Marketing kluba

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Neizlecivi
Posts: 1484
Joined: Fri Jul 20, 2012 3:18 am

Re: Marketing kluba

Post by Neizlecivi »

Moze li neka dobra dusa da podeli sa mnom ime i prezime lepe gospodjice koja vodi konferecije za medije? :)
knudsen
Posts: 17
Joined: Wed Aug 17, 2016 11:12 am

Re: Marketing kluba

Post by knudsen »

Sonja Kružević :)
User avatar
Stexman
Posts: 2603
Joined: Wed Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Marketing kluba

Post by Stexman »

100le wrote:Da pocnemo od grba.
Image

Ovo je novi izgled grba koji od sada krece da se koristi.
Na dresovima je uradjen isti kao i iz prosle sezone, jbg. ovaj nije usvojen tada kad su se dresovi pravili i moralo je tako, kad se bude radila nova garnitura bice ovaj.
Skupo je sad menjati sto na dresovima sto na svim drugim stvarima ali vremenom ce se to uraditi samo strpljivo.

Image

Proces redizajniranja grba, veoma bitna stvar za sve da se vidi da je nas grb kroz istoriu prolazi razne faze i da je gledano da se od svega izvuce najbolje.
U knjizi standarda su jasno definisana odredjena pravila kako se grb konstrujise, koje su mer/proporcije, kakva je primena (na koju povrsinu, boju i velicinu)
primer sa bojama podloge..

Image

Kad sam spomenu vec gore velicinu to mi daje idealnu priliku da objasnim neophodnost ZNAKA na jedan plastican i verujem svima shvatljiv nacin, recimo ako grb umanjujemo za neku etiketu decije majce npr. koja se radi putem veza od tekstualnog dela fk vojvodina bi ostale samo mrlje. Isto je u stampi gde prilikom umanjena citljivost se gubi, tu je i neophodnost ispisa imena naseg kluba na srpskom i na engleskom jeziku, opet primer kako bi se sa strancima komuniciralo ako bi stavljali samo grb u recimo nekom dopisu!? To su samo neki banalni primeri koji mi padaju na pamet koji pokazuju neophodnost znaka i logotipa u danasnjem vremenu, oni ce se koristiti u vizualnim komunikacijama, brendiranjima pratecim marketinskim i stampanim materjalima.
Image

vertikalna varijanta: http://www.dodaj.rs/f/2P/Ju/41p6oNkh/logo-vertikala.jpg

Nadam se da sam uspeo da vam lepo prezentujem sve novine u grafickom delu koje opet ponavljam na sastanku su jos bolje i sadrzajnije demonstrirane od strane coveka cija je marketinska agencija i radila sve ovo..
Ne moram da naglasavam da su ljudi koji su zaduzeni za marketing svi provereni slaninari, skolovani, relativno mladi pa necu da kazem preiskusni za tu delatnost i da se trude da rade marketing onako kako treba sto se do sad u puno puta pokazalo. :mrgreen:
Ima li neko sacuvane ove slike? Grbovi me interesuju prevashodno.
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1289
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: Marketing kluba

Post by MiSmoFKV! »

Image
:shit: :shit: :shit:
User avatar
naseljekolumbija
Posts: 1116
Joined: Thu Aug 02, 2012 12:03 pm
Location: NS,NN

Re: Marketing kluba

Post by naseljekolumbija »

MiSmoFKV! wrote:Image
:shit: :shit: :shit:
Nisam znao da je stadion jna na novosadskim ulicama :frown:
User avatar
salefkv
Posts: 603
Joined: Wed Aug 01, 2012 11:28 am

Re: Marketing kluba

Post by salefkv »

Plava stvarno jace blista :)

Image

:cheers:
fare
Posts: 2848
Joined: Fri Apr 06, 2012 11:32 pm
Location: LALIC

Re: Marketing kluba

Post by fare »

Ja ne znam ali mislim da je sada pravo vreme da se više pokrene pitanje klubske televizije imamo dovoljno sponzora predstavljamo se kao ozbiljan klub a svaki iole ozbiljan klub ima svoju tv. Da ne moramo da zavisimo od drugih oće li nas prenositi ili ne ili makar povremena uključenja, a ne danas igramo u Lučanima ko da igramo u Zanzibaru niti tv prenosa niti radio prenos na live score ne znaju ko igra, ko je dao gol ko dobio žuti karton. A ja mislim da je moguće odraditi prenos preko jutjuba kao što su bile prenošene prijateljske utakmice. A hvala bogu i da znaš Šta se dešava u klubu a pogotovo kad je prelazni rok.
User avatar
Stexman
Posts: 2603
Joined: Wed Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Marketing kluba

Post by Stexman »

Naravno da je moguce i to sa malo novca. Pa arena radi neke orenose sa dve tri kamere. Ja sam i dalje za onu foru internet radio prenosa. Tu nam ne treba vise od 500 dindzi po utakmici.
User avatar
Neizlecivi
Posts: 1484
Joined: Fri Jul 20, 2012 3:18 am

Re: Marketing kluba

Post by Neizlecivi »

Neka mi neko objasni da li je legalno preko Facebooka puštati live video utakmice? Ili preko YouTube? Na oba postoji opcija za live, pa ne znam zasto se onda to ne odradi. Neka klub ako ne moze da to radi omogući pojedincu samo pristup internetu na stadonu i dovoljno je od njih. Jedna kamera i gotovo. Ovo je već ekstra smešno i iritantno postalo. Od 40 tekmi godisnje mi makar 15 kao da uopste ne igramo.
User avatar
Stexman
Posts: 2603
Joined: Wed Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Marketing kluba

Post by Stexman »

Preko youtuba moze, al mislim da treba saglasnost oba kluba. I verovatno bi morao da se otvori zvanican kanal FK Vojvodine! Sto se tice telefonskog prenosa ne treba nista osim malo love za kredit!
User avatar
N13
Posts: 2116
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Marketing kluba

Post by N13 »

Pa FSS je organizator utakmica, i ne sme se prenositi bez njihove saglasnosti, tj. bez otkupa TV prava.

U ozbiljnijim zemljama se ne sme ni snimati utakmica sa tribina, pa to kaciti na youtube posle... i sami znate da cim se pojavi neki highlights sa utakmica premier lige, to sa youtuba nestane u roku od 5 minuta. Jednostavno, to nije legalno bez otkupa tv prava.
User avatar
Neizlecivi
Posts: 1484
Joined: Fri Jul 20, 2012 3:18 am

Re: Marketing kluba

Post by Neizlecivi »

N13 wrote:Pa FSS je organizator utakmica, i ne sme se prenositi bez njihove saglasnosti, tj. bez otkupa TV prava.

U ozbiljnijim zemljama se ne sme ni snimati utakmica sa tribina, pa to kaciti na youtube posle... i sami znate da cim se pojavi neki highlights sa utakmica premier lige, to sa youtuba nestane u roku od 5 minuta. Jednostavno, to nije legalno bez otkupa tv prava.
E tu mislim da gresis. Na youtube gotovo uvek mozes naci snimak nekog gola ili detalja koji je sniman sa tribina, a ovo o cemu govoris su profi snimci, snimani kamerama onog ko je otkupio pravo. Sada mene bas zbog toga zanima da li tebi iko moze zabraniti da na taj nacin odes na tekmu kupis kartu i na svom privatnom fb nalogu (da odemo dalje onda od yt) snimas i pustas uzivo video sa tribine. Kako god, mislim da se ovo moze na makar neki nacin resiti...
User avatar
madda fakka
Posts: 1114
Joined: Wed Jun 04, 2008 7:15 pm
Location: Adice

Re: Marketing kluba

Post by madda fakka »

Neizlecivi wrote:Neka mi neko objasni da li je legalno preko Facebooka puštati live video utakmice? Ili preko YouTube?
Ja koliko znam neke utakmice fudbala i kosarke prenose klubovi iz razlicitih (siromasnijih) zemalja ali mislim da je i to zvanicno nezakonito. Verujem da pripremne i prijateljske utakmice mogu opusteno da se prenose. Zbog tih famoznih TV prava, kada bi klub zvanicno pod svojim imenom prenosio utakmice SLS, mislim da bi arenasport i FSS skocili za vrat sa tuzbama. Isto tako verujem da bi mogao da se pusti snimak cele utakmice na internetu uz neki dogovor. Na kraju krajeva i ovde na forumu moze se naci youtube link sa celom utakmicom. Sve se moze kad se hoce...
I Bog je Slaninar...
User avatar
Schteph_F89
Posts: 478
Joined: Sun Sep 25, 2011 2:17 pm

Re: Marketing kluba

Post by Schteph_F89 »

madda fakka wrote:
Neizlecivi wrote:Neka mi neko objasni da li je legalno preko Facebooka puštati live video utakmice? Ili preko YouTube?
Ja koliko znam neke utakmice fudbala i kosarke prenose klubovi iz razlicitih (siromasnijih) zemalja ali mislim da je i to zvanicno nezakonito. Verujem da pripremne i prijateljske utakmice mogu opusteno da se prenose. Zbog tih famoznih TV prava, kada bi klub zvanicno pod svojim imenom prenosio utakmice SLS, mislim da bi arenasport i FSS skocili za vrat sa tuzbama. Isto tako verujem da bi mogao da se pusti snimak cele utakmice na internetu uz neki dogovor. Na kraju krajeva i ovde na forumu moze se naci youtube link sa celom utakmicom. Sve se moze kad se hoce...
Ja cesto nahvatam rukomet preko nekog "jeftinog" streama, sa jednom kamerom, bez komentatora, samo rezultat na sredini i to je to. Link izbaci rk i na njhovom sajtu se moze gledati. Treba videti sa njima kako to rade pa prepisati ako je moguce.
P.s. Evo na fb kazu da u saradnji sa Novosadskom televizijom od cetvrtka krecu emisije o Vosi (u prvoj gosti Zbiljic i Lalatovic, pitanja gledalaca se mogu slati na mail), pa eto i opreme i mozda nekog potencijalnog streama... P.s.2. I Sportnetwork su na svakoj tekmi i njih bi se moglo kontaktirati.
fare
Posts: 2848
Joined: Fri Apr 06, 2012 11:32 pm
Location: LALIC

Re: Marketing kluba

Post by fare »

Ja sam probao izbacuje da je netačna mejl adresa ako može neko da mi napiše pravilnu ?
Post Reply