Vesti / Crveno-bela planeta / Buač u Ergiju, Mijan ponovo brani

Buač u Ergiju, Mijan ponovo brani28.02.2013. 15:38

Autor: LimanFKV(1)
V

latko Grozdanovski karijeru je nastavio u Iranu, tačnije u Persepolisu za koji je već 3 puta nastupao,a stigao je i da postigne pogodak. Naš legendarni golman Zoran Mijanović ponovo je navukao rukavice nakon dve godine penzije - angažovala ga je užička Sloboda! Srećno Mijane! Vladimir Buač se znatno približio Novom Sadu, napustio je Kazahstan i pojačao redove mađarskog prvoligaša Ergija. Eugenne Sseppuya napustio je Crnu Goru i odselio se u Tadžikistan, gde će braniti boje FC Istiqlol Dushanbe. Žarko Korać iz Golubovaca preselio se u daleku Južnu Koreju gde će braniti boje Gyeongnama. Što se tiče ostalih igrača može se reći da su nastavili odmor, sa izuzetkom Moreire koji je pogodio u porazu Salamanke.

Španija
Barcelona [2 - 1] Sevilla
San Sebastijan Reyes [5 - 1] Salamanca

Sevilja je pružila veliki odpor Baseloni, čak je uspela i da povede preko Botie, ali su Katalonci u nastavku susreta uspeli da preokrenu rezultat u svoju korist. Miroslav Stevanović nije bio u sastavu Sevilje za ovaj meč. Ekipa San Sebastijana pobedila je neočekivano visokim rezultatom Salamku, za koju je jedini strelac bio Almami Moreira.

Nemačka
Mainz [1 - 1] Wolfsburg
Hannover [5 - 1] Hamburger SV

Gojko Kačar posmatrao je sa klupe poraz svog tima, dok Slobodan Medojević nije imao ni "parter" za meč sa Majncom.

Italija
Udinese [0 - 0] Napoli
Cagliari [4 - 3] Torino

Željko Brkić i dalje je povređen, dok je Vlada Avramov meč posmatrao sa klupe za rezervne igrače.

Belgija
Club Brugge [2 - 2] Anderlecht

Milan Jovanović odrađivao je treći meč suspenzija na ovoj utakmici.

Francuska
Nancy [0 - 3] Saint-Etienne
Caen [2 - 1] Laval

Danijel Aleksić (Saint Etienne), Miodrag Stošić (Laval) i Branko Lazarević (Caen) nisu oblačili dresove svojih klubova.

Holandija
Heerenveen [2 - 1] FC Twente Enschede

Dušan Tadić igrao je svih 90 minuta u novom porazu Tventea. Očajna partija celog tima, a Steve McClaren poslušao je navijače i nakon utakmice podneo ostavku na funkciju trenera. Nema podataka za Jong Ajax tako da ne znamo da li je igrao Dejan Meleg.

Turska
Mersin [0 - 1] Trabzonspor
Fenerbahce [3 - 1] Kasimpasa

Milan Stepanov igrao je svih 90 minuta u novom porazu Mersina koji je ekipu prikovao na dno tabele. Miloša Krasića i dalje nema u Feneru.

Grčka
Atromitos [0 - 0] Pas Giannina
Vyzas [0 - 3] Panaitolikos

Brana Ilić zamenjen je u 64. minutu susreta. Milan Bojović bio je starter, ali je zamenjen u nastavku meča.

Švajcarska
Thun [4 - 0] Sion

Dragan Mrđa u igru je ušao u 64. minutu susreta pri rezultatu 3:0 za domaćina. Inače smenjen je trener Siona, a tu funkciju ubuduće će obavljati legenda italijnskog fudbala i Milana - Đenaro Gatuzo, koji će biti i trener i igrač