Vesti / Utakmice / Poraz za kraj evropskog puta

Poraz za kraj evropskog puta28.08.2015. 09:48

Autor: budababa(3)
U

Ligu Evrope, ipak, ide bolji i kvalitetniji tim, a to je ovaj put češka Viktorija, koja je i u Novom Sadu pobedila Vojvodinu sa 0:2 (0:1). Najavljivali su Novosađani pre utakmice da će pokušati da naprave čudo i u prvih dvadesetak minuta utakmice delovali kao tim koji bi to i mogao da uradi. Ipak, sve nade srušene su u samo dva minuta. Najpre je Ivanić u 18. minutu pogodio stativu lepim udarcem sa 16-ak metara, da bi već praktično u prvom sledećem napadu Viktorija povela autogolom Đurića nakon, činilo se, bezopasnog centaršuta sa desne strane. Ritam utakmice nije jenjavao, domaćini su se trudili da postignu barem počasni pogodak, ali se mora priznati da nisu imali sreće, iako su u prvih 45 bili bolji rival od protivnika. U nastavku meča, gosti iz Plzena zaigrali su malo angažovanije i zaređali nekoliko šansi pred golom Žakule, od kojih su jednu i krunisali za nedostižnih 0:2. Strelac gola bio je Đuriš u 60. minutu. Voša je nakon toga malo pala u igri, ali su se momci u crveno-belom svojski trudili da isprate fenomenalnu podršku sa tribina i daju barem jedan gol. Nije im se dalo, do kraja meča rezultat je ostao nepromenjen i Viktorija je zasluženo u Ligi Evrope. Crveno-belima ostaje da se okrenu domaćem šampionatu, a već u nedelju ih očekuje meč protiv Spartaka u Subotici (početak u 17h).

Jovo Bosančić

Najdraži momenat mi je bio kada smo izbacili Mančester Junajted iz kupa. Igranje u Premijer ligi je bilo ostvarenje mog sna!