Marketing kluba

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
West Ham
Posts: 249
Joined: Tue Nov 18, 2008 1:50 am
Location: Liman

Re: Marketing kluba

Post by West Ham »

Kad već mi ne radimo ništa oko marketinga, rade drugi, i to u našem gradu: Radio 021 (jedan od sponzora Kluba) je danas pozivao sve navijače da večeras dođu na plato Štranda i navijaju za Partizan. Znam da je mržnja ogromna i mogu da shvatim kad nam drugi pišaju po grobovima, ali naši...
oi Oi Oi! The chozen few...
User avatar
borrissey
Posts: 1063
Joined: Fri Aug 26, 2011 9:25 pm
Location: ograda na Istoku

Re: Marketing kluba

Post by borrissey »

West Ham wrote:Kad već mi ne radimo ništa oko marketinga, rade drugi, i to u našem gradu: Radio 021 (jedan od sponzora Kluba) je danas pozivao sve navijače da večeras dođu na plato Štranda i navijaju za Partizan. Znam da je mržnja ogromna i mogu da shvatim kad nam drugi pišaju po grobovima, ali naši...
Ovo je sramota epskih razmera :frown:
User avatar
Jataganac
Posts: 92
Joined: Wed Mar 02, 2011 4:51 pm

Re: Marketing kluba

Post by Jataganac »

Juče sam za oko pola sata koliko sam proveo u kolima , uz radio čuo tu reklamu bar 3 puta , sada su počeli i usred da tako kažemo firmaškog dela grada prave svoje fešte , sledeći korak bi mogao biti da se prate prenosi LE na platou kod Spensa ,a što ne i na samom stadionu , mada koliko znam ovo je organizacija Gradskog Zelenila koje upravlja Štrandom,a ovi sa 021 samo prenose radosnu vest ,al opet ne menja stvar . Krivi smo mi .
User avatar
Grouch
Posts: 206
Joined: Tue Feb 25, 2014 4:44 pm

Re: Marketing kluba

Post by Grouch »

Minja wrote:Meni nije krivo. Meni je krivo sta se dogadja sa Vojvodinom.
Na slobodnom trzistu svako radi kako misli da treba. Oni pozivaju svoje navijace, a nas klub vise ne emituje nikakvu energiju...
E buraz,slobodno trziste je jedno a anarhija drugo.Ne pise sve u zakonima,postoje tzv nepisana pravila ponasanja i tome slicno.Samo ovde u ovoj bolesnoj zemlji moze da se desi ono sto se desilo juce.Idi u bilo koji grad na svetu i reklamiraj gledanje utakmice najveceg rivala pa bi taj koji to reklamira(naravno pod jedan,nikad niko ne bi ni pristao da to uopste reklamira) bio srecan kada bi izvukao zivu glavu a "radnju"(u ovom slucaju radio) bi morao da seli istog dana.Ovo sto je uradio radio 021,bez obzira sto su "samo" preneli reklamu, je cisto pišanje po klubu iz grada odakle su i sami.
PS:samo da podsetim da po nekim vecim megamarketima(i ne samo po njima) blizanci prodaju svoja sranja.Tako recimo u Idei na limanu ima polica sa velikim zvezdinim grbom na kojoj je pun qrac stvari za decu.Ako nista drugo,nemojte okretati glavu i cutke se zgrazavati,nego zovite šefa,gazdu i bar ga iznapusavajte...
User avatar
MiSmoFKV!
Posts: 1292
Joined: Fri May 24, 2013 11:39 pm

Re: Marketing kluba

Post by MiSmoFKV! »

Zasto bi ga iznapusavali, covek radi svoj posao, bilo bi dobro kad bi neki drugi radili svoj posao, pa da pored te police ima i lepsi crveno-beli grb.
User avatar
Qr0nJa
Posts: 416
Joined: Thu Sep 06, 2007 6:23 pm

Re: Marketing kluba

Post by Qr0nJa »

MiSmoFKV! wrote:Zasto bi ga iznapusavali, covek radi svoj posao, bilo bi dobro kad bi neki drugi radili svoj posao, pa da pored te police ima i lepsi crveno-beli grb.
Upravo to. Ja razumem u potpunosti. Taj covek kao i onaj na ulazu u Spens kod Makijata ili onaj u kineskom trznom centru preko puta Futoske pijace prodaju zato sto tako prezivljavaju i hrane svoju decu. Krivica je sto nema i Vosinih pa da mogu da biraju. Ne znam da li sam ovde vece pisao ali sam pricao sa likom koji prodaje te stvari na ulazu u tom kineskom i rekao mi je kako su mu dolazili navijaci i pretili da ne sme da prodaje stvari sa Vosinim logom zbog krsenja prava. Toliko o tome.
...i nikad ne shvatiti to,sto volim tebe ja ludo jer srce moje vecno za tebe kucace znaj....
User avatar
Grouch
Posts: 206
Joined: Tue Feb 25, 2014 4:44 pm

Re: Marketing kluba

Post by Grouch »

@Qr0nJa i Mi smo FKV!
Alo ljudi jel ste vi poludeli skroz,kakav crni izbor izmedju Zvezde,Partizana i Vojvodine usred NS?Jel treba neko iz NS da bira dal ce da navija za CZ,Partizan ili Vojvodinu?Ne verujem sta ste,kao navijaci vojvodine,napisali.Moze (i treba) da bude izbor izmedju novosadskih klubova a ovim zlikovcima je mesto iskljucivo i samo u BG.I nisam rekao da treba napusavati obicnog radnika "koji zaradjuje deci za leba".Lepo sam napisao šef(naravno nije uvek ni do njega),gazda.Citajte sta pise...
User avatar
andi_fkv
Posts: 146
Joined: Thu Aug 18, 2011 11:54 pm
Location: Makedonija

Re: Marketing kluba

Post by andi_fkv »

U ovom postu bi hteo da se malo pozabavim marketingom i poseti na utakmicama FKV. Na prvoj utakmici protiv Ofk-e bilo je oko 3000 gledaoca, a protiv cigana bilo je 9000. Znaci prvi i osnovni faktor koji utice je atraktivnost protivnika. Naravno moramo uzeti u obzir da dolaze i njihovi navijaci, ali mnogo vise Slaninara dolazi kad su blizanci. To je pogresno, jer se treba gajiti kult prema Vojvodini, jer mi dolazimo da gledamo Vojvodinu a ne njene rivale. Poseta bi porasla kada bio se aktivirao Novi Sad. Grad od skoro 300000 stanovnika ne moze napuniti Karadjordje. Znaci dovoljno je samo 5% grada da bi se naponio celi stadion. Ajde ne mora 5, nek budu 3% plus momci iz unutrasnjost i to je dovoljno. Nikako ne mogu da opravdam nekoga ko moze da dolazi na stadion, a trazi alibi i izgovor. Naravno nekome su i finansije problem i siguran sam da su bolji uslovi u Srbiji bila bi bolja i poseta.
Druga stvar je marketing. Marketing je mozda i najvaznije stvar jednog kluba kad je u pitanju publika. Mora da se radi kvalitetno da bi se dovela publika na stadion. Cudite se za crni i radio 021. Ali videlu si da imaju prostora i zasto da ga ne iskoristi, kad su nasi nezainteresovani. Treba da se sprovedu takve stvari kolko je moguce cesce. Kad mi igramo LE u gostima ne zna se dali ce biti prenos. Zar je toliko tesko da RTV otkupi taj mec. Nije tesko vec oni nemaju interes, kad znaju koliko ce biti gledani tada. Mora se napraviti i neka akcija po osnovim i srednjim skolama. Odu 2-3 prvotimca u neki razred, podele nekoliko majica, salova, besplatne karte za neku utakmicu itd. Tako za nekih 3-4 meseca proci ceo Novi Sad. Za jednu nedelju podelis 100-150 karata klincima. Oni povedu roditelje ili drugove znaci to je minimum plus 200-300 ljudi, sto je sasvim solidno za pocetak. Ako se pokazu uspesne, ovakve akcija sprovesti po ostatku pokrajine, a sto da ne i po drugim delovima Srbija. Vosa je simpatican klub. Drugo sto se moze iskoristiti je sponzor. Na primer neka akcija u Jomi, za svak kupljen dres se dobije karta za sledecu utakmicu, kupis jednu majicu dobijes sal. Ako se ovo pokaze uspesno moze se otvoriti i svoj shop na stadionu.Napraviti i neki svoj brend tipa Vosino pivo kao sto ima Hajduk i sav prihod da ide nama. Da pocna da se izdaje novine Vojvodine ili tako nesto. Ima puno stvari koje se mogu uraditi a uopste nisu komplicirane. Ne znam zasto se ljudi iz marketinga ne pocnu ozbiljnije baviti sa ovim poslom. Garantiram da bi grupa entuzijasta sa foruma, volonterskim radom ucinili mnogo vise nego oni.
I za kraj mora se gajiti ljubav prema Vosi. Znam i ja da je klub u problemima, da je fudbal iz godine u godine sve tuzniji, da klinci idu sa 18-19 preko, da ima vise menadzera nego publika , ali jebes sve to. Ako se nesto voli, onda se voli. Nadam se da ce doci bolje vremena i za nas klub i za fudbal uopste. A do tada pozdrav od jednog iskrenog navijaca Vojvodine iz Makedonija!
Једем лук и сланине навијач сам Војводине
User avatar
severozapad
Posts: 611
Joined: Wed Nov 10, 2010 3:23 pm
Location: Liman 4

Re: Marketing kluba

Post by severozapad »

Ma može sve to ali može i anti-stres loptice i frizbi pa da vidiš pomamu. Šalu na stranu, klub je uvek pokazivao veliku nezainteresovanost prema marketingu i modernom shvatanju istog. U većini slučajeva, svu odgovornost za građenje imidža Vojvodine u Novom Sadu na sebe je preuzimala navijačka grupa i u veliki broj puta to odlično radila. Mnoge dobre ideje su dolazile u klub spolja i to je dobro ali je žalosno što neko ko u klubu ima priliku da poboljša stanje to i ne radi. Talentovanih ljudi i stručnjaka u Novom Sadu ima ali su oni iz nekog razloga često bili zaobilaženi prilikom odabira za odgovorne funkcije.

Ovo je jedna strana priče. Prilično sam siguran da kada se odlučuje gde će da ide najmanje para, prvo se kreše marketing. Ovo nije opravdanje za totalno odsustvo želje da i ono malo što imaju prilike da naprave da liče na nešto unakaze. Meni, recimo, bodu oči nazivi klipova na zvaničnoj Youtube stranici kluba. ( "Pred put u Jagodinu", "Pres pred prvo kolo", "Pres konferencija" ). Ja ne razumem da ne može da se odvoji dva minuta više da se nešto smislenije i pametnije napiše. Samo sitnica ali pravi sliku koliko se ozbiljno prilazi stvarima u klubu.
User avatar
andi_fkv
Posts: 146
Joined: Thu Aug 18, 2011 11:54 pm
Location: Makedonija

Re: Marketing kluba

Post by andi_fkv »

Pa najveci problem je bas ta neizainteresovanost. Ja kazem da se skupimo nekoliko ljudi sa foruma, mi bi taj posao bolje odradili. Dovoljno je sporediti web strane i pametnom dosta.Posto vidim da je predsednik registrovan mogao bi da procita neke predloge od strane forumasa i da ih usvoji. Nikakav interes, samo FKV!
Једем лук и сланине навијач сам Војводине
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9968
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Marketing kluba

Post by Voja »

Moj predlog,da novac od Vanje na golu (to nam je kao dar s neba,a kroz marketing moze da se umnozi jos) ide u sekciju marketng i eto vec dobre osnove. Ali kontam da ce posle ovog predloga,na dosta dzepova biti izvezeno "Marketing" :mrgreen:
Image
User avatar
Milan
Posts: 4302
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Marketing kluba

Post by Milan »

Pricao sam sa poznanikom (ozbiljan covek od 50-ak godina) koji je iz Lucana i navija za Mladost. Izmedju ostalog mi je u razgovoru pomenuo kako su on i njegov sin dobili pocasne propusnice za ovu sezonu, a to nije prvi put. Razlog? Nista posebno, dugogodisnji su clanovi kluba i to klub zna da ceni kod svojih navijaca. Posebna paznja se vodi i o veteranima kluba, kao i o bivsim funkcionerima...
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
Matador
Posts: 531
Joined: Fri Jun 07, 2013 2:30 pm

Re: Marketing kluba

Post by Matador »

Milane, i UO gaji iste obicaje kao i Lucanci! Najizvikanija ziva legenda Kluba je poklonila sezonsku kartu liku rodom iz svoje selendre koji navija za partizane. Razlog je vrlo jednostavan, njegov matori se najcesce nalazi u novinama koje pisu o nelegalnoj trgovini, nasilnistvu itd. Ko zna koliko i kako se jos podele ovakve sezonske, a navijaci koji su ih platili su ispaljeni za prodaju, plastificiranje i ulaz protiv cerge. Fuj
User avatar
PelezinhoFkv
Posts: 210
Joined: Tue Aug 19, 2014 8:57 am
Location: Liman, Novi Sad

Re: Marketing kluba

Post by PelezinhoFkv »

ideja : napraviti aplikaciju FKV za Androide jer dosta nas koristi '' pametne '' telefone. Tako bi jednostavnije bili informisani o svim temama vezanim za klub. Ova ideja je generalno jako razvijena u svim oblastima od sporta do vremenske prognoze i igrica, a i neki naši klubovi je koriste.
E sad ne znam da li je potrebna dozvola kluba ili ne, jer ako ne treba mogao bih i ja to da odradim :cheers:
"Zvezda i Partizan uvek bile političke organizacije koje su se bavile sportom"
User avatar
Salvador
Posts: 1093
Joined: Sun May 09, 2010 6:07 pm

Re: Marketing kluba

Post by Salvador »

Pitanje za forumasa koji zvanicno predstavlja Firmu - i kao predstavniku navijacke grupe i kao deo uprave:
Da li postoji ikakva strategija u vezi marketinga? (utesice me i saznanje da postoji, ne mora detaljan odgovor)

Necu nista novo reci kada kazem da je marketing uzasno bitan kako bismo ne samo kao Firma, vec kolektivno kao navijaci Vojvodine ojacali i pridobili gomilu onih kojima treba samo mali podsticaj da cesce dolaze na stadion ili da se preobrate na pravu stranu.

Jasno je da ima mnogo prostora za napredak, isto kao sto je jasno da su situacije koje su se desile protiv ciganije antimotiv mnogima (posebno ljudima sa malom decom ili tanjim zivcima) da se pojave, te da su mnogi navijaci Vose razmazeni i treba im reklama.
Moj savet je sto pre prestati sa bilo kakvim podelama i napraviti strategiju na nivou kluba i svih grupa i simpatizera da se nesto ozbiljnije i drugacije uradi. Stare ideje su one sa obilascima skola i deljenjem dresova, nalepnica i slobodnih karata, ali mora se i mnogo vise, cak ne treba biti mnogo originalan, dovoljno je videti sta rade drugi klubovi po svetu.
Post Reply