Super Liga - sezona 2023/24

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9838
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Super Liga - sezona 2019/20

Post by Voja »

Turija wrote:No, cinjenica je da Pavkov ne moze igrati u svakoj koncepciji igre ekipe, tj u koncepciji koja nije prilagodjena njegovom profilu c-fora. To smo odavno, konstatovali i slozili se.
Ja se nisam slozio :mrgreen: Moja teorija je da bih i ja kao centarfor u Zvezdi (i uslovima koji za nju vaze) bio svetska klasa. A Pavkova prva tri suta glavom u prvom timu Vose su mi odmah sve rekli,za vek vekova.... samo eto,neko (ne)zeli da vidi!!! :cheers:
Image
User avatar
Turija
Posts: 10763
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Super Liga - sezona 2019/20

Post by Turija »

Pa, npr. daju 3-4 miliona evra za njega u Kini, gde igra i Meri :mrgreen:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9838
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Super Liga - sezona 2019/20

Post by Voja »

Turija wrote:Pa, npr. daju 3-4 miliona evra za njega u Kini, gde igra i Meri :mrgreen:
Da li koci onaj sto kupuje ili onaj koji treba da ide!? Neko ocigledno zna da je to suvise TURBO liga za takvog igraca,ali ajd... godine prolaze
Image
johnny
Posts: 386
Joined: Sat Mar 19, 2011 1:56 pm
Location: wild east

Re: Super Liga - sezona 2019/20

Post by johnny »

Jbo vas Meri, niko od 4 trenera ga nije prepoznao, namestio noge kod dr-a i paljba...
Maltretiranje foruma pored gorucih pitanja oko finala kupa...
Da li ce VIP Voja biti pozvan ko ranije?
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4824
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Super Liga - sezona 2019/20

Post by gospodinFKV »

Nije hteo u Kinu, sad ce garant zavrsiti kod nas ili u Radnickom. :mrgreen:
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4824
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Super Liga - sezona 2019/20

Post by gospodinFKV »

ПЕТАРДА У ИВАЊИЦИ: Јавор разбио Инђију за крај сезоне
http://www.zurnal.rs/fudbal/super-liga/ ... raj-sezone" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9838
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Super Liga - sezona 2019/20

Post by Voja »

https://mondo.rs/Sport/Fudbal/a1338940/ ... nceva.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Image
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 3874
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Super Liga - sezona 2019/20

Post by Red Marquis »

Realnost svakog kluba koji dopusti stranku u klub.
Io odio Belgrado
fare
Posts: 2830
Joined: Fri Apr 06, 2012 11:32 pm
Location: LALIC

Re: Super Liga - sezona 2019/20

Post by fare »

Da ne beše blamaže u Inđiji mi ovakvi očajni bi bili vice šampioni :shock:. Ne znam kako vi mislite ali ja bih se za sledeću sezonu zahvalio ovim igračima :Đurić, Mladenović, Đuričin, Kokir a i Mrkaić visi ako nađemo nekog krštenog špica i njemu reći hvala jel se on golova neće nadavati. Dovesti adekvatne zamene ako ništa drugo ubacite iz omladinaca ako imamo na tim pozicijama. Ali ja se plašim da će ovi igrači ostati a skroz drugo otići :cry:. Mislim da je ovo bila sezona afirmacije Zukića, Topića Devetak prvu polusezonu u drugoj je izgubio mesto jedino mi je krivo zbog Neškovića koji ima stvarno mizernu minutažu.
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8884
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Super Liga - sezona 2019/20

Post by Radoye »

fare wrote:Da ne beše blamaže u Inđiji mi ovakvi očajni bi bili vice šampioni :shock:.
Da ne bese blamaze u Indjiji mi ne bismo pobedili partizan a TSC bi verovatno dobio u Nisu.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4824
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Super Liga - sezona 2019/20

Post by gospodinFKV »

Da ne bese blamaže u Indjiji, jeli bismo go*anca na kašiku i u petak i u sredu i pitali ima li još.

Devetak je po meni zasluženo izgubio mesto. Djordjević je možda i najveće osveženje u ovoj ekipi. Jbg, ne možemo svakog klinca afirmisati, ako ne ide. Djordjević je mnogo kompletniji bek. Jako lepi mekani centaršutevi, ne smem ni da pomislim šta bi bilo da ti centaršutevi idu na Abua, a ne na ovaj šljivotres. Abu je slobodan, i sa 33 mi deluje spremnije od Mrkaića, samo mu treba dati leto da se spremi i minute. Ne znam zašto, ali ne mogu da svarim Mrkaića ni malo. Druže, kao trokrilni orman si, probaj malo da ostaneš na nogama posle vazdušnog duela. Na njemu stalno prave faulove, to stoji, ali nijedan sudija mu neće svirati svaki faul, a skok igra mu je kriminalna, kad se uzme u obzir konstitucija. Igrači treba da se odbijaju kao fliper s tom konstitucijom. Ni ne osrvćem se na činjenicu da smo doveli napadača kojem je prosek golova po sezoni 3. Klasičan drugoligaški napadač.
User avatar
Turija
Posts: 10763
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Super Liga - sezona 2019/20

Post by Turija »

Djordjevic i Bralic su najveca pojacanja, kao i Stojkovic na poziciji zadnjeg veznog. Ne mozemo afirmisati nasu mladost. Ipak, mladici ne odsakacu posebnim kvalitetom. Ni Devetak na beku ili stoperu, ni Topic na zadnjem veznom, niti Zukic i Neskovic. Nemaju nista posebno izrazeno ( dribling, brzinu, snagu, sut, centarsut, pas...). Neskovic je prelagan, ali nije dovoljno brz da izbegne duel, dok je Zukic sporiji, ali nema lucidnost da to nadoknati pravom loptom u prostor.
Topic, po meni, dosta trom. Ima snagu i visinu, ali ne dominira njome, kao ni Mrkaic.
Sve to ide sa mukom - nema lakoce u igri. A talenat je lakoca u igri, pa onda velik rad, sazrevanje i iskustvo.
Od povratka Covica sam vise ocekivao na probojnosti naseg napada, mada ne mogu reci da ga nije pojacao. Dobar je u skoku i sutu.
Problem u napadu nam je poslednji pas i realizacija. Mrkaic je nema, iako se dosta rve u polju, ali i precesto pada, kako je vec napisao gospodin FKV.
Za Evropu nam treba mnogo vise od prezentovanog, a najvise prava 10tka. Drincic je igrac allround, ali nije ofanzivni vezni i ubija nas izvodjenjem prekida ( 90% lopti prekratkih i preniskih, plus usporavanje napada u kontri).
U sredu nam je bitno posteno sudjenje, a od odbrane ocekujem da iznese teret. Mozda dodjemo do penala?
I bitno je, ali ne previse, da osvojimo jos jedan kup samo za istorijsku cinjenicu.
Srecno.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4824
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Super Liga - sezona 2019/20

Post by gospodinFKV »

Sa Bralicem smo dosta dobili na tom iznosenju lopte. Covek je do protivnickog kaznenog povuce. Na oko deluje kao sto je kockar Trajkovic delovao - tromo i ne daj boze da dobije loptu u noge, a stvarnost potpuno suprotna. Znao je i Trajkovic tako da krene i da je vuce 70 metara. Bralic mi se cini za jedno 4 klase inteligentniji, doduse. :mrgreen:

Slazem se za Topica i Neskovica, ali ne i za Zukica. Pre svega, nisam siguran da je spojio 3 utakmice na istoj poziciji kad udje s klupe. Te je centralni vezni, te je ofanzivni, te lazna devetka. Lucidan jeste, i taj talenat se vidi, mnogo vise nego kod Topica, uz opasku da ce se Topicev talenat videti u nekoj ozbiljnoj ekipi, jer decko igra na poziciji na kojoj se talenat ne oslikava toliko u potezima koji se prepricavaju. Zukic udje na teren i vec se vidi to nesto. Ona precka u kupu je samo primer toga. Vidi se to nesto u nogama, samo treba da sazri jos malo. I kao igrac i kao glava. :mrgreen:
User avatar
Turija
Posts: 10763
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Super Liga - sezona 2019/20

Post by Turija »

Ne kazem ja da su oni losi igraci. Imaju odredjenih kvaliteta, ali kad se kaze ,,biseri" omladinske skole, onda su ocekivanja velika.
Onda ocekujem da vidim siguran dribling 1 na1, dobar pas, fudbalski ,,vic".
Istina je da Zukica trener seta po pozicijama, koja nisu prirodno njegova i sputava ga u brzem razvoju, ali ocekujem da fudbalski biser otvori prostor, napravi visak igraca u napadu, povuce, odigra iz prve.. Sve to mi se odvija sporo, dugo se namestaju svi oni ili za sut ili za dodavanje, dugo se stavlja lopta pod kontrolu itd. Zukic nije za krilnu poziciju, a trener ga je cesto gurao uz aut liniju ili na cfora, a on nema brzinu niti visinu, skok i igru glavom.
Recimo, do sada opravdano kritikovani Bojic, pokazuje mnogo vise toga, tj proturi loptu iz prve ili je instiktivno na blizinu odlozi. Ima ideju. Ima je i Zukic, ali realizacija ideje je mnogo slabija.
No, vreme radi za njih, pa cemo videti. Ja bih se radovao da iznedrimo nove igrace za ponos FKV.
PS
Mozda je ta kritika Bojica uticala da odigra drugacije i dobro poslednjih nekoliko meceva.
Mozda ce i kritika nasih Omladinaca uticati pozitivno na njihove igre u nasem dresu?
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4824
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Super Liga - sezona 2019/20

Post by gospodinFKV »

Mislim da je Bojicu najvise prijala promena pozicije povratkom Covica, koji je presao na tu poziciju iza napadaca.
Ako sam dobro ispratio sad sa plavom kosicom, igra vise po desnom krilu, a nazad na toj poziciji ima Andrica, koji je u defanzivi prilicno dobar, sto Bojicu daje mnogo vise slobode napred da radi to sto radi najbolje. Jos ako uzmemo u obzir da nam desni bek pokriva zadnjeg veznog, pa ima njuh kako da zakrpi, ako Bojic ostane odsecen napred - milina. :cheers:
Post Reply