Stadion "Karađorđe"

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
salefkv
Posts: 603
Joined: Wed Aug 01, 2012 11:28 am

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by salefkv »

Pogresio sam, ovo gore nije full grb jer na novom ce stajati i FK i Vojvodina na mestima na kojima su do sada i bili, jedino je 1914 premesteno umesto Novi Sad, i zvezda je uvecana
User avatar
Neizlecivi
Posts: 1484
Joined: Fri Jul 20, 2012 3:18 am

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Neizlecivi »

Ako sam ja dobro shvatio to nece biti novi grb, nego ce se taj grb, koji si opisao sa FK Vojvodina , koristiti u marketingu kluba iskljucivo zbog bolje vizuelne predstave.
100le
Posts: 6
Joined: Mon Jul 06, 2015 11:10 am

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by 100le »

Jos na promociji Umbrove opreme sam primetio da koristimo ovaj "novi" grb. I na toj kapiji, a i izmedju prizemlja i sprata duz celog zapada se pojavljuje.
Image

Evo da iskoristim prvi upis na ovom forumu da pozdravim sve i pokusam da razjasnim situaciju sa novim "grbom" posto vec vidim da neki primecuju (malu) slicnost sa zvezdinim grbom pa da ne krene panika medju ljudima. Ovo na slici je ZNAK naseg kluba, na drugoj strani je logotip FKVojbodina novi sad koji nisi slikao i koji ce uglavnom ici uz ovaj znak sto ti je salefkv objasnio. Pojavljuje se i u toj liniji medju spratovima koju si spomenuo sporadicno isto kao i grb. Steta sto sastanak nije bio posecenjiji gde je sve lepo bilo prezentovano i objasnjeno i neizlecivi je dobro skapirao
User avatar
Stexman
Posts: 2602
Joined: Wed Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Stexman »

Ja ne vidim da se umesto naseg grba koristi "znak"?!
Hteli mi to ili ne to ce se primiti i posle nikom neces moci objasniti da to nije grb vec "znak".
Ako ste vec hteli da nesto promenite, mogli ste koristiti stari grb ( neko od forumasa ga ima kao avatar).
User avatar
ragazzi di Neoplanta
Posts: 350
Joined: Mon Dec 17, 2012 11:46 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by ragazzi di Neoplanta »

Kod koga će se primiti? Kod navijača na čijim majicama imamo svem moguće i nemoguće vrste našeg grba? Evo samo na internetu mogu da ti nađem naše varijacije grbova od skidanja petokrake, gde su menjali širinu grba, font, veličinu zvezde, pa su nam čak i boje crvene varirale u raznim upotrebama.
U ostalom za vizuelnu komunikaciju je mnogo bolji znak jer je sveden i upečatljiv.
"Kontam da 99% mase sa ovog foruma stoji pola sata ispred rafa sa hlebom, ne znajuci koji da izabere."
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Владика »

ragazzi wrote: U ostalom za vizuelnu komunikaciju je mnogo bolji znak jer je sveden i upečatljiv.
+1
Све похвале људима који покушавају да нас уведу у 21. век на овом пољу.
User avatar
Cika Zika
Posts: 93
Joined: Wed Sep 10, 2014 4:11 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Cika Zika »

salefkv wrote:Pogresio sam, ovo gore nije full grb jer na novom ce stajati i FK i Vojvodina na mestima na kojima su do sada i bili, jedino je 1914 premesteno umesto Novi Sad, i zvezda je uvecana
To je onda verovatno ovaj grb:
Image
100le wrote:Ovo na slici je ZNAK naseg kluba, na drugoj strani je logotip FKVojbodina novi sad koji nisi slikao i koji ce uglavnom ici uz ovaj znak sto ti je salefkv objasnio. Pojavljuje se i u toj liniji medju spratovima koju si spomenuo sporadicno isto kao i grb.
Video sam i taj logotip koji zaista podseca na ono FCBARCELONA (verovatno zbog "ćiribu ćiriba, igra Voša kao Barsa" :D ) i to mi se svidja kao i ovaj znak. Jeste ideja preslikana od Barse, ali kao sto neki na forumu i pisu - samo treba iskopirati ideje nekog engleskog, nemackog, spanskog kluba i to je vec dovoljno da budemo lideri u regionu (barem sto se marketinga tice). Cak sam i slikao taj logotip i hteo ovde da postavim, ali nesto nije hteo da ucita bas tu fotografiju...
ultra komsa
Posts: 425
Joined: Fri May 03, 2013 9:37 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by ultra komsa »

Bravo za marketing, ima ovde zaostalih iz starog veka mnogo. Grb je upecaljiv i tako i treba. A ovi sto ga porede sa ciganskim treba da se zapitaju sta je sa glavama i zasto vam je to prva asocijacija.
User avatar
Chana
Posts: 376
Joined: Fri Jul 26, 2013 5:23 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Chana »

salefkv wrote:...na logotipu imamo grb i pored ispisano FC VOJVODINA NOVI SAD sa naglasenim FCV po uzoru na brendove kao sto je barselona i njihovo FCB(arcelona).
Zaboravio sam da napisem, grb ce postojati samo u cirilicnoj verziji, i nece biti na novim umbro dresovima :?:
Hvala na informacijama koje deliš sa nama ostalima, ali si me i zbunio sa ovih par informacija:

Kako sad: FC VOJVODINA - a grb će postojati samo u ćiriličnoj verziji :?:
Glupo bi izgledalo: "ФЦ Војводина", а "ФК Војводина" ne liči previše na FCB (-arselona)...

A DA GRBA NEĆE BITI NA NOVIM UMBRO DRESOVIMA :?:
Tek to mi je nejasno do bola - PA KO SMO MI NA TERENU :?: :?: :?:
AJMO CRVEN-BELI !!!
Image
User avatar
Neizlecivi
Posts: 1484
Joined: Fri Jul 20, 2012 3:18 am

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Neizlecivi »

Grb na dresovima ostaje grb koji je do sada koriscen.
U marketingu ce se koristiti "znak" (grb) koji je gore prikazan i ima 1914 na mestu na kom je stojao Novi Sad. Osim tog znaka, u marketingu ce se koristiti dva logotipa, u cirilicnoj i latinicnoj verziji. Ta dva logotipa sadrze u sebi to FK Vojvodina.
User avatar
ogi
Administrator
Posts: 1636
Joined: Thu Jan 13, 2005 10:27 am
Location: Свуда по мало

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by ogi »

Neizlecivi wrote:Grb na dresovima ostaje grb koji je do sada koriscen.
U marketingu ce se koristiti "znak" (grb) koji je gore prikazan i ima 1914 na mestu na kom je stojao Novi Sad. Osim tog znaka, u marketingu ce se koristiti dva logotipa, u cirilicnoj i latinicnoj verziji. Ta dva logotipa sadrze u sebi to FK Vojvodina.
Ima li slika tog logotipa?
Mi smo VOJVODINA, a ko ste vi?
100le
Posts: 6
Joined: Mon Jul 06, 2015 11:10 am

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by 100le »

Da ne gusimo ovu temu u temu marketing cu ubaciti sve vezano za grb, znak i logotip...
User avatar
Grouch
Posts: 206
Joined: Tue Feb 25, 2014 4:44 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Grouch »

salefkv wrote:...Takodje, na sastanku se pricalo i o tome da ce uvesti neke "match-day" aktivnosti, te ce se recimo na dan utakmice pored spomenika Koste Hadzija dizati zastava Vojvodine samo na dan utakmice...
He he,ocu autorska prava za ovo:).Jos kad se postavio spomenik Kosti Hadziju,napisao sam da bi mu na dan utakmice trebalo vezati šal oko vrata.E sad šal ili zastava,manje vise svejedno ali ne bi to ogranicavao samo na domace utakmice,bolja fora bi bila da se to radi kad god Vojvodina igra zvanicnu utakmicu,bilo gde na kugli zemaljskoj.Licno,nisam cuo da se to negde praktikuje...
мализека
Posts: 311
Joined: Tue Feb 04, 2014 3:07 pm

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by мализека »

У четвртак су пустили људе и на велики југ, јел` то значи да је коначно све сређено тамо? :|
User avatar
Turija
Posts: 10833
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Stadion "Karađorđe"

Post by Turija »

Mislim da bi stvarno već trebalo dati imena našim tribinama i Loži.I zbog medija, i zbog nas, a najviše zbog zasluga naših Velikana.
Moj predlog:
zapadna: Vujadin Boškov
istočna: Todor Veselinović -Toza
severna: Silvester Takač
južna: Jozef Velker
loža: Dr Kosta Hadži.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
Post Reply