Uprava

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
verni zapad
Posts: 45
Joined: Sun Jul 29, 2012 8:48 pm

Re: Uprava

Post by verni zapad »

N13 wrote:Najvaznija stvar je sacuvati nase klince, koje je Vojvodina proizvela! Negde na zvanicnom procitah da ljudi koji su sad u upravi su 100% navijaci Vojvodine i niko od njih ne gleda svoj interes, vec su tu zbog interesa kluba.
Pa jesmo mi sisali vesla, pa da poverujemo u pricu da neki menadzer iz beograda navija za Vojvodinu, da nije tu zbog svog interesa, vec zbog kluba? Neka je taj menadzer i stabilizovao klub, nek je odvajao iz svojih usta, ali on se vec pokazao u Kragujevcu kako to radi za interes kluba. A sto se Vojvodine tice, i tu se pokazao u slucaju Sergej.
Lepo neko napisa kod komentara statusa Ergica kako ovde funkcionisu uprave i kako se krade. Znaci ne krade se tako sto se igrac proda nekom klubu za velike pare pa se te pare stave u dzep... to ne bi proslo, zbog papira. Krade se tako sto se igrac prvo proda nekom menadzeru, investicionom fondu i slicno, za sitne pare. I klub dobije te sitne pare, a onda taj menadzer, investicioni fond i slicno prodaje dalje tog igraca, nekom drugom klubu u Evropi, za 10 puta vece pare, pa zatim te pare dele investicioni fond i uprava kluba. Svi papiri cisti, svi napunili dzepove, a FK izvisio. To je Pavlovic vec uradio sa Sergejom, a ko garantuje da nece isto to uraditi sa Radojom, Maretom, Mijatom, Babicem, Nasticem, Vanjom??? Svakog od njih prodati menadzerskim agencijama za 100k, pa posle kad odu u veci klub za vece pare, da dele svi zajedno, osim FK-a.
Tome hitno treba stati na put, inace odose svi klinci za dzabe.
Jednostavno treba uprava da dovede sebi neko nepisano pravilo da nema prodaje igraca ni procenata za igradza menadzerima, vec iskljucivo diretkno drugim fudbalskim klubovima! Samo tako moze uroditi plodom sav rad u omladinskoj skoli.
Tako da se Pavlovic vec dokazao kao zlo koji hoce da "ukrade" klince, da li ce neka druga uprava biti manje zlo... ne znam, ne moze se u nasem fudbalu nista garantovati, ali vece zlo od ovog trenutno ne postoji!
svaka cast na komentaru,odlicno objasnjeno....samo bih dodao za to njihovo prozivanje tog advokata,posto stvarno nisam upucen ko je,ali meni kao laiku je najvaznije to ko je iz FK to potpisao i slozio se sa tom cifrom???verovatno da je nekom u klubu to odgovaralo i da se grebao fino pa je mozda preterao....covek pustio menicu i naplatio dug,ne vidim zbog cega pljuvati njega.zar treba brkatom i ekipi da rade svi za dzabe???
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8932
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Uprava

Post by Radoye »

srkins wrote:Ne znam sta da mislim. Kad pojedini koji dovode novu upravu kazu da je ta uprava manje zlo od ove. Sta mi ostali da pomislimo kad je njima i ta uprava za koju ce glasati zlo? Iskreno nekako mi se smucila cela situacija,ne vidim da se ni jedna strana nesto bori za Vojvodinu kao da se obe strane bore ko ce pokupiti zadnje parcice kolaca pre privatizacije . Ajde jednom da biramo dobro da postavimo uslove pod kojim podrzavamo neku upravu. A da to ne bude sto ce jedna zaposliti jedne druga druge vodje. Vec da ti uslovi budu recimo da se nekom od administratora omoguci pristup papirima u pratnji nekog ekonomiste i da se objavi sta sme. Da se uvede da sponzori nama placaju a ne mi da placamo sto nam je neko sponzor. Pa ajde da vidimo uprava koja sme da pokaze ugovore igraca ,ugovore sa drugim klubovima,ugovore kluba sa njihovim firmama(posebno mi to zanimljivo) finansijsko stanje po stavkama koliko trosima za sta ,koliko zaradjujemo. Kako trosimo svaki dinar. Kolike su plate celnicima itd itd ta ce uprava imati moju podrsku. Ovo sjasi Kurta da Uzjase Murta ne shvatam,dovodjenje nekih koji su pre kraduckali da bi se oterali ovi koji isto kraduckaju je besmisleno. Lici mi da ce u tom slucaju Murta iskoristiti navijace da bi ponovo kraduckali. Nadam se da gresim. Ali ako su imena na koja sumljam u toj najnovijoj novoj upravi isti djavo ko i ovi do sad
Pa znas kako, za "dobro" je voz vec odavno promasen, jos pre par godina.

Imamo dve skupstine, ovu naprasno sklopljenu, protivno Statutu, koja je tu da aminuje volju Brke & Co, i ovu predjasnju kojoj takodje ima sta da se zameri (nismo veverice, ne zaboravljamo bas tako lako) ali koja ipak ima legitimitet utemeljen na Statutu kluba. Treca opcija bi bila odjebati i jedne i druge ali tek tada nemas ama bas nikakav pravni osnov za koji da se uhvatis, jedino da osnujes svoj klub jos lepsi i stariji od ovog koji su Brka & Co. uzurpirali.

Sada smo tu gde smo i opcije su nam ovakve kakve su. Treba se sada cupati iz :shit: kako god znamo i umemo.
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
nssale
Posts: 179
Joined: Wed Jan 07, 2009 12:02 am

Re: Uprava

Post by nssale »

Kad smo kod TRANSPARENTNOSTI, da li će sutrašnji događaj biti sniman a zatim dostupan online/offline u celosti?
Čisto da ne bude zabune kroz koji mesec šta je ko rekao i obećao...
User avatar
laki
Posts: 1974
Joined: Sun Dec 05, 2010 1:51 pm
Location: Podbara

Re: Uprava

Post by laki »

Snimaj ti telefonom, pretpostavljam da imas ok telefon kao vecina ljudi, jedino ja imam neko go**o od fona.

Inace, koji je dnevni red te skupstine na koju idemo? Kojanidja je ovde pozvao ljude da u velikom broju dodjemo jer je to jako vazno, mene interesuje zaso cu sutra biti tamo. Ne dovodim u pitanje to da li je vazno ili ne, samo mi je vazno da znam jer zovem danas sve ljude koje poznajem da dodju sutra i ne znam tacno da im objasnim sta ce se dogadjati sutra, oni kontaju da cemo mi njih kao da ispljujemo i tako dalje a ja nemam pojma sta da im kazem... Ispadam po malo bolid a ne volim da ispadam bolid...
Image
uporan
Posts: 562
Joined: Mon Apr 04, 2005 7:49 pm
Location: CENTAR
Contact:

Re: Uprava

Post by uporan »

Samo malo pojasnjenje, ne ocekujte previse od tacke 7 ukoliko se misli na reviziju finansijskih izvestaja... Ne mogu ni da zamislim sta se sve moze naci i kome mi sve dugujemo i koliko...
Nama su problem stvari koje nisu u finansijskim izvestajima, vec po fiokama, sefovima i nazalost sudovima. Takodje, ko ce da vrsi reviziju? Kad ce se doneti odluka o izboru revizorske kuce koja ce reviziju spovoditi? Sta ce biti predmet revizije? Ako su finansijski izveštaji, na koji dan?
Moram priznati da mi deluje da je ovaj poziv sastavljen dosta laicki... Nazalost.
UH!
User avatar
Milan
Posts: 4310
Joined: Wed Sep 14, 2005 5:44 pm
Location: Vojvodina

Re: Uprava

Post by Milan »


Da li je ovo realno???!!! Ako je neko mislio da ce cirkus napustiti nas grad...
POŠTO OBRAZ ???!!!
User avatar
KoKanidja
Posts: 617
Joined: Sat Feb 12, 2005 4:29 pm
Location: INTERVENTNA Brigada - Pariske Komune

Re: Uprava

Post by KoKanidja »

Није ништа лаички, и на све се изузетно пазило, нема потребе да се бринете.
Само дођите сутра да поздравите нашу Војводину и уђемо сви заједно у победу над овим нељудима.
Верујем да ћете сви бити пријатно изненађени.

СПЕНС - АМИФИТЕАТАР У 5 !!!
User avatar
Stexman
Posts: 2618
Joined: Wed Apr 15, 2009 11:38 pm

Re: Uprava

Post by Stexman »

Ja bih jos jednom ponovio pitanje na koje nisam dobio odgovor.
Ko je nadlezan da odluci koja skupstina ima legitimitet?

Recimo da se sutra donesu neke odluke, izabere novo rukovodstvo FK. i sta onda? Oni ne mogu tek tako otici u SC Vujadin Boskov i zauzeti fotelje? Ili mogu?
Ko ce da sprovede te odluke ove nove skupstine? Taj deo mi nije najjasniji.
Svi ocekuju da se sutra rese neka pitanja ali meni se cini da je sutra samo pocetak resavanja
i da ce sve ovo potrajati i te kako.
User avatar
KoKanidja
Posts: 617
Joined: Sat Feb 12, 2005 4:29 pm
Location: INTERVENTNA Brigada - Pariske Komune

Re: Uprava

Post by KoKanidja »

Већ је написано да одлуку доноси Министарство Спорта и Суд. Безвезе питаш, а не читаш све.
А потрајаће надамо се не дуже од месец дана. Нека потраје и годину дана. Вредеће.
prijatelj fudbala
Posts: 457
Joined: Thu Oct 15, 2009 10:28 am

Re: Uprava

Post by prijatelj fudbala »

Kaniđa, ja tebi verujem. Ali, ako je tako kako kažes to se iz onog poziva ne vidi jer je prepun nejasnoća i nedorečenosti i to je propust onih koji su takav poziv napisali. Ako ga je pisao pravnik onda ili ne zna koliko treba da zna ili se nesto valja iza brega.
User avatar
KoKanidja
Posts: 617
Joined: Sat Feb 12, 2005 4:29 pm
Location: INTERVENTNA Brigada - Pariske Komune

Re: Uprava

Post by KoKanidja »

Ево овако.
Прво - неће се ни одлучивати о њиховој нелегалности, само ће се констатовати, ово је наставак Скупштине која је била 11.маја испред Вујадин Бошков. Јер је тамо већина чланова то тако одлучила.
Друго - СКупштина бира генералног секретара, и биће наш бивши играч.
Треће - Директора нећемо ни бирати јер га ни сад немамо.
Четврто - Не мора сад све да се доносе одлуке, можемо нешто и касније.
Али да би се обављале даље обавезе морамо да изаберемо председника, управни одбор, председника Скупштине, надзорни одбор, потпредесднике Скупштине и генералног секретара.
Ја не знам ко ће моћи бити незадовољан постављеним људима и новим члановима Скупштине који се такође бирају.

Биће и камере и телевизије.

Дођите и будите део Војводине, онакве каква треба да буде.
Немојте да вас ништа спречи у томе !!!


Лако ћемо ми после да узимамо послове, јел тако сркинс? Као и до сад што смо узимали, а нисмо могли, јел тако сркинс?
prijatelj fudbala
Posts: 457
Joined: Thu Oct 15, 2009 10:28 am

Re: Uprava

Post by prijatelj fudbala »

Biće OK ako bude ovako kako Kaniđa kaže, samo što se ovo što je on rekao jako razlikuje od zvaničnog dnevnog reda Skupštine koji je javno objavljen. Neko je, nadam se slučajno, pogrešio. Ne trebaju nam takve greške u budućnosti
User avatar
ogi
Administrator
Posts: 1637
Joined: Thu Jan 13, 2005 10:27 am
Location: Свуда по мало

Re: Uprava

Post by ogi »

Minja wrote:Jasno je kao dan da se onakva "salva" saopstenja ne pise slucajno i zato sto je nekome dosadno. Moguce da resenje rebusa zvanog "100 saopstenja u jednom danu" lezi i u jednom od komentara napisanom na sajtu 021.rs:

Pitajte gospodu koja vas tako zloupotrebljava čega su se uplašili ako su sve legalno i legitimno uradili 11.maja. Što ne kažu koji su odgovor dobili u ministrarstvu juče i što je problem da sud kaže šta je po Statutu?

http://www.021.rs/Novi-Sad/Sport/Strajk ... odina.html
Gebels im nije ravan! Meni je najsmesnije sto postavljaju cestititku od GENERALSTABA! Alo bre?!? Sta vam to znaci? Imate podrsku vojnih snaga?
Mi smo VOJVODINA, a ko ste vi?
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8932
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Re: Uprava

Post by Radoye »

Stexman wrote:Ja bih jos jednom ponovio pitanje na koje nisam dobio odgovor.
Ko je nadlezan da odluci koja skupstina ima legitimitet?
Legitimitet proizilazi iz Statuta kluba, tamo sve pise sta i kako, ko bira Skupstinu i koje su cije nadleznosti.

Pa se onda uporedi procedura opisana u Statutu sa onom koja se odigrala 11. maja i vidi se da li je sve bilo po propisu ili ne i kome zapravo pripadaju skupstinski mandati. A ako je neka "skupstina" donela neke odluke glasovima ljudi koji nisu legalnom procedurom izabrani u clanstvo Skupstine, onda su sve takve odluke pravno nistavne.

Znaci prakticno kao da te "skupstine" nije ni bilo.

Ako sada u SPENS-u bude prisutan kvorum po statutu legitimnih clanova Skupstine, onda su i sve odluke tu donete pravno obavezujuce. Ako nelegitimno samoproglaseno "rukovodstvo" Kluba odbija da se povinuje njima, dolazi do pravnog spora cije se resenje trazi pred Sudom i Policijom.

Ako ne bude kvoruma onda je i ovo zasedanje nistavno.

Otprilike bi to tako trebalo da bude u jednoj pravnoj drzavi. Videcemo kako ce to biti u zemlji Srbiji ovakvoj kakva jeste.

Ali nesto mora da se uradi, ovo pravno nasilje ne sme samo tako da prodje bez reakcije. Kogod moze neka dodje, ja sam daleko pa ne mogu ali barem vi sto ste u NS ne budite lenji!
I'm an island, surrounded by a sea of idiots!
:)
Posts: 568
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:43 pm
Location: Na zapadu

Re: Uprava

Post by :) »

To bi Radoye tako trebalo da bude, ali. Svi znamo u kakvoj drzavi zivimo. Mene vise zanima ako se prva skupstina proglasi nelegalnom, koje je vreme potrebno da neko aminuje i kaze, vi ste u pravu izvolite u vase kancelarije. Takodje odluke donete u ovom periodu, mogu li se obarati, osporavati. Npr, teoretski oni mogu sad ceo tim prepisati na nekoga, ili prodati za sicu, zatim sastaviti ugovore da svi zajedno tuze klub za potrazivanja, i balsa i rabren i pavlovic (ne mogu vise da im pisem imena velikim slovom)...

Ako ne postoji u statutu neka zastitna odredba, trebalo bi o tome razmisliti, npr od momenta kada se proglasi datum izborne skupstine, da stara garnitura ne moze stetiti klubu brzom prodajom za daj sta das dok smo jos tu.

Srecno sutra jos jednom, a posebno cu se radovati ako pored gore navedenih ne budem vise morao da gledam kad dolazim na utakmice na terenu i ona :shit: koja sam kao mali gledao kao bogove na tribini.
Post Reply