.
Vidim i kod blizanaca je tako, dresovi su im od 8 do 10 hiljada. Tako da u nasem slucaju mozda je cak klub malo i subvencionisao cenu dresa.

Image

@Istocno stajanje

slazem se, da taj Murke shop deluje kao da je u bg, jer ima i proizvode blizanaca. Ali mislim da im se od juce imidz malo promenio. Kako i sami kazu u shopu, decenijama su zeleli saradnju sa Vojvodinom, i tek su sad ostvarili. A i pre toga, prodavali su replike dresove, i originale dresova koji dobiju na poklon od igraca ili navijaca koji su uspeli da 'uhvate' original dres od igraca. Ali sada posto imaju zvanicnu saradnju, Vosini proizvodi stoje u centralnom delu, direktno pravo kada se udje u prodavnicu. Proizvode blizanaca su gurnuli sa strane. Nije savrseno, ali opet pomerilo se sa mrtve tacke.
User avatar
Deep Purple
Posts: 4021
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Marketing kluba

Post by Deep Purple »

Istocno stajanje wrote: Fri Dec 30, 2022 7:13 am Murke sop... prodavnica u koju kada udjes imas osecaj kao da si u Beogradu, sve obelezja ona dva kancera.
Zar klub ne moze da otvori na stadionu svoj sop?
I da, cene su mnogo bolje u navijackom sopu na stadionu.
Pa oni gledaju da imaju proizvode za prodaju? Baš vlasnika briga koji je klub dok se prodaje i @N13 je napisao da su hteli saradnju godinama ali ništa…

A što se tiče cena naravno da je navijački jeftiniji, navijački šop svakog kluba je jeftiniji od zvaničnog klupskog.

Već sam pisao o tome da će trebati dosta prostora oko rekonstrukcije i da će nam svaki slobodan prostor značiti u rekonstrukciji da bi dobili licencu u vezi stadiona.

A 6000 dinara za originalni dres je odlična cena jer su cene za mnoge klubove bar za 15-20% skuplje.

Tsc svoje dresove “ceni” 5.500 dinara.
Last edited by Deep Purple on Fri Dec 30, 2022 11:28 am, edited 1 time in total.
User avatar
Milan
Posts: 4288
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Marketing kluba

Post by Milan »

Image




Evo Turija, sad ce ti biti jasnije. Em mesanje cirilice i latinice, em nema tacke nakon rednog broja, em ova tri reda nisu centrirana kako treba…




.
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Marketing kluba

Post by Turija »

@N13
Ipak je korak napred.
Za 2000 su jeftiniji od blizanackih - znaci nesto. Ne puno, ali opet je manje.
Najveci problem je Vose i Novog Sada, sto su navijaci Vojvodine manjina u svom gradu i izlozeni cak i fizickim napadom od grupe ostrascenih blizanaca, pa dete ili ako nisi u grupi, ne moze bezbrizno setati gradom sa rekvizitom kluba svoga grada.
Koji apsurd, ali to je realni Novi Sad danas. Pocinje da bude realnost i drugde, zbog agresivnih navijackih grupa.

PS
@Milan :cheers:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Milan
Posts: 4288
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Marketing kluba

Post by Milan »

Nisam odavno u navijačkoj priči, ali ja po gradu viđam samo našu omladinu, a nekog u blizanačkim obeležjima se ne sećam kad sam zadnji put video. Bar u mojim delovima grada. Naravno, to nije realno stanje stvari i pokazatelj, al' se bar boje da nose...
POŠTO OBRAZ ???!!!
Duplof
Posts: 932
Joined: Fri Aug 12, 2022 10:48 am

Re: Marketing kluba

Post by Duplof »

Ukoliko se ozbiljnije uđe u ovu priču oko prodaje rekvizita (a mislim da je to neophodno), klub mora otvoriti radnju barem na stadionu, a bilo bi lepo i u centru grada! Koliko turista dolazi u centar grada, sigurno bi se neki neplanirano našli u Vošinoj radnji. Treba razmišljati pametno i može se napraviti neka lepa priča, iako nijedan početak nije lak.
Jedem luka i slanine, navijač sam Vojvodine
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9940
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Marketing kluba

Post by Voja »

N13 wrote: Fri Dec 30, 2022 11:22 am Image
slazem se, da taj Murke shop deluje kao da je u bg, jer ima i proizvode blizanaca. Ali mislim da im se od juce imidz malo promenio. Kako i sami kazu u shopu, decenijama su zeleli saradnju sa Vojvodinom, i tek su sad ostvarili.
Meni ova majica deluje svetski,i sto se tice dizajna,a na osnovu slike rekao bih i kvaliteta same majice... Dizajn je takav da tera svakog posmatraca da se zapita,a da opet sasvim jasno dodje do konacnog resenja.Fenomenalno osmisljena.A sto se tice ove saradnje Murke shopa i FKV licno sam pre tacno 27 godina slusao isto "kukanje" vlasnice.... nazalost
Image
Cane
Posts: 1108
Joined: Fri Jul 07, 2017 9:16 am

Re: Marketing kluba

Post by Cane »

Jeste ovo zakasneo potez ali to treba da ide na dušu nekim drugima, a ekipi koja je ovo pokrenula sve pohvale. Nije ovo još ni blizu od dovoljnog ali treba pozdraviti kao prvi korak. Čujem da pored majica i dresova ima i drugih lepih stvari i da vredi otići i pogledati a svakako i pazariti ponešto.
Što se tiče izbora prodavnice, to je jedno od mesta u kojem je i ranije bilo naših stvari, a što ih nije bilo više to je do ponude i kluba a ne do vlasnika. Ko zna vlasnike zna i da je jedan od njih svojevremeno igrao fudbal u FKV i da imaju simpatije prema klubu. Dok se ne otvori zvaničan shop ovo je dobro, a i kad se otvori svakako ponuda treba da ostane i u ovoj radnji, pa i da se širi dalje. Sramota je da Promenada na 20 m od stadiona bude bez ijednog našeg proizvoda i suvenira, ali na tome treba raditi, samo od sebe neće ništa.
Ovo što neko kaže da je odvratno i sramotno gledati i u samoj blizini stadiona u izlozima razno blizanačko smeće, apsolutno se slažem. Na tome takođe treba poraditi pa bi recimo tako mogli ovi naši momci iz navijačke grupe povremeno onako grupno i organizovano posetiti te objekte i na jedan lep i kulturan, ali svakako dovoljno ozbiljan i sugestivan način predočiti prodavcima ili vlasnicima da neke stvari nisu primerene mestu i vremenu. Ukoliko bi se to ponovilo par puta nisam baš ubeđen da bi po svaku cenu insistirali da se đubre umesto u kontejnerima nalazi po izlozima koji su po prirodi stvari dosta osetljivi itd :?
Istocno stajanje
Posts: 556
Joined: Thu Jul 23, 2015 11:20 am

Re: Marketing kluba

Post by Istocno stajanje »

Turija wrote: Fri Dec 30, 2022 12:13 pm @N13
Ipak je korak napred.
Za 2000 su jeftiniji od blizanackih - znaci nesto. Ne puno, ali opet je manje.
Najveci problem je Vose i Novog Sada, sto su navijaci Vojvodine manjina u svom gradu i izlozeni cak i fizickim napadom od grupe ostrascenih blizanaca, pa dete ili ako nisi u grupi, ne moze bezbrizno setati gradom sa rekvizitom kluba svoga grada.
Koji apsurd, ali to je realni Novi Sad danas. Pocinje da bude realnost i drugde, zbog agresivnih navijackih grupa.

Moram na ovo da odgovorim. U Novom Sadu je apsolutno bezbedno nositi Vosina obelezja, kakve nas agresivne grupe napadaju? Ipak sam ja vise u navijackoj prici, pa znam kako stoje stvari.
Delovi grada u kojima moze doci do problema su samo Veternik, Naselje i Detos. Bukvalno svuda ostalo su nasi krajevi plus Pezos i Kamenica. Tako je vec vise od 15 godina, nista se tu nije promenilo.
Karlsson
Posts: 2208
Joined: Wed Aug 21, 2013 9:39 pm

Re: Marketing kluba

Post by Karlsson »

Jel ima neka stranica sa koje mogu da se naručuju dresovi za nas koji nismo baš blizu Novog Sada?
User avatar
Deep Purple
Posts: 4021
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Marketing kluba

Post by Deep Purple »

Karlsson wrote: Fri Dec 30, 2022 7:04 pm Jel ima neka stranica sa koje mogu da se naručuju dresovi za nas koji nismo baš blizu Novog Sada?
http://murkeov.rs/vojvodina

Nisu još ažurirali stvari ali dole imaš broj telefona pa možeš naručiti.
User avatar
N13
Posts: 2113
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Marketing kluba

Post by N13 »

Ovo je sjajno :lala: Ko god da je organizovao ovo, svaka cast. Ovo je nesto sto se ne organizuje preko noci, vec je potrebno nedelje i nedelje vezbe i pripreme.

User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 4072
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Marketing kluba

Post by Rabba »

Šteta što mi je vrlo teško da poverujem u promil dobre namere i privrženosti klubu bilo koga u vrhu kluba. Inače bih bio veoma zadovoljan ovom sjajnom decom, pre svega, a onda i lepom idejom. Deca igračima ozbiljan podsetnik za koga igraju, igrači deci novogodišnje paketiće. Ovako mi se više po glavi mota ona sa ćoravom kokom...
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
Post Reply