Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Deep Purple
Posts: 4021
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by Deep Purple »

Cestitke omladincima na pobedi u derbiju sa Ofk-om rezultatom 2:1
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by Turija »

https://www.maxbetsport.rs/kadeti-na-is ... vo-360508/" onclick="window.open(this.href);return false;

Dosta nasih decaka na spisku U17 reprezentacije.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Deep Purple
Posts: 4021
Joined: Thu Aug 13, 2020 11:42 am

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by Deep Purple »

User avatar
Beonic
Posts: 683
Joined: Mon Jul 27, 2015 11:34 am

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by Beonic »

Jovan Milošević odveo U17 Srbiju u četvrt-finale. Imali smo verovatno najtežu grupu, u svakoj od tri utakmice je bio najzapaženiji. Od četiri gola Srbije, učestvovao je u svakom (3 gola [dva sa penala] i 1 asistencija).

U kadetskoj i omladinskoj ligi ove godine je bio odličan. Definitivno imamo bisera, nadam se da ga se nećemo lako odreći! :deal:
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by Turija »

Najzad su i mediji otrklili ono sto smo pisali ovde o Milosevicu i Majstorovicu.
Drago mi je da momci postanu nasi prvotimci na leto. A, da to zasluzuju, pisao sam o tome kada sam gledao njihove igre u prenosima iz Beleka zimus. Bilo je odmah sve jasno.
Ima, pored njih dvojice, jos dobre i talentovane nase dece.

https://www.mozzartsport.com/fudbal/ves ... imu/421145
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by Turija »

Veceras u 20h U17 Srbija - Holandija.
Prenos na RTS1
Da vidimo nase momke i pozelimo im ulazak u Finale.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
ernesto
Posts: 1221
Joined: Sat Sep 10, 2011 5:37 am

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by ernesto »

:cheers:
Turija wrote: Sun May 29, 2022 12:40 pm Veceras u 20h U17 Srbija - Holandija.
Prenos na RTS1
Da vidimo nase momke i pozelimo im ulazak u Finale.
fare
Posts: 2848
Joined: Fri Apr 06, 2012 11:32 pm
Location: LALIC

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by fare »

Imamo zlata vrednog momka u kadetima samo kako ga sačuvati??
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by Turija »

Steta. Nismo izdrzali pritisak kod vodjstva 2:1.
Mislim da je trebalo ranije osveziti ekipu sa odmornim igracima - 5 do 10 minuta pre izjednacenja. Video se gubitak snage i koncentracije ispred nasih 16m. Kod penal serije nas golman se prerano odlucivao za stranu i dobio 3 gola po sredini.

No, ne treba sad momci da klonu, vec nastave da rade. Pred njima je lepa buducnost.
Cestitka za ulazak u polufinale.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Karlsson
Posts: 2208
Joined: Wed Aug 21, 2013 9:39 pm

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by Karlsson »

fare wrote: Sun May 29, 2022 9:13 pm Imamo zlata vrednog momka u kadetima samo kako ga sačuvati??
Profesionalnim ugovorom. Čim se vrati u Novi Sad. Samo ne znam da li ga odmah priključiti u prvi tim ili poslati negde na pozajmicu u Prvu ligu ili čak u Superligu ako mu se garantuju minuti.
Karlsson
Posts: 2208
Joined: Wed Aug 21, 2013 9:39 pm

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by Karlsson »

Turija wrote: Sun May 29, 2022 10:18 pm Steta. Nismo izdrzali pritisak kod vodjstva 2:1.
Mislim da je trebalo ranije osveziti ekipu sa odmornim igracima - 5 do 10 minuta pre izjednacenja. Video se gubitak snage i koncentracije ispred nasih 16m. Kod penal serije nas golman se prerano odlucivao za stranu i dobio 3 gola po sredini.

No, ne treba sad momci da klonu, vec nastave da rade. Pred njima je lepa buducnost.
Cestitka za ulazak u polufinale.
Slažem se. Oni su iskoristili svaku našu grešku u odbrani, mi njihovu svaku treću ili četvrtu. Prvi gol njihov je bio baš nesrećan i smešan.
Vidi se da su Holanđani uigraniji, puniji snage i disciplinovaniji. To je ipak zemlja fudbala. Naša šansa je bila u prvom poluvremenu kada smo pod tim naletima mogli komotno do 2:0 ili čak i više u drugo poluvreme. Posle više nismo bili taj nivo. Ipak raduje me što klinci nisu klonuli posle prvog primljenog gola. Najviše me naravno raduje što Vojvodina u ovoj generaciji ima 4 reprezentativaca, a jedan je lider dok je drugi među ključnim igračima. Partizan recimo je dao samo rezervnog golmana. Čuo sam da je ovaj Zvezdin Vukičević prvo bio kod nas. Da je ostao mi i Zvezda bi imali 5 reprezentativaca.
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by Turija »

Karlsson wrote: Sun May 29, 2022 10:24 pm
fare wrote: Sun May 29, 2022 9:13 pm Imamo zlata vrednog momka u kadetima samo kako ga sačuvati??
Profesionalnim ugovorom. Čim se vrati u Novi Sad. Samo ne znam da li ga odmah priključiti u prvi tim ili poslati negde na pozajmicu u Prvu ligu ili čak u Superligu ako mu se garantuju minuti.
Treba mu davati minute u Vojvodini. Kakva pozajmica. Pa, ne mislite valjda da cemo se pojacati u spicu sa nekim vrhunskim svetskim igracima?
Jos nista ne znamo o transferima, a stvara se nerealan optimizam po tom pitanju.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Karlsson
Posts: 2208
Joined: Wed Aug 21, 2013 9:39 pm

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by Karlsson »

Ne vidim ništa strašno u pozajmici. Eto Vidakov je tako eksplodirao i sada može komotno da igra za Vojvodinu, možda čak i prvog špica? Matić je ako ništa drugo solidan napadač za našu ligu, a ako možemo boljeg da dovedemo onda super. Opet ne treba zaboraviti da imam i Ivanovića koji je imao odličnu sezonu u omladinskoj ligi, iako je dve godine mlađi od te generacije. Napadači nam posle dužeg vremena ne bi trebali biti problem (hvala Bogu). Više se brinem za golmansku poziciju. Kako tu stojimo? Vidim kadetska selekcija je primila najmanje golova u ligi, dakle imamo talenta i u odbrani.
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by Turija »

Slazem se da pozajmica nije strasna za mlade igrace, ali za one za koje jos nisi siguran da mogu u Prvi tim Vojvodine, pa da igraju i proveri se njihov kvalitet i razvoj medju seniorima.

Medjutim, za standardne reprezentativce, koji i fizicki mogu medju seniore je to korak nazad i psiholoski sok. Takodje i pitanje kako ce podneti odlazak iz velikog kluba i grada u manji? Ja to ne bih testirao, vec im dao minute u Vosi. To je najbolji stimulans za mladog igraca, reprezentativca, zeljnog napretka i uspeha.

I u velikim evropskim klubovima ima u prvom timu veoma mladih igraca, koji mogu da nose taj teret i postepeno napreduju, pravilno se razvijaju i motivisu. A, ne da se da mladi reprezentativac npr u Celarevo ( naravno, nemam nista protiv Celareva). Nemas vise pravi uvid, ne znas sa kakvim trenerima i igracima radi, a medijski ga ugasis.

Najbolji se ne daju nikom. To je moj rezon.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
slanobarac
Posts: 3640
Joined: Tue Dec 09, 2008 4:57 pm
Location: Novi Sad

Re: Omladinci i kadeti FK Vojvodina

Post by slanobarac »

I ja sam mišljenja da naše "bisere" iz omladinskog i kadetskog pogona ne treba davati na pozajmice. Postepeno ih uvoditi u igru naročito kad je meč praktično dobijen. Ne na 2 minuta, da se zadrži vreme, već 15 do 30 minuta. Samo tu ima nekoliko mogućih problema. Najpre treba im obezbediti iskusne nosioce koji ih mogu osloboditi tereta odgovornosti. Drugo, šta mi zapravo želimo? Rezultat ili afirmacija mladih? Čini se da neće moći i jedno i drugo, bar ne ove sezone. Uprava deluje ambiciozno a da li će to ostati na rečima ili ne, videćemo.
DOLE UPRAVA! DOLE SKUPŠTINA!
Post Reply