Vojvođanska fudbalska scena

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
Brick Liman
Posts: 827
Joined: Wed May 02, 2007 3:54 pm
Location: Tower Blocks Liman

Re: Vojvođanska fudbalska scena

Post by Brick Liman »

Svakom mi ovde dozvoljavamo da piše... Ovo je umelo i da se kurobeca po forumu...
Dobra stvar u ovoj vesti je da ako je dotle došlo da ih vodi ovaj žvaljo, to znači da im je kraj vrlo blizu - što im od srca i želim!
Deca su posla u noc da se igraju ...
... MODERNA OMLADINA!

https://www.youtube.com/watch?v=Md0lG-4nTFc" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 9036
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Vojvođanska fudbalska scena

Post by Radoye »

Jos jedan klub vezan za moje detinjstvo ovih dana slavi jubilej... :cheers:

Image

http://www.srbijasport.net/klub/714" onclick="window.open(this.href);return false;

:gospodin:
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
PlavaGardaBP
Posts: 26
Joined: Tue Jun 17, 2014 10:58 pm
Location: Бачка Паланка

Re: Vojvođanska fudbalska scena

Post by PlavaGardaBP »

PolovinaZ wrote:Bio samu Bačkoj Palanci za vikend,i iz proverenih izvora,gde čak ni ne pokušavaju to da sakriju,sam čuo da je Bačka zatvorila 16 utakmica u Srpskoj Ligi ove sezone...Zatvaranje utakmica nije novina,ali više od pola utakmica ,,zatvoriti'' i opet se ne plasirati(Dinamo iz Pančeva po svemu sudeći ide...).Da li su odustali u poslednjem momentu jer su shvatili da bi im za drugu ligu trebalo 50x više para,to ne znam.Znam da su išli na razgovore u opštinu da vide hoće li dobiti finansijsku inekciju(razgovor tipa:Mi vas uvodimo u drugu ligu a vi vidite dalje...).Kada Čelarevo i Apatin sa pivarama ne mogu da imaju stabilne drugoligaše,dalji razgovor je suvišan.Setite se izjave Ćire Blaževića:,, Gde ima piva ima i para'' :)...Čelarevo se orijentisalo na sponzorisanje reprezentativnih selekcija....Zaboravio sam da kažem jedan neverovatan podatak...Bačka nema mlađe selekcije,nego lokalna škola fudbala im ustupa igrače,kako bi zatvorili administrativnu ,,začkoljicu''.Neverovatno!!!...Pa zbog čega postoji taj klub?!....Čestitke Kabelu za ulazak u viši rang,za željom da se zadrže u istom rangu,jer po svemu je to neki minimum za njih.Ako može Indeks bez dinara da igra tu ligu,može i Kabel...
Регистровао сам се због ове невероватно безобразне и неистините оптужбе. Бачка затворила 16 утакмица? Једва да има толико победа. Да су толико мечева затворили бар би судије у Сомбору средили на своју страну, али Бачка је отишла поштено да се надиграва и изгубила коло пре краја, могла је и титулу, срећа Шиђани нису хтели да продају меч Панчеву па је Раднички - Динамо завршено 1-1 и Бачка је отишла као прва.

Имамо, најлепши стадион, највише публике, најбољу традицију у лиги после Новог Сада с Детелинаре који је нажалост испао, дуже смо били друголигаши од Динама из Панчева, Радничког из Сомбора, у купу даље догурали. 26. година нас није било у другој лиги и коначно смо се вратили. Већина овде помиње тешку финансијску ситуацију Бачке, није толико тешка, имају се средства за функционисање клуба, али за 16 намештених мечева немају ни суперлигаши.
У Војводини само су Спартак, Пролетер Зрењанин и Нови Сад били успешнији у лиги оне велике државе од Бачке али то су многи заборавили јер нас дуго није било у 2. лиги.

Evо слика стадиона, постоје две трибине, источна и западна по целој дужини терена.

Западна трибина, комплетно покривена са седећим местима, 7 редова, ускоро осми ред.

Image

Источна, стајаћа, 5 редова, има простора за још 2 реда, и то је у плану.

Image
Бачка је шампион била и опет ће бити она, идемо Паланчани у лигу шампиона!
Форум навијача и симпатизера Бачке http://fkbacka.forumsclub.com" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Toto Riina
Posts: 722
Joined: Fri Sep 28, 2012 9:44 pm

Re: Vojvođanska fudbalska scena

Post by Toto Riina »

Radoye wrote:
...kažu Tomislav Lovreković i Uroš Veljović ispred inicijative „Ne damo Novi Sad“.
Opet ovaj, u svakoj corbi mirodjija!
Сада је и Канаринац, тешка спрдња.
User avatar
N13
Posts: 2254
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Vojvođanska fudbalska scena

Post by N13 »

PlavaGardaBP wrote: Регистровао сам се због ове невероватно безобразне и неистините оптужбе. Бачка затворила 16 утакмица? Једва да има толико победа. Да су толико мечева затворили бар би судије у Сомбору средили на своју страну, али Бачка је отишла поштено да се надиграва и изгубила коло пре краја, могла је и титулу, срећа Шиђани нису хтели да продају меч Панчеву па је Раднички - Динамо завршено 1-1 и Бачка је отишла као прва.
Имамо, најлепши стадион, највише публике, најбољу традицију у лиги после Новог Сада с Детелинаре који је нажалост испао, дуже смо били друголигаши од Динама из Панчева, Радничког из Сомбора, у купу даље догурали. 26. година нас није било у другој лиги и коначно смо се вратили. Већина овде помиње тешку финансијску ситуацију Бачке, није толико тешка, имају се средства за функционисање клуба, али за 16 намештених мечева немају ни суперлигаши.
У Војводини само су Спартак, Пролетер Зрењанин и Нови Сад били успешнији у лиги оне велике државе од Бачке али то су многи заборавили јер нас дуго није било у 2. лиги.
Hoces da kazes da Backa nije zatvorila 16 utakmica vec malo manje i to opravdavas? Ili hoces da kazes da nije ni jednu utakmicu zatvorila?
Moguce da nije 16, to se ne moze znati, ali da je bilo zatvaranja utakmica, bilo je. Da se jos na zimu znalo ko ide u PLS, znalo se! Govorim svoje misljenje, znaci nemam dokaze, nemam nista, ali srpsku ligu Vojvodina pratim veoma veoma dugo, i svake godine se ponavlja ista prica. Uvek se unapred zna ko ce gore. Igrom slucaja prisustvovao sam toj utakmici u Somboru i komentarisati sudjenje je obicna glupost. Backa je izgubila jer se znalo da ce i Dinamo da kiksne, a Radnickom su bodovi zivota znacili. I licno smatram da je srpska liga Vojvodina najsramotnija liga u celoj drzavi, potpuno rezirana. Ove godine se zatvaralo u korist Backe, sledece godine ce u neciju drugu korist, itd. Ni prvi, ni poslednji put. Secam se sezone kad su Proleter i Radnicki Sombor usli u PLS (tada su 2 ekipe isle gore), pa to je tek sramota bila. Proleter zasluzeno otisao u visi rang kao prvoplasirano, a za drugo mesto se borili Sombor i Backi Jarak. 3-4 kola pred kraj igraju ta 2 kluba medjusobni mec u Backom Jarku. Radnickom iz Sombora treba pobeda od 3 (ili vise) golova razlike, da bi zauzeli drugo mesto. A svaki drugi rezultat odgovara Backom Jarku. I gle slucajnosti, Sombor pobedi u sred Jarka tacno 3:0. I to jedan od golova golmanu kroz ruke sa 50 metara. A da ne napominjem kako je Sombor polusezonu zavrsio na sredini tabele i kako se tad vec pricalo po celom gradu kako je zatvoreno, i da ce Sombor ici u visi rang, iako je u tom trenutku to zvucalo potpuno nerealno. I bas tada je pocela da se gradi istocna tribina na stadionu u Somboru, kako bi stadion ispunjavao uslove za PLS. Sezona posle te Big Bul na slican nacin ulazi u PLS, i to posle nekih fuzija sa Sidom, a posle toga ona cuvena sezona gde su Donji Srem i Veternik vodili borbu za visi rang. I evo sad Backa Palanka i Pancevo. Ne znam koliko pratis ostale meceve, ali jedan igrac Panceva je dobijao potpuno nepotrebne crvene kartone, drugi izvodio penale da bi promasio i gol za ragbi. Jednostavno ne kruzi bez razloga prica u Pancevu da Dinamo ne zeli u visi rang. Sve je bilo jasno - Backa ide gore.

Sto se tice stadiona, tradicije, istorije, i ostalog... svaka cast Backoj na svemu tome, ali to ne sme biti merilo za rezultate i ulazak u visi rang. Ne kazem da Backa po kvalitetu nije zasluzila PLS, ali da su se utakmice zatvarale... sigurno jesu.
User avatar
PlavaGardaBP
Posts: 26
Joined: Tue Jun 17, 2014 10:58 pm
Location: Бачка Паланка

Re: Vojvođanska fudbalska scena

Post by PlavaGardaBP »

@N13
Бачка и Динамо су затварали утакмице али то ко је рекао 16 утакмица стварно безобразно, а онда казе како Бачка нема финансија за ПЛС, па ако имамо за затварање ваљда имамо и за ПЛС?
Мислим да је Бачка наместила само меч против Дунава у гостима али је и Динамо против Бачке1901 из Суботице. Динамо је хтео у вишу лигу и имао је бод више од Бачке последње коло. Хтео је да намести меч знам сигурно јер ми је отац у управи Шида. Нису успели да наместе јер су Бачка и Раднички у јако добрим односима годинама, нас тренер је био и њихов тренер, њихови играци у првом делу сезоне су половином из Паланке, тренер им је играо за Бачку, неки чланови управе итд.
Бачка је имала више среће.

@Minja
Кад сам рекао велика држава мислим на СФРЈ, то је за мене мерило јер после нема ко није имао друголигаша.
Кикинда је била јак друголигаш али је одиграла 15 сезона, Бачка је одиграла 16 сезона.
Врбас није ни близу, одиграли су тек 9 сезона. Тад је ретко који клуб играо дуго јер је лига била изузетно јака. Један ФК Нови Сад је одиграо 22 сезоне али и 3 године у првој лиги. Срем из Сремске Митровице и Динамо из Панчева тек 6 сезона, Раднички из Сомбора 7 сезона, тад је и трећа лига била солидна. Једна Мачва из Шапца 13 сезона, нису из Војводине ал у комшилуку су. Из Воше само 3 клуба су провела више сезона у другој лиги Југе од Бачке а то су Спартак, Нови Сад и Пролетер наравно Зрењанински.
Бачка се вратила али видећемо како ће се појачати и шта ће бити, прича се да ће неки Паланчани који су играли суперлигу и плс да се врате и да је циљ стабилност у плс. Иначе нисам споменуо код стадиона, налази се у центру града сто није лоше јер је већини близу.

Инаце, навијам само за Бачку, не навијам ни за близанце ни за Вошу. Навијам за свој град и клуб, остале клубове поштујем. Гледам сваку утакмицу код куће, на гостовањима ако могу.
Бачка је шампион била и опет ће бити она, идемо Паланчани у лигу шампиона!
Форум навијача и симпатизера Бачке http://fkbacka.forumsclub.com" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
PlavaGardaBP
Posts: 26
Joined: Tue Jun 17, 2014 10:58 pm
Location: Бачка Паланка

Re: Vojvođanska fudbalska scena

Post by PlavaGardaBP »

Како једног запосленог? :lol:

Кабел је доста времена био солидан трећелигаш, нисам знао да су ту једну сезону били и у другој. Драго ми је да су се вратили у 4. лигу ове сезоне. Некад је Кабел био расадник младих талената.
Бачка је шампион била и опет ће бити она, идемо Паланчани у лигу шампиона!
Форум навијача и симпатизера Бачке http://fkbacka.forumsclub.com" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
PlavaGardaBP
Posts: 26
Joined: Tue Jun 17, 2014 10:58 pm
Location: Бачка Паланка

Re: Vojvođanska fudbalska scena

Post by PlavaGardaBP »

Minja wrote:Veci ili veliki vojvodjanski klubovi koji su prošli ili prolaze teske trenutke, a neki su se i "resetovali" pa krenuli sve ponovo:


Šajkaš, Kovilj
Bačka, Bačka Palanka
Vrbas
Srem, Sremska Mitrovica
Spartak, Subotica
Proleter, Zrenjanin
Kikinda
Dinamo, Pančevo
Hajduk, Kula
Mladost, Apatin
Bečej
Slavija, Novi Sad (igraju poslednju ligu)

Ima ih još...
Опет си мало омануо :D
Бачка није ресетована него рачун био у блокади, дуг огроман и морала је да се такмичи прошлу сезону под именом ОФК Бачка.
Велики дугови су исплаћени а то је средио наш спонзор, велики навијач и бивши легендарни голман, најбољи голман Бачке и друге лиге у сезони 1987/88, Марјан Рнић па је ове сезоне враћено ФК.
Бачка је шампион била и опет ће бити она, идемо Паланчани у лигу шампиона!
Форум навијача и симпатизера Бачке http://fkbacka.forumsclub.com" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 9036
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Vojvođanska fudbalska scena

Post by Radoye »

http://ada.civilon.com/2014/06/23/backa ... -rodendan/" onclick="window.open(this.href);return false;
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
User avatar
ДушанСП
Posts: 712
Joined: Tue Apr 23, 2013 4:08 pm

Re: Vojvođanska fudbalska scena

Post by ДушанСП »

Е овако брате,нешто да ти кажем.Гледао сам Бачку у Пазови против Дунава,оно је стварно било смешно,мада још смешнија намештаљка је била Дунав-Динамо.Мада Бановчане ионако зову Трговачки.По мени Дунав је екипа која најбоље ради:Буду 3,4 на полусезони,а онда продају бодове оном коме треба.Бачкој ће требати бар 5,6 играча ако желе да опстану у првој лиги,као што сам написао у неком ранијем посту гледао сам Мачву из Шапца,делују као Барселона у односу на клубове из групе Војводина.
Иначе прва утакмица баража за попуну Српске лиге Војводина у Беочину Цемент-Бачка Топола 2:2
User avatar
PlavaGardaBP
Posts: 26
Joined: Tue Jun 17, 2014 10:58 pm
Location: Бачка Паланка

Re: Vojvođanska fudbalska scena

Post by PlavaGardaBP »

У праву си Душане цео коментар.
Једино бих додао да је и та Мачва намештала.
Бачка са екипом у просеку 21. година сигурно не би могла да се носи са њима, видео сам данас списак жеља за појачања, ништа посебно, очито Бачка нема финансија за нешто више али нека средина табеле и стабилност у ПЛС мислим да је реална.
Бачка је шампион била и опет ће бити она, идемо Паланчани у лигу шампиона!
Форум навијача и симпатизера Бачке http://fkbacka.forumsclub.com" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
ernesto
Posts: 1275
Joined: Sat Sep 10, 2011 5:37 am

Re: Vojvođanska fudbalska scena

Post by ernesto »

Sledece sezone prvi put gradski derbi Odzaka!!!!
Ofk Odzaci 1969 i Tekstilac Ites 1919!
Ima da prsti na sve strane!
Banujte me molim vas :beg:
User avatar
PlavaGardaBP
Posts: 26
Joined: Tue Jun 17, 2014 10:58 pm
Location: Бачка Паланка

Re: Vojvođanska fudbalska scena

Post by PlavaGardaBP »

"ernesto" нажалост тако је.
Градски клуб са традицијом играња треће лиге је испао у четврту а клуб који воде локални моћници, клуб без традиције и за који не навија нико у Оџацима се гура на све могуће начине...
Бачка је шампион била и опет ће бити она, идемо Паланчани у лигу шампиона!
Форум навијача и симпатизера Бачке http://fkbacka.forumsclub.com" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
ernesto
Posts: 1275
Joined: Sat Sep 10, 2011 5:37 am

Re: Vojvođanska fudbalska scena

Post by ernesto »

Ti isti mocnici su vodili Tekstilac dugo godina,99% igraci sa strane!
Ofk nije bas klub bez tradicije i navijaca kao sto ti kazes,imaju cak i svoju navijacku grupu ! Bice pravi bum sledece sezone,imaju skolu fudbala,bivsi trener talentovani Goran Jovanovic vodi.....
Tekstilac je 15 godina na aparatima,daj da se nesto novo desi,da bude malo uzbudljivo,da zivne malo grad!
Banujte me molim vas :beg:
User avatar
gospodinFKV
Posts: 5095
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Vojvođanska fudbalska scena

Post by gospodinFKV »

ako me secanje ne vara, Tekstilac je jedno vreme igrao II Ligu sever, sa Novim Sadom, Vrbasom, Big Bullom,...
Post Reply