Uprava

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Forza Voša
Posts: 580
Joined: Fri Nov 29, 2013 6:22 pm

Re: Uprava

Post by Forza Voša »

srkins wrote:Citao sam ceo tekst i pise da imamo neku osnovu da oborimo ugovore,i to bi trebalo svakako uraditi,jer po mojoj nekoj gruboj racunici oni su za 540.000 e dobili procente vredne 1,5m evra .Treba to obarati
Oni (ugovori) nemoraju da se obaraju jer su nistavi, ali treba na sudu to resiti kako kasnije (u trenutku prodaje) nebi bilo trenutnog problema zbog kojeg bi posao mogao propasti a i kako bi se dodala jos koja stranica u kriminalne dosijee doticnih.
„Hasta la Victoria Siempre!“
User avatar
N13
Posts: 2127
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Uprava

Post by N13 »

Forza Voša wrote:
srkins wrote:Citao sam ceo tekst i pise da imamo neku osnovu da oborimo ugovore,i to bi trebalo svakako uraditi,jer po mojoj nekoj gruboj racunici oni su za 540.000 e dobili procente vredne 1,5m evra .Treba to obarati
Oni (ugovori) nemoraju da se obaraju jer su nistavi, ali treba na sudu to resiti kako kasnije (u trenutku prodaje) nebi bilo trenutnog problema zbog kojeg bi posao mogao propasti a i kako bi se dodala jos koja stranica u kriminalne dosijee doticnih.
Pa i nije bas tako. Moraju se obarati i to ce biti vrlo tesko (ali ne i nemoguce) uciniti. Ugovori nisu juce zakljuceni, oni su od pre 2-3 meseca... a tad su i Pavlovic i brka imali to pravo da rade.
Jedan jedini osnov za ponistavanje ugovora jeste tzv. sukob interesa, tacnije Pavlovic je prakticno sam sa sobom zakljucio te ugovore, kako bi sam izvukao korist jednog dana. To se moglo i naslutiti da ce raditi, jer iz kog razloga ce neki bg menadzer koji je vec u krivicnom postupku zbog nekih prethodnih sumnjivih poslova, biti na celu novosadskog kluba bas u trenutku kad su gotovo svi omladinski sampioni drzave zaigrali za prvi tim. Naravno da izvuce korist i on od njih... zato je i na sve nacine pokusavao da zadrzi tu poziciju, verovatno je imao planove za prelazni rok.
Sad to na sudovima dokazati, cekati presudu, itd.. bojim se da ce se to otegnuti, a mi nase klince moramo prodavati... kad tad.
User avatar
Forza Voša
Posts: 580
Joined: Fri Nov 29, 2013 6:22 pm

Re: Uprava

Post by Forza Voša »

N13 wrote:
Forza Voša wrote:
srkins wrote:Citao sam ceo tekst i pise da imamo neku osnovu da oborimo ugovore,i to bi trebalo svakako uraditi,jer po mojoj nekoj gruboj racunici oni su za 540.000 e dobili procente vredne 1,5m evra .Treba to obarati
Oni (ugovori) nemoraju da se obaraju jer su nistavi, ali treba na sudu to resiti kako kasnije (u trenutku prodaje) nebi bilo trenutnog problema zbog kojeg bi posao mogao propasti a i kako bi se dodala jos koja stranica u kriminalne dosijee doticnih.
Pa i nije bas tako. Moraju se obarati i to ce biti vrlo tesko (ali ne i nemoguce) uciniti. Ugovori nisu juce zakljuceni, oni su od pre 2-3 meseca... a tad su i Pavlovic i brka imali to pravo da rade.
Jedan jedini osnov za ponistavanje ugovora jeste tzv. sukob interesa, tacnije Pavlovic je prakticno sam sa sobom zakljucio te ugovore, kako bi sam izvukao korist jednog dana. To se moglo i naslutiti da ce raditi, jer iz kog razloga ce neki bg menadzer koji je vec u krivicnom postupku zbog nekih prethodnih sumnjivih poslova, biti na celu novosadskog kluba bas u trenutku kad su gotovo svi omladinski sampioni drzave zaigrali za prvi tim. Naravno da izvuce korist i on od njih... zato je i na sve nacine pokusavao da zadrzi tu poziciju, verovatno je imao planove za prelazni rok.
Sad to na sudovima dokazati, cekati presudu, itd.. bojim se da ce se to otegnuti, a mi nase klince moramo prodavati... kad tad.
Evo dela izvucenog iz teksta:
člana 49, stav 3. Zakona o platnom prometu, kojim se za vreme blokade poslovnog računa radi prinudne naplate zabranjuju sve transakcije (asignacija, cesija, pristupanje dugu, preuzimanje duga, ustupanje duga, kompenzacija i drugo)
„Hasta la Victoria Siempre!“
limanfkv
Posts: 2865
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:44 pm

Re: Uprava

Post by limanfkv »

Jedno pitanje za bolje informisane.

Da li postoji mogucnost da lupam dodje sutra strani klub i trazi npr. Gacinovica za 1.000.000 evra. Klub sedne i kaze, prodajemo ga po toj ceni, ali za njega da dobijete i Peru Perica sa kojim nema mutljavine sa procentima, a da u papirima napisete. Kupili Peru Perica za 999.999 eura i Gacinovica za 1 euro. Pera da ostane u Novom Sadu na pozajmici. I Pavlovicu da se isplati 25 centi.

Interesuje me da li je to pravno moguce.
prijatelj fudbala
Posts: 457
Joined: Thu Oct 15, 2009 10:28 am

Re: Uprava

Post by prijatelj fudbala »

limanfkv. to bi bio simulovan pravni posao koji nije dozvoljen, name ozbiljnog kluba ili menadzera (na zapadu9 koji bi na to pristao...

Što se tiče ta dva ugovora, naravno da se mogu raskinuti, s tim što u slučaju raskida tom Vukoviću moraju biti vraćene pare ako ih je uplatio+ mora mu se nadoknaditi šteta u iznosu sudske presude. Pavlović, ako sam dobro ispratio članak, je navodno neke pare dao, tako da ako nema uplatnicu kao dokaz može da se slika...
Pitanje je da li Sergej ima bilo šta napismeno sa "DOO Vuković".


Teška borba počinje, sve više mislim da će ova generacija megatalentovane dece biti žrtva za bolje sutra naše Vojvodine.
Osvajanjem Kupa su već postali deo istorije kluba, da ostanu zajedno verovatno bi bili jedna od njenih najznačajnijih stranica, a ovako ko zna... Možda ćemo ih pamtiti što smo se, zahvaljujući njima i njihovom talentu, na stogodišnjicu kluba rešili velikih problema iz prošlosti i krenuli paravim putem koji će nam, u narednom veku, doneti mnogo razloga za radost...
User avatar
Baltazar
Posts: 376
Joined: Fri May 24, 2013 9:31 pm
Location: Socijalno

Re: Uprava

Post by Baltazar »

Minja wrote:
prijatelj fudbala wrote:Teška borba počinje, sve više mislim da će ova generacija megatalentovane dece biti žrtva za bolje sutra naše Vojvodine.
Osvajanjem Kupa su već postali deo istorije kluba, da ostanu zajedno verovatno bi bili jedna od njenih najznačajnijih stranica, a ovako ko zna... Možda ćemo ih pamtiti što smo se, zahvaljujući njima i njihovom talentu, na stogodišnjicu kluba rešili velikih problema iz prošlosti i krenuli paravim putem koji će nam, u narednom veku, doneti mnogo razloga za radost...
Da samo znas koliko si u pravu. Ti klinci ce "zaduziti" Vojvodinu mnogo vise od osvajanja tamo nekog levog trofeja.
Minja, da je taj trofej tako levi kao što ti kažeš, onda bi ga osvojili 15-20 puta za ovih sto godina, a ne jednom.
Vojvodina, jedna jedina!
srkins
Posts: 1464
Joined: Tue Apr 23, 2013 8:24 pm

Re: Uprava

Post by srkins »

http://www.novosti.rs/vesti/sport.294.h ... loupotreba" onclick="window.open(this.href);return false; ovo za plate mi je zanimljivo,kad razmislim i jedni i drugi su u pravu :D ili je jedna ili su tri zavisi kako racunas:) Ako krajem meseca dobijaju platu onda jeste bila jedna a ako pocetkom onda jesu tri...igre brojki...
User avatar
PolovinaZ
Posts: 148
Joined: Thu May 29, 2014 7:18 pm

Re: Uprava

Post by PolovinaZ »

Revizija treba da se radi do kraja ali za to vreme mora de se obezbedi funkcionisanje kluba. Moramo prodati nekoliko igrača,i smatram da ne treba da dovode nikoga,jer u o ovakvim trenucima pričati o nekim takmičarskim ambicijama nema smisla.Uz postojeći kadar igrača,čak i posle odlazaka nekoliko igrača možemo lagano da igramo ovu ligu,dok se ne nađe odgovarajući model poslovanja....Ne sme se izgubiti kontinuitet dobrog rada u mlađim kategorijama,to je valjda svima jasno....Vrlo bitna stavka su iskusniji igrači poput Alivodića,Pekarića,Puškarića,Veselinovića...Vidim ovde ljudi kalkulišu i voleli bi da vide Bobu Novakovića u slučaju odlaska Envera...Oni nisu isti tip igrača,Enver sa svim svojim slabostima je jedan od najboljih igrača lige i njegov i Pekarićev ostanak bi trebao da bude prioritet jer poseduju pored igračkih i druge kvalitete koji pomažu mladim igračima kao uzor...Ja Novakovića volim kao naše dete,ali iskreno oni nisu za poređenje...
,,Ove boje nikog se ne boje ....''
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 4084
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Uprava

Post by Rabba »

PolovinaZ wrote:Revizija treba da se radi do kraja ali za to vreme mora de se obezbedi funkcionisanje kluba. Moramo prodati nekoliko igrača,i smatram da ne treba da dovode nikoga,jer u o ovakvim trenucima pričati o nekim takmičarskim ambicijama nema smisla.Uz postojeći kadar igrača,čak i posle odlazaka nekoliko igrača možemo lagano da igramo ovu ligu,dok se ne nađe odgovarajući model poslovanja....Ne sme se izgubiti kontinuitet dobrog rada u mlađim kategorijama,to je valjda svima jasno....Vrlo bitna stavka su iskusniji igrači poput Alivodića,Pekarića,Puškarića,Veselinovića...Vidim ovde ljudi kalkulišu i voleli bi da vide Bobu Novakovića u slučaju odlaska Envera...Oni nisu isti tip igrača,Enver sa svim svojim slabostima je jedan od najboljih igrača lige i njegov i Pekarićev ostanak bi trebao da bude prioritet jer poseduju pored igračkih i druge kvalitete koji pomažu mladim igračima kao uzor...Ja Novakovića volim kao naše dete,ali iskreno oni nisu za poređenje...
Puškarić je po meri a Novaković nije? Ili sam ja prsao sa mozgom, ili ljudi danas na forumu pišu takve nebuloze da je to strašno! Polivalentni srednjak(ofanzivni vezista, oba krila, pa čak i malo defazivnije da se postavi bi koristio sjajno), mlađi od Puškarića godinu ipo dana, naše dete, iskreno voli klub, neće biti pojačanje, a Puškarić, za kojeg mi je 10 utakmica trebalo da skontam koji je moj on uopšte u klubu je pogodan?
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
Robi_D_Slanna
Posts: 48
Joined: Tue Jan 28, 2014 1:54 am
Location: Grbavica - Minken

Re: Uprava

Post by Robi_D_Slanna »

http://www.novosti.rs/vesti/sport.294.h ... loupotreba" onclick="window.open(this.href);return false;

Reko bi da je neko upravo priznao... Pazi ti na šta se oni pozivaju:
Procenat je, dodaje on, određen na osnovu procene njihove vrednosti na „Transfermarktu”, veb portalu specijalizovanom za transfere igrača širom planete.
Transfermarkt trenutno ceni Sergeja i Mijata na po 400.000€ i oni smatraju da je to relevantan podatak. Pa za ovo mora krivično da se odgovara...
Jedem belog luka i slanine, trebalo ne trebalo, jer tako sam u mogućnosti...
:)
Posts: 568
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:43 pm
Location: Na zapadu

Re: Uprava

Post by :) »

- Najpre, kada sam ugovor potpisao nisam bio ni u jednom organu kluba, predsednik UO sam postao 11. maja kada je, inače, i Vuković izabran za potpredsednika – kaže Pavlović za „Sport“.

Nije bio al je voleo tako da sedi sa predsednikom i sekretarom na zvanicnim konferencijama za stampu i daje svoje misljenje http://www.sportal.rs/news.php?news=117711" onclick="window.open(this.href);return false;
User avatar
Stexman
Posts: 2611
Joined: Wed Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Uprava

Post by Stexman »

Pavlovicu, zboriš vrlo smelo
smeši ti se prugasto odelo!
User avatar
Salvador
Posts: 1092
Joined: Sun May 09, 2010 6:07 pm

Re: Uprava

Post by Salvador »

Rabba wrote:
PolovinaZ wrote:Revizija treba da se radi do kraja ali za to vreme mora de se obezbedi funkcionisanje kluba. Moramo prodati nekoliko igrača,i smatram da ne treba da dovode nikoga,jer u o ovakvim trenucima pričati o nekim takmičarskim ambicijama nema smisla.Uz postojeći kadar igrača,čak i posle odlazaka nekoliko igrača možemo lagano da igramo ovu ligu,dok se ne nađe odgovarajući model poslovanja....Ne sme se izgubiti kontinuitet dobrog rada u mlađim kategorijama,to je valjda svima jasno....Vrlo bitna stavka su iskusniji igrači poput Alivodića,Pekarića,Puškarića,Veselinovića...Vidim ovde ljudi kalkulišu i voleli bi da vide Bobu Novakovića u slučaju odlaska Envera...Oni nisu isti tip igrača,Enver sa svim svojim slabostima je jedan od najboljih igrača lige i njegov i Pekarićev ostanak bi trebao da bude prioritet jer poseduju pored igračkih i druge kvalitete koji pomažu mladim igračima kao uzor...Ja Novakovića volim kao naše dete,ali iskreno oni nisu za poređenje...
Puškarić je po meri a Novaković nije? Ili sam ja prsao sa mozgom, ili ljudi danas na forumu pišu takve nebuloze da je to strašno! Polivalentni srednjak(ofanzivni vezista, oba krila, pa čak i malo defazivnije da se postavi bi koristio sjajno), mlađi od Puškarića godinu ipo dana, naše dete, iskreno voli klub, neće biti pojačanje, a Puškarić, za kojeg mi je 10 utakmica trebalo da skontam koji je moj on uopšte u klubu je pogodan?
Ja bih bio vrlo srecan da ih vidim obojicu u nasem timu sledece sezone, ne znam cemu te rasprave koji je bolji kad obojica valjaju.
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4892
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Uprava

Post by gospodinFKV »

Salvador wrote:
Rabba wrote:
PolovinaZ wrote:Revizija treba da se radi do kraja ali za to vreme mora de se obezbedi funkcionisanje kluba. Moramo prodati nekoliko igrača,i smatram da ne treba da dovode nikoga,jer u o ovakvim trenucima pričati o nekim takmičarskim ambicijama nema smisla.Uz postojeći kadar igrača,čak i posle odlazaka nekoliko igrača možemo lagano da igramo ovu ligu,dok se ne nađe odgovarajući model poslovanja....Ne sme se izgubiti kontinuitet dobrog rada u mlađim kategorijama,to je valjda svima jasno....Vrlo bitna stavka su iskusniji igrači poput Alivodića,Pekarića,Puškarića,Veselinovića...Vidim ovde ljudi kalkulišu i voleli bi da vide Bobu Novakovića u slučaju odlaska Envera...Oni nisu isti tip igrača,Enver sa svim svojim slabostima je jedan od najboljih igrača lige i njegov i Pekarićev ostanak bi trebao da bude prioritet jer poseduju pored igračkih i druge kvalitete koji pomažu mladim igračima kao uzor...Ja Novakovića volim kao naše dete,ali iskreno oni nisu za poređenje...
Puškarić je po meri a Novaković nije? Ili sam ja prsao sa mozgom, ili ljudi danas na forumu pišu takve nebuloze da je to strašno! Polivalentni srednjak(ofanzivni vezista, oba krila, pa čak i malo defazivnije da se postavi bi koristio sjajno), mlađi od Puškarića godinu ipo dana, naše dete, iskreno voli klub, neće biti pojačanje, a Puškarić, za kojeg mi je 10 utakmica trebalo da skontam koji je moj on uopšte u klubu je pogodan?
Ja bih bio vrlo srecan da ih vidim obojicu u nasem timu sledece sezone, ne znam cemu te rasprave koji je bolji kad obojica valjaju.
Jedino sto ti bas ne trebaju obojica, kad pored njih imas Envera, Gacinovica, Sprema, Asanija (cini mi se da je i on vise na krilu, nego u samom spicu)...
User avatar
West Ham
Posts: 249
Joined: Tue Nov 18, 2008 1:50 am
Location: Liman

Re: Uprava

Post by West Ham »

Grupa veselih građana organizuje novu sednicu pseudo-skupštine FK Vojvodina danas u 18h u Hotelu Park. Namereni su da famoznih 11 mesta koje su pripadale navijačima u prethodnom sazivu popune simpatizerima iz Kluba prijatelja FKV iz Sombora, kao i da ponovo upišu svoje generalije u APR. Ne znam nikoga od te ekipe i deluje mi poput naučne fantastike da bi jedan iole ozbiljan ljubitelj Vojvodine pristao na jedan tako sraman čin. Informacija je nažalost proverena.
oi Oi Oi! The chozen few...
Post Reply