Jelen Super Liga - sezona 2013/14

Locked
shecky
Posts: 1410
Joined: Sun Aug 20, 2006 11:44 am

Re: Jelen Super Liga - sezona 2013/14

Post by shecky »

Ljudi da se razumemo .. nema to veze sa Bekijem..vec sa parama.. ljudi imaju sada redovne plate najverovatnije a to je naravno najbolji lek za sve rane i ne cudi me uopste ovakav start.

ps jedva cekam da ih vidim protiv cigana dal ce se sklanjati sa terena :)

ppss utisak dana je Spartak kojem sam na nekom portalu pozeleo ubedljiv poraz i drago mi je sto su pukli ,samo sad ne znam dal ce Kurcubic opet nas okriviti sto je izgubio od Javora
User avatar
Firmson89
Posts: 367
Joined: Sun Mar 31, 2013 6:11 pm

Re: Jelen Super Liga - sezona 2013/14

Post by Firmson89 »

Гледам баш табелу сада, да ми је неко рекао да ће овако изгледати после 4. кола, не бих га баш сматрао нормалним! :mrgreen:
Још је рано наравно, свашта ће се ту мењати, али Слобода је баш очајно почела, више сам очекивао од њих, Чукарички не треба ни спомињати (приватизација одрадила своје), Јагодина је била јака на речима, на терену се и не показује нешто, Рад не може да се сабере...а Јавор делује као да успева да се сабере сад и извлачи лепе бодове, најслађе је ипак како су петокраку одрали. Све у свему можда је у најави нека већа промена на табели, видећемо већ.
То се наравно не односи на сам врх, зна се за кога је то јбг...
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Re: Jelen Super Liga - sezona 2013/14

Post by Владика »

Није ми јасна ова теза о успешности приватизованог Чукаричког која се вешто пласира у медијим последњих седмица? Зар тај исти приватизовани Чукарички није испао у нижи ранг такмичења?
Helm
Posts: 2101
Joined: Fri Aug 26, 2011 2:22 pm

Re: Jelen Super Liga - sezona 2013/14

Post by Helm »

Mozda gresim, ali Cukaricki je bio u teskoj krizi dok je ispadao iz lige, sto bese ona sezona kad je Plec igrao za nas ako se ne varam. Nakon ispadanja, da li iste, ili verovatnije naredne sezone je privatizovan. Moguce je da gresim, ali mi se cini da je bio takav sled dogadjaja.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9950
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Jelen Super Liga - sezona 2013/14

Post by Voja »

Ma kakav crni Cukaricki... u Srbiji svako ko sastavi 3 pobede je svetsko cudo :) Polako,videcemo na kraju. Nego,meni su ove Nislije mnogo interesantnije. Sklopili su veoma zanimljiv tim,i nema mnogo lutanja tokom ova 4 kola,sto je za svaku ekipu najvaznije. Nema tumbanja. Kesic,Pavlovic,Pauljevic,Petrovic,Culum,Kolarevic,Jovanovic,Stojanovic,Aleksandar Jovanovic,Hadzibulic.... Tim koji igra svaki mec,tu je Milenkovic koji redovno ulazi u drugom poluvremenu i sto je najvaznije unapredjuje igru. Jos cirkulisu Rados Bulatovic i Zivkovic i to je to.Nema to veze sa onim,placeni ili ne. Ova ekipica je skockana tako da svako zna svoj posao sto je u fudbalu najvaznije. Meni i dalje nekako zao Paje sto je otisao,a opet drago mi je sto je u ekipi koja je slozena pravo prvoligaski. Mislim da ce Nislije biti jos bolje,jer im je stigao i Ivica Jovanovic,za koga mislim da ce ubrzo istisnuti Hadzibulica na klupu. Uglavnom,jedno prijatno osvezenje u nasem fudbalu,vodjeno Bekijevom cvrstom rukom. Za razliku od imenjaka iz Kragujevca za koji mislim da je trenutno najslabiji tim u ligi
Image
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Re: Jelen Super Liga - sezona 2013/14

Post by Владика »

Helm wrote:Mozda gresim.
Грешиш, клуб је и раније био у власништву корпорације Станком, то јест чувеног Жике Муштикле, па је онда све то преузео његов син.
Helm
Posts: 2101
Joined: Fri Aug 26, 2011 2:22 pm

Re: Jelen Super Liga - sezona 2013/14

Post by Helm »

Je li? Ja sam nesto mislio da je taj zakon o privatizaciji nesto sto je pre par godina doneseno. S tim u vezi sam mislio da im je Stankom bio sponzor a ne i vlasnik. Tako sam mislio i za bivsi Sartid, jesu oni bili vlasnici Smedereva? :shock:

U svakom slucaju, ADOC ih je kupio kad je Stankom bankrotirao, a da li su do tad bili u vlasnistvu Stankoma ili ne, nije bas toliko ni bitno, poenta je da se vlasnik promenio svakako.
1892
Posts: 1095
Joined: Fri Jan 28, 2005 3:34 pm
Location: Novi Sad

Re: Jelen Super Liga - sezona 2013/14

Post by 1892 »

podbara wrote:
Helm wrote:Mozda gresim.
Грешиш, клуб је и раније био у власништву корпорације Станком, то јест чувеног Жике Муштикле, па је онда све то преузео његов син.
Ti grešiš jer Čuka više nema nikakve veze sa dotičnima. Ne znam ko je vlasnik ali klub jeste privatizovan pre otprilike godinu ipo
Come on you Reds!
zukenp
Posts: 189
Joined: Mon Mar 04, 2013 12:34 pm
Location: Pazar

Re: Jelen Super Liga - sezona 2013/14

Post by zukenp »

Nista nije cudno sa Bekvalcem.I mi bi smo bili hit prvenstva prosle god da se na pocetku nije pojavio problem sa parama.A kakav smo samo tim imali predvodjen Enverom.Tako da ako ne budu imali problema sa parama,bice u vrhu.Po meni je bekvalac medju najboljim.Mi ove godine imamo cvrstu ekipu koju ce svako tesko savladat.Onaj arsenijevic pokazo da je proveren napadac i iz 1.kontakta dao gol.Supic branio :),bilo je pojedinacnih skandiranja,al nista posebno.Inace Supic prilicno nesiguran :).Ne sa ispucavanjima,vec kod centarsuteva i suteva.Al srecom nihe mnogo lopti islo u gol.Ocekujem kompletno zanimljivu ovu sezonu kad su u pitanju iznenadjenja.
Last edited by zukenp on Sat Aug 31, 2013 10:50 pm, edited 1 time in total.
User avatar
Boske87
Posts: 572
Joined: Mon Aug 29, 2011 4:49 pm

Re: Jelen Super Liga - sezona 2013/14

Post by Boske87 »

Čukarički jeste bio u nekoj formi u vlasništvu mafijaša Stankoma još od početka 90-tih. Pre 2, 3 godine nakon ispadanja iz lige, sin Muštikle diže ruke i klub je definitivno privatizovan i kupljen je od nekog lika, koji mi se čini da nema prljavu biografiju i da je fudbalski entuzijast. Znam da mi ovde na forumu volimo da idemo u krajnost pa pljujemo sve što je tuđe ili dižemo u nebesa ali stvarno mislim da je Čukarički pozitivan primer u ovom mulju od srpskog fudbala. Čovek je od svojih para samo tako sredio stadion, dobio reflektore, skockao solidan i mlad tim, Srnići raskinuli ugovor sa čergom da bi ostali u Čuki :mrgreen: , imaju mladog trenera i furaju svoju priču. Eh kad bi više klubova bilo poput njih...
What else are you gonna do on a Saturday?
http://www.youtube.com/watch?v=aF0uxqolMMk" onclick="window.open(this.href);return false;
Helm
Posts: 2101
Joined: Fri Aug 26, 2011 2:22 pm

Re: Jelen Super Liga - sezona 2013/14

Post by Helm »

Proverio sam sa drugarom, on koliko se seca, Stankom je oko 2007. podnosio zahtev za privatizacijom kluba s obzirom da je dugi niz godina u isti ulagao, ali je odbijen zbog toga sto tad jos nije stupio na snagu zakon o privatizaciji. A nakon bankrota Stankoma Cuka je pao u stecaj i proglasena je javna licitacija o njegovoj privatizaciji koja je bila negde sredinom prosle godine. Pocetna cena je iznosila oko 10 miliona dinara, a dug je bio 1.3 milijarde. Kompanija ADOC ih je kupila i time je Cukaricki postao prvi privatizovani klub u Srbiji. Dakle, Zika jeste bio sponzor i davao pare, verovatno se i pitao za sve, ali nije imao nikakvog profita, a samim tim i ogranicen interes. Kada su hteli da kupe klub to nije bilo moguce zbog zakona. Taj zakon jeste izmenjen pre svega par godina.
User avatar
Владика
Administrator
Posts: 4320
Joined: Wed Jan 19, 2005 12:58 pm

Re: Jelen Super Liga - sezona 2013/14

Post by Владика »

1892 wrote:
podbara wrote:
Helm wrote:Mozda gresim.
Грешиш, клуб је и раније био у власништву корпорације Станком, то јест чувеног Жике Муштикле, па је онда све то преузео његов син.
Ti grešiš jer Čuka više nema nikakve veze sa dotičnima. Ne znam ko je vlasnik ali klub jeste privatizovan pre otprilike godinu ipo
Не грешим јер нисам у причи дошао до актуелног момента? За Хелма, ти стварно мислиш да Жика није имао профита у читавој причи? Правно гледано клуб јесте скоро приватизован али Чукарички са обзиром на широку навијачку популацију која га је пратила и гомилу спонзора која је у њега улагала јесте био играчка у рукама породице Михајловић, што је бар у деведесетим годинама прошлог века било реткост.
Још једном молим, да ако неко има потребу да ми се директно обраћа неко то уради преко приватне поруке. Нема потребе да гушимо тему! :cheers:
User avatar
Само Војводина
Posts: 267
Joined: Thu Sep 29, 2011 4:44 pm
Location: Роткварија

Re: Jelen Super Liga - sezona 2013/14

Post by Само Војводина »

Predsednik Čuke je Miodrag Janković, bivši predsednik zajednice superligaša:

Image

Realno sve je više krupnih igrača u manjim klubovima, ovaj u Čuki, Babaroga u Voždu, SNS u Radničkom...
P.S. I Terzić ponovo u OFKi i Karić i Mišković u Napretku.
Kapiram da ove sezone nema teorije da se smanji broj tramvaj klubova. Sad kad imaju tako jaka pojačanja u upravi i Čuka i Vožd će verovatno biti negde na sredini, možda čak i u gornjem delu tabele... Najveći favorit za ispadanje, po meni, je Donji Srem.
Last edited by Само Војводина on Sun Sep 01, 2013 12:46 am, edited 1 time in total.
Helm
Posts: 2101
Joined: Fri Aug 26, 2011 2:22 pm

Re: Jelen Super Liga - sezona 2013/14

Post by Helm »

Da, s tom razlikom sto on nije vrh piramide vec odgovara vlasniku kluba. S tim u vezi ukoliko ne bude radio svoj posao dobro i savesno dobice "instant" sut kartu.
User avatar
Firmson89
Posts: 367
Joined: Sun Mar 31, 2013 6:11 pm

Re: Jelen Super Liga - sezona 2013/14

Post by Firmson89 »

http://www.juznevesti.com/Sport/Pocelo- ... ir.sr.html

Нишлије се баш дале у посао, ето како се реконструише стадион...кад се ради - ради се :deal:
Locked