Vesti / Aktuelno / Bojke rešeta, Meda konačno na terenu

Bojke rešeta, Meda konačno na terenu02.04.2013. 00:35

Autor: LimanFKV(8)
M

ilan Bojović jedno je od najkorisnijih pojačanja ambicioznog Panaetolikosa koji nastoji da se plasira u najviši rang. U poslednja tri kola zabeležili su tri pobede, a Bojke je na svakom meču postigao po gol. Konačno smo dočekali da na terenima Bundeslige vidimo našeg Medu. Mnogo je vremena prošlo od kada smo ga poslednji put gledali u nekoj takmičarskoj utakmici, ali je Meda asistencijom Oliću pokazao da nije zaboravio da igra fudbal. Nadamo se da je ovo samo prva u nizu Medinih utakmica!

Španija
Levante [1 - 0] Sevilla
Salamanca [2 - 2] Valecano B
Ourense [0 - 2] Salamanca

Miroslav Stevanović nije bio u kombinaciji za meč u predgrađu Valensije. Almami Moreira igrao je na obe utakmice Salamanke, ali bez značajnijeg učinka.

Nemačka
Wolfsburg [2 - 2] Nurnberg
Bayern Munich [9 - 2] Hamburger SV

Konačno! Slobodan Medojević neočekivano je zaigrao od početka utakmice sa Ninbergom. Maksimalno je iskoristio ukazanu šansu i asistirao kod prelepog pogotka Ivice Olića koji možete pogledati ovde. Ukoliko razumete nemački možete pogledati i intervju našeg Mede na ovom linku sa zvaničnog sajta Vukova. Šansu u ovom kolu dobio je i Gojko Kačar. On je u igru ušao u 81. minutu susreta zamenivši Badelja. Zanimljivo je da je uprava HSV-a nakon debakla u Minhenu organizovala roštilj na stadionu u znak izvinjenja navijačima.

Italija
Udinese [0 - 0] Bologna
Cagliari [2 - 1] Fiorentina

Željko Brkić branio je, i odbranio, mrežu Udinezea u meču sa Bolonjom, dok je Vlada Avramov pobedu Kaljarija nad Fiorelom posmatrao sa tribina.

Belgija
Anderlecht [1 - 2] Racing Genk

Milan Jovanović nije bio u kombinaciji za susret sa Genkom.

Francuska
Troyes [2 - 2] Saint-Etienne
Caen [1 - 1] Arles-Avignon
Laval [2 - 1] Le Mans

Danijel Aleksić nije bio u prvih 18 u remiju Zelenih. Branko Lazarević je i dalje povređen, dok se Milorad Stošić polako ustaljuje u prvu postavu Lavala.

Holandija
FC Twente Enschede [1 - 1] NAC Breda

Dušan Tadić igrao je svih 90 minuta u (novom) vrlo bledom izdanju svoje ekipe. Duća je odigrao prilično nervozno, sa dosta grešaka, a zaradio je i žuti karton sredinom drugog poluvremena.

Turska
Fenerbahce [2 - 0] Akhisar Belediye Genclik Ve Spor
Mersin [1 - 2] Besiktas

U sastavima Fenera i Mersina ovog vikenda nije bilo ni Miloša Krasića, ni Milana Stepanova.

Grčka
OFI Crete [2 - 1] Pas Giannina
Panaitolikos [3 - 2] Olymp. Volou
Giannitsa [0 - 3] Panaitolikos
Panaitolikos [4 - 1] Epanomi

Janjina je izgubila u bitnoj utakmici u okviru borbe za izlazak na evro-scenu. Nažalost, Brana Ilić nije uspeo da pomogne timu da dođe bar do boda, a zamenjen je u 81. minutu susreta. Milan Bojović nastavlja da rešeta mreže u Panaetolikosu. Na svakoj od tri utakmice postigao je po gol. Kod kuće je "načinjao" Epanomi i Olimpijakos Volos, dok je Đianicu "završio" trećim pogotkom na meču. Sjajna forma Bojke, samo tako nastavi! Nažalost nisam uspeo da pronađem ove pogotke na Internetu, a ukoliko neko uspe u tome, molio bih da objavi adresu u komentarima. Hvala.

Švajcarska
Sion [1 - 1] Servette

Dragan Mrđa nije bio u kombinaciji za ovaj meč.

Izrael
Ironi Ramat Hasharon [0 - 1] Hapoel Tel Aviv

Savo Pavićević igrao je svih 90 minuta u pobedi Hapoela.

Poljska
Pogon Szczecin [0 - 2] Lech Poznan
Zaglebie Lubin [2 - 3] Ruch Chorzow

Vojo Ubiparip nije igrao protiv Pogona, dok je Đorđe Čotra upisao novih 90 minuta.

Tajland
Muang Thong United [3 - 0] Songkhla United FC

Mario Đurovski nije igrao.

Mađarska
Gyor [2 - 0] Diosgyor
Ferencvaros [4 - 0] Egri FC

Nikola Trajković ušao je sredinom drugog poluvremena. Đer je novom pobedom nastavio put ka tituli. Vlada Buač igrao je svih 90 minuta protiv zahuhtalog Ferencvaroša, dok Saša Dobrić nije igrao.

Crna Gora
Petrovac [2 - 0] Celik
Jedinstvo BP [2 - 3] Buducnost P
Mornar [1 - 1] Sutjeska Niksic
Zeta Golubovci [0 - 2] Rudar Pljevlja

Ilija Radović nije bio u sastavu Čelika protiv Petrovca. Žarko Korać vratio se neobavljenog posla iz Koreje u Zetu i igrao svih 90 minuta protiv Rudara čije je boje branio Dušan Nestorović. Mitar Peković igrao je svih 90 minuta u pobedi u Bjelom Polju, dok Srđan Bečelić nije nastupao protiv Mornara.

Moldavija
FC Sheriff [0 - 0] Dacia Chisinau

Janko Tumbasević presedeo je meč na klupi.

Ukrajina
Arsenal Kyiv [1 - 1] Tavriya Symferopol

Damir Kahriman nije branio gol Tavrije ni u ovom kolu.

Japan
Albirex Niigata [0 - 2] Urawa Red Diamonds

Urava je nastavila sa pobedama, ali na terenu nema Ranka Despotovića.

Albanija
Skenderbeau [0 - 0] Teuta

Ivan Gvozdenović igrao je svih 90 minuta.

Press
Turska ipak najbolja opcija, Stanisavljević u Asterasu

U svetlu aktuelnih geopolitičkih zbivanja, a posebno posle obaranja ruskog vojnog aviona od strane turske armije, bilo je neizvesno gde će fudbaleri Vojvodine odraditi zimske pripreme. Već godinama unazad Novosađani su kraj januara i početak februara provodili na obalama...

Intervju
Enver Alivodić

Agresivnost i hitrina jesu ono po čemu sam prepoznatljiv, ali istovremeno voleo bih da sam mirniji u završnici!