Pripreme

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Pripreme

Post by Turija »

Pedja, slazem se sa tobom za princip ne suditi unapred, ali postali smo klub za ozivljavanje ili spasavanje propalih igrackih karijera.

Okej je da dovedes neafirmisanog mladog igraca do 21 godine, jer si procenio da ima potencijal i da moze da postane bitan igrac za Vojvodinu.
Ali,kad dovedes igraca pred 30-im, sa CV-jem nizerezrednih liga, koje iskustvo i kvalitet on moze da donese Vojvodini?
I onda se od njega ocekuje da ce igracki ,,eksplodirati,, bas u Vosi - na osnovu cega? Navijacke zelje i iluzije?
Moze da se, nesto tako, desi, ali sa verovatnocom u promilima.
Daleko je verovatnije, da kako je dosao, tako ce i otici, uz uzdah, samo kad je otisao i uz jos jednu, uzalud, propustenu godinu FKV.

Jako mnogo smo imali promasaja takve vrste, da bi bili optimisti sa takvim pojacanjima.
Gotovo svi, koji su na taj nacin dosli, dosli su i otisli bez hvala i emocija, a Klub tavorili, tavori.
Gubi ugled, navijace, strpljenje i bezizlano baulja u mraku.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1289
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: Pripreme

Post by MiSmoFKV! »

Žakula nije imao nikakav cv kad je došao, pa je opet ostavio dobar utisak.
pedjans
Posts: 464
Joined: Tue Oct 08, 2013 7:24 pm

Re: Pripreme

Post by pedjans »

Ima mnogo takvih... Odmah mi padaju na pamet npr. Paločević, Stanisavljević, Alivodić, Malbašić... To su samo oni kojih sam se odmah setio. Ima ih svakako mnogo, mnogo više. Ukoliko je igrač kvalitetan i biće u prvom timu ili u konkurenciji za prvi tim, njegovo dovođenje ima smisla. Po meni, mladi igrači u našem timu treba da budu iz naše omladinske škole, čijom prodajom onda možemo da zaradimo značajne novčane iznose, a da njihovo sazrevanje ne bude na štetu rezultata. Deluje mi da je u prvoj polusezoni nešto takvo Lalatović i sproveo, sa onim snagama koje je imao na raspolaganju.
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Pripreme

Post by Turija »

MiSmoFKV! wrote:Žakula nije imao nikakav cv kad je došao, pa je opet ostavio dobar utisak.
Ne bih se slozio da je bio nepoznat fudbalskoj javnosti.
Branio je u Mladosti iz Apatina, kad su bili prvoligasi.
Drugo, bio je specijalista za odbranu penala.
Ostalo, pouzdan prvoligaski golman, a godine golmanu nisu teret, kao igracu.
Golmani mnogo duze traju i skustvo im vise znaci, dok ih sluzi motorika tela.

Na kraju, nisam napisao da je 100% nemoguce da se ,,ubode,, dobitna kombinacija. Ali da su sanse male, male su.
I bolje cekati svog mladog igraca, nego izgubiti i mladog i starog. Dve su stete.
:cheers:

@Pedja
Niko od tih igraca, koji se naveo, nije bio nepoznat u Srbiji i bio blizu 30.
O tome sam pisao, da ne vidim svrhu cekati nekog od 30 godina da proradi.
Prevelika je Vojvodina klub za takva ocekivanja.
Vojvodina, kada dovodi igraca, mora dovesti boljeg ili perspektivnijeg od onog sto ima u FCVB.

Prave stvari u prelaznin rokovima su radili Milorad Kosanovic, Svetozar Sapuric, Bobe Pavkovic i u dosta dobroj meri Bata (uz neke nepotrebne).
Kako je vreme teklo, okolnosti su bile sve gore.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
pedjans
Posts: 464
Joined: Tue Oct 08, 2013 7:24 pm

Re: Pripreme

Post by pedjans »

Dobro, videćemo. Činjenica je da je igrački kadar u jesenjem delu bio tanak, rezultati su bili mnogo iznad igre i kvaliteta ekipe. Za mnogo igrača i na mnogo mesta u timu nema nikakve zamene, a oni uopšte nisu blistali. Pojačanje konkurencije je neophodno, a da li ovi igrači to mogu da donesu, videćemo. Drinčić ima preko 35 godina, a zahvaljujući pre svega njemu smo tu gde smo na tabeli.

Slažem se da je za to potrebno znanje, i su Kosan, Bobe Pavković pa i Bata tu radili odlično, ali sad se i sve drugo u državi i u fudbalu dodatno ofucalo...
User avatar
Simica
Posts: 159
Joined: Sun Sep 26, 2010 12:52 pm
Location: Old east

Re: Pripreme

Post by Simica »

Što se tiče Drinčića,...zar niste primetili da ne odradjuje pripreme kao ostali,.... Starost, povreda,...ili šta god........a mi zamene za njega NEMAMO !!! .... Niko nije doveden na tu poziciju, niti je u planu. Po meni je to veći problem, nego ovi što su stigli, ili su u planu.
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Pripreme

Post by Turija »

Simica wrote:Što se tiče Drinčića,...zar niste primetili da ne odradjuje pripreme kao ostali,.... Starost, povreda,...ili šta god........a mi zamene za njega NEMAMO !!! .... Niko nije doveden na tu poziciju, niti je u planu. Po meni je to veći problem, nego ovi što su stigli, ili su u planu.
Kako da ne. Okrzuo sam i to u jednom od ranijih postova, samo nisam hteo da stavljam u fokus.
Zato sam se i raspisao o tim 30im.
Nije ista, u sportu, godina vise u 20im i 30im, kao i svi rizici. A kad prodje prelazni rok, gotovo je.
Nema vise pomoci.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Djisa
Posts: 1241
Joined: Sun Mar 07, 2010 10:14 am

Re: Pripreme

Post by Djisa »

pedjans wrote:Ima mnogo takvih... Odmah mi padaju na pamet npr. Paločević, Stanisavljević, Alivodić, Malbašić... To su samo oni kojih sam se odmah setio. Ima ih svakako mnogo, mnogo više. Ukoliko je igrač kvalitetan i biće u prvom timu ili u konkurenciji za prvi tim, njegovo dovođenje ima smisla. Po meni, mladi igrači u našem timu treba da budu iz naše omladinske škole, čijom prodajom onda možemo da zaradimo značajne novčane iznose, a da njihovo sazrevanje ne bude na štetu rezultata. Deluje mi da je u prvoj polusezoni nešto takvo Lalatović i sproveo, sa onim snagama koje je imao na raspolaganju.

Ma gde su ini bili nepoznati? Malbasic je bio odlican igrac sa iskustvo iz Partizana i inostranstva, Stanisavljevic, prvoligaski igrac sa godinama iskustva, Alivodic je jedino bio stariji, ali najbolji igrac prvoligaskog tima, a jedino je Palocevic bio nepoznat i macka u dzaku, ali je imao 22 godine (ako se ne varam). Pa takvi nam igraci trebaju, a ne igrac od 30 godina i najpoznatijem klubu Javoru.
Kup je nas!
pedjans
Posts: 464
Joined: Tue Oct 08, 2013 7:24 pm

Re: Pripreme

Post by pedjans »

Nisam rekao da su bili nepoznati, mislio sam na to da su bili dočekani na nož na forumu i da je njihovo dovođenje takođe unapred proglašeno za katastrofu.

Ja se u principu slažem s vama, samo mislim da treba da sačekamo malo i vidimo za koga ste u pravu a za koga ne. I ja imam itekakve sumnje u igrače koji imaju blizu 30 godina a nisu dokazano kvalitetni. Ali, tu su uvek moguća iznenađenja - kako negativna, tako i pozitivna.
User avatar
Djisa
Posts: 1241
Joined: Sun Mar 07, 2010 10:14 am

Re: Pripreme

Post by Djisa »

pedjans wrote:Nisam rekao da su bili nepoznati, mislio sam na to da su bili dočekani na nož na forumu i da je njihovo dovođenje takođe unapred proglašeno za katastrofu.

Ja se u principu slažem s vama, samo mislim da treba da sačekamo malo i vidimo za koga ste u pravu a za koga ne. I ja imam itekakve sumnje u igrače koji imaju blizu 30 godina a nisu dokazano kvalitetni. Ali, tu su uvek moguća iznenađenja - kako negativna, tako i pozitivna.
Nisu ovi docekani na noz. Nego i ptice na grani znaju da oni nemaju kvalitet za Vojvodinu, i da ce teren videti jako retko, a takvi igraci ne trebaju Vojvodini. Ja gotivim Lalatovica i prvi sam bio za to da on dodje, ali ovo je blagi uzas!
Kup je nas!
fare
Posts: 2848
Joined: Fri Apr 06, 2012 11:32 pm
Location: LALIC

Re: Pripreme

Post by fare »

U Nedelju igramo sa Šahtjorom jel ima ima neka najava prenosa?
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Pripreme

Post by Turija »

https://www.fkvojvodina.rs/vosa-preokre ... spartakom/" onclick="window.open(this.href);return false;
Vukadinovic ce, izgleda, biti ozbiljno pojacanje. :cheers:
Opet bez Rockova?
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Beonic
Posts: 683
Joined: Mon Jul 27, 2015 11:34 am

Re: Pripreme

Post by Beonic »

Turija wrote:https://www.fkvojvodina.rs/vosa-preokre ... spartakom/
Vukadinovic ce, izgleda, biti ozbiljno pojacanje. :cheers:
Opet bez Rockova?
У тиму Војводине ни овог пута није било повређеног Веселиновића, реконвалесцента Дринчића, голмана Роцкова (који је одрадио јачи тренинг пред сусрет), као ни Ђорђа Ђурића, који је одсуствовао због проблема приватне природе. На другој страни, у екипи Спартака у првих 45 минута играо је дојучерашњу нападач Воше Немања Николић, за којег сазнајемо да би ускоро требало да потпише уговор са Суботичанима.
- Дневник
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Pripreme

Post by Turija »

Ima li negde spisak putnika za Tursku?
Da li ce biti prenosa pripremnih utakmica ili snimka na novosadskoj tv?
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
fare
Posts: 2848
Joined: Fri Apr 06, 2012 11:32 pm
Location: LALIC

Re: Pripreme

Post by fare »

Ezze ne putuje u Tursku??? WTF kako ih nije sramota? :evil:.
Post Reply