Vesti / Crveno-bela planeta / Pogađali VojvodiNAŠI

Pogađali VojvodiNAŠI09.04.2013. 09:49

Autor: LimanFKV(4)
M

nogo posla zadali su mi naši bivši igrači, ali to svakako raduje jer to može da znači samo jedno - da su pošteno zaradili svoje plate. Milan Bojović oduševljava iz nedelje u nedelju. Novi pogodak Bojketa, a ovaj je jubilarni 10. Moreira je postigao pogodak u bitnoj utakmici za njegovu Salamanku, Mario Đurovski je sa dva pogotka doneo pobedu Muanghtongu na gostovanju. Povratak u ekipu posle pauze Janko Tumbasević označio je fenomenalnim pogotkom iz slobodnog udarca, dok su se u Crnoj Gori u strelce upisali Žarko Korać, i to dva puta, i Ilija Radović. Da li je Nikola Trajković golom overio titulu Đera saznaćemo za nekoliko kola. Kao asistenti u ovom kolu su se pokazali Mereba (koji nije propustio priliku da čestita uspeh na JNA putem facebook-a), Brana i Ubiparip. Raduje i novih 90 minuta za Medu, a da nije sve tako svetlo i veselo govori podatak da su van svojih ekipa sada već duži period jedni od najvećih bisera SC "Vujadin Boškov" - Miloš Krasić, Danijel Aleksić i Milan Stepanov.

Španija
Sevilla Atletic [2 - 1] Atletik Bilbao
Salamanca [2 - 0] Caudal Deportivo

Miroslav Stevanović nije bio u protokolu za meč sa Baskijcima. Ne znam razlog zašto Čupe nema u 18 već dve utakmice, a zakleo bih se da sam ga video pre dva dana u Novom Sadu. Ukoliko neko ima podobnije informacije molio bih ga da ostavi u komentarima. Salamanka je pobedila na svom terenu direktnog rivala za play-off. Almami Moreira nije bio starter na ovoj utakmici. Ušao je u 66. minutu susreta, ali mu je i to vreme bilo dovoljno da postigne pogodak i potvrdi pobedu Salamanke u 82. minutu susreta. Pred kraj klipa možete pogledati novi gol Moreire.

Nemačka
Bayer Leverkusen [1 - 1] Wolfsburg
Hamburger SV [0 - 1] Freiburg

Slobodan Medojević je odličan primer svima da se upornost isplati. Dugo (po mišeljnju svih Slaninara - predugo) je Meda grejao klupu i posećivao tribine tokom utakmica Volfsburga, naporno trenirao i to , konačno, počinje da se isplaćuje. Novih 90 minuta za našeg bivšeg kapitena! Izvučen je pozitivan rezultat protiv Bajera, što mi govori da ćemo našeg derana gledati još. I Gojko Kačar je prvi put ove sezone dobio više od 5 minuta igre - "čak" 23 minuta. Za to vreme uspeo je da prikaže što i njegovi saigrači - jedno veliko ništa. Odavno nisam video toliko nemoćniji domaćinski tim u Bundesligi od HSV-a u utakmici sa Frajburgom. Po Gojku se vidi da mu nedostaje utakmica.

Italija
Udinese [3 - 1] Chievo
Catania [0 - 0] Cagliari

Udineze je upisao nova tri boda, a Željko Brkić novih 90 minuta. Mora se reći da se Željko spetljao kod gola Papa, ali je u nastavku pokazao svoje pravo lice, odbranivši nekoliko izvanrednih prilika. Na snimku ovde možete videti najzanimljivije detalje sa utakmice. Nova dva gola "Tata" Di Natalea uz neverovatno lep drugi pogodak bila su dovoljna za slavlje u Udinama. Što se tiče Vlade Avramova, njega nema već nekoliko utakmica u protokolu, ali mi nije poznat razlog. Prema italijanskoj Gazzeti nije reč o povredi.

Belgija
Standard Liege [0 - 0] Anderlecht

Milan Jovanović bio je starter na meču protiv kluba u kome je postao poznat širom sveta. Zamenjen je u 81. minutu susreta. Može se reći da je ovaj derbi belgijskog šampionata bio znatno ispod renomea na koji su nas navikla ova dva kluba. Odbrane su solidno odradile svoj deo posla, dok su napadi u obe ekipe zakazali. No nema veze, biće još susreta ovih ekipa zbog "ludog" takmičarskog rasporeda šampionata. Inače, Lane se ponovo našao u medijima ove nedelje gde je spomenuo i šta misli o nastavku karijere. Kompletan intervju možete pročitati ovde. Iskopao sam jedan zanimljivi televizijski snimak od prošle godine kada je Lane prvi put istrčao na "Maurice Dufrasne" stadion u dresu svog sadašnjeg kluba, pa koga interesuje može da pogleda reportažu.

Francuska
Saint-Etienne [1 - 0] Evian Thonon Gaillard
Istres [2 - 2] Laval
Le Havre [1 - 1] Caen

Oslabljeni Sent Etijen, ipak je uspeo da savlada zahuhtali Evijen. Velika mi je misterija šta se dešava sa Danijelom Aleksićem. Očekivao sam da ću ga na ovom meču videti barem na klupi za rezervne igrače jer su bili povređeni Brandao i još jedan napadač, ali Danijelu ni traga ni glasa. Ukoliko neko zna šta se dešava sa njim molio bih da me obavesti ili u komentarima ili putem privatne poruke na forumu. Miodrag Stošić nastupao je i na ovom susretu, ali je zamenjen u 30. minutu zbog povrede. Branko Lazarević se i dalje oporavlja od povrede kolena.

Holandija
FC Twente Enschede [2 - 0] Roda Kerkrade

Dušan Tadić je posle dugo vremena propustio utakmicu Tventea, a razlog su nakupljeni kartoni. Tvente je konačno pokazao bolju igru i rutinski savladao Rodu.

Turska
Galatasaray [3 - 1] Mersin
Orduspor [0 - 2] Fenerbahce

Naši bivši igrači Milan Stepanov i Miloš Krasić nisu bili u protokolima (ni) za ovo kolo.

Grčka
Pas Giannina [2 - 0] AEK Athens
Panaitolikos [2 - 0] Doxa Dramas

Brana Ilić zamenjen je u 88. minutu susreta nakon još jedne odlične partije. Brana je centrirao kod prvog pogotka, a lopta se nakon mini karambola u odbrani gostiju sretno odbila do njegovog saigrača koji ju je prosledio u mrežu. Janjina sada već ozbiljno konkuriše za mesto u evro takmičenjima što je neverovatan uspeh ekipe kojoj je prognozirana borba za opstanak. Golove sa tog meča možete pogledati na linku ispod, mada će ga verovatno ubrzo skloniti sa youtube-a zbog kršenja autorskih prava.

Milan Bojović nastavlja da rešeta mreže protivnika u grčkoj drugoj ligi. Ovo mu je već 10 pogodak, a zabeležio je i 4 asistencije. Poruka za mnoge da stave prst na čelo. Zanimljivo da je Bojke gol postigao u 1. minutu susreta.
Ovom prilikom zahvalio bi se za snimak sa prošle utakmice kolegi Mihailovu i osobi sa nickom Bojke. Bojovićev pogodak iz prošlog gola (4. gol na snimku).

Dok mi se čini da je ovo pogodak iz ovog kola. Bolji snimak nažalost nisam našao.

Švajcarska
Sion [2 - 1] Lucerne

Dragana Mrđe ponovo nije bilo u protokolu. Nemam informacija šta se sa njim dešava, izvinjavam se ako zvučim kao papagaj, ali ako neko zna razlog njegovog neigranja neka napiše u komentarima ili me kontaktira putem privatne poruke na forumu. Hvala unapred.

Izrael
Maccabi Tel Aviv [2 - 0] Hapoel Tel Aviv

Savo Pavićević igrao je svih 90 minuta protiv Makabija.

Poljska
Lech Poznan [4 - 2] Lechia Gdansk
Legia Warsaw [2 - 0] Zaglebie Lubin

Vojo Ubiparip je nakon 3 meča na klupi dobio šansu u poslednjih 10 minuta susreta sa Lehijom. Odlično se pokazao za tih 10 minuta, pošto je odradio najveći deo posla kod 4. pogotka svoje ekipe. Pravovremenim pasom uposlio je kolegu koji je upisao asistenciju za novo slavlje u Poznanju. Golove sa utakmice možete pogledati ovde. Đorđe Čotra zamenjen je u 70. minutu susreta, a zaradio je i žuti karton u meču sa Legijom.

Tajland
Ratchaburi [0 - 2] Muahtong

Izuzetno je teško zbog jezičke barijere ispratiti ovu ligu. Hvala Bogu pa postoje snimci, Mario Đurovski postigao je oba gola na meču, a opet je imao zanimljivo (ako je njegovo ponašanje ikome zanimljivo) radovanje nakon jednog od golova. Prvi gol je sa bele tačke. Na oficijalnom sajtu se pojavljuje izvesni Mario Nevski kada se prevede na engleski, e sada da li je persona promenila prezime ili je to "bug" u prevodu, to već ne znam. Mene ne bi iznenadilo ništa, jedino što znam je da mu na dresu piše Mario.

Mađarska
Pecsi MFC [0 - 2] Gyor
Egri FC [0 - 3] MTK Budapest

Nikola Trajković bio je strelac prvog pogotka na meču. Po svemu sudeći Đer će osvojiti ligu Mađarske ove godine. Vlada Buač odigrao je čitav meč koji je Saša Dobrić posmatrao sa klupe. Buač je imao jedan pokušaj sa 25 metara, ali je lopta otišla preko gola. Egri je jednom nogom u drugoj ligi.

Crna Gora
Celik [4 - 3] Zeta Golubovci
Buducnost P [1 - 1] Petrovac
Sutjeska Niksic [4 - 1] Jedinstvo BP
Rudar Pljevlja [3 - 2] Mogren Budva

U nimalo sumnjivo susretu u Nikšiću, Čelik je savladao Zetu, koju predvodi naš bivši igrač Darko Šuškavčević, sa 4:3. Zanimljivo da je do 70. minuta utakmice rezultat na semaforu bio 1:0. U redovima domaćina posle duže pauze zaigrao je Ilija Radović, a uspeo je da postigne i pogodak. Na drugoj strani Žarko Korać je dva puta zatresao mrežu domaćina. Mitar Peković standardno je igrao svih 90 minuta za Budućnost, baš kao i Duško Nestorović za Rudar. Srđan Bečelić igrao je svih 90 minuta za Sutjesku. Prema podacima transfermarketa u redovima Sutjeske nalazi se i Stefan Zogović. Da li može neko da proveri verodostojnost ove informacije, odn. da li je Stefan i dalje tamo?

Moldavija
Dacia Chisinau [3 - 2] Speranta

Janko Tumbasević igrao je svih 90 minuta za Dačiju i postigao prelep pogodak iz slobonog udarca koji možete videti na snimku ispod (1:40).

Tirana [1 - 0] Skenderbeau Koce

Ivan Gvozdenović igrao je celu utakmicu.

Gruzija
Din. Tbilisi [3 - 0] Chikhura

Đorđi Merebašvili učestvovao je u novoj pobedi Dinama asistencijom Xcisku za treći pogodak na meču.

Rusija
Ural S.R [5 - 2] Sibir Novosibirsk

Pomalo sam zaboravio na Milana Vješticu koji brani boje Urala u drugoj ruskoj ligi. Inače je standardan, ali na ovom meču nije nastupao.

Goran Smiljanić

Želim da se na kraju ove sezone radujem trofeju, mojoj pozitivnoj promeni i Voši o kojoj priča Evropa!

Zady Sery19
Korać14

Zdravko RajkovGolgeter iz zasede
Zdravko Rajkov

Roma je vodila 4:1 i time je izjednačila rezultat iz prve utakmice. Svaki dalji gol rešavao je sudbinu meča. Tada je Rajkov stupio u akciju: jedan za drugim postigao je četiri gola...