Transferi

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Stexman
Posts: 2613
Joined: Wed Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Transferi

Post by Stexman »

PolovinaZ wrote:...a mislim da je idealan trenutak da na uštrb rezultata izguramo nekoliko novih klinaca,jer objektivno,to će nam mnogo više značiti u budućnosti od recimo osvojenog 3.mesta ove sezone(umesto 4. ili 5.)...
Dokle ce da se plasira ova prica o guranju nasih klinaca na ustrb rezultata? Ako neko to radi, mi to radimo, i sta imamo od toga kao klub?
Rezultate? Ne.
Pare od prodaje tih igraca? Ne.

Prosle i ove sezone smo imali najkvalitetnije omladince u zadnjih ne znam ni ja koliko decenija. I? Sta smo mi imali od toga?
Jedan klinac je otisao posle petnaestak utakmica odigranih za prvi tim, jedan nije sklopio ni toliko, treci prodat pre nego je i zaigrao za prvi tim, jos tri se spremaju da odu. A para nigde? A ni rezultata od toga sto ih trpeli.
Otisli za tepsiju ribe.
Zasto ti klinci recimo ne bi na ustrb prevremenih i jeftinih odlazaka istrpeli i ostali i dali nesto klubu za uzvrat?
Samim tim bi im i cena bila veca kada odu, i otisli bi malo spremniji. Ne bi ih pojeli mnogo mladji igraci koji su 10X spremniji od njih.
Stvarno ne mogu vise da slusam kako moramo da radimo bilo sta na ustrb rezultata. Pa nismo mi farma mesa, koja spema igrace za prodaju, vec fudbalska skola sa tradicijom od 100 godina koja treba da pravi igrace koji ce igrati za klub svim srcem i dati mu nesto!

Ja nisam poceo da navijam za tamo neki kombinat! Ja sam poceo da navijam za FK Vojvodinu i zelim da ta Vojvodina ima rezultate kao fudbalski klub, a ne kao "Kobasičarija Venac"!
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8930
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Transferi

Post by Radoye »

Koliko para toliko muzike.

Kod nas je sve busno ko reseto, curi na sve strane. Sada je jos i mila majka kako je bilo donedavno. Bez para ne moze biti rezultata. Novac se mora nekako stvoriti (i zadrzati u klubu kada se stvori) - ili ce neko uleteti i pokloniti svoje pare (a zasto bi to neko radio i bacao novac u crnu rupu zvanu srpski fudbal?) ili ce se sklupiti jaki (MILIONSKI jaki) sponzorski ugovori (opet: zasto bi se neko na taj nacin reklamirao u Srbiji i to bas preko FK Vojvodine?) ili ce se novac namicati poizvodnjom i prodajom igraca ("kombinat" sema). Jebiga ja ne znam da li ima jos neki nacin, novac od TV prava u ovoj zemlji je smesan a od ulaznica kada ti utakmice gleda jedva 1000 pacenika jos smesniji. Mozemo poslovati i "na kredu" kao u proteklom periodu za vladavine nafreskanog i ovih posle njega, ali to vise ne prolazi ni zvezdi i partizanu a kamo li nama koji nemamo zastitu drzavnih struktura kao oni.

A cak i sa "kombinat" poslovanjem se moze do rezultata, samo mora korak po korak. Ali prvo pre svega treba pozapusavati rupe na resetu, da ne curi ko zna kome. To je uslov svih uslova i to je ispit na kome ce ova uprava da padne ili da ga polozi.

Kada se rese problemi nenamenskog odliva novca, kad se ukloni opasnost od bankrota zbog nagomilanog duga realnog ili izmisljenog, onda se vidi sa cime se raspolaze. Koliki su prihodi a koliki rashodi. Ne treba biti genije za Nobela da se zna da rashodi ne smeju da budu veci od prihoda. Onda se na osnovu toga kroje i ambicije i postavljaju rezultatski ciljevi. Mogu ja da vicem da hocu pehar Lige Sampiona dok ne pozelenim u licu ali je svakom jasno da je to za nas ovakve kakvi smo sada neostvarivo.

Na takvim osnovama se onda gradi strategija za napredak. Danas smo tu gde smo, za 3 godine cemo biti tu, za 5 tu, za 10 tu. Prodajes sta moras, sa onim sto imas poslujes domacinski. Ako imamo na raspolaganju sumu od X novaca za plate ne mozemo dovoditi igrace i praviti ekipu za 10X novaca i kao juriti rezultat. Korak po korak jacas finansijsku bazu i na osnovu nje jacas i takmicarski pogon pa i ambicije. Rezultat onda mora doci. Samo ga treba sacekati. Stvoriti zdravu atmosferu i sve uslove. Doci ce.

Naravno, postoje tu i limitirajuci faktori koji su potpuno van naseg uticaja i kontrole, sto opet treba imati u vidu kada se postavljaju ciljevi, ali jebiga valjda je do nas da pre svega uradimo sve sto se moze. Od temelja do vrha, svi u klubu i oko njega, za isti cilj. Ko to ne zeli, ne ume ili ne moze, njemu nije mesto u klubu.

E onda ce biti i rezultata!
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
PolovinaZ
Posts: 148
Joined: Thu May 29, 2014 7:18 pm

Re: Transferi

Post by PolovinaZ »

Stexman wrote:
PolovinaZ wrote:...a mislim da je idealan trenutak da na uštrb rezultata izguramo nekoliko novih klinaca,jer objektivno,to će nam mnogo više značiti u budućnosti od recimo osvojenog 3.mesta ove sezone(umesto 4. ili 5.)...
Dokle ce da se plasira ova prica o guranju nasih klinaca na ustrb rezultata? Ako neko to radi, mi to radimo, i sta imamo od toga kao klub?
Rezultate? Ne.
Pare od prodaje tih igraca? Ne.

Prosle i ove sezone smo imali najkvalitetnije omladince u zadnjih ne znam ni ja koliko decenija. I? Sta smo mi imali od toga?
Jedan klinac je otisao posle petnaestak utakmica odigranih za prvi tim, jedan nije sklopio ni toliko, treci prodat pre nego je i zaigrao za prvi tim, jos tri se spremaju da odu. A para nigde? A ni rezultata od toga sto ih trpeli.
Otisli za tepsiju ribe.
Zasto ti klinci recimo ne bi na ustrb prevremenih i jeftinih odlazaka istrpeli i ostali i dali nesto klubu za uzvrat?
Samim tim bi im i cena bila veca kada odu, i otisli bi malo spremniji. Ne bi ih pojeli mnogo mladji igraci koji su 10X spremniji od njih.
Stvarno ne mogu vise da slusam kako moramo da radimo bilo sta na ustrb rezultata. Pa nismo mi farma mesa, koja spema igrace za prodaju, vec fudbalska skola sa tradicijom od 100 godina koja treba da pravi igrace koji ce igrati za klub svim srcem i dati mu nesto!

Ja nisam poceo da navijam za tamo neki kombinat! Ja sam poceo da navijam za FK Vojvodinu i zelim da ta Vojvodina ima rezultate kao fudbalski klub, a ne kao "Kobasičarija Venac"!
Ti mene nisi razumeo,ja ne kažem da mi to treba da radimo narednih dvadeset godina,nego do kraja ove sezone jer najverovatnije nećemo moći da igramo Evropu. Ali ako moramo i narednih dvadeset godina.Vrlo jednostavno...
Ti misliš da ja ne želim Vojvodinu sa mnogo jačim timom,koja se ozibljno bori za titulu?!...Ona je za mene mnogo više od kluba za koji navijam i za koji sam ,,opredeljen''...Ona je za mene način života,uža porodica,ono bez čega ne mogu da zamislim svoj život. I baš zbog toga potenciram ovu priču jer mi bez prodaje igrača teško da ćemo izdržati,a to ne mogu da zamislim(i ne želim)..
Naravno to sve važi za trenutne okolnosti i svi se nadamo da će doći dan kada ćemo drugačije rezonovati stvari. Pitaš se šta smo imali do sada od prodaje mladih igrača?!...Pa da ih nismo prodavali veliko je pitanje gde bi sada bili i u kojoj formi. To važi i za ovaj prelazni rok,jer ako ne prodamo nikog biće zategnuto...
Radoye je objasnio suštinu.Mora se uspostaviti održiv sistem. Ali trenutno je realnost takva da MORAMO da prodajemo igrače,jer sredstva drugačije nećemo naći.Ali i to treba da se radi pametno i sistematski kako ne bi upropastili i taj najvažniji segment poslovanja.Upliv menadžera i trećih lica u tranferima je ogroman,ali tako to funkcioniše to u Srbiji.
Da bih ti dočarao dramatičnost situacije(ako može uopšte ima potrebe za tim).Da nismo imali sredstva od prodaje Vanje Milinkovića-Savića u Mančester J., situacija bi bila očajna trenutno. Samo da te podsetim da smo mi u predstečajnom postupku. Svi su svesni koliko je teška situacija u srpskim klubovima ,pa tako ni ponude zapadnih klubova nisu naročito izdašne jer znaju da smo prinuđeni da prodamo..
,,Ove boje nikog se ne boje ....''
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 4091
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Transferi

Post by Rabba »

PolovinaZ wrote:...pa tako ni ponude zapadnih klubova nisu naročito izdašne jer znaju da smo prinuđeni da prodamo...
Jedna ultra bitna činjenica. Koja se stalno zaboravlja. Zato Mamić ima taj luksuz da prodaje igrače za 8-10-15miliona evra. Pa sad i Kramarić za 9miliona funti. Dinamo je finansijski stabilan klub, bez potrebe da prodaje osim kad je ponuda do jaja. Oćeš igrača? To košta, danas vrlo ozbiljno. Dođe neki Totenhem ovde pogleda šta ima, proceni igrača, uzme u obzir stanje i kaže evo vam 20% od onoga koliko košta zato što znamo da vam je to apsolutno neophodno. Ne bi Sergej otišao za 850.000 već za 2.5-3 miliona da smo u poziciji da pregovaramo. A nismo. Te pare ne uđu u klub, klub nema za plate, dug raste, a buduća cena igrača samo pada. Jer nama pare sve više i više trebaju.

Naravno, Mamić možda nije najbolji primer, ali Kramarić sigurno jeste. Onaj Volpi je preporodio Rijeku. Ej, u poslednjem kolu se boriš za prolaz u 32 evropa lige... Utopija... I ako se taj Volpi ne povampiri, Rijeka može postati veća regionalna sila nego što je Dinamo sada.

Stexmane, uz dužno poštovanje, tvoj stav nas vodi direktno u poziciju u kojoj su ona dva zla sa brda. Lepo je kad ekipa tako pobeđuje, ali to za par godina vodi u ambis. Gde "oni" trenutno i jesu. Da im nije vetra u leđa, što iz saveza, što iz drugih klubova, što iz državnog vrha na kraju krajeva, odavno bi beogradski derbi super lige bio recimo Čukarički - OFK Beograd...

Mi imamo jedinstvenu priliku da stabilizacijom kluba oduvamo go**a sa scene, i da pokažemo ostatku lige da može i bez "onih". Za to nam zaista i treba par godina, da se očistimo. Da li je sadašnja garnitura prava za to? Ne znam. Iskreno, meni se čini da jeste, ali uz par kadrovskih promena. I uz povlačenje zajedničkih poteza na liniji sportski sektor - struka.
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
limanfkv
Posts: 2865
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: Transferi

Post by limanfkv »

Slazem se sa Rabbom.
Pitanje jedno da li je Volpi, vlasnik Rijeke, bivsi vlasnik Pro Reka u vaterpolu?
Samo da dodam, cene hrvatskih igraca na trzistu su nesto vece i zbog papira. To je jos jedna "mala" stvar koja satire cene igraca iz Srbije.
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 4091
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Transferi

Post by Rabba »

limanfkv wrote:Pitanje jedno da li je Volpi, vlasnik Rijeke, bivsi vlasnik Pro Reka u vaterpolu?
Isti je Volpi u pitanju
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
srkins
Posts: 1465
Joined: Tue Apr 23, 2013 8:24 pm

Re: Transferi

Post by srkins »

http://www.dnevnik.rs/sport/genk-poslao ... letanovica" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
the Gari
Posts: 1126
Joined: Tue Feb 17, 2009 11:10 am
Location: Jawa Tengah
Contact:

Re: Transferi

Post by the Gari »

Dnevnik wrote:У петак ће, наиме, шеф стручног штаба Зоран Марић и његови сарадници извршити прозивку играча

Прозивка је заказана за четвртак у 10 часова, у Фудбалском центру „Вујадин Бошков
:?:
Tovari buraniju!

https://telepapatija.wordpress.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
Stefke
Posts: 324
Joined: Thu Sep 12, 2013 10:50 am
Location: Клиса

Re: Transferi

Post by Stefke »

Стигла је понуда белгијског Генка, који жели да, после Сергеја Милинквића-Савића, у својим редовима види и капитена новосадског суперлигаша Марка Полетановића. Незванично, Белгијанци нуде око пола милиона евра за одличног везног фудбалера, што сигурно није цифра којом би црвено-бели могли да буду задовољни.
Одбити их уз масну псовку....
У свом кварту ти си херој,
И твоја улица твој је дом!
https://www.youtube.com/watch?v=sY6pBCx2cMI" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
salefkv
Posts: 603
Joined: Wed Aug 01, 2012 11:28 am

Re: Transferi

Post by salefkv »

http://www.sportske.net/vest/domaci-fud ... 08900.html" onclick="window.open(this.href);return false;
"Tačno je da imam ponudu Groningena. Oni su zvali i ranije, ali onda je bilo nekih problema. Sada su se ponovo zainteresovali i ne bih imao ništa protiv da odem tamo. Znam da je Tadić u Groningenu ostvario punu afirmaciju, ali i mnogi drugi igrači, poput Filipa Kostića i Rišaira Živkovića" rekao je Gaćinović za "EuroBlic".
User avatar
Stexman
Posts: 2613
Joined: Wed Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Transferi

Post by Stexman »

Rabba wrote: Stexmane, uz dužno poštovanje, tvoj stav nas vodi direktno u poziciju u kojoj su ona dva zla sa brda. Lepo je kad ekipa tako pobeđuje, ali to za par godina vodi u ambis. Gde "oni" trenutno i jesu. Da im nije vetra u leđa, što iz saveza, što iz drugih klubova, što iz državnog vrha na kraju krajeva, odavno bi beogradski derbi super lige bio recimo Čukarički - OFK Beograd...

Mi imamo jedinstvenu priliku da stabilizacijom kluba oduvamo go**a sa scene, i da pokažemo ostatku lige da može i bez "onih". Za to nam zaista i treba par godina, da se očistimo. Da li je sadašnja garnitura prava za to? Ne znam. Iskreno, meni se čini da jeste, ali uz par kadrovskih promena. I uz povlačenje zajedničkih poteza na liniji sportski sektor - struka.
A sta fali da budemo u poziciji u kojoj su ta dva zla? Oni su u ambisu ali su i dalje na prva dva mesta. Mi nismo u ambisu i jedva smo treci!
Ne razumem. Zar stvarno mislis da mi mozemo njih da oduvamo sa scene?

Poenta mog pisajna je bila da smo imali najtalentovaniju ekipu omladinaca a nista sa njima nismo napravili. Niti rezultat niti pare. To je poenta.
Sada ide prica kako treba da istrpimo neke nove klince koji uzgred nisu ni priblizno kvalitetni kao ovi prethodni, sto me navodi na misljenje da cemo jos gore proci!
Znaci nista se ne bi postiglo sa tim. A cena igraca ne zavisi od prodavca, vec od rezultata kojih nemamo!

Mi moramo da idemo napred i da pokusamo svim silama da napravimo rezultat u Evropi jer ovde to ne mozemo iz svima poznatih razloga. Ovde bi morali da budemo dva puta kvalitetniji od blizanaca da bi uzeli titulu. A kada smo imali taj kvalitet, mi smo rasprodali pre nego sto je taj kvalitet i dospeo do prvog tima!
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8930
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Transferi

Post by Radoye »

Stexman wrote:A sta fali da budemo u poziciji u kojoj su ta dva zla? Oni su u ambisu ali su i dalje na prva dva mesta. Mi nismo u ambisu i jedva smo treci!
Ne razumem.
Mi ne mozemo da budemo u takvoj poziciji zato sto zbog nas niko nece uvoditi ekstra porez, takse na brojila i slicne fazone da se preko budzeta finansiramo nego ce nas pustiti niz vodu i ugasiti bez momenta razmisljanja za debelo manje. Jednostavno, mi smo sa gledista tipicnog srbijanskog zadriglog politickog guzonje nebitni, dok su blizanci "stubovi" na kojima stoji vaskoliko Srpstvo i bez kojih ni Srbije ne bi postojalo. Oni imaju ledja, nekog u samim vrhovima drzave da ih stiti i da u njihovu korist izvrce zakon naopako, mi to nemamo. Ko na njih udari, udara na Vlast, onu javnu (olicenu u vladi i skupstini) kao i onu iz senke (olicenu u parapolicijskim DB/mafijaskim strukturama). Ako neko udari na nas, niko osim nas samih nece se nasekirati. I zbog svega toga, ono sto oni mogu i sto vazi za njih za nas ne moze i ne vazi.

A i ja ti sada otkrivam toplu vodu, valjda znas i sam kakva kaljuga vlada Srbijom. Ne samo fudbalskom.

No sva je prilika da ce i pored svega ovog gore napisanog uskoro i za blizance kad-tad prestati da se moze igranje kao do sada i nakrljavanje dugova bez pokrica. Ako ih niko u Srbiji ne zeli uvesti u red ima ko hoce. Jesu UEFA i FIFA go**a belosvetska ali su go**a koja posluju pod odredjenim standardima u koje se blizanacke trange-frange fore ne uklapaju. Ili ce se civilizovati ili ce biti suspenzije Saveza, sto znaci da ni klubovi ni reprezentativne selekcije nece moci da igraju medjunarodne meceve. Pa ko voli nek izvoli.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
Passion
Posts: 1161
Joined: Thu May 07, 2009 7:08 pm
Location: 21114

Re: Transferi

Post by Passion »

Stexman wrote:A sta fali da budemo u poziciji u kojoj su ta dva zla?
Нека, хвала.
Где год да играш, прати те твоја Фирма!
User avatar
Stexman
Posts: 2613
Joined: Wed Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Transferi

Post by Stexman »

Ocigledno da se ne razumemo!
Izvinjavam se sto pricam nekim vama ne razumljivim jezikom, necu vise.
User avatar
budababa
Posts: 4016
Joined: Wed Jan 19, 2005 9:51 pm
Location: Liman 3

Re: Transferi

Post by budababa »

Novosti wrote:FUAD Ibrahim (23), američki fudbaler etiopskog porekla, koji igra na krilnim pozicijama, je u četvrtak popodne doputovao u Novi Sad i biće na prozivci.

- Pokušaće da se nametne stručnom štabu. Preostala dvojica fudbalera, (Brazilac Vitinjo i Kamerunac Džon Meri), koje takođe očekujemo na probi, imaju problem sa vizama, a avionske karte su im izvađene za 11. januar. Nadamo se da će do tada rešiti taj problem i da će se pojaviti na probi u našem klubu - kaže Mićo Vranješ, transfer koordinator Vojvodine.
Ko navija za Vošu, ni pakao mu neće teško pasti...
Post Reply