Transferi

Aktuelne teme vezane za FK Vojvodina
User avatar
Rabba
Moderator
Posts: 4109
Joined: Tue Aug 16, 2005 2:59 pm
Location: Novi Sad

Re: Transferi

Post by Rabba »

Sa mozzartsport-a, Lane:

"U razgovoru za belgijske medije, iskusni napadač je isključio opciju igranja za neki od domaćih klubova i otkrio da ima ponude Salcburga, ruskih i francuskih klubova

Od kada je napustio Anderleht kao slobodan igrač na kraju prošle sezone, Milan Jovanović je postao san naših najvećih klubova. Crvena zvezda, Partizan i Vojvodina bi ga rado videli u svojim redovima, vodili su se i neki pregovori, ali izgleda da je iskusni napadač ipak odbio opciju o igranju u Srbiji. Za sada trenira sa Vojvodinom u Novom Sadu, održava formu i osluškuje ponude iz inostranstva.
„Imao sam ponudu Olimpijakos dok je direktor bio moj prijatelj Darko Kovačević, ali to je otpalo kada je on smenjen. Potom je u igri bio Bešiktaš, ali su doveli novog treera. Postojala je i opcija o odlasku u kineski Šangdog, ali su oni dovođenjem Vagnera Lava ispunili kvotu stranaca u timu. Ipak, ponuda ne nedostaje. Zovu me svakodnevno iz Rusije, Francuske, austrijskog Red Bul Salcburga“, rekao je Jovanović za belgijske medije koji su ga posetili u Srpskoj Atini.

On je istakao i šta mu smeta da bi se vratio da igra fudbal u Srbiji.
„U Srbiji je bila top tema za koga ću potpisati, pošto su me želeli najveći klubovi Crvena zvezda, Partizan i Vojvodina. Ali, nizak kvalitet srpskog fudbala, kao i turbulentna klima koja vlada oko klubova su ono zbog čega me ne interesuje igranje u Srbiji. Nisam u panici. Fudbal mi više nije potreban. Mogu da odem jedino u neki od najvećih klubova iz uslovno rečeno manjih liga ili u neki od klubova iz gornjeg dela tabele u pet najjačih evropskih liga. Treniram sa mojim bivšim klubom iz Novog Sada, održavam formu i vidim da i dalje mogu da se nosim sa tim mladićima“, rekao je bivši reprezentativac Srbije."
Volem Vošu više nego Kabel i Indeks!
User avatar
Toto Riina
Posts: 722
Joined: Fri Sep 28, 2012 9:44 pm

Re: Transferi

Post by Toto Riina »

Mislim da je Lane jako skup igrac, sve i da se plasiramo u grupnu fazu! A jasno je da nema zelju da igra u Srbiji.
Karlsson
Posts: 2219
Joined: Wed Aug 21, 2013 9:39 pm

Re: Transferi

Post by Karlsson »

Rabba wrote:Sa mozzartsport-a, Lane:

"U razgovoru za belgijske medije, iskusni napadač je isključio opciju igranja za neki od domaćih klubova i otkrio da ima ponude Salcburga, ruskih i francuskih klubova

Od kada je napustio Anderleht kao slobodan igrač na kraju prošle sezone, Milan Jovanović je postao san naših najvećih klubova. Crvena zvezda, Partizan i Vojvodina bi ga rado videli u svojim redovima, vodili su se i neki pregovori, ali izgleda da je iskusni napadač ipak odbio opciju o igranju u Srbiji. Za sada trenira sa Vojvodinom u Novom Sadu, održava formu i osluškuje ponude iz inostranstva.
„Imao sam ponudu Olimpijakos dok je direktor bio moj prijatelj Darko Kovačević, ali to je otpalo kada je on smenjen. Potom je u igri bio Bešiktaš, ali su doveli novog treera. Postojala je i opcija o odlasku u kineski Šangdog, ali su oni dovođenjem Vagnera Lava ispunili kvotu stranaca u timu. Ipak, ponuda ne nedostaje. Zovu me svakodnevno iz Rusije, Francuske, austrijskog Red Bul Salcburga“, rekao je Jovanović za belgijske medije koji su ga posetili u Srpskoj Atini.

On je istakao i šta mu smeta da bi se vratio da igra fudbal u Srbiji.
„U Srbiji je bila top tema za koga ću potpisati, pošto su me želeli najveći klubovi Crvena zvezda, Partizan i Vojvodina. Ali, nizak kvalitet srpskog fudbala, kao i turbulentna klima koja vlada oko klubova su ono zbog čega me ne interesuje igranje u Srbiji. Nisam u panici. Fudbal mi više nije potreban. Mogu da odem jedino u neki od najvećih klubova iz uslovno rečeno manjih liga ili u neki od klubova iz gornjeg dela tabele u pet najjačih evropskih liga. Treniram sa mojim bivšim klubom iz Novog Sada, održavam formu i vidim da i dalje mogu da se nosim sa tim mladićima“, rekao je bivši reprezentativac Srbije."

koliko sam samo gotivio ovog igraca, toliko mi je sada muka kad mu procitam ili cujem ime... lik je previse prepotentan, kao da je osvojio ne znam ni ja sta i da je igrao za ne znam koga, a ne Standard, Anderleht i klupu Liverpula

on je za klubove gornjeg dela tabele lige petice... mozda za njihove B timove

i ovo za Olimpijakos, Besiktas i Sandong... pa da su ga stvarno zeleli kao sto kaze, barem jedan klub bi nasao nacin da ga dovede, a ne tu da se vadi na smene trenera, direktora i kvotu stranaca

mogao je lepo kao slobodan igrac da dodje barem na godinu dana u Vosu, da pomogne klubu za stogodisnjicu... ipak ga je ta Vosa afirmisala kao igraca i dopusta mu da trenira sa njenim timom

ako mogu Milijas i Ninkovic da dodju u Zvezdu, zasto on ne moze u Vosu?

ipak nadam se da na kraju nece promeniti misljenje, pogotovo ako se palsiramo u EL... ako nije bio tu da pomogne momcima da se plasiraju, ne treba onda ni u grupnoj fazi da oduzima mesto nekom od igraca koji su doprineli plasmanu

Vojvodina nece nikom biti zadnja rupa na svirali, pa ni Lanetu
johnny sin
Posts: 20
Joined: Mon Aug 12, 2013 4:38 pm

Re: Transferi

Post by johnny sin »

Rabba wrote:Sa mozzartsport-a, Lane:

"U razgovoru za belgijske medije, iskusni napadač je isključio opciju igranja za neki od domaćih klubova i otkrio da ima ponude Salcburga, ruskih i francuskih klubova

Od kada je napustio Anderleht kao slobodan igrač na kraju prošle sezone, Milan Jovanović je postao san naših najvećih klubova. Crvena zvezda, Partizan i Vojvodina bi ga rado videli u svojim redovima, vodili su se i neki pregovori, ali izgleda da je iskusni napadač ipak odbio opciju o igranju u Srbiji. Za sada trenira sa Vojvodinom u Novom Sadu, održava formu i osluškuje ponude iz inostranstva.
„Imao sam ponudu Olimpijakos dok je direktor bio moj prijatelj Darko Kovačević, ali to je otpalo kada je on smenjen. Potom je u igri bio Bešiktaš, ali su doveli novog treera. Postojala je i opcija o odlasku u kineski Šangdog, ali su oni dovođenjem Vagnera Lava ispunili kvotu stranaca u timu. Ipak, ponuda ne nedostaje. Zovu me svakodnevno iz Rusije, Francuske, austrijskog Red Bul Salcburga“, rekao je Jovanović za belgijske medije koji su ga posetili u Srpskoj Atini.

On je istakao i šta mu smeta da bi se vratio da igra fudbal u Srbiji.
„U Srbiji je bila top tema za koga ću potpisati, pošto su me želeli najveći klubovi Crvena zvezda, Partizan i Vojvodina. Ali, nizak kvalitet srpskog fudbala, kao i turbulentna klima koja vlada oko klubova su ono zbog čega me ne interesuje igranje u Srbiji. Nisam u panici. Fudbal mi više nije potreban. Mogu da odem jedino u neki od najvećih klubova iz uslovno rečeno manjih liga ili u neki od klubova iz gornjeg dela tabele u pet najjačih evropskih liga. Treniram sa mojim bivšim klubom iz Novog Sada, održavam formu i vidim da i dalje mogu da se nosim sa tim mladićima“, rekao je bivši reprezentativac Srbije."
:pegla:
da nece u Liverpool, cuo sam da placu za njim...
Sima Strahota
Posts: 74
Joined: Sat Aug 04, 2012 7:12 pm

Re: Transferi

Post by Sima Strahota »

Samo kad je on sa "bezbedne udaljenosti" pljucnuo po kvalitetu srpskog fudbala. Najbolje nek tamo i ostane.
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9993
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Transferi

Post by Voja »

Ja sam o Lanetu vec pisao prilikom njegovog koketiranja sa Dzajom... Moj stav je ako potpise za nas,samo na klupi moze biti. Gotivio sam tog lika strasno,pa cesto ponesen emocijama nisam ni video koliko je on ustvari pravio raskol i probleme u svakom klubu u kome je bio.Pazi kad je dozivljavao da ga saigraci bojkotuju i ne daju mu loptu u kontrama gde bi imao situaciju 1 na 1.Verovatno se secate onih scena kada je hteo da napusti teren,skidanje rukavica (zimi se igralo).Jako simpaticno je bilo kada se gleda sa strane,ali da li je to potrebno bas Vosi?
Image
lexa
Posts: 677
Joined: Tue Dec 22, 2009 2:16 am

Re: Transferi

Post by lexa »

E moj Lane, zasto nas gledas u oci i lazes? Priznaj, hocu jak ugovor, hocu jos love (malo ti je
sto si do sada zaradio, ha?) umesto sto se izvlacis na (ne)kvalitet srpskog fudbala i svega ostalog
sto ide uz to. Nekada covek treba nesto uraditi i iz zahvalnosti a ne sve gledati kroz novac.
Ti si ipak ova druga kategorija, prema tome, putuj i ne vracaj se!
User avatar
One and only
Posts: 481
Joined: Sun Sep 27, 2009 8:08 pm
Location: Zapad

Re: Transferi

Post by One and only »

Au Vojo sada si me bas prijatno iznenadio, mislio sam da ce jovanovic uvek imati tvoju bezuslovnu podrsku, ali izgleda si i ti skontao da se radi o jednom veoma prepotentnom coveku. :)
Bilo bi jako bljutavo da on u slucaju plasmana u LE potpise ugovor sa Vosom, neka igra po tim ligama top 5, kada ga toliko hoce. Mada bi Vojvodini dobro dosao jedan tako iskusan i bezobrazan igrac. Koliko god sam mrzeo lazetica, on je u pojedinim trenucima, pogotovo protiv nkp, terao ekipu da grize. Naravno ne zelim vise nijedan takav ciganski ili grobarski otpadak, niti Laneta, ali takav tip igraca bi nam trebao. Mozda je Vukcevic takav, ne znam.
United of Vojvodina
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9993
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Transferi

Post by Voja »

One and only wrote:Au Vojo sada si me bas prijatno iznenadio.
Ne vidim razlog iznenadjenju,uvek se trudim da budem maksimalno iskren i pri svojim stavovima,a pisem ono sto osecam.
Nikad nijedna losa rec o Lanetu,ali "takav" igrac nam trenutno nije potreban. Ako je vec 10x tvrdio da nema sanse da se vrati u Srbiju,cemu onda koketiranje sa Dzajom? Kontam da je Dzaja imao jakog aduta u rukavu (necija donacija) i da je to bilo veoma primamljivo... ccc....
Image
User avatar
Grba_NS
Moderator
Posts: 2056
Joined: Wed Aug 20, 2008 3:30 pm
Location: Grbavica

Re: Transferi

Post by Grba_NS »

Lane je dosta narcisoidan i egoistican lik i ukoliko trener to ne prepozna i ne pridje mu na odgovarajuci nacin (on uvek mora biti zvezda), u stanju je da pravi ispade, kao onaj sto je Voja spomenuo. Verovatno je tad bio najbolji igrac u Belgiji, cega je i sam bio svestan, pa je bas zato i usledila onako burna reakcija (on ce meni duga svetla :mrgreen: ). To su odlicno primetila dvojica strucnjaka, onaj Rumun sto je cudo (na)pravio sa Standardom i Antic, kod kojih je Lane igrao u zivotnoj formi (iako se ovaj ispad i desio kod Rumuna, on je to na kraju odlicno resio). Inace, ljudi koji ga znaju su mi rekli da je los covek, ali ja se ne bih vodio sentimentalnoscu u ovom slucaju, jer bi to bilo samo kratkorocno (jednokratno) resenje - ako smo mogli da dovedemo Simona i Kaludjera, ne vidim zasto ne bi mogli i Laneta, istom logikom.
User avatar
gospodinFKV
Posts: 4896
Joined: Sun Apr 01, 2012 1:06 pm
Location: gde treba

Re: Transferi

Post by gospodinFKV »

Ove godine sam sa ekipom bio na nekom turniru i kroz celo takmicenje zezali smo se na racun Lanetovog intervjua 'na engleskom', u kome on odgovara na pitanje vezano za sukob oko toga ko ce izvesti penal sa ''I older, I penalty!'' :rolll:
User avatar
salefkv
Posts: 603
Joined: Wed Aug 01, 2012 11:28 am

Re: Transferi

Post by salefkv »

gospodinFKV wrote:Ove godine sam sa ekipom bio na nekom turniru i kroz celo takmicenje zezali smo se na racun Lanetovog intervjua 'na engleskom', u kome on odgovara na pitanje vezano za sukob oko toga ko ce izvesti penal sa ''I older, I penalty!'' :rolll:
http://www.youtube.com/watch?v=zjlUSglnryM" onclick="window.open(this.href);return false;
-Ај донт гив коментарррррррр, он ти-ви имејџ, гив ансвер.
-Но, а-а-ај тејк пеналти енддд ај диднт мејк нотинг спешл.
-Ај донт но, ај донт но, вај, вај, вај Витсел кам ту, ту, ту, ту спик вит ми.
Бикоз ај воз вери корект ласт тајм, ај гив хим пеналти агејнст Тузденар, ајм невер егоист бат иф ај тејк пеналти, хи мастнт ду, ду дифин фор д трти таузн пипл.
Ај хев мај нејм енд хев ејџ, ај ем д олдест ин дис тим енд ај тинк деттттт ит вознт гуд реакшн, бат итс нотинг спешл.
User avatar
Turija
Posts: 10879
Joined: Thu Feb 03, 2005 11:25 pm
Location: Vojvodina

Re: Transferi

Post by Turija »

Milan Jovanović ima jako lepo mišljenje o sebi (a dosta neopravdano) i jako loše o drugima, što je vrlo neprijatno za bilo koji kolektivni sport.
Njegovo deklarisanje, kao navijača Vojvodine, uvek mi je ličilo dosta neiskreno, više kao posledica lične frustracije, što ga blizanci nisu hteli (pozvali) u njihov klub.Razgovor sa Džajićem (i svi dati intervjui) samo potrvrđuje moje sumnje u njegovu iskrenost (kada priča da je navijač Vojvodine).Zato tu farsu treba prekinuti.
Takvi ,,navijači", i igrači, kojima je Vojvodina zadnja rupa na svirali (kako je ovde već napisano, u par postova iznad), nisu nam potrebni.Recimo, ja lično verujem da danas golman Delač iskrenije simpatiše Vošu, nego Jovanović ikada.
Vojvodina je na jednoj strani, a svi ostali su na drugoj.Tako je bilo i tako će zauvek ostati.Sve klubove u kojima sam bio igrač ili trener doživljavam kao svoje, kao da su deo mene.Međutim, čast svakome, ali samo je Vojvodina-jedna jedina -V Boškov
User avatar
Voja
Dežurni spiker
Posts: 9993
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:54 pm
Location: Kome trebam, već zna...

Re: Transferi

Post by Voja »

Malo cemo se mozda udaljiti od teme,a mozda i necemo,ali treba pogledati i reakciju novosadske publike i navijaca Vose na dolazak Delaca.Krajnje korektan docek bez zvizduka,bez prozivki,bez tenzija... verovatno ni on sam nije ocekivao da ce se sve bas tako odigrati,mozda je cak vise problema zbog dolaska imao u Hrvatskoj nego ovde. A kad se setimo sta je sve Zilic prosao u Rijeci,mada i tamo je posle pobedila ljudskost. Sto se Delaca i nas tice,rekao bih... smekerski,s obe strane :cheers:
Image
lexa
Posts: 677
Joined: Tue Dec 22, 2009 2:16 am

Re: Transferi

Post by lexa »

Voja wrote:Malo cemo se mozda udaljiti od teme,a mozda i necemo,ali treba pogledati i reakciju novosadske publike i navijaca Vose na dolazak Delaca.Krajnje korektan docek bez zvizduka,bez prozivki,bez tenzija... verovatno ni on sam nije ocekivao da ce se sve bas tako odigrati,mozda je cak vise problema zbog dolaska imao u Hrvatskoj nego ovde. A kad se setimo sta je sve Zilic prosao u Rijeci,mada i tamo je posle pobedila ljudskost. Sto se Delaca i nas tice,rekao bih... smekerski,s obe strane :cheers:
Gospodski ;) Drago mi je zbog toga. Ja licno nemam taj problem, i iskreno, ako ce nam odredjeni igrac
doneti kvalitet, uopste me ne interesuje odakle je, sta je, kako se zove, preziva, da li se krsti ovako
ili onako, ili mozda klanja itd. itd.

S druge strane, Zilic je imao ogromnih problema u Rijeci na pocetku, da bi nakon odlicnih partija
umirio najradikaliji deo navijaca Rijeke, koji su mu posle i skandirali ime. Ne zelim sada da ulazim u
detalje i da mesam politiku u ovo ali reci cu samo jednu stvar. Rijeka kao grad je levicarski grad, ali
navijacka grupa im je ipak malo drugacije orijentacije. Mi bi mogli da povucemo paralelu sa Istrom iz
Pule. Kod njih su igraci iz Srbije igrali bez ikakavih problema, bez ijednog jedinog incidenta.
Post Reply