Transferi

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Djumi
Posts: 1847
Joined: Tue Feb 15, 2005 9:51 pm
Location: Fudbalski teren

Post by Djumi »

Zaboravih jos nesto.Svojevremeno kad sam prvi put bio trener Srema doveo sam u Mitrovicu Dejana Damjanovica i tada znao da ce biti igrac.Dejanu je bilo potrenbo par godina da pokaze koliko je ozbiljan napadac.U pobedi Bezanije nad Partizanom ucestvovao je sa 2 gola.I on je poslednjih par godina proveo u II ligi.
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
User avatar
Turija
Posts: 10863
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Post by Turija »

Djumi wrote:
Voja wrote:p.s.U Lucanima su Cvetko i Rabren gledali utakmicu a ja se iskreno nadam da su gledali Lazica jer je trenutno jedan od naj boljih veznih igraca na ovim prostorima.
U SRBIJI NE IGRAJU NAJBOLJI U SUPER LIGI I ZATO NAM JE LIGA TAKVA :!:

Ja ne postavljam pitanje za igrace koje sam naveo da li su pojacanja za Vosu ,vec da li ce ovi nasi uspeti da ih dovedu :!:
A, ja danas videh Vošin Pezo u Zablju i uplasih se da ne vracaju Vukelju nazad u Vosu, posto je u partizanima osloboden prvenstvenih obaveza.:shock: :?:
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9978
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

Djumi wrote:Vojo svako ima pravo na svoje misljenje ali moram da ti kazem da nisi dao dobre primere jer si naveo sve drugoligaske igrace (igrali su svi drugu ligu samo pre tri meseca).
Djumi,pa ako iza igraca ne stoji neko od tih silnih menadzera svaki od tih igraca mora biti prvo drugoligaski,pa prvoligaski igrac.Ali nije poenta mog posta u njegovom bukvalnom shvatanju,cudi me da me bar ti nisi shvatio.Mislim da nam sad trebaju igraci koji su dokazali da mogu izneti teret prve lige i to jako dobro.Svi ovi koje sam gore naveo su pokazali vec da umeju igrati prvu ligu,a sta nama vredi sto da dovedemo nekog iz druge lige kome treba period adaptacije ili jos gore sto smo radili sa "slucaj Mogren".Ekipa ispadne u drugu ligu,a mi im kupimo pola tima sada.... e to je ono sto sam zaista hteo reci.Dakle trebaju nam igraci za koje znamo da mogu da nam pomognu.A uz to,jako pozeljno bi bilo da oslabimo i protivnicke tabore.I jos nesto,taj spisak koji sam ja naveo je samo tu kao primer,od svih njih,jedino Rukavina je po mom ukusu.

Nego,daj Djumi da ti ja udarim jednu kontru i upitam te,da li si za povratak Marka MARADONE Jovanovica u Vojvodinu???
Image
User avatar
Djumi
Posts: 1847
Joined: Tue Feb 15, 2005 9:51 pm
Location: Fudbalski teren

Post by Djumi »

Vojo razumeo sam ja tebe i bas zato sam ti ovako i odgovorio.I bas tu i jeste poenta.Nisu problem timovi (da li su ispali ili ne) vec igraci koji se dovode.Rad je prosle godine ispao iz lige a mi smo doveli Sikimica a OFK Beograd je doveo Mitra Novakovica.Oba igraca su ispala iz lige ali mi definitivno pravimo promasaje.Zbog toga sam namerno i naveo spisak igraca koje bi ja doveo u Vosu a vreme ce pokazati ko ce od njih otici u bolji klub i gde ce zavrsiti.
U FUDBALU sportski rezultat se može postići na više različitih načina pa prema tome postoje više različitih tipova timova koji su svoje osobine i prednosti pokazuju na terenu. Neki timovi koriste svoju tehnicku brzinu za ofanzivan stil igre, dok drugi timovi češće koriste defanzivan nacin igre za svoje ispoljavanje. Stil igre i uspešnost mnogo zavise i od mentalnih karakteristika koje mogu biti glavni preduslov za vrhunski rezultat. Svaki trener koji radi u takmicarskom timu trebao bi tražiti od igraca tri osnovne psihofizičke osobine:
1. Disciplinu
2. Odgovornost
3. Trud
Fudbal je kompleksan sport tako da osim fizickih i mentalnih faktora postoji i niz drugih koji nisu manje važni i koji ograničavaju ili određuju sportsku uspešnost.
Ako su ispunjena tri navedena osnovna uslova , na ostalim faktorima može se raditi i smanjiti njihov ograničavajući uticaj na uspeh. U vrhunskom fudbalu je bilo puno igrača koji nisu "imali sve" ali su svojom disciplinom i radom nadoknadili te nedostatke.
Licno mislim da je ovaj pristup baza svakoj selekciji i da Vojvodina mora da "zivi" na ovim osnovama.Mozda sam otisao predaleko sa svojom opservacijom ali jednostavno moj pristup je takav.
Svi ste u nedelju gledali Davidova i videli koliko je On ozbiljan igrac.Prosle godine je trenirao sa Vosom do samog pocetka prvenstva a onda zbog bahatosti Cvetka Ridjosica otisao u Cacak.Dosao prvo kolo u N.Sad i dao pobedonosni gol za Borac.E sad,dodaj tu jos Drakulica,pa onda sastavi taj tim Vose i videces jedan ozbiljan tim koji bi sigurno izborio Evropu.Ovaj primer naj bolje govori koliko je tanka linija izmedju znanja i ne znanja.
Da bi Vosa oslabila protivnicke timove morala bi da izdvaja oko MILION EVRA po prelaznom roku.Mislim da se to nece desiti u skorije vreme.
Vi svi znate da sam se uvek zalagao za princip "VIDETI PRE DRUGIH"
i to mora biti tako.Ako Vosa hoce da vrati Drakulica morace da ga plati Apatinu.E sada postavlja se jedno logicno pitanje : ko je kriv sto on nije dao u Vosi 20-ak golova i ko je taj koji je iscedio iz kase kluba 100-tinak hiljada evra :?:
Mislim da ti je ovo odgovor na mnoga pitanja :!:
Image-VOJVODINO :!:
Fudbal treba voleti u sebi a ne sebe u fudbalu .
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9978
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

Djumi wrote:Vi svi znate da sam se uvek zalagao za princip "VIDETI PRE DRUGIH"
i to mora biti tako.
Vidis,i to je dobra stvar,ali... sramota je za nas klub da cak i nas Dejan vidi pre nekih koji su za to placeni.Nego,negde sam nacuo da je BB vec poptisao ugovore sa nekim evropskim skautima,da li ima istine u tome?
Image
User avatar
Radoye
Administrator
Posts: 8932
Joined: Sun Feb 06, 2005 1:11 am
Location: preko okeana

Post by Radoye »

Voja wrote:
Djumi wrote:Vi svi znate da sam se uvek zalagao za princip "VIDETI PRE DRUGIH"
i to mora biti tako.
Vidis,i to je dobra stvar,ali... sramota je za nas klub da cak i nas Dejan vidi pre nekih koji su za to placeni.Nego,negde sam nacuo da je BB vec poptisao ugovore sa nekim evropskim skautima,da li ima istine u tome?
jeftinije bi ga izaslo da svraca redovno ovde na forum :?
shecky
Posts: 1410
Joined: Sun Aug 20, 2006 11:44 am

Post by shecky »

Neko ce reci da sam opterecen Dinamom ali ovo je savrseno za temu koju ste poceli o skautima!! Zasto Vosa ne moze ovako nesto da izvede??!?? :


Standardni reprezentativac brazilskih mladih selekcija (igrao za U-17, U-18, U-19 reprezentaciju) Jorge Sammir Cruz Campos potpisao je ugovor s Dinamom! Mladić je rođen 23.04.1987. godine, visok je 178 cm i težak 75 kg. Sa 16 godina zaigrao je u prvom sastavu poznatog prvoligaša Atletico Paranaensea! Radi se o napadaču, izvrsne tehnike, sjajnom dribleru i smirenom napadaču.

Uostalom, evo što o njemu kaže Etto: "To je pravi nogometaš, Dinamo je napravio veliku stvar kada ga je doveo. Sammir na svim brazilskim listama mladih igrača kotira kao buduća zvijezda, "A" reprezentativac!" Sammir je potpisao predugovor dok će "pravi" potpisati u zimskom prijelaznom roku.
shecky
Posts: 1410
Joined: Sun Aug 20, 2006 11:44 am

Post by shecky »

Kada bi ponovo "pomagao" Rajevcu verovatno nebi niko igrao u prvoj postavi!....
Neko jel neko gledao Buducnost-Zeta? U Zeti ima jedan klinac Stjepanovic mislim da mu je ime Slaven (mozda gresim), Decko igra fenomenalno za "nase" uslove kao Ronaldinjo. U Vosu odmah!!!
Jel ga video neko?
Anonimus
Posts: 407
Joined: Fri May 26, 2006 9:30 pm
Location: Novi Sad

Post by Anonimus »

Djumi wrote:Brazilac je zaista dobar igrac.Gledao sam ga sada u kupu protiv Partizana i iako je Srem izgubio utakmicu De Oliveira se prosto "igrao" sa njihovim igracima.Igra na poziciji centralnog veznog igraca i vrlo je kreativan.
Dao je gol danas Napretku u Krusevcu,mogla bi uprava da se potrudi,pa da ga dovede.
mile bronx
Posts: 259
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:56 pm
Location: liman

Post by mile bronx »

Zar nam nije bilo dosta "igre" sa gazdom Srema?
shecky
Posts: 1410
Joined: Sun Aug 20, 2006 11:44 am

Post by shecky »

I ja bi voleo da se dovede Brazilac iz Srema :)
Nego jel neko video nekad tog Stjepanovica iz Zete??? Djumi,Dejane..?
Zorge
Posts: 31
Joined: Tue Nov 15, 2005 6:06 pm
Location: Kod njih

Post by Zorge »

D.Bekvalac ce potpisati ugovor sa Vojvodinom na 5 godina i dobijace od svakog transfera 20% .
mile bronx
Posts: 259
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:56 pm
Location: liman

Post by mile bronx »

Zorge wrote:D.Bekvalac ce potpisati ugovor sa Vojvodinom na 5 godina i dobijace od svakog transfera 20% .
Nije na 8 godina? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
User avatar
Buca
Posts: 753
Joined: Wed Sep 20, 2006 7:50 pm

Post by Buca »

Boban Stojanovic ja popio otkaz od Hajduka iako je ugovorom vezan za crvenu zvezdu mislim da bi mogli da ga dovedemo.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9978
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Post by Voja »

Ivan Guti Jovanovic se vratio iz Kine i kaze da jos nije odlucio,Azija ili Evropa.... dakle 8)
Image
Post Reply