Liga Evrope - sezona 2013/14

Locked
User avatar
N13
Posts: 2116
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Transferi

Post by N13 »

Nije fazon to sto je Enver provaljen, vec sto je njihov levi bek Taiwo, a on bi strpao svakog naseg igraca u dzep, i Envera i Abua i sve ostale. Znaci ko god nam bude na desnom krilu, taj nece moci mnogo toga pokazati protiv Burse. Zato bih ja u revansu voleo videti Alivodica na levom krilu (njihov desni bek sporiji od Envera), Abua u napadu, a Kaludjerovica na desnom krilu! Jer ako su nam procitali desnu stranu, da nam je to najjaci deo tima, mi nasu desnu stranu premestimo na levu (Lekovic i Enver ce dobro saradjivati, ne sumnjam) i njih dvojica uz pomoc Abua kao napadaca ce bez problema probijati.
Desna strana nam ne moze biti losa uz Vuleta, jos Kaludjerovic da popuni prostor i to je ok...
DUB
Posts: 775
Joined: Thu Feb 03, 2005 7:49 pm
Location: Kafana

Re: Transferi

Post by DUB »

Oba gola su došla sa te strane. Ja nešto nisam video da je Taivo ikoga "stavio u džep"? A normalno je da ga baš ne mogu preći tako lako kao recimo Nestora.
Čak naprotiv, tokom utakmice sam imao utisak da im baš tu "duva", da je Taivo krupan, spor i neokretan i da trebamo napadati preko te strane.
Seti se kako se provuk'o Sisley, seti se kako se provuk'o Werder!
Helm
Posts: 2101
Joined: Fri Aug 26, 2011 2:22 pm

Re: Transferi

Post by Helm »

Je l' ovo neka takticka varijanta navijaca da se o postavci igre prica u transferima kako Turci ne bi mogli da nadju? :deal:
User avatar
madda fakka
Posts: 1114
Joined: Wed Jun 04, 2008 7:15 pm
Location: Adice

Re: Transferi

Post by madda fakka »

DUB wrote:Oba gola su došla sa te strane. Ja nešto nisam video da je Taivo ikoga "stavio u džep"? A normalno je da ga baš ne mogu preći tako lako kao recimo Nestora.
Čak naprotiv, tokom utakmice sam imao utisak da im baš tu "duva", da je Taivo krupan, spor i neokretan i da trebamo napadati preko te strane.
Ovo sam ja napisao odmah posle utakmice :cheers: Taiwo im je najslabiji igrac bio iskreno koga je on strpao u dzep nemam pojma. Drugo koliko je napada ispratio? Mislim samo onaj jedan centarsut je imao... Slazem se da bi rotacija Enver <--> Kaludjerovic legla dobro, ali opet, Enver zna samo desnom nogom da uputi centarsut (nazalost). Ako bi Lekovic bio iza njega, bila bi to dobra nova kombinacija...
I Bog je Slaninar...
User avatar
Schteph_F89
Posts: 478
Joined: Sun Sep 25, 2011 2:17 pm

Re: Transferi

Post by Schteph_F89 »

Helm wrote:Je l' ovo neka takticka varijanta navijaca da se o postavci igre prica u transferima kako Turci ne bi mogli da nadju? :deal:
Poturice ahahaha :mrgreen:
User avatar
N13
Posts: 2116
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Liga Evrope Q3R: Bursa-Vojvodina, četvrtak 19:30h

Post by N13 »

Alivodic ni jednom nije uspeo za celo prvo poluvreme da ga pretrci, svaku loptu mu skinuo. Tek u drugom poluvremenu je uspevao uz pomoc Vuleta.
Ali kako god, verujem da ce trener Nikolic bolje osmisliti taktiku od svih nas ovde. Ali rotirati Envera, Abua i Kaludjerovica moze biti pun pogodak, jer njih trojica mogu da igraju na tri razlicite pozicije. Sve je stvar taktike, igra mora biti dinamicna, sa dosta rotiranja. Ako im zbunimo odbranu, nas prolaz dalje se ne dovodi u pitanje.
User avatar
churguzijanac
Posts: 2102
Joined: Tue Feb 22, 2011 10:23 pm

Re: Liga Evrope Q3R: Bursa-Vojvodina, četvrtak 19:30h

Post by churguzijanac »

N13 wrote:Alivodic ni jednom nije uspeo za celo prvo poluvreme da ga pretrci, svaku loptu mu skinuo. Tek u drugom poluvremenu je uspevao uz pomoc Vuleta.
Ali kako god, verujem da ce trener Nikolic bolje osmisliti taktiku od svih nas ovde. Ali rotirati Envera, Abua i Kaludjerovica moze biti pun pogodak, jer njih trojica mogu da igraju na tri razlicite pozicije. Sve je stvar taktike, igra mora biti dinamicna, sa dosta rotiranja. Ako im zbunimo odbranu, nas prolaz dalje se ne dovodi u pitanje.
Tako je. Dodao bih da mali Mijat u prvih 11 ili sa klupe moze biti veliko iznenadjenje za Bursu.
User avatar
Tony Starks
Posts: 821
Joined: Fri May 13, 2011 2:17 am

Re: Liga Evrope Q3R: Bursa-Vojvodina, četvrtak 19:30h

Post by Tony Starks »

N13 wrote:Ali rotirati Envera, Abua i Kaludjerovica moze biti pun pogodak, jer njih trojica mogu da igraju na tri razlicite pozicije.
Pa nisam baš siguran da Kaluđer može igrati na tri različite pozicije, bar ja ne znam da je on ikad igrao krilo, čovek je klasičan centarfor.
Ljubomir1996
Posts: 291
Joined: Sat Sep 01, 2012 12:32 am

Re: Liga Evrope Q3R: Bursa-Vojvodina, četvrtak 19:30h

Post by Ljubomir1996 »

U utakmicama gde igramo na kontre( u ovoj će sigurno biti tako), Abu je idealan za centarfora. E sad, problem je ko će na to krilo, na to upražnjeno mesto. Da je Denković licenciran, ne bi bio problem. Ovako, možda probati sa Nastićem, ili jednostavno Vranješom, a početi sa tri zadnja vezna, a u drugom onda ubaciti Mijata ili Nastića...
User avatar
N13
Posts: 2116
Joined: Fri Mar 22, 2013 1:10 am

Re: Liga Evrope Q3R: Bursa-Vojvodina, četvrtak 19:30h

Post by N13 »

Da li je Mijat uopste licenciran za ovaj dvomec?
User avatar
ДушанСП
Posts: 712
Joined: Tue Apr 23, 2013 4:08 pm

Re: Liga Evrope Q3R: Bursa-Vojvodina, četvrtak 19:30h

Post by ДушанСП »

Гаћиновић има 18 година, и заслужио је ваљда да се мало одмори од напорне сезоне.
User avatar
laki
Posts: 1974
Joined: Sun Dec 05, 2010 1:51 pm
Location: Podbara

Re: Liga Evrope Q3R: Bursa-Vojvodina, četvrtak 19:30h

Post by laki »

Alivodic se nije video celo prvo poluvreme. Da li ga je Taiwo stavio u dzep (po meni i onima koji su posmatrali tekmu sa mnom jeste) ili je sam sebe stavio u dzep ili je imao ocajan dan ili je imao tremu, mozda nije ni bitno toliko koliko je bitno to da mu je po meni ovo jedna od najslabijih partija do sada. Ne uzimam mu ja to za zlo, samo nastojim da budem objektivan u ovom slucaju.

Elem, ocekujem da ce se to promeniti u revansu i da ce biti jedan od najboljih pojedinaca u revansu i neka da Bog, Alah ili neko treci da uz njegovo sjajnu igru prodjemo ovu tesku prepreku zvanu Bursa!

PS: Ves sam jako napaljen pred tekmu a tek je ponedeljak, ko ce docekati cetvrtak!!
Image
User avatar
nboya
Administrator
Posts: 1208
Joined: Wed Jan 19, 2005 5:45 pm
Location: Sabac

Re: Liga Evrope Q3R: Bursa-Vojvodina, četvrtak 19:30h

Post by nboya »

ДушанСП wrote:Гаћиновић има 18 година, и заслужио је ваљда да се мало одмори од напорне сезоне.
Nema vremena za odmor. U ovom mesecu treba odigrati osam utakmica, nema vremena za odmor
UPRAVA NAPOLJE!!!
shecky
Posts: 1410
Joined: Sun Aug 20, 2006 11:44 am

Re: Liga Evrope Q3R: Bursa-Vojvodina, četvrtak 19:30h

Post by shecky »

Odlicno je neko opisao igru Envera ,takodje ne pada mi na pamet da ga omalovazavam ili da mu zameram nego sam samo realan, a to je da dok nije pocelo drugo poluvreme i dok se Vule nije vise otvorio ,ni Enver nije nista uradio po desnoj strani.

A sto se Mijata tice .. ljudi.. kakav crni odmor bre?? Pa on je balavac koji moze 24h da ne spava i da mu opet nista ne fali .. ali veoma je upitno necije razumevanje za fudbal ako zeli da se osloni na jednog osamnaestogodisnjaka ,tj da mu on bude adut u ovakvoj tekmi.

Jos nesto , ne znam dal je full spreman ali mislim da bi Tumbasevic morao biti starter u cetvrtak ,iskusan je ,borac je , i mislim da bi bolje odigrao od Radoje ili Marka.
Zapravo kad smo vec kod Mareta meni nije jasno sta on ustvari igra uopste??
On kad je uso u prvi tim bio je kreator igre i to mu je odlicno islo cak sta vise fantasticno za jednog balavca koji prvi put igra za prvi tim.
Od posle povrede meni nije jasno sta je ustvari njegov zadatak na terenu jer nit je defanzivan nit je ofanzivan ..kao da igramo sa igracem manje.
Tu je mozda i tajna ljudi koji ga kritikuju i pitaju je se, gde je onaj stari Poletanovic.
User avatar
PanonskiFantom
Posts: 421
Joined: Mon Jun 13, 2011 4:42 am
Location: Stadion Karađorđe

Re: Liga Evrope Q3R: Bursa-Vojvodina, četvrtak 19:30h

Post by PanonskiFantom »

Pitanje koje se postavlja pred svako evropsko gostovanje je: Hoće biti prenosa?
Vise nista nije isto!
Locked