Stadion "Karađorđe"

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
Nevernik II
Posts: 469
Joined: Fri Jun 10, 2022 3:29 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Nevernik II »

Istocno stajanje wrote: Fri Jul 29, 2022 2:28 pm Citam kako predsednik drzave najavljuje gradnju nacionalnog plus stadione u KG i Nisu.
Postavlja se logicno pitanje: Zasto drugi grad po velicini u Srbiji ne moze da dobije novi stadion??? Bitno da mogu Zajecar, Leskovac, Loznica.
U upravi su nam ljudi iz vlasti, gradonacelnik je treci ili cetvrti po bitnosti u SNS-u...Kao da nam je u upravi opozicija, pa da nas namerno zajebavaju.
Gradonačelnik svake dve-tri nedelje izjavi kako mu se gade novosadjani tako da tu možeš da tražiš razloge...

Bilo je tu ozbiljne priče ali gomila interesa i sabotaža...tako da, pare su dobili vredniji.
User avatar
slanobarac
Posts: 3640
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by slanobarac »

Istocno stajanje wrote: Fri Jul 29, 2022 2:28 pm Citam kako predsednik drzave najavljuje gradnju nacionalnog plus stadione u KG i Nisu.
Postavlja se logicno pitanje: Zasto drugi grad po velicini u Srbiji ne moze da dobije novi stadion??? Bitno da mogu Zajecar, Leskovac, Loznica.
U upravi su nam ljudi iz vlasti, gradonacelnik je treci ili cetvrti po bitnosti u SNS-u...Kao da nam je u upravi opozicija, pa da nas namerno zajebavaju.
Od ovih ni 'leba ne bih uzeo. Pre će oni osnovati Fk Krajišnik Novi Sad i napraviti im stadion. Imam biznis plan za stadion. Osvojimo titulu i uzmemo 20-30 milki i eto učešće za stadion. :D Šta kaže forum?
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
Nevernik II
Posts: 469
Joined: Fri Jun 10, 2022 3:29 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Nevernik II »

Mislim, u ovom novom GUP-u stoji da je stadion u planu (GUP je do 2030).
Sad, zavisi od vašeg nivoa optimizma (naivnosti) koliko će te verovati u to 😁
User avatar
Simica
Posts: 159
Joined: Sun Sep 26, 2010 12:52 pm
Location: Old east

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Simica »

lapo-lapo
Posts: 252
Joined: Fri May 20, 2022 11:47 am

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by lapo-lapo »

Da biće tu nesto sigurno, čim su na sastanku sa kinezima prisustvovali Zbiljic, negova kompanija i sl. Svi noviji stadioni koji se grade izbacuju iz upotrebe atletsku stazu, cak i neki stadioni po evropi koji su je imali istu izbacuju tj. ruse tribine iza golova po grade blize terenu a i tu je po nekim standardima potrebno ostaviti prostora kako ne bi teren bio preblizu tribinama iz raznih razloga, zbog novinarskih ekipa, rezervnih igraca i sl. dakle svakako je potrebno ostaviti prostor između tribina i samoga terena, ne znam koja je svrha ostavljati atletsku stazu. Ukoliko su kineske firme zainteresovane sigurno ce tu biti nesto, prosto ni oni to ne rade zbog necijih dobrih namjera ili lijepih ociju vec zbog zbog svojih interesa tj. profita. Bilo bi dobro da se stadion ako uopse bude nesto od toga, no sudeci po svemu bice od toga nesto definitivno, ne pomjera sa ovoga mjesta na kojem je i da ga grade po fazama tribinu po tribinu, iako nije neka praksa da stadioni kao kao sto je to slucaj sa Karađorđem budu prakticno u uzem centru grada, tesko je obezbijediti prilaze, parking mjesta. Ne znam sta vi Novosađani mislite ali meni bi skroz bzv. bilo izmjestanje stadiona sa sadasnjeg mjesta na neko drugo recimo malo izvan grada iako i za to ima razloga i mogu se naci argumenti i za tu varijantu, a i ovo mjesto je prilicno dobro za neku "komercijalnu" svrhu (eto prim. promenade), ako nista bar zbog tradicije ne bi trebalo biti govora o drugim lokacijama, meni misljenje o stadionu, odnosno njegovoj lokaciji ide u duhu ove parole https://postimg.cc/xqh8MgwJ
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3899
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Red Marquis »

Smrt za ovaj klub je bilo kakvo preseljenje na periferiju. Ovo nije normalna zemlja, ovde se prevoz sistemski devastira namerno deceniju već. Ovo nije grad gde će svaki tinejdžer lako da uskoči u metro/tramvaj jer ih ni nemamo, ali i kad ima bus koji mu ide na pola sata a i to odokativno, mnoge će to odbijati od redovnih odlazaka.
Ovo samo oko praktičnog dela, ne bih uopšte ni da pominjem šta znači biti na ovom mestu u gradu za sve nas, a i da ne pominjem da rušenje ovog ne bi značilo sa sigurnošću NIŠTA, ko zna na kojim poljanama bi igrali i koliko dugo dok se negde ne bi skućili.
Io odio Belgrado
User avatar
slanobarac
Posts: 3640
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by slanobarac »

Mislim da prevoz ne bi trebao biti problem. Limancima je teško da idu npr. na Klisu a ovima nije teško na Karađorđe? Postoji mnogo rešenja a jedno od njih sam i lično iskusio. U centru stoje busevi i kako se koji napuni idu na stadion. I tako u krug i nazad takođe. Ali NS je tako mali grad da je prosto neverovatno da je udaljenost stadiona problem. Biće da je nešto drugo u pitanju.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3899
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Red Marquis »

Na Limanu velika većina navija za Vojvodinu, na Klisi i ne. Na stranu što cela Klisa i Slana Bara zajedno imaju jedva 15k a Limani blizu 35 hiljada stanovnika. Ali to nije ni poenta.
Stadion Vojvodine je na lokaciji ka kojoj gravitira ceo grad, na kraju grada to ne bi bio. A kako je krenulo, do 2030 nećemo ni imati GSP.

Naravno, to nije glavni razlog zašto sam protiv, navedoh ga kao jedan koji bi većina previdela.
Io odio Belgrado
User avatar
slanobarac
Posts: 3640
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by slanobarac »

Klisu sam spomenuo onako.(tamo bi najmanje trebao da bude novi stadion). Isto važi za bilo koji deo NS. Suština je da neko ne želi da izađe iz zone komfora.
Inače sam pristalica pravljenja novog stadiona na drugoj lokaciji. Sve ostalo bi bilo vrlo neizvesno. Tako smo od silnih rekonstrukcija dobili ovaj frankeštajn stadion a rušenjem istog bi značilo da se selimo na tuđi sa neizvesnim završetkom.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
User avatar
N13
Posts: 2113
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by N13 »

I ja ne bih imao nista protiv da se pravi novi stadion na novoj lokaciji, ali nikako dok je ova vlast u zemlji i dok je politika uvucena u klub.
Ili u prevodu bio bih prilicno skeptican da se to radi bez privatizacije kluba.

Jednostavno nemam poverenja u trenutnu vlast, politicare, gradjevinske firme koji dobijaju posao preko namestenih tendera da prave novi stadion. Tu ide ugradjivanje, licni interesi, pa na kraju se sve to otegne, probiju rokovi i bude ofrlje uradjeno, na oko skupo i nasminkano, a ispod sminke raspad (primeri - promenada koja mora da se evakuise posle svake vece kise, bazen na spensu, autoputevi koji posle 3 meseca moraju da se krpe...).

Sto se svega ostalog tice, podrzao bih gradnju stadiona na novoj lokaciji (uz uslov da parcela gde je sadasnji stadion i nakon novog stadiona ostane u sportsko-rekreativnoj nameni uz motive FKV) iz vise razloga:
- Potpuno je normalno da se u danasnje vreme veliki sportski objekti sele na periferiju grada - realno, u centru im nije mesto
- Liman i Grbavica ce uvek biti slaninarski krajevi, gde god se stadion nalazio. Preseljenje stadiona moze samo prosiriti slaninarstvo na nove krajeve. Spominjao se nedavno Bulevar Evrope, sto se meni licno svidja. Detelinara i Novo Naselje bi mogli postati itekako novi slaninarski krajevi. Trenutno to bas i nisu.
- Parking mesta - na trenutnoj lokaciji je nemoguce napraviti dovoljno parking mesta. Cak i da se pravi podzemna garaza, to bi tehnicki bilo izvodivo samo za 1 nivo (sto je nedovoljno). Dva nivoa ispod zemlje na toj lokaciji je nemoguce uraditi zbog podzemnih voda. Svaki ozbiljni sportski objekat mora ima ogroman parking. Cak i UEFA iz godine u godinu poostrava kriterijume u vezi parkiranja, tako da i ako napravimo super kul stadion na sadasnjoj lokaciji po UEFA standardima, pitanje je trenutka kada stadion nece ispunjavati UEFA uslove zbog parkinga. To je jednostavno neresiv problem na trenutnoj lokaciji
- Blizina autoputa na novoj lokaciji
- Ne bismo vise u NS gledali korteo grobara i cigana centrom i bulevarima pred svaku utakmicu sa njima.
- Prateci sadrzaj i objekti - moderni stadioni u sklopu objekta imaju poslovne prostore, muzeje, trofejne sale, hotele, spa centre, teretane, fan shop, restorane. Mnogo toga je nemoguce obezbediti na trenutnoj lokaciji
- Blizina stambenih objekata - treba imati i razumevanja za ljude koji zive u zgradama uz stadion. To je cisto terorisanje i narusavanje njihovog kvalieta zivota. Svaki vikend im se zatvara ulica, trpe nenormalnu buku, guzvu, galamu, dim baklji, potencijalne probleme sa huliganima. Novi stadion bi morao ici jos vise u vis (bez obzira na kapacitet, jednostavno savremena arhitektura ide u vis da bi mogao da se postigne lep dizajn). Znaci zaklanjanje dnevne svetlosti tim stanarima.

I jos dosta argumenata postoji da se gradi stadion na novoj lokaciji.
Ali kao sto rekoh, tako nesto ne mogu podrzati dok se ne promeni mnogo toga u ovoj zemlji.
I naravno, morala bi postojati autobuska linija koja ce saobracati za vreme utakmica iz svih delova grada do novog stadiona. I to besplatna uz kartu za utakmicu.
Karte za utakmice prodavati na mestu sadasnjeg stadiona i online, danima unapred.
Karlsson
Posts: 2208
Joined: Wed Aug 21, 2013 9:39 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Karlsson »

Mislim da je neko ovde skoro napisao da bi najidealnije bilo srušiti Karađorđe i SPENS pa podići na tom mestu novi sportski kompleks sa sve stadionom, halama, bazenima i šta još treba za funkcionisanje SD Vojvodina. Pre 2 godine sam bio poslednji put u SPENS-u i ono je tužno i depresivno. SPENS prazan, svaki drugi lokal ne radi. Jedino ga studenti koriste kao prečicu do studentskog grada. SPENS kao tržni centar gubi smisao pored Promenate, pa i Merkatora.
User avatar
AntonioKasano
Posts: 498
Joined: Sun Feb 21, 2010 5:28 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by AntonioKasano »

Srusiti sve osim zapada, izbaciti atletsku stazu i pomeriti teren prema istom. Za parking ima vise nego dovoljno mesta tu gde je sad raspadnuta zgrada komunalaca. Sve se moze kad se hoce
ssnigd
Posts: 3439
Joined: Wed May 02, 2007 5:46 pm
Location: NS

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by ssnigd »

Stadioni Celzija i Totenhema se nalaze uz stambene zgrade. Nema nikakvog parkinga okolo. Na 200m od njih su metro ili zeleznicka stanica.
Logistika da se dodje do istih iz bilo kog kraja je poprilicno jednostavna.

Dakle moze stadion na istom mestu, potreban je samo dobar arhitekta i urbanista
Gojko Kacar wrote:
Najviše se radujem kada postižem golove titovim blizancima i nadam se da će ih biti još puno u karijeri.
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 4071
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Rabba »

ssnigd wrote: Wed Aug 24, 2022 8:25 pm Dakle moze stadion na istom mestu, potreban je samo dobar arhitekta i urbanista
Za ovu jadnost koja se nekim slučajem naziva država ovo je ekvivalent da neko dobije Nobela sa Megadeta.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
CRD FCV
Posts: 1732
Joined: Mon Dec 23, 2013 6:47 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by CRD FCV »

Karlsson wrote: Wed Aug 24, 2022 7:01 pm Mislim da je neko ovde skoro napisao da bi najidealnije bilo srušiti Karađorđe i SPENS pa podići na tom mestu novi sportski kompleks sa sve stadionom, halama, bazenima i šta još treba za funkcionisanje SD Vojvodina. Pre 2 godine sam bio poslednji put u SPENS-u i ono je tužno i depresivno. SPENS prazan, svaki drugi lokal ne radi. Jedino ga studenti koriste kao prečicu do studentskog grada. SPENS kao tržni centar gubi smisao pored Promenate, pa i Merkatora.
Написао сам то пре неког времена а допунио бих и са тим да би у неком архитектонском захвату то могло да се споји и са променадом, првенствено у оном делу који сад гледа на стадион где су гараже.
Цела та површина сад већ има поприличан број паркинг места. То да се одради као једна спортска целина, лако би се ти паркинзи наместили боље и практичније. Може се узети и сарадња са променадом у погледу закупа паркинг места. Такође и Меркатор је близу, могло би и са њим да се нешто слично испреговара.

Делује ми и да тренутна позиција стадиона дозвољава да се он преуреди у стадион са нешто мање од 20 хиљада места. Исток подићи на ниво запада, југ направити да буде функционалан. Нама реално не треба више од тога.
Селити стадион ван централне зоне је погибија. Тренутно сви путеви воде до Карађорђа ма где да живите. Макар на мање од километар може стићи бусом. Ако се пресели на Клису рецимо, Телеп, Адице, Насеље, добар део Лимана, све на страни Срема би остало одсечено. Те линије које би возиле ка стадиону би биле и ризичне јер би то било и јавно декларисање, што представља ризик за људе који нису део ултра сцене. Чим се температура спусти, или са првом кишом, Карађорђе на тренутној локацији не може да добаци 1000 присутних.

Сума сумарум, средити стадион овде да испоштује захтеве УЕФЕ. Ако доже ситуација да ни такав стадион не пролази код њих, може се играти онда и на том будућем националном стадиону, није ни Пазова далеко а ми Европу не играмо никада, у будућности ћемо је видети можда једном.
Post Reply