Odnos članova kluba prema Voši

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
budababa
Posts: 4037
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Re: Odnos članova kluba prema Voši

Post by budababa »

Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 10000
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Odnos članova kluba prema Voši

Post by Voja »

Turija wrote:Ako su nekad igrači Vojvodine bili kažnjavani zbog igranja malog fudbala u zimskoj prvoligaškoj pauzi, tj izlaganju riziku od povreda, na toj ultra tribini on je bio veći nego na malom fudbalu.
Naravno, ne može sve biti navedeno u Ugovoru (koliki bi onda on trebao biti?), ali zato postoje Pravilnici i kodeksi ponašanja, koji regulišu svakodnevna pitanja i odnose igrača i Kluba.
Međutim, ko da to sankcioniše, kad je i tom što treba to da sprovede zvezda u srcu.
Za takvu Vojvodinu ja ne mogu da navijam.A ako želim da gledam fudbal, onda ću gledati pravi na televiziji, a ne kvazi na stadionima JSL.
Turija,ajd da te pitam nesto,al da budes iskren.Koji je poslednji detalj sa neke utakmice koji nosis u sebi,a za koji mislis da je odraz igraceve ljubavi i postovanja prema klubu. Neki potez,gest bilo sta. Mnogi ce spomenuti mozda Pekarica,ali to njegovo znanje,trud i zalaganje su bili isti i u Zvezdi,Kuli,Pazaru.... Mene zanima konkretno ta pripadnost klubu. Postoje li momentikoji su ostali urezani u srce!? Meni je recimo ono otimanje zastave od navijaca od strane Belica ili suze Duska Grujica na JNA... al em su to izuzetci,em davna prosla vremena. Evo sad se setih i Kacara
Image
User avatar
laki
Posts: 1974
Joined: Sun Dec 05, 2010 1:51 pm
Location: Podbara

Re: Odnos članova kluba prema Voši

Post by laki »

Vojo, bassi krenuo da me nerviras postom :devil: i onda vidim da si pomenuo Kacara! Ja imam osecaj da je on pred spavanje drkao na to kako daje golove titovim blizancima! On je Savrsen primer nekog ko ce mi uvek ostati u secanju.
Podseticu te Mede takodje. Da li je bila jedna tekma da on , i pored gresaka koje je neretko pravio, nije preorao teren?! Znamo svi koliko momak voli Vosu! Jako bih voleo da ga ponovo gledam u Vosi za koju godinu sa istim tim zarom koji je imao pre odlaska u Volfsburg, da pokaze pizdicama koje sada igraju, i koje ce u buducnosti verovatno igrati, sta znaci umreti na terenu.

Spominjes Pekara. Pa ne mora bas svako da drka na klub, dovoljan je i sam neverovatan profi odnos kakav on ima prema Vosi. Nista drugo nije potrebno. Naravno da bih voleo da mu je Vosa u srvu i sve to, a verovatno je i voli, ali necu o tome.
A secam se i Apije koji je delovao na svakoj utakmici kao da igra finale lige sampiona! Igrao je sa zarom koji davno nisam video kod "nase dece". Momak je umirao na terenu. Ne govorim o tome da li ste vi svi zadovoljni njime ili ne, njemu motiva nije manjkalo ni najmanje. Polufinale kupa protiv jebenog Borca iz Cacka, trebaju nam 2 gola za prolazak , gledam na semafor, 89.minut, Apija trci po loptu, namesta igrace na terenu gestikuliranjem rukama, kao da ima da se igra jos 20 minutai da mozemo do pobede i do finala. Posle poslednjeg zvizduka, momak seda na teren i krecu mu suze. Jebeni Apija, koji je takvo ime svetskog fudbala pada u depresiju jer Vosa nije usla u finale. A nase igrace boli patka, verovatnosu se napili istu noc i bolelo ih je uvo! Samo mi je krivo sto smo ispali go**a prema njemu i nismo mu nista platili, ali to je sad druga prica.
Bilo je jos dosta igraca koji su se savrseno korektno odnosili prema klubu: Brana, koji je davao maksimum maksimuma na svakoj tekmi, davao golove i nije se obazirao na tosto ga publika iz nekog razloga nije volela, uprkos njegovom 100%otnom zalaganju na svakoj utakmici. Radoja: da li je bilo tekme da se nije trudio 100%?
Delacev gest prema Stojanu, njegov odnos i postovanje prema klubu! Dosao covek da gleda finale kupa, kad prica o Vosi ljudi bi pomislili da je ne znam gde bio. On je na mene ostavio neverovatan utisak. Zasluzio je da ga se zauvek secamo u najpozitivnijem svetlu i da je uvek dobrodosao u klub.

Ima jos primera i zao mi je sto se sad ovako u momentu ne mogu setiti svih, ali Vojo, stvarno ima puno pozitivnih primera, nemoj da mracis, gari, jebem mu mater :cheers: :cheers:
Image
User avatar
gospodinFKV
Posts: 5095
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Odnos članova kluba prema Voši

Post by gospodinFKV »

Ne mogu da nadjem sliku, a imao sam je i na fejsbuku - Merebashvili sa svojom majicom ''Volem Vosa'' ispod dresa...

Bilo ih je, Vojo...itekako ih je bilo...

U ovakvoj drzavi, gde imas ta dva olosa, za koje navija 4/5 Srbije, ne mozes ocekivati da ti svi omladinci vole klub. Pogotovo ako ih skupljas po celoj Vojvodini...retki su klinci koji tako do srzi vole klub, jos redji stranci...zato smo se verovatno i zalepili za Merija, jer nas je kupio momentalno. Bio to iskren gest ili ne, prijao je svakako, jer tako nesto dugo nismo osetili...
mihailov
Posts: 1564
Joined: Thu Apr 05, 2007 10:24 pm
Location: Karadjordje

Re: Odnos članova kluba prema Voši

Post by mihailov »

Ima primera-Kačar, Meda, Brkić, Sergej...


Nisu toliko problem generacije koje smo ispratili, koliko će ove nove biti. Pre par godina imali smo većinu u gradu, vodila se jedna zdrava priča i bilo je logično da ta deca navijaju za Vojvodinu. Ljudi su se mnogo vise interesovali za mečeve, iako mi nismo igrali nista drasticno bolje nego sada. Jednostavno, jak Sever je bio pokretač svega toga, i bilo je milina dolaziti na stadion. Nebitno je li protivnik blizanac, ili Mladost iz Apatina.
Kasnije je bilo takodje dosta lepih momenata(finala Kupa, Evropa, "Divlji zapad"...), ali je sve to bilo kratkog daha. Stvari su se naglo promenile, i sada je luksuz sam setati u obelezjima svog kluba u vecini delova grada, a premija je kada se na stadionu skupi vise od 2000 ljudi. U takvim uslovima, tesko je i ocekivati da nasi igrači navijaju za Vojvodinu, narocito ako nisu ovde rodjeni.
Napred Voso!
User avatar
Turija
Posts: 11158
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Odnos članova kluba prema Voši

Post by Turija »

Voja wrote:Turija,ajd da te pitam nesto...
Vojo, dok ja stigoh do Foruma, ti dobi odgovor (ne jedan, već nekoliko).Zahvaljujem kolegama Lakiju, gospodinuFKV i Mihajlovu.
Vojo, dobio si, čak, mnogo više podataka, nego što bi ih dobio od mene.
No, da se nadovežem i na druga otvorena pitanja u tim postovima.
Sve mi je jasno da mi gubimo navijače zbog loše politike Kluba, ali mi nije jasno šta ti ljudi vide u blizancima?Pa oni su daleko gori od nas.Izgleda da najviše pali stanje u našem društvu propalog morala: što gore, tim bolje po blizance u masi.
Ja verujem da se pravi navijači ta dva tima osipaju, isto kao i kod nas.
Masa bez kvaliteta ne može spasti blizance i oni će pre propasti nego mi, iako to izgleda apsurdno.
Svima njima je jako velik problem što ne mogu ni da procene koliko Vojvodina ima apstiniranih navijača.Tako da se dešavaju neverovatne stvari - da na našem Stadionu bude od 500-1500 ljudi, a onda napunimo istok vojnog stadiona u Beogradu i postavimo rekordni broj gostujućih navijača u Bgd ikada.Znaj sad.
Navodio sam taj fenomen u svojim postovima nekoliko puta.Vojvodina je voćka čudnovata...
Ono što najviše fali u formiranju naših omladinaca je vaspitna uloga Kluba.I samo oni čija je svest i pamet na visokom nivou istinski pripadaju Klubu.Takvi su uvek velika manjina, a kod fudbalera je to još izraženije.Zato ne treba to da nas mnogo brine, ali nas svakako mnogo boli, jer seru tu gde jedu.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
CRD FCV
Posts: 1896
Joined: Mon Dec 23, 2013 6:47 pm

Re: Odnos članova kluba prema Voši

Post by CRD FCV »

Turija wrote:Sve mi je jasno da mi gubimo navijače zbog loše politike Kluba, ali mi nije jasno šta ti ljudi vide u blizancima?Pa oni su daleko gori od nas.Izgleda da najviše pali stanje u našem društvu propalog morala: što gore, tim bolje po blizance u masi.
Ja verujem da se pravi navijači ta dva tima osipaju, isto kao i kod nas.
Не виде људи ништа у њима, они виде у навијачкој трибини. Не иду људи да гледају текму тамо, то се види по броју људи на истоку и западу, долазе због атмосфере на југу/северу.
Turija wrote:Svima njima je jako velik problem što ne mogu ni da procene koliko Vojvodina ima apstiniranih navijača.Tako da se dešavaju neverovatne stvari - da na našem Stadionu bude od 500-1500 ljudi, a onda napunimo istok vojnog stadiona u Beogradu i postavimo rekordni broj gostujućih navijača u Bgd ikada.Znaj sad.
Ово ми често падне на памет. Мислим да свако од нас може да се сети барем 20-так људи који су у неком тренутку ишли на утакмице а онда из ових или оних разлога Вошу обиђу само када је финале купа или Европа у питању.
User avatar
ДушанСП
Posts: 712
Joined: Tue Apr 23, 2013 4:08 pm

Re: Odnos članova kluba prema Voši

Post by ДушанСП »

Влада Буач!
limanfkv
Posts: 2886
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: Odnos članova kluba prema Voši

Post by limanfkv »

[video]https://www.youtube.com/watch?v=p3dFeuQ-oiA[/video]

Bravo! Menjao bih 10 Mijata za jednog Buaca. Omiljen igrac svakako, kamo srece da su mnogi talentovaniji od njega imali i upola srce kao Vlada. Ali eto, sve se to vrati na neki nacin. Ko ce od danasnjih mucenika dati gol jednom Atletiku iz Madrida? Ja ne vidim nijednog, daj Boze da gresim...Gledao sam ga i u Kabelu dok je igrao (veliko Hvala Djumiju koji ga je doveo u nase redove). Uvek je igrao sa istim zarom, ma milina za videti.

Evo malo segmenata proslosti:

http://www.fkvojvodina.com/intervju.php ... dimir+buac" onclick="window.open(this.href);return false;
VAN DER IV A.K.A TOTTI: Najdraži gol?

VB: Jako drag gol mi je bio protiv Atletika, pogotovo što sam stvarno verovao da možemo da ih izbacimo posle tog gola ali nema ničeg lepšeg od golova protiv Zvezde i Partizana.

VAN DER IV A.K.A TOTTI: Za koga od igrača sa kojima si igrao (ili protiv) misliš da bi bio dobro pojačanje za Vošu?

VB: Ja bih da vratimo Kačara, ne zbog golova koje je davao, ni zbog lepih poteza koje je pravio, već zbog toga što je davao 300 posto sebe svaku utakmicu kako ne bi izgubili (malo je teško ali to je moj izbor).

VAN DER IV A.K.A TOTTI: Gostovanje za pamćenje?

VB: Marakana: Crvena Zvezda - Vojvodina 0:3, nisu znali šta ih je snašlo.

SSNIGD: Šta misliš, da li će nam Titovi blizanci dozvoliti da uzmemo titulu ako budemo bili nadomak nje? Veliki pozdrav za nekadašnjeg suigrača u mlađim danima Indexa i puno sreće u daljoj karijeri!

VB: Ja sam za to da im uzmemo titulu, bez njihovih dozvola....

DJAPE KORLEONE: Pozdrav za Buača! Je l možeš da obećaš da nikad nećeš obući prljave dresove Zvezde i Partizana? Uostalom, od tebe svi očekujemo da se okušaš u nekom velikom klubu i uspeš, naravno...
Sve najbolje i da te sto duže gledamo na Karađorđu!

VB: Obećavam!!!

SSNIGD: Šta misliš ti i cela ekipa o novinskim i TV izveštajima posle pobede nad ciganima, koji više govore o ciganskom porazu i očaju, a niko ne veliča Vošinu pobedu, Vošinu borbenost?
Pozdrav još jednom i sve čestitke za igru i izginuće na terenu. Svaka čast!

VB: Sramota, svaki naslov je "Zvezda slaba" ali što se mene tiče mogu to da pišu i kad je pobedimo drugi i treći put u ovom prvenstvu.

VOJA: Zanimljivo je to tvoje prezime, tj. "bode oči". Svi velikani fudbala imaju posebna prezimena , Tako da imaš dobar osnov, da kad se kaze Vojvodina svi prvo pomisle Buač i obrnuto.
Moram ti reći da te svi ovde na forumima obožavaju, ali da sam ja bio veliki kritičar tvojih igara, i vremenom, tvoja borbenost pokazuje da grešim u proceni i javno ću ti uputiti izvinjenje, jer nekada sam bio ubeđen da moraš biti u timu, a da ne zaslužuješ mesto među starterima.
Zanima me jedna stvar, svi potenciraju ovde da si "naš", da navijaš za Vošu iskreno i od malih nogu, pa mi reci, da li je to istina? Koliko procentualno u prvoj ekipi Voše ima igrača za koje znaš da navijaju za Zvezdu ili Partizan (mani me diplomatskih odgovora) i kakav je osećaj deliti pobede ili poraze sa njima? Znamo da novac briše sve granice, možda i ti nekad (sa navijačke strane, ne daj bože) zaigraš za neki bg klub, pa bih zeleo znati, da li bi bio spreman npr. izaći pred novinare i reci, "ovde sam zbog posla,ali navijam za Vošu"?
Želim ti mnogo srece, uspeha i zdravlja u daljoj karijeri.

VB: Ti velikani su imali posebna prezimena i još jednu malu sitnicu - znali su sve o fudbalu, tako da sam im jako blizu, imam posebno prezime, samo mi fali ta "sitnica". :)
Ne moraš da mi se izvinjavaš, veruj mi, od kad igram fudbal samo su meni pravili probleme ti koji moraju da igraju (ne mislim na Vojvodinu), ja nikad nisam bio taj koji mora da igra, ja sam bio onaj koji se bori za mesto pod suncem. Ja sam iz Knina i 1995. sam došao u Novi Sad, u Kninu su svi navijali za Zvezdu pa tako i ja (bio sam mlad i glup), u Novom Sadu sam i dalje jedan period navijao za Zvezdu (i dalje mlad i ...), zatim sam došao u omladince Vojvodine i polako mi je Vojvodina postajala draga, od kako sam u prvom timu stvarno mi je mnogo lepo, imam super odnos sa navijačima i ljudima klubu i to je sve rezultiralo ovim sada, a sad ne samo sto volim Vošu, već mrzim Zvezdu. Koliko njih navija za Zvezdu i Partizan ne znam pošto niko nije javno rekao. Nikad ne bih dospeo u tu situaciju pošto ne postoji ni minimalna sansa da se to desi, ja sam sad spreman pred novinarima da kažem da ni po koju cenu ne bih presao u neki Bg klub.
User avatar
Qr0nJa
Posts: 416
Joined: Thu Sep 06, 2007 6:23 pm

Re: Odnos članova kluba prema Voši

Post by Qr0nJa »

Bog!

Inace nema uopste snimka na youtube utakmice sa Atletikom ovde, odnosno golova..samo iz Madrida i to sa spanskim komentatorom..kakvu su tad ekipu imali.
...i nikad ne shvatiti to,sto volim tebe ja ludo jer srce moje vecno za tebe kucace znaj....
User avatar
the Gari
Posts: 1126
Joined: Tue Feb 17, 2009 11:10 am
Location: Jawa Tengah
Contact:

Re: Odnos članova kluba prema Voši

Post by the Gari »

limanfkv wrote:Menjao bih 10 Mijata za jednog Buaca.
:!:
Tovari buraniju!

https://telepapatija.wordpress.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
laki
Posts: 1974
Joined: Sun Dec 05, 2010 1:51 pm
Location: Podbara

Re: Odnos članova kluba prema Voši

Post by laki »

the Gari wrote:
limanfkv wrote:Menjao bih 10 Mijata za jednog Buaca.
:!:
+1
Image
User avatar
Red Marquis
Moderator
Posts: 4102
Joined: Sun Nov 09, 2008 4:49 pm
Location: West Side

Re: Odnos članova kluba prema Voši

Post by Red Marquis »

Ja bih menjao 10 Mijata i za jednog Poparu, a kamoli Buača...
Io odio Belgrado
User avatar
Djisa
Posts: 1284
Joined: Sun Mar 07, 2010 10:14 am

Re: Odnos članova kluba prema Voši

Post by Djisa »

Neverovatno, kakve izjave ja citam. Sad ni Gacinovic ne valja nista. A Buac je dobar. Realno, Buac je kvalitet Janka Tumbasevica I tip igraca kao on samo na drugoj poziciji. Ko ga je gledao zna, nemojte o njemu vise. Da je pravi navijac jeste, ali to nije dovoljno. Gacinovic je napunio 20 godina pre mesec dana. Pa sta ocekujete da sam lomi sve? Kaljenje je izmisljeno da igraci steknu iskustvo, a kod nas se ocekuje da odmah uskoci u prvi tim, da igra sa igracima koje je juce upoznao I da dominira. Nije njegova krivica sto je preskocio srednju (fudbalsku) skolu I odmah otisao na fakultet. Cele prosle sezone svi dajete podrsku Nasticu, a decko realno nema pojma. Najgori levi bek u ligi. U ofanzivi ne zna, a u defanzivi nema pojma. Pa zbog njega smo primili vise golovo nego zbog svih ostali zajedno. Ali se kao trudi, jel? Pa bolje da se ne trudi vise, manje stete. Sta vi ocekujete. Mi u timu imamo da valjaju Pekarica, Babica, Ivanica I Gacinovica I to je to. Ostali su za drugu ligu I to je to. Nema lazi, nema prevare. Vasilic moze da se uklopi , ako ostali valjaju, cist prosek. Kad odu jos ova trojica na kraju, mi se sledece sezone borimo za opstanak, nikakav Popara tu ne moze pomoci. Vi napljujete klinca jer se ne trudi? ili jer ne zna? Steta sto ne mere koliko je pretrcao neko, pa da imamo crno na belo vase licne impresije. Kada sam rekao posle Lucana, da niko nije valjao osim Gacinovica I Pekarica, odmah sam kritikovan. Kvaliteta nema I tu nije samo Maric kriv. Na pocetku sezone sam ocekivao sredinu tabele, ali su igrali ekstra, naravno da sam se ponadao, ali ne moze vecno. Najkrivlji je za mene Scepanovic. I mora da ode!!!!!!!!! Nije bitno ko dodje, pa cak I Pera, Djoka I Sima. PRODAJA NAJBOLJIH IGRACA ZA TEPSIJU RIBE, ŠUROVANJE SA BLIZANCIMA, PREUSTANJE BODOVA zvezdi, AKO TO NIJEDOSTA, JA NE ZNAM STA JOS.
Kup je nas!
limanfkv
Posts: 2886
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: Odnos članova kluba prema Voši

Post by limanfkv »

Tema je "odnos clanova kluba prema Vosi". Niko nije poredio fudbalski kvalitet i tehniku Buaca i Mijata, vec zalaganje i odnos. A Mijat se toliko trudi, da se bojim da ne zatrudni.
Post Reply