Herta i Gojko bez bele zastave07.04.2010. 03:35

Autor: limanfkv(0)
L

IGA ŠAMPIONA

CSKA Moscow [0 - 1] Inter Milan

Miloš Krasić nije igrao na sinoćnjem susretu zbog parnog kartona zarađenog u prvoj utakmici. Golom Veslija Snajdera u 6. minutu milanski Inter zasluženo se plasirao u narednu rundu takmičenja ukupnim rezultatom 2:0. Fantastičnim rezultatima tima iz Moskve u ovogodišnjoj LŠ, u mnogome su doprinele dobre igre našeg bivšeg igrača. Krasa je ove sezone bio fantastičan u realizaciji postigavši čak 4 pogotka.

Milan Jovanović i Standard sutra uveče dočekuju (Liga Evrope) u Liježu goste iz Nemačke – ekipu Hamburga. U prvoj utakmici Standard je poražen sa 2:1.

RUSIJA

Derbi meč ruskog prvenstva između ekipa CSKA i Zenita odložen je zbog lige šampiona.

Amkar Perm [3 - 1] Sibir Novosibirsk

Predrag Sikimić (Amkar) nije bio u kombinaciji za ovaj meč.

Anji Makhachkala [2 - 0] Alania Vladikavkaz

Anži je zabeležio prvu pobedu ove sezone. Mitar Peković igrao je svih 90 minuta i na ovom meču.

II LIGA

Kuban Krasnodar [0 - 0] Salyut-Energia Belgorod

Salut Energia Belgorod novi je tim našeg bivšeg kapitena Jovana Tanasijevića. Joca je odigrao i drugu utakmicu i zaradio i drugi žuti karton.

Šinjik svoju utakmicu igra danas. U prvom kolu savladali su Dinamo, a strelac jedinog pogotka bio je Milan Vještica iz jedanaesterca.

ŠPANIJA

Zaragoza [2 - 0] Malaga

Milan Stepanov (Malaga) nije bio u kombinaciji za meč zbog povrede.

II LIGA

Girona [1 - 0] Salamanca

I pored značajno bolje igre nego u prethodnim utakmicama, Salamaka i sa ove nosi kao i ranije – “krompir”.Ranko Despotović igrao je svih 90 minuta imao jednu polušansu, ali je nažalost nije iskoristio. Salamanka je lošim rezultatima u poslednje vreme dospela u “crvenu zonu” i poziciju koja vodi u treću ligu.

UKRAJINA

Metalist Kharkiv [1 - 1] Tavriya Symferopol

Slobodan Marković (Tavrija) odigrao je i ovog vikenda čitavu utakmicu. U nadoknadi meča zaradio je i žuti karton.

MAĐARSKA

Ferencvaroš [0 – 0] Kaposvar

Lorant Olah (Kapošvar) igrao je svih 90 minuta.

Vasas Budapest [1 - 0] Diosgyor

Saša Dobrić (Vašaš) odigrao je svih 90 minuta u još jednoj očajnoj partiji njegovog Vašaša. Bio je od zapaženijih na terenu, a golom u 71. minutu domaći su kažnjeni za promašaje.

Zalaegerszeg [2 - 2] Videoton FC

Ilija Radović (Videoton) presedeo je meč na klupi, a šansu će verovatno dobiti u narednom kolu pošto je kolega iz odbrane, Andrić, zaradio direktan crveni karton. Videoton je do važnog boda došao u nadoknadi vremena.

Haladas [1 - 0] Ujpest

Igor Bogdanović (Haladaš) odigrao je svih 90 minuta u pobedi nad Ujpeštom.

Utakmica između Niđerhaze Milana Davidova i aktuelnog prvaka Debrecina odložena je zbog kvara na reflektorima.

NEMAČKA

1. FC Cologne [0 - 3] Hertha BSC

Herta se ne predaje! Fantastičnom partijom stigli su do još jedne ubedljive pobede van svog stadiona. Ovoga puta stradala je vrlo dobra ekipa Kelna. Golovi Rafaela (2) i Cicera produžili su nadu navijačima da Herta 5 kola pre kraja može do čuda – opstanka u Bundesligi. To neće biti nimalo lako, jer im već u sledećem kolu na noge dolazi zahuhtali Štutgart, ali izbora nemaju. Pobeda je jedina opcija. Naš Gojko Kačar igrao je na odličnom nivou svih 90 minuta.

GRČKA

Kavala [1 - 3] Ergotelis

Savo Pavićević (Kavala) igrao je svih 90 minuta, Ivan Gvozdenović nije bio u kombinaciji za tim zbog crvenog kartona u prošlom kolu. Aleksandar Popović nije igrao.

ITALIJA

Parma [1 - 1] Fiorentina

Vlada Avramov (Fiorentina) nije bio ni drugi golman na ovoj utakmici.

Genoa [1 - 1] Livorno

Danijel Aleksić (Đenoa) nije bio u kombinaciji za ovaj meč.

Racing Genk [1 - 0] Standard Liege

Milan Lane Jovanović (Standard) nije igrao. U Belgiji se igra doigravanje za mesto koje vodi u kup UEFA, a protiv Genka su Liježani uglavnom odmarali bitnije igrače za vrlo važan meč Lige Evrope.

SLOVENIJA

Olimpija Ljubljana [5 - 0] Nova Gorica

Dragan Žilić, srećom po njega, nije branio gol Gorice ni u ovom kolu.

CRNA GORA

Grbalj Radanovići [5 - 0] Berane

Utakmica je protekla u znaku naših bivših fudbalera. Ivan Bošković postigao je hettrick (jedan sa 11m). Kod prvog gola asistirao mu je Ivica Francišković koji je i sam pred kraj susreta stigao da se upiše u strelce odličnim šutem sa dvadesetak metara.

MOLDAVIJA

Dacia Kisinev [0 - 0] FC Sheriff

Žarko Korać (Šerif) nije igrao.

FRANCUSKA

Arles [2 - 0] Nimes

Miodrag Stošić (Nim) igrao je svih 90 minuta. Zaradio je i žuti karton.Vladimir Buač (Nim) nije bio u kombinaciji za meč.

BIH

Zrinjski Mostar [3 - 0] Borac Banjaluka

Porazom u Mostaru, bratski Borac izgubio je prvo mesto koje sada pripada Želji zbog bolje gol razlike. U timu Džimija Marića jedna od retkih svetlih tački bio je naš igrač na pozajmici Miroslav Stevanović. Pri rezultatu 0:0, upravo je Čupa namestio šansu Ljubiši Vukelji ali je isti bio nepracizan.Dragomir Vukobratović nije igrao.

JERMENIJA

Banants Yerevan [5 - 2] Impuls

Darko Lovrić igrao je svih 90 minuta.

LITVANIJA

Suduva [0 - 0] Zalgiris Vilnius

Litvanska Suduva novi je klub Judžina Sepuje, ali on nije igrao u ovom kolu.

Press
Turska ipak najbolja opcija, Stanisavljević u Asterasu

U svetlu aktuelnih geopolitičkih zbivanja, a posebno posle obaranja ruskog vojnog aviona od strane turske armije, bilo je neizvesno gde će fudbaleri Vojvodine odraditi zimske pripreme. Već godinama unazad Novosađani su kraj januara i početak februara provodili na obalama...

Intervju
Jovo Bosančić

Najdraži momenat mi je bio kada smo izbacili Mančester Junajted iz kupa. Igranje u Premijer ligi je bilo ostvarenje mog sna!